Primera Division: 2. kolejka
21 sie 2021 22:00
90+3'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Eric Garcia za przewinienie blisko własnego pola karnego na Nico Williamsie!

FC Barcelona
8
5
2
3
7
90'

Doliczone trzy minuty.

4
1
2
3
1
86'

Pięć minut podstawowego czasu pozostało do końca spotkania. Po wyrównaniu nie wydarzyło się nic specjalnie interesującego. Athletic Bilbao nieco rozbity stratą gola w karygodnych okolicznościach, a FC Barcelona jakby nie miała już energii na kolejny szturm. Była jedna szansa na zdobycie prowadzenia, ale spudłował Memphis Depay.

1
1
82'
82'

Athletic Bilbao. Schodzi: Dani Garcia. Wchodzi: Oier Zarraga.

wchodzi Wchodzi
Oier Zarraga #19
schodzi Schodzi
82'

Athletic Bilbao. Schodzi: Alejandro Berenguer. Wchodzi: Jon Morcillo.

Jon Morcillo #11
1
80'

FC Barcelona doprowadziła do remisu!

3
3
2
2
4
77'

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba za przytrzymanie przeciwnika.

2
1
1
4
2
76'

Athletic Bilbao. Schodzi: Iker Muniain. Wchodzi: Nico Williams.

Nico Williams #30
1
1
75'

Gol! Strzelił Memphis Depay. Asystował mu Sergi Roberto.

FC Barcelona doprowadziła do remisu na kwadrans przed końcem podstawowego czasu. Szybka akcja przyjezdnych przeprowadzona po przechwyceniu piłki na połowie przeciwnika. Trafiła ona do Memphisa Depaya, który nie szukał skomplikowanego rozwiązania i potężnie huknął z ostrego kąta pod poprzeczkę.

26
10
2
6
4
74'

Frankie de Jong był blisko doprowadzenia do remisu! Techniczne uderzenie z kilkunastu metrów i opadająca futbolówka zatrzymała się dopiero na poprzeczce. Na taką sytuację podbramkową czekali kibice w Barcelonie od dłuższego czasu.

1
1
2
1
73'

Dośrodkowania w pole karne dobrze zorganizowanych podopiecznych Marcelino nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem. Radzą sobie gospodarze i nie pozwalają na oddawanie strzałów między innymi Memphisowi Depayowi.

2
1
1
70'

20 minut podstawowego czasu pozostało gościom na poprawienie rezultatu. Na początek muszą zastanowić się nad zatrzymaniem nadal energicznych przeciwników. Inaki Williams sprawia bardzo dużo problemów Ericowi Garcii.

1
1
1
67'

Athletic Bilbao. Schodzi: Unai Vencedor. Wchodzi: Mikel Vesga.

Unai Vencedor #16
67'

Athletic Bilbao. Schodzi: Oihan Sancet. Wchodzi: Raul Garcia.

Oihan Sancet #8
1
66'

Jordi Alba strzelił z powietrza po miękkim podaniu. Piłka trafiła w jednego z defensorów Athleticu Bilbao. Zagrożenie wynikło z indywidualnego rajdu Yusufa Demira na linii pola karnego. Sędzia co prawda nie przyznał Dumie Katalonii rzutu wolnego, ale z drugiej strony pozwolił na kontynuowanie ataku.

1
62'

FC Barcelona. Schodzi: Pedri. Wchodzi: Sergi Roberto.

60'

Minęła godzina spotkania i rozpoczyna się ruch w pobliżu ławki rezerwowych przyjezdnych. Ronald Koeman nie może bezczynnie patrzeć na problemy podopiecznych i postara się wnieść impuls.

58'

Zaczyna spieszyć się gościom z Katalonii. Wczesne wznowienie gry krótkim podaniem z rzutu wolnego. Piłka trafiła w okolicę linii pola karnego do Martina Braithwaite'a, którego Athletic Bilbao zablokował w momencie oddawania strzału.

2
1
56'

FC Barcelona w rozegraniu futbolówki na połowie przeciwnika. Spokojnie krążyła ona między podopiecznymi Ronalda Koemana i wyglądało to aż za spokojnie. Akcja została zakończona nieudanym zagraniem Jordiego Alby.

3
1
1
53'

Inigo Martinez i 1:0 dla zespołu z kraju Basków. To zasłużone prowadzenie!

5
1
50'

Gol! Strzelił Inigo Martinez. Asystował mu Iker Muniain.

Gospodarze na prowadzeniu! Dynamiczne otwarcie drugiej połowy spotkania poskutkowało trafieniem do bramki. Inigo Martinez zapewnił zaliczkę Athleticowi Bilbao skuteczną głową w narożnik bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zaspała obrona Dumy Katalonii i cała drużyna będzie martwić się o odrobienie strat do przeciwnika.

9
3
1
8
9
48'

Athletic Bilbao w czerwono-białych pasiakach, a także czarnych spodenkach oraz getrach, a FC Barcelona w błękitnych strojach. Początek drugiej połowy spotkania podobny do otwarcia pierwszej, ponieważ gospodarze przebywają na połowie bardziej utytułowanego przeciwnika.

2
46'

Minęło zaledwie kilkanaście sekund drugiej połowy spotkania i od razu zapachniało prowadzeniem Athleticu Bilbao. Ronald Araujo nie pozwolił na lądowanie futbolówki w bramce brawurową interwencją w pobliżu linii bramkowej. Wcześniej Inaki Williams wygrał pojedynek z Ericiem Garcią.