(3:0)
Zakończony
Leeds United
90+3'

Fantazja poniosła teraz de Bruyne. Miał sporo miejsca na dwudziestym metrze, ale uderzył nad bramką.

2
3
1
90+1'

Skiksował Mahrez. Ułożył sobie piłkę do strzału w polu karnym, ale wyraźnie spudłował.

1
1
2
90'

Spotkanie potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

3
3
1
1
4
90'

Długie podanie w kierunku Gundogana, który opanował piłkę w polu karnym, jednak jego uderzenie nie zaskoczyło bramkarza gości.

1
88'

Rzut wolny dla City, ale de Bruyne strzelił lekko i Meslier pewnie złapał piłkę.

3
2
86'

Lekki strzał Harrisona z narożnika pola karnego i pewnie broni Ederson.

1
2
1
2
85'

Kontratak City, Mahrez zagrał do rozpędzonego de Bruyne, ten chciał wycofać piłkę do wbiegającego w pole karne Stonesa, ale zdążył z interwencją jeden z rywali.

3
2
2
1
2
84'

Foden z łatwością zgubił rywala przed polem karnym i oddał mocny strzał lewą nogą, ale piłka przeleciała nad bramką.

82'

Świetne podanie Klicha na lewe skrzydło, ale Ake jest bezbłędny po wejściu na boisko i zapobiegł kontrze gości.

2
81'

Tylko Ederson jest na własnej połowie. Pozostałych dwudziestu jeden zawodników znajduje się na połowie Leeds.

1
79'

Zmiany nie tyle nie rozregulowały ekipy z Manchesteru, co dodały jeszcze więcej jakości.

78'

Gol! Strzelił Nathan Ake. Asystował mu Phil Foden.

Nie mają dla nich litości! Dośrodkowanie Fodena z rzutu rożnego, Ake wygrał walkę w powietrzu i na dużym luzie skierował piłkę do bramki.

1
5
6
1
76'

To już jest prawdziwa demolka. Zawodnicy Leeds snują się po boisku, nie mają absolutnie nic do powiedzenia.

1
74'

Gol! Strzelił John Stones.

Ostrzał bramki gości! Dośrodkowanie Fernandinho i strzał głową Laporte broni Meslier. Potem dwukrotnie uderzał Stones, z pierwszą próbą bramkarz Leeds jeszcze sobie poradził, ale wobec potężnej dobitki był już bezradny!

6
1
1
74'

Dobre dośrodkowanie Mahreza z rzutu wolnego, skakał do główki Ake, jednak nie trafił w piłkę.

2
73'

Leeds United. Schodzi: Junior Firpo. Wchodzi: Cody Drameh.

wchodzi Wchodzi
Cody Drameh #37
schodzi Schodzi
70'

W odpowiedzi mocny strzał z ostrego kąta oddał Mahrez. Mimo iż słabszą prawą nogą, to zmusił do sporego wysiłku Mesliera.

1
1
1
1
1
69'

Strata Ake, ale Klich popsuł dobrze zapowiadającą się kontrę gości złym przyjęciem piłki na dwudziestym metrze.

1
68'

Tempo spotkania nieco spadło. Leeds nie potrafi dotrzymać kroku ekipie z Manchesteru.

65'
64'

Po przerwie gospodarze jeszcze mocniej podkręcili tempo. Ich nie zadowala tak wysokie prowadzenie. Chcą jeszcze więcej.

1
62'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Ilkay Gundogan.

Aaależ gol! Teraz nie ma już żadnych wątpliwości! Kevin de Bruyne potężnie huknął zza pola karnego! Meslier bez szans!

4
2
1
61'

Piękna akcja Manchesteru City, de Bruyne zagrał prostopadle do Mahreza, ten wystawił piłkę Fodenowi, który strzelił do pustej bramki, ale sędziowie dopatrzyli się minimalnego spalonego!

59'

Uderzenie Harrisona z narożnika pola karnego i po rykoszecie piłka przeleciała nieznacznie obok bramki.

1
2
59'

Dwa razy mieli okazję wyjść do kontry przyjezdni, jednak Raphninha zagrywał niedokładnie i zniweczył wcześniejszy wysiłek kolegów.

1
56'

Manchester City. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Fernandinho.

55'

Dobra wrzutka z lewej strony, ale nie trafił w piłkę Gelhardt. Po chwili techniczny strzał z dwudziestu metrów oddał Dallas i słupek uratował gospodarzy!

53'

Kapitalne zagranie Mahreza do wbiegającego w pole karne Gundogana, który tylko dostawił nogę, ale piłka przeleciała tuż obok słupka!

4
4
1
2
1
52'

Mocny strzał Mahreza z rzutu wolnego, jednak dobrze ustawiony był Meslier i spokojnie przerzucił piłkę nad bramką.

51'

Grealish faulowany przez Firpo tuż przed polem karnym Leeds. Będzie doskonała okazja na kolejnego gola.

49'

Gol! Strzelił Riyad Mahrez. Asystował mu Ilkay Gundogan.

Mahrez zaczarował defensywę gości, strzelił płasko z szesnastu metrów, ale wydatnie pomógł mu rykoszet. Piłka wturlała się do bramki przy samym słupku!

7
2
1
2
2
48'

Harrisson dryblował w polu karnym City, nie strzelał, ale szukał jeszcze podania w ciemno do Klicha... nie dość, że za mocno, to jeszcze Klich nie ruszył do piłki.

46'

Leeds United. Schodzi: Daniel James. Wchodzi: Joe Gelhardt.

Joe Gelhardt #30
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

komentarz

Ilkay Gundogan gotowy do zmiany.

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

To było koncertowe 45 minut w wykonaniu Citizens!

45+3'

Wrzutka Fodena na dalszy słupek, był tam ustawiony Zinczenko, jednak nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.

45'

Sędziowie doliczyli minimum trzy minuty.

1
45'

Kontratak gości. Harrison zagrał do Firpo, ten szukał płaskiej centry, jednak dobrze spisał się Ruben Dias. Po chwili centrował jeszcze Harrison, ale i on nie dał rady dograć do partnera z drużyny.

1
1
44'

Leeds zamknięte nie tyle na własnej połowie, co momentami we własnym polu karnym.

1
1
43'

Foden w polu karnym Leeds, strzał lewą nogą, ale w ostatniej chwili zdołał go zablokować jeden z obrońców.

41'

Płaski strzał Fodena z narożnika pola karnego, po którym piłka przeleciała tuż obok słupka!

40'

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Dias. Odłożona kara za faul na Robertsie.

2
38'

Leeds United. Schodzi: Jamie Shackleton. Wchodzi: Mateusz Klich.

Jamie Shackleton #46
2
2
38'

Konieczna będzie zmiana. A zastąpi go... Mateusz Klich!

1
38'

Potrzebna jest pomoc medyczna. Shackleton utyka, gdy schodzi z boiska.

37'

Tymczasem na problemy zdrowotne narzeka Shackleton. Nagle usiadł na murawie i złapał się za nogę.

36'

Ruben Dias próbował zabawić się w playmakera, podciął piłkę nad obrońcami, jednak zagranie okazało się niedokładne.

1
1
35'

A Guardiola gra swój indywidualny mecz przy linii bocznej. Jego zespół wyraźnie prowadzi, dominuje, ale Hiszpan jest niezadowolony z niektórych elementów i cały czas gestykuluje.

33'

Jedenaście strzałów Manchesteru City, ZERO po stronie Leeds.

2
32'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Rodri.

Ależ wjeżdżają w pole karne. Jak w masło! Rodri prostopadle do de Bruyne, a ten atomowym strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Mesliera!

3
1
1
1
1
31'

Pół godziny za nami. Przewaga City nie zmniejsza się. Leeds jest kompletnie bezradne na Etihad Stadium.

29'

Sędziowie sprawdzili całą sytuację na VAR, jednak uznali, że zagranie ręką miało miejsce odrobinę poza polem karnym. W takiej sytuacji sędzia nie może wrócić do akcji i podyktować rzutu wolnego.

1
28'

Zinczenko mógł zagrywać piłkę ręką we własnym polu karnym. Protestował Raphinha, lecz sędzia pozostał obojętny wobec całej sytuacji.

1
28'

Długo składał się do strzału de Bruyne, wreszcie uderzył z dwudziestu metrów, jednak w sam środek bramki. Meslier broni bez problemów.

26'

Rzut rożny dla City. Dośrodkowanie Fodena było jednak zbyt lekkie. Po chwili dostał jeszcze szansę ponowienia akcji de Bruyne, ale dla odmiany zagrał za mocno na dalszy słupek.

25'

Jedna z nielicznych kontr gości, ale Laporte z łatwością poradził sobie z płaską centrą Jamesa.

22'

Był już w polu karnym Bernardo Silva, zagrał płasko wzdłuż bramki, jednak żaden z partnerów nie podążył za Portugalczykiem.

21'

Męczą gości tym długim rozgrywaniem akcji Citizens. Byli już pod polem karnym, ale nie było opcji prostopadłego zagrania i... piłka wycofana do Edersona.

20'

Żółtą kartkę otrzymał Junior Firpo.

19'

Płaskie dośrodkowanie Mahreza, zamykał akcję na bliższym słupku de Bruyne, lecz uderzył obok bramki. Domagali się jeszcze rzutu rożnego miejscowi, ale sędzia uznał, że to Belg jako ostatni dotykał piłkę.

17'

Tylko Daniel James próbuje imitować coś w rodzaju pressingu. Pozostali koledzy z drużyny stoją na własnej połowie i tylko się przyglądają.

16'

I rzeczywiście, nie ma rzutu karnego. Od razu ruszyli do pressingu gospodarze. Leeds ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

1
15'

Citizens domagają się rzutu karnego, bo strzelający Laporte został kopnięty w nogę przez Firpo, ale wygląda na to, że protesty nie zostaną uwzględnione przez arbitra.

13'

Gol! Strzelił Jack Grealish. Asystował mu Riyad Mahrez.

Wprawdzie nie z rzutu rożnego, bo goście na moment oddalili zagrożenie, ale po chwili piłka ponownie trafiła do Mahreza. Mocne dośrodkowanie na piąty metr, Grealish wygrał walkę w powietrzu i pewnym strzałem głową podwyższył prowadzenie City!

6
2
1
1
1
12'

Nieudany strzał de Bruyne z dystansu. Był jednak lekki rykoszet i gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

10'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska. Zawodnicy Leeds są ustawieniu bardzo głęboko na własnej połowie.

1
8'

Gol! Strzelił Phil Foden.

Kuriozalna bramka dla City! Rodri przeprowadził rajd środkiem, szczęśliwie wbiegł w pole karne, ale piłkę odbił Meslier. Dopadł do niej Foden, strzelił dość lekko i wydawało się, że goście bez problemu to wybronią, jednak interwencja Dallasa na linii bramkowej była bardzo pokraczna i ostatecznie futbolówka wpadła do siatki.

5
1
1
3
7'

Ależ zmarnował sytuację Bernardo Silva! Strata Leeds na własnej połowie, Foden zagrał do de Bruyne, ten wystawił piłkę do pustej bramki, jednak Bernardo Silva w tylko sobie znany sposób strzelił obok słupka!

1
1
2
5'

Czujny Ederson, nie dał się zaskoczyć strzałem z ponad czterdziestu metrów. Goście chcieli sprytnie rozegrać rzut wolny, jednak zostali przeczytani.

4'

Zawodnicy Manchesteru City od pierwszych minut osiągnęli dużą przewagę w posiadaniu piłki. I tak ten mecz zapewne będzie wyglądał. Leeds musi swoich szans szukać w kontrze.

3'

Od razu do ofensywy ruszyli gospodarze! Grealish oddał mocny strzał zza pola karnego i Meslier miał sporo problemów, ale zdołał odbić piłkę.

czas Start meczu
20:28

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska.

1
20:28

W poprzedniej kolejce Manchester City w bólach wygrał 1:0 z Wolverhampton, natomiast Leeds przegrało z Chelsea 2:3.

20:28

Sędzią spotkania będzie Paul Tierney.

20:28

Mateusz Klich niestety tylko na ławce Leeds...

1
20:28

Znamy skład gospodarzy!

20:28

Lider Premier League zagra dziś z 15. zespołem w tabeli. Teoretycznie zadanie przed zespołem Pepa Guardioli jest dość proste. A zwycięstwo jest konieczne, gdyż najgroźniejsi rywale w walce o tytuł nie śpią. Liverpool ma mniej o punkt, Chelsea o dwa.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Manchester City - Leeds?