Za miękkie zagranie w pole karne Liverpoolu. Alisson odpowiednio wyskoczył i złapał dośrodkowanie Saki.

90+1'

Rozpoczęła się pierwsza z trzech doliczonych minut.

88'

Znakomita szansa dla Martinellego! Brazylijczyk zszedł bliżej środka pola karnego, uderzył po ziemi po długim rogu, a piłka poleciała minimalnie obok bramki.

86'

Rzut wolny dla Arsenalu po faulu na Martinellim. To chyba jedyna nadzieja gospodarzy.

84'

Seria krótkich podań Kanonierów, ale nie przekłada się to na sytuacje.

82'

Fabinho nieprzepisowo powstrzymywał Pepe przy linii bocznej. To jedna z niewielu okazji w ostatnim czasie, przy których podnieśli się kibice w Londynie.

80'

Thiago zagrał na dobiegnięcie do Salaha, ten chciał miękko zagrać do partnera znajdującego się w polu karnym, ale wyskoczył White i to przeciął.

78'

Tempo już trochę siadło.

76'

Nie będziemy oszukiwać. To tak właśnie wygląda proszę państwa.

74'

Arsenal FC. Schodzi: Bukayo Saka. Wchodzi: Nicolas Pepe.

73'

Alexander Arnold pewnie zatrzymał rajd Gabriela Martinellego przy linii końcowej.

71'

Arsenal już jakby zupełnie stracił zapał do atakowania.

69'

Lacazette tym razem nie decyduje się na strzał, a na odegranie do Smitha Rowe'a, ale jego uderzenie odbija się od któregoś z obrońców.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Firmino.

62'

Gol! Strzelił Roberto Firmino. Asystował mu Andrew Robertson.

Saka próbował wybić piłkę, ale trafił w Robertsona. Ten popędził lewą stroną, ściął do środka i wyłożył piłkę Firmino. Mamy 2:0 dla The Reds!

61'

Teraz to Liverpool ostrzeliwuje bramkę Arsenalu. Blokowane strzały Salaha i Firmino.

60'

Martinelli znów zagrywa w stronę Odegaarda, ale po raz kolejny sędzia asystent unosi chorągiewkę sygnalizując spalonego.

58'

Ładny strzał Robertsona z 16. metra. Znów wybijają obrońcy na rzut rożny. Kruszy się defensywa Arsenalu...

56'
56'

Liverpool FC. Schodzi: Luis Diaz. Wchodzi: Mohamed Salah.

55'

Gol! Strzelił Diogo Jota. Asystował mu Thiago Alcantara.

Znakomite podanie Thiago w szesnastkę do Joty, a ten wiedział, co ma z tym zrobić. Po chwili przewagi Arsenalu to Liverpool zdobywa gola na Emirates!

53'

Jeszcze z dystansu próbuje Bukayo Saka, ale nic z tego. Znów Alisson.

1
51'

Znakomita szansa Odegaarda! Strzał z linii pola karnego odbija Alisson! Chyba najlepsza okazja Arsenalu w tym meczu!

50'

Ładna próba dośrodkowania Gabriela, ale przeczytali to obrońcy.

48'

Szarża Sadio Mane powstrzymana faulem przez jednego z gracza Arsenalu.

46'

Jest gol dla Liverpoolu! Sadio Mane ucieka od obrońców i w sytuacji sam na sam pokonuje Ramsdale'a, ale... chwilę wcześniej Senegalczyk jest na spalonym.

komentarz

Póki co trudno powiedzieć, kto jest bliżej bramki. Oba zespoły tylko fragmentami pokazywały kawałek dobrej piłki.

45'

I już kontra gości. Długa piłka nad głowami obrońców od Alexandra-Arnolda do Mane, a ten postanowił uderzyć bez przyjęcia. Ale celownik miał mocno rozregulowany.

44'

Jeszcze jedna okazja dla Arsenalu. Saka wyłuskał piłkę przy linii bocznej, Odegaard zagrał do Lacazette, ale Fabinho blokuje jego strzał.

42'

Jeszcze jedno dośrodkowanie Alexandra-Arnolda, ale bez efektu.

41'

Alexander-Arnold uruchamia podaniem partnera, ale przecina to Cedric. Będzie rzut rożny dla Liverpoolu.

39'

Thomas Partey uderza z dystansu, ale strzał ten jest zablokowany. Na razie tak w większości wyglądają akcje obu drużyn.

38'

Saka teraz trochę za bardzo "na pamięć" do Cedrica. Nie zrozumieli się gracze Arsenalu.

36'

Martinelli dostał ładne, kilkudziesięciometrowe, krosowe podanie, schodzi do środka, zagrywa do Xhaki, ten odgrywa do Saki i... nic z tego.

35'

Mane faulowany przez Cedrica. Juergen Klopp na wszelki wypadek jednak przypomina sędziom o tym fakcie i dostaje upomnienie.

34'

Van Dijk wygrał pojedynek ciało w ciało z Lacazette przy linii bocznej. Trochę mamy zdobywania terenu, niczym w meczu rugby.

33'

Zaskakujący strzał Granita Xhaki z dystansu nad bramką Alissona. Wcześniej Arsenal miał przywilej korzyści po faulu na Lacazette.

32'

Świetna interwencja w defensywie Cedrica na 20. metrze. Goście od dłuższego czasu nie mogą się przebić.

30'

Teraz z kolei mamy fragment naporu Liverpoolu.

28'

Robertson dośrodkowuje, Jota próbuje przedłużyć, ale przecinają to obrońcy.

26'

Ostatni fragment nieznacznie, ale jednak dla gospodarzy.

24'

Lacazette fauluje Fabinho, choć Francuz ma inne zdanie na ten temat. Będzie rzut wolny dla Liverpoolu, ale przy linii środkowej.

22'

Saka opanował piłkę na prawej stronie, zagrał przed pole karne do Cedrica Soaresa, a ten - chyba podpuszczony przez kibiców - oddał bardzo niecelny strzał.

20'

Dobre wyjście Alissona, choć nie wiemy, czy Lacazette w momencie podania na dobiegnięcie nie był na spalonym. Bramkarz The Reds wolał jednak nie kusić losu.

18'

Mane przewraca się przed polem karnym gospodarzy, ale sędzia Andre Marriner nie dyktuje rzutu wolnego.

17'

Szukał Liverpool miejsca do poprowadzenia akcji prawą stroną, ale go nie było. Szukał więc na lewym skrzydle, lecz i tam nie za bardzo było jak. Potrzebne jest przyspieszenie.

15'

Wrzutka Martinellego z lewej strony, zamykał akcję Lacazette, ale w porę wrócił Robertson.

13'

Błąd Fabinho w środkowej strefie. Brazylijczyk próbował go naprawić, ale sfaulował przeciwnika.

11'

Wygląda na to, że coraz trudniej Liverpoolowi prowadzić akcje na połowie Arsenalu.

9'

Pierwszy składny atak Kanonierów. Strzał Gabriela jednak dość lekki i łatwy do złapania dla Alissona.

7'

Efektowną siatkę założył rywalowi Thiago Alcantara, ale nic więcej ładnego w tej akcji nie było.

6'

Nie da się ukryć, że w posiadaniu piłki zdecydowaną przewagę mają piłkarze Juergena Kloppa.

1
4'

Czyściutki wślizg Robertsona zatrzymał Sakę, ale chwilę później gracz Liverpoolu faulowany.

3'

Zażegnali niebezpieczeństwo gospodarze, mogą teraz chwilę pobyć przy piłce, co im się od początku meczu raczej nie zdarzało.

2'

Dośrodkowanie Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego na głowę van Dijka i kapitalna interwencja bramkarza Arsenalu.

1'

Już pierwsza akcja Liverpoolu. Piłka górna w stronę Diogo Joty, ale dobra interwencja Ramsdale'a. Rzut rożny dla The Reds.