Bundesliga: 9. kolejka
23 paź 2021 15:30
15:02
W 9. kolejce Bundesligi Bayern Monachium będzie rywalizował z TSG 1899 Hoffenheim na Allianz Arena. Gospodarze są uznawani za faworyta, ale drużyna Sebastiana Hoenessa postara się o niespodziankę. Początek tego meczu punktualnie o godz. 15:30.
2
Jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy mecz?
Wygra Bayern
Będzie remis
Wygra Hoffenheim
3
15:11
Od pierwszej minuty zagra Robert Lewandowski, który będzie mógł poprawić swój życiowy rekord.
Znamy składy na mecz Bayern - Hoffenheim. Lewandowski powalczy o rekord!
12
2
1
1
2
15:11
Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Bayern wygrał 4:1 u siebie z "Wieśniakami". Hoffenheim zwyciężyło w takich samych rozmiarach na własnym obiekcie.
4
3
3
1
15:11
Trybuny Allianz Arena są wypełnione po brzegi.
7
3
1
15:11
Matthias Jollenbeck będzie sędzią głównym tego spotkania.
6
8
1
2
1
15:11
Manuel Neuer wygrał losowanie. Bayern Monachium rozpoczyna od środka.
13
10
1
2
4
2'
To mógł być wymarzony początek dla Roberta Lewandowskiego! Thomas Mueller świetnie dograł do Polaka, a ten stanął oko w oko z bramkarzem rywali. Piłka po jego strzale przeleciała minimalnie obok słupka.
23
15
10
27
33
4'
Do rzutu wolnego podszedł Joshua Kimmich. Niemiec zagrał w pole karne TSG 1899 Hoffenheim i Oliver Baumann dopadł do piłki.
10
4
4
1
5
6'
Lucas Hernandez ucierpiał po zderzeniu z Diadie Samassekou. Sędzia musiał zatrzymać grę.
3
5
5
10
18
8'
Szybki atak Bayernu Monachium! Serge Gnabry stracił piłkę przed polem karnym, ale po chwili ją odzyskał i pokonał bramkarza. Wydawało się, że Jamal Musiala faulował Floriana Grillitscha.
47
19
5
4
15
9'
Sędzia przyjrzał się tej sytuacji i anulował bramkę! Wciąż 0:0.
7
4
8
14
23
10'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę otrzymał Diadie Samassekou.
Diadie Samassekou #18
TSG 1899 Hoffenheim
14
9
6
11'
Pierwsza sytuacja w polu karnym Bayernu Monachium. Andrej Kramarić wygrał pojedynek główkowy, piłka poszybowała nad bramką.
17
8
4
5
7
13'
Thomas Mueller odnalazł się na prawym skrzydle i wrzucił piłkę do Roberta Lewandowskiego. Strzał snajpera został zablokowany przed obrońców.
16
5
17
14
16
15'
Obiecujący kontratak gości. Ihlas Bebou wbiegł w pole karne, jednak wcześniej sfaulował Lucasa Hernandeza. Bayern buduje akcję od własnej bramki.
9
6
7
1
2
16'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Jamal Musiala.
Serge Gnabry dopiął swego! Jamal Musiala przyjął piłkę w polu karnym i odegrał do lepiej ustawionego kolegi. Gnabry strzelił między nogami Olivera Baumanna, jest 1:0 dla gospodarzy.
Bayern Monachium
124
54
17
12
22
18'
Nie do zatrzymania jest Bayern. Monachijczycy zdobyli przynajmniej jedną bramkę w 85. meczu z rzędu.
32
15
9
8
5
22'
TSG 1899 Hoffenheim próbuje odpowiedzieć na bramkę Gnabry'ego. Gospodarze nie pozwalają rywalom opuścić własnej połowy.
17
9
2
3
4
24'
Thomas Mueller chciał wypuścić podaniem Roberta Lewandowskiego, jednak Chris Richards uprzedził kadrowicza.
11
4
20
6
10
25'
Szykuje się zmiana w drużynie Sebastiana Hoenessa. Kevin Akpoguma jest załamany.
7
6
16
3
3
26'
Sebastian Posch próbował wybić piłkę i znokautował Akpogumę. Georginio Rutter jest gotowy przy linii bocznej.
5
5
10
8
6
27'
ZMIANA
TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Kevin Akpoguma. Wchodzi: Georginio Rutter.
11
29'
Robert Lewandowski był pod presją rywali i mimo wszystko zdołał utrzymać się przy piłce. Bayern Monachium ma pełną kontrolę.
58
26
13
8
11
30'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Thomas Mueller.
Co za trafienie reprezentanta Polski! Thomas Mueller napędził akcję Bayernu i oddał piłkę Robertowi Lewandowskiemu. Napastnik perfekcyjnie przymierzył zza pola karnego, bramkarz Hoffenheim nie miał żadnych szans w tej sytuacji.
1032
431
140
60
90
31'
Robert Lewandowski wyrównał swój życiowy rekord! To był jego 54. gol w 2021 roku.
191
71
19
10
14
34'
Lewandowski zamierza obronić tytuł króla strzelców Bundesligi. W bieżącym sezonie strzelił już dziesięć goli.
76
30
10
4
12
36'
Goście krótko rozegrali rzut rożny. Po chwili Dennis Geiger próbował dośrodkować, lecz piłka poszybowała w trybuny.
9
4
11
6
6
38'
To szczególny mecz również dla Thomasa Muellera. Doświadczony Niemiec zaliczył 21. asystę na poziomie Bundesligi w jednym roku kalendarzowym i został rekordzistą pod tym względem.
67
18
4
3
40'
David Raum znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Manuel Neuer odprowadził piłkę wzrokiem.
8
7
5
3
7
42'
Bayern Monachium na tę chwilę ma na koncie 22 punkty i jest liderem tabeli Bundesligi. TSG 1899 Hoffenheim utrzymuje się na dziesiątym miejscu.
19
11
4
5
7
45'
Miejscowi mieli jeszcze jedną sytuację przed końcem pierwszej połowy. Dayot Upamecano niecelnie zagrał do Jamala Musiali.
2
2
5
7
6
45'
Sędzia doliczył trzy minuty.
5
5
6
3
3
45+2'
4
Czy Lewandowski skompletuje dublet po zmianie stron?
6
46'
Goście wznowili grę. Jedna zmiana w "jedenastce" Bayernu.
3
4
4
2
6
46'
ZMIANA
46'
Akcja szybko przeniosła się w pole karne TSG 1899 Hoffenheim. Oliver Baumann wygrał pojedynek z Sergem Gnabrym!
1
2
8
8
7
48'
Bayern Monachium stara się uspokoić grę. Drużyna Sebastiana Hoenessa nie ma zbyt wiele do stracenia.
5
1
6
2
5
49'
Andrej Kramarić stworzył zagrożenie pod bramką Bayernu i został powstrzymany przez Dayota Upamecano. W tej sytuacji nie było faulu.
9
3
6
3
4
50'
Niklas Suele pojawił się na boisku po przerwie i musi na chwilę opuścić boisko.
1
7
5
3
50'
Jak dotąd to była najlepsza okazja TSG 1899 Hoffenheim. Ihlas Bebou nie zastanawiał się i uderzył z pierwszej piłki, jednak Manuel Neuer nie musiał interweniować.
4
3
3
3
7
51'
Jamal Musiala wywalczył rzut wolny przed polem karnym Hoffenheim. Nierozważne zachowanie Stefana Poscha.
9
4
3
2
4
52'
Joshua Kimmich oddał piłkę Jamalowi Musiali, a ten strzelił zza zasłony. Młody piłkarz minimalnie spudłował.
6
6
6
10
9
53'
Kolejna już próba Bayernu Monachium. Marcel Sabitzer uderzył sprzed pola karnego, piłka ponownie przeleciała obok słupka.
5
2
13
7
10
57'
ZMIANA
TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Diadie Samassekou. Wchodzi: Sebastian Rudy.
2
2
6
1
3
58'
ZMIANA
60'
Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rudy.
12
6
10
3
5
62'
Omar Richards po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie Bayernu Monachium. Młody obrońca wygrał najwięcej pojedynków spośród wszystkich zawodników.
18
6
5
4
3
64'
Tempo meczu nieco osłabło. Bayern Monachium ma dwubramkową przewagę. W drugiej połowie goście doszli do głosu i wymieniają podania, ale nic z tego nie wynika.
5
3
4
5
12
66'
Eric Choupo-Moting zameldował się na boisku i oddał strzał z dystansu. Tym razem Oliver Baumann nie musiał reagować.
5
4
9
5
6
68'
Zawodnicy gości są bezradni. Bayern Monachium wywalczył kolejny rzut rożny.
8
12
3
3
3
69'
Duże zamieszanie pod bramką Bayernu Monachium. Robert Skov był bliski szczęścia, lecz trafił w Manuela Neuera.
7
3
4
6
3
70'
ZMIANA
16
4
6
2
3
71'
Robert Skov jest aktywny po wejściu na boisku. Duńczyk próbował zaskoczyć Manuela Neuera i przestrzelił.
8
1
7
2
6
72'
TSG 1899 Hoffenheim w natarciu. Georginio Rutter przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Bayernu Monachium.
10
1
7
6
3
73'
Robert Lewandowski wygrał pojedynek szybkościowy z Davidem Raumem, jednak nie przedostał się w pole karne. Polak wycofał piłkę.
20
4
4
8
10
74'
3
75'
Bawarczycy mieli stuprocentową okazję! Kingsley Coman opanował piłkę w polu karnym, a następnie oddał strzał. Francuz nie trafił w światło bramki.
2
7
4
9
14
76'
ZMIANA
76'
ZMIANA
21
10
8
7
8
78'
Dino Toppmoller już wykorzystał limit zmian. Zastępca trenera Bayernu Monachium nie będzie oszczędzał Roberta Lewandowskiego.
38
8
11
2
3
80'
Dziesięć minut do końca. Manuel Neuer doskonale wznowił grę, Leroy Sane wbiegł w pole karne i obrońcy Hoffenheim zablokowali dośrodkowanie skrzydłowego.
9
5
9
7
15
81'
Joshua Kimmich precyzyjnie dograł do Erica Choupo-Motinga i napastnik najwyżej wyskoczył do piłki. Oliver Baumann popisał się piękną paradą.
8
6
5
4
82'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Eric Choupo-Moting.
Kuriozalny gol. Andrej Kramarić chciał oddalić grę od własnej bramki i trafił w Dayota Upamecano. Piłka wylądowała pod nogami Erica Choupo-Motinga, który umieścił ją w siatce.
89
32
12
14
18
83'
ZMIANA
TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Ihlas Bebou. Wchodzi: Sargis Adamyan.
8
83'
ZMIANA
TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Dennis Geiger. Wchodzi: Angelo Stiller.
Angelo Stiller #13
3
4
2
2
6
83'
Corentin Tolisso znalazł sposób na Olivera Baumanna! Jak się okazało, francuski pomocnik był na pozycji spalonej po podaniu Comana.
3
5
7
14
7
85'
Kibice Bayernu Monachium są pewni zwycięstwa. Na trybunach Allianz Arena pojawiło się 75 tys. widzów.
42
14
6
6
6
87'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Kingsley Coman. Asystował mu Dayot Upamecano.
Trener Bayernu Monachium trafił ze zmianami. Kingsley Coman miał dużo miejsca w polu karnym i nie dał szans golkiperowi Hoffenheim na skuteczną interwencję.
107
38
11
7
9
89'
Piłkarze TSG 1899 Hoffenheim oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę. Bayern ma wyraźną przewagę.