(0:2)
Zakończony
FC Barcelona
komentarz

Koniec spotkania! Ależ zagrali dziś goście. To był koncert w ich wykonaniu, a 4:0 wydaje się być najmniejszym wymiarem kary!

28
21
1
1
90+3'

Kontra gości, jednak Adama Traore strzelił obok słupka.

4
6
6
5
8
90+3'

Długie podanie w stronę Mariano, ale ten nie miał szans w walce o piłkę z Pique.

6
6
3
3
3
90'

Spotkanie przedłużone o minimum trzy minuty.

8
8
9
7
7
90'

Vinicius wdał się w drybling, ale nie poradził sobie z Araujo i Adamą Traore. Od bramki grę wznowią goście.

7
5
89'

Irytacja kibiców, bo sędzia nie puścił korzyści, tylko przerwał grę. Po chwili arbiter przeprosił zawodników Realu za pochopny gwizdek.

5
5
3
88'

Żółtą kartkę otrzymał Nico Gonzalez.

1
1
5
3
1
88'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Vazquez.

4
4
1
1
86'

FC Barcelona. Schodzi: Jordi Alba. Wchodzi: Dani Alves.

8
3
4
3
3
86'

FC Barcelona. Schodzi: Pedri. Wchodzi: Nico Gonzalez.

6
2
4
85'

Szansa dla Realu, lecz po centrze Mariano i strąceniu piłki głową przez Viniciusa fatalnie pudłuje Vazquez.

5
4
2
1
83'

Jeszcze jedna próba Realu z dystansu. Valverde uderzył kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką.

9
9
1
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Eduardo Camavinga.

8
9
80'
79'

W odpowiedzi huknął z ostrego kąta Alaba, jednak ter Stegen jest dziś czujny i nie popełnia błędów.

7
1
78'

Zaskakujące uderzenie Depaya z szesnastu metrów i ponownie broni Courtois. Ależ ma roboty w tym meczu Belg!

2
77'

Płaskie podanie Alaby w pole karne i nad bramką strzelał Asensio.

2
77'

Depay z dziecinną łatwością minął Casemiro przy linii bocznej i wydawało się, że będzie miał dobrą sytuację, ale dobrze wrócił za akcją Valverde i odebrał piłkę rywalowi.

1
1
1
76'

Kolejne nieporozumienie w szeregach Realu. Alaba podawał do Valverde, ale ten został złapany na wykroku i nie ruszył do piłki.

2
3
74'

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba. Ostry faul na Viniciusie.

2
5
2
73'

Dembele w polu karnym, po podaniu Depaya. Francuz przegrał walkę fizyczną z Militao, ale jakimś cudem zdołał wywalczyć piłkę i... strzelił obok bramki.

1
73'

Niewiele dzieje się na boisku. Barcelona kontroluje spotkanie.

5
2
71'

FC Barcelona. Schodzi: Frenkie de Jong. Wchodzi: Gavi.

2
1
1
69'

Zrezygnowani podopieczni Ancelottiego. Barcelona podaje od lewej do prawej, a gospodarze nie są w stanie odebrać piłki.

12
7
1
1
68'

Ależ szybko tracą piłkę gospodarze. To wygląda jak grupa przypadkowych ludzi biegająca po boisku, a nie ekipa, która nie tak dawno eliminowała PSG z Ligi Mistrzów.

10
6
1
3
2
66'

Potężne uderzenie Casemiro zza pola karnego, ale piłka znacznie minęła bramkę. Nawet nie drgnął ter Stegen, który kontrolował sytuację.

2
3
2
64'

Długie podanie Busquetsa w stronę Ferrana Torresa, który jednak nie zaskoczył Courtois strzałem z szesnastego metra.

2
1
63'
2
1
1
1
1
63'

Real Madryt. Schodzi: Nacho. Wchodzi: Lucas Vazquez.

3
1
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Luka Modrić. Faulowany Dembele, choć Chorwat pokazuje, że trafił w piłkę.

Real Madryt
8
1
61'

Kolejne dwie zmiany przygotował Carlo Ancelotti. Wejdą Asensio i Lucas Vazquez.

2
1
1
61'

Vinicius do Rodrygo, ten opanował piłkę w polu karnym, lecz strzelił prosto w ter Stegena.

4
7
1
1
60'

Vinicius minął Araujo, ale zatrzymał go po chwili Busquets. Kolejna nieudana akcja Brazylijczyka.

2
4
1
60'

Tym razem to de Jong ofiarnie rzucił się pod nogi strzelającego z dwudziestu metrów Valverde.

4
2
59'

Eric Garcia świetnie blokuje strzał Mariano z ostrego kąta. To jedna z nielicznych szans Królewskich w tym meczu.

1
3
4
4
58'

To powinno być 5:0 dla gości! Kapitalnie pograli na lewej stronie zawodnicy Barcelony. Alba zagrał wzdłuż pola karnego do Aubameyanga, jednak ten fatalnie spudłował z pięciu metrów!

3
1
4
8
7
56'

Gwizdy kibiców z Madrytu, bo Barcelona gra sobie jak na treningu.

14
11
1
4
3
54'

Gospodarze protestowali, bo ich zdaniem sędzia najpierw przerwał grę, a dopiero potem Aubameyang oddawał strzał. Okazuje się, że gwizdek miał miejsce chwilę po uderzeniu Gabończyka.

3
1
1
53'

I gol został uznany! Protesty zawodników Realu, ale na nic się one zdadzą!

39
18
1
8
9
53'

Długo trwa ta analiza.

1
2
52'

Chociaż... sędziowie sprawdzają jeszcze sytuację na powtórkach.

5
3
1
51'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ferran Torres.

Długie podanie do Ferrana Torresa, ten odegrał do Aubameyanga, który przerzucił piłkę nad Courtois w sytuacji sam na sam. 4:0!

50'

Modrić z rzutu rożnego. Atakował piłkę Casemiro, ale przy okazji poturbował interweniującego ter Stegena.

4
1
1
2
49'

To jest szok. Nie wierzą kibice Realu Madryt. Barcelona gra dziś koncert na Bernabeu, a Królewscy nie wiedzą, jak odpowiedzieć!

14
5
3
3
2
48'

Gol! Strzelił Ferran Torres. Asystował mu Pierre-Emerick Aubameyang.

Teraz już nie ma wątpliwości! Ależ rozklepana defensywa Realu Madryt! De Jong do Aubameyanga, Barcelona miała przewagę dwóch na jednego, Gabończyk zagrał efektownie piętką do Ferrana Torresa, a ten nie pomylił się i pokonał Courtois!

46'

Ależ szansa! Ferran Torres był w sytuacji sam na sam z Courtois, ale uderzył obok słupka!

1
1
3
5
46'
46'
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Gwizdy żegnają piłkarzy. Barcelona gra swoje na Bernabeu i pewnie prowadzi z Realem 2:0. Gospodarze są bezradni.

9
1
1
3
43'

A Barcelona? Nie spieszy się. Spokojnie rozgrywa piłkę, umiejętnie wychodzi spod pressingu. Real ma prawo czuć się coraz bardziej poddenerwowany całą sytuacją.

12
4
1
2
1
41'

Teraz był moment, w którym Realu dłużej utrzymywał się przy piłce, ale głównie na własnej połowie. Brakuje ruchu w środkowej strefie boiska. Brakuje też Karima Benzemy.

5
1
2
40'

Gospodarze jakby nie wiedzieli, co mają grać. Zero jakichkolwiek prób gry w ataku. Bez pomysłu.

7
1
1
5
3
38'

Gol! Strzelił Ronald Araujo. Asystował mu Ousmane Dembele.

Dośrodkowanie Dembele z rzutu rożnego, po którym kompletnie niepilnowany na piątym metrze Ronald Araujo strzałem głową pokonał Courtois! Ponownie zaspał z kryciem Militao!

48
18
5
8
8
37'

Nacho ponownie ograny przez Dembele na skrzydle. Hiszpan zdołał jednak w ostatniej chwili zablokować uderzenie skrzydłowego Barcelony.

2
1
36'

Vinicius przewrócił się w sytuacji sam na sam z ter Stegenem! Protestują gospodarze, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego!

13
3
4
4
35'

Aubameyang mógł mieć dublet! Znakomite akcja Barcelony. Eric Garcia zagrał na kilkadziesiąt metrów do de Jonga, przez co ograna została cała defensywa Realu. Holender do Aubameyanga, ten uderzył mocno z szesnastu metrów, jednak broni Courtois!

2
3
1
33'

Niewdzięczne podanie Carvajala do Courtois. Ten pod presją wybija piłkę w aut. Nerwowo w ekipie z Madrytu.

2
2
1
32'

Długie podanie w kierunku Rodrygo, jednak ten nie miał najmniejszych szans, by dojść do piłki. Real jakby bez pomysłu na grę do przodu.

6
2
1
31'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets. Faul taktyczny. Trzymany za koszulkę Militao.

1
1
6
29'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ousmane Dembele.

Bramka tak naprawdę z niczego, ale Barcelona prowadzi! Dembele urwał się Nacho na skrzydle, zagrał w pole karne spod linii końcowej, a Aubameyang uprzedził Militao i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce!

59
26
2
10
13
28'

Alba trafiony w twarz przez Valverde. Co ciekawe, sędzia nie odgwizdał faulu. Piłka została jednak wybita poza boisko.

2
2
3
27'

Ciekawa próba Militao. Szukał mocnym podaniem Rodrygo, ale ten został złapany na wykroku i nie zdołał opanować piłki.

3
26'

Spóźniony atak Holendra na nogi Kroosa.

9
4
2
26'

Żółtą kartkę otrzymał Frenkie de Jong.

2
2
2
2
24'

Ależ szansa dla gości. Kapitalne podanie Pedriego, po którym w dogodnej sytuacji znalazł się Ferran Torres, ale ofiarnie rzucił mu się pod nogi Casemiro i zdołał zablokować to uderzenie.

1
2
3
23'

Kroos trafił w piłkę, później wpadł na Busquetsa i arbiter zakwalifikował to jako faul. I to na kartkę.

2
4
1
3
1
22'

3
20'

Indywidualna, odważna akcja Rodrygo środkiem pola, choć jego strzał został zablokowany.

3
1
1
18'

Ależ uderzenie! Piękny strzał Ferrana Torresa z dwudziestu metrów, po którym piłka przeleciała minimalnie obok bramki! Courtois mógłby nie zdążyć!

3
1
2
1
17'

Długo, cierpliwie budują swoje akcje przyjezdni. Real jednak nie panikuje, pozwala na taką grę rywalowi.

3
2
15'

Mają optyczną przewagę zawodnicy Barcelony, dłużej utrzymują się przy piłce. Real nastawiony na grę z kontry.

3
1
3
1
14'

Szybko rozegrali rzut wolny gospodarze. Vinicius dostał piłkę na skrzydle, złamał akcję do środka, ale jego strzał pewnie broni ter Stegen.

1
1
1
12'

Stuprocentowa sytuacja dla Barcelony! Dogranie Ferrana Torresa do Aubameyanga, ten strzelał z dziesięciu metrów, ale doskonale broni Courtois!

11
4
1
1
3
12'

To spokojnie mogła być czerwona kartka, a sędzia nie wyciągnął nawet żółtej!

1
1
8
11'

Kroos walczył o piłkę z Aubameyangiem, obaj ruszyli na wślizgu, ale szybszy był Niemiec. Został trafiony korkami w okolice piszczela.

1
1
1
10'

Szansa dla gości po prostej stracie Nacho na środku boiska. Dembele nie miał jednak pomysłu na finalizację akcji i on również stracił piłkę, tuż przed polem karnym Realu.

4
1
9'

Wysoki pressing Królewskich, którzy jakby dostrzegli, że Barcelona wcale nie jest taka mocna i można jej odebrać piłkę bardzo wysoko.

5
1
2
2
7'

Co za intensywność tego meczu! Podanie Militao na lewą stronę do Viniciusa. Ten poczekał na Valverde, dograł mu na szesnasty metr, ale uderzenie pomocnika Realu kapitalnie broni ter Stegen!

5
2
3
2
6'

Kolejna próba kontry, Modrić podawał fałszem do Viniciusa wzdłuż linii bocznej, ale Brazylijczyk został powstrzymany przez Araujo. Sygnalizował faul Vinicius, jednak sędzia potraktował to jako walkę bark w bark.

3
2
1
5'

Pierwsza kontra Realu w tym meczu! Rozprowadził ją Valverde, przebiegł kilkadziesiąt metrów, w końcu zagrał do Rodrygo, ale ten uderzył obok bliższego słupka z linii pola karnego.

8
6
1
2
3
3'

Długo budowali akcję goście, wreszcie Pique pokusił się o długie podanie w kierunku Ferrana Torresa, ale ten nie opanował piłki w boisku.

3
1
3
2'

Dośrodkowanie Alby z rzutu wolnego, piłka spadła na szesnasty metr, gdzie do strzału z woleja złożył się Ferran Torres, ale kopnął wyraźnie nad bramką.

4
1
1
1'

Rozpoczynamy El Clasico. Pierwsze kopnięcie piłki w tym meczu należy do Barcelony.