1
1
3
90+4'

Piłkarze Chelsea nie mają nic do stracenia i szukają bramki wyrównującej. Gospodarze skutecznie odpierają kolejne ataki.

5
1
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Reece James.

1
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Vladimir Coufal.

1
90'

Andre Marriner doliczył cztery minuty, Chelsea musi gonić wynik.

1
89'

Jarrod Bowen mógł zamknąć mecz. Piłkarz West Hamu wbiegł w pole karne i miał przed sobą tylko bramkarza. Piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

1
4
4
87'

Gol! Strzelił Arthur Masuaku. Asystował mu Michail Antonio.

Fantastyczna bramka Arthura Masuaku! Wydawało się, że defensor dośrodkuje z lewej strony w pole karne, ale niespodziewanie uderzył. W ten sposób strzelił pierwszego gola w Premier League. To nie jest dzień Edouarda Mendy'ego.

27
8
1
1
2
84'

Jarrod Bowen jest najjaśniejszą postacią swojej drużyny. Skrzydłowy przeprowadził indywidualną akcję, jednak tym razem zanotował stratę.

1
82'

David Moyes nie zamierza tylko bronić wyniku i szykuje zmiany w ofensywie. Said Benrahma za moment pojawi się na boisku.

3
80'

Chelsea praktycznie nie opuszcza połowy rywali. Romelu Lukaku najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu, ale nie zatrudnił Łukasza Fabiańskiego.

1
2
1
77'

Goście muszą wygrać, by zapewnić sobie pozycję lidera tabeli. Jorginho uderzył na bramkę rywali i dobrą interwencją popisał się Issa Diop.

1
1
2
75'

Kwadrans do końca i "Młoty" zmarnowały dogodną okazję! Michail Antonio zagrał wzdłuż pola karnego do Jarroda Bowena. Anglik spudłował z niewielkiej odległości.

1
2
74'

Wynik w pierwszej połowie otworzył Thiago Silva. Obrońca jest najstarszym strzelcem gola dla Chelsea w Premier League, ma dokładnie 37 lat i 73 dni. Poprzednim rekordzistą był Didier Drogba (37 lat i 49 dni).

71'
70'

David Moyes nie ma już żadnego obrońcy na ławce rezerwowych i zmieni ustawienie. Pablo Fornals przygotowuje się przy linii bocznej.

1
1
1
68'

Kurt Zouma nabawił się kontuzji w końcówce pierwszej połowy i ponownie upadł na murawę. Podstawowy obrońca West Ham United prawdopodobnie nie dokończy meczu.

1
1
66'

Callum Hudson-Odoi dał impuls swojej drużynie. Skrzydłowy zagrał do Masona Mounta, który po raz kolejny przetestował polskiego golkipera.

2
64'

Chelsea FC. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Callum Hudson-Odoi.

63'

Reece James ustawił sobie piłkę przed polem karnym, lecz źle wykonał stały fragment gry. Łukasz Fabiański nie musiał interweniować.

2
1
62'

Posiadanie piłki:

West Ham United - 37 proc.

Chelsea  FC - 63 proc.

1
2
60'

Edouard Mendy ma kłopoty we własnym polu karnym. Bramkarz "The Blues" wypuścił piłkę z rąk i kilka sekund później się zrehabilitował.

1
1
58'

Romelu Lukaku uaktywnił się po wejściu na boisko. Belg wygrał starcie z Craigiem Dawsonem, ale po chwili Łukasz Fabiański przechwycił piłkę.

2
1
1
1
56'

Gol! Strzelił Jarrod Bowen. Asystował mu Vladimir Coufal.

West Ham United drugi raz doprowadził do remisu! Jarrod Bowen dopadł do piłki po podaniu Vladimira Coufala i mocno uderzył sprzed pola karnego. Edouard Mendy był bezradny.

9
3
2
2
1
55'

Antonio Ruediger błyskawicznie przedostał się w pole karne i oddał piłkę Hakimowi Ziyechowi. Marokańczyk fatalnie przestrzelił.

1
54'

West Ham United ruszył do kontrataku. Declan Rice przeprowadził indywidualną akcję i świetnie zachował się Reece James, który odebrał piłkę kapitanowi "Młotów".

52'

Trudny moment dla zawodników Davida Moyesa. West Ham United może liczyć na doping kibiców, którzy pojawili się na London Stadium.

50'

Romelu Lukaku szuka sobie miejsca w polu karnym i walczy bark w bark z Issą Diopem. To trzeci występ belgijskiego snajpera po kontuzji.

48'

Zawodnicy Chelsea są groźniejsi pod bramką rywali. Strzały celne:

West Ham - 3

Chelsea - 6

1
1
1
46'

Chelsea FC. Schodzi: Kai Havertz. Wchodzi: Romelu Lukaku.

46'

West Ham United rozpoczął drugą odsłonę.

komentarz

Wygląda na to, że kontuzja Kaia Havertza jest jednak poważniejsza. Romelu Lukaku jest gotowy do zmiany.

2
45+4'

Arbiter jeszcze nie kończy pierwszej połowy. W przypadku Kaia Havertza sytuacja wygląda poważnie, Kurt Zouma podniósł się z boiska.

1
45+2'

Kai Havertz wbiegł w pole karne gospodarzy, ale nie zdołał oddać strzału. Niemiec - podobnie jak Kurt Zouma - nie podnosi się z murawy

45+2'

West Ham United. Schodzi: Ben Johnson. Wchodzi: Arthur Masuaku.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Ben Johnson #31
1
45'

Dwie minuty do końca pierwszej połowy.

44'

Gol! Strzelił Mason Mount. Asystował mu Hakim Ziyech.

Mason Mount do asysty dołożył gola. Hakim Ziyech świetnie zagrał z głębi pola do kolegi i reprezentant Anglii uderzył z pierwszej piłki. W tej sytuacji Łukasz Fabiański powinien zachować się lepiej.

7
2
1
3
43'

Edouard Mendy nadal jest zdekoncentrowany. Bramkarz Chelsea źle trafił w piłkę i West Ham buduje kolejny atak.

41'

Po strzeleniu gola Manuel Lanzini starł się z Reecem Jamesem. Sędzia Andre Marriner jednak nie zareagował.

1
2
1
40'

Gol! Strzelił Manuel Lanzini.

Edouard Mendy chciał naprawić swój błąd, ale się nie udało. Manuel Lanzini zupełnie zmylił golkipera.

2
1
1
1
3
39'

Manuel Lanzini już ustawił sobie piłkę na 11. metrze.

1
38'

Fatalnie zachował się Edouard Mendy! Bramkarz Chelsea zabawił się w polu karnym z Jarrodem Bowenem i ratował się faulem. "Jedenastka" dla gospodarzy.

1
1
36'

Łukasz Fabiański ma bardzo dużo pracy w dzisiejszym meczu. Mason Mount uderzył po ziemi, były reprezentant Polski pewnie złapał piłkę.

1
34'

Andreas Christensen mocno uderzył zza pola karnego i piłka poszybowała nad poprzeczką. Chelsea jest stroną przeważającą.

32'

Chelsea nie cofnęła się do defensywy. Ruben Loftus-Cheek miał trochę miejsca przed polem karnym i trafił prosto w polskiego golkipera. Wciąż 1:0 dla gości.

30'

West Ham United próbuje odpowiedzieć i był bardzo blisko! Vladimir Coufal strzelił na bramkę Chelsea, a następnie Thiago Silva wybił piłkę przed linią. 37-latek jest bohaterem ostatnich minut.

28'

Gol! Strzelił Thiago Silva. Asystował mu Mason Mount.

Mason Mount bardzo dobrze wykonał stały fragment gry i Thiago Silva uderzeniem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego! Brazylijczyk jest najstarszym strzelcem gola w trwającym sezonie Premier League.

4
2
2
5
26'

Koledzy szukają w polu karnym Kaia Haverta. Reece James dośrodkował do niemieckiego pomocnika, który oddał strzał głową. Kolejna interwencja Łukasza Fabiańskiego.

1
25'

Marcos Alonso wrzucił piłkę w stronę Kaia Haverta. Kurt Zouma zażegnał niebezpieczeństwo we własnym polu karnym.

1
23'

Żółtą kartkę otrzymał Jorginho.

Chelsea FC
22'

Tym razem Vladimir Coufal przegrał pojedynek i w ostatniej chwili wybił piłkę za linię końcową. Tylko rzut rożny dla Chelsea.

1
1
1
20'

Kolejny strzał głową Tomasa Soucka był niecelny. Edouard Mendy bez trudu poradził sobie z dobitką Craiga Dawsona.

19'

Gospodarze czekają wyłącznie na kontrataki. Manuel Lanizini wywalczył stały fragment gry, chwilę później Ruben Loftus-Cheek wybił piłkę na rzut rożny.

17'

Zawodnicy Chelsea rozgrywają piłkę tuż przed polem karnym rywali. Defensywa West Ham United jest szczelna.

1
15'

Mason Mount zatańczył w polu karnym z Vladimirem Coufalem, jednak ostatecznie czeski defensor wygrał pojedynek. Chelsea ma przewagę w posiadaniu piłki.

13'

Obie drużyny miały już swoje szanse.

11'

Polak miał dużo szczęścia. Kai Havertz rozegrał dwójkową akcję z Masonem Mountem. Reprezentant Anglii spudłował, ale i tak był na pozycji spalonej.

10'

Akcja za akcją. Reece James zszedł do środka boiska i mocno uderzył. Doskonale zareagował Łukasz Fabiański, który chwycił piłkę.

1
9'

Thiago Silva źle wszedł w mecz i popełnił kolejny błąd. Tym razem Michail Antonio dośrodkował na głowę Tomasa Soucka, a ten nie trafił w światło bramki.

8'

Pierwszy atak drużyny Davida Moyesa. Jarrod Bowen poradził sobie z dwoma obrońcami Chelsea, a następnie oddał strzał. Edouard Mendy nie ruszył się z miejsca, piłka przeleciała obok słupka.

6'

Zamieszanie pod bramką Łukasza Fabiańskiego. Hakim Ziyech źle trafił w piłkę, po chwili polski bramkarz wyjaśnił sytuację.

1
1
4'

Antonio Ruediger próbował przerzucił piłkę w pole karne, ale wyszedł z tego strzał. Łukasz Fabiański zachował czujność i wznowił grę od własnej bramki.

1
1
3'

Zagranie Reece'a Jamesa z rzutu wolnego i Declan Rice wygrał pojedynek powietrzny. "The Blues" w pierwszych minutach naciskają rywali.

1
2'

Akcja szybko przeniosła się pod pole karne gospodarzy. Podopieczni Thomasa Tuchela jednak cofnęli się i budują atak pozycyjny.

13:20

"I'm forever blowing bubbles" rozbrzmiewa na trybunach stadionu West Ham United. Zawodnicy już pojawili się na murawie.

Czy Łukasz Fabiański zachowa czyste konto?
13:20

Thomas Tuchel lubi eksperymentować ze składem.

13:20

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Andre Marriner.

12:58

Chelsea zagra od pierwszej minuty bez nominalnego napastnika:

12:58

Menadżer "Młotów" konsekwentnie stawia na Łukasza Fabiańskiego:

12:58

Zaczynamy sobotnie granie w Premier League! West Ham United spróbuje zatrzymać rozpędzoną Chelsea, która nie przegrała od 25 września. Pierwszy gwizdek w derbach Londynu już o godz. 13:30.