Arka Gdynia
36' Michał Marcjanik 48' Fabian Hiszpański 58' Mateusz Żebrowski 69' Adam Deja 72' Michał Marcjanik 75' Michał Bednarski 89' Michał Marcjanik
Stomil Olsztyn
34' Jonathan Simba 55' Maciej Dampc 77' Rafał Remisz
6:0

Po prostu demolka.

Gol! Strzelił Michał Marcjanik.

Hat-trick obrońcy. Tego meczu Michał Marcjanik długo nie zapomni. Wykonał on dobitkę uderzenia Macieja Rosołka po wrzutce z rzutu wolnego. Nie ma szczęścia Krzysztof Bąkowski, ale przy wyniku 6:0 trudno mówić tylko o niefarcie.

Arka Gdynia. Schodzi: Michał Bednarski. Wchodzi: Jerzy Tomal.

Stomil Olsztyn. Schodzi: Jakub Tecław. Wchodzi: Jakub Banul.

Stomil Olsztyn. Schodzi: Łukasz Moneta. Wchodzi: Patryk Zych.

Dwie sytuacje podbramkowe po przeciwnych stronach boiska, jednak niewykorzystane. Na bramkę Stomilu Olsztyn nacierał Artur Siemaszko, ale nie pokonał swoim niebezpiecznym uderzeniem Krzysztofa Bąkowskiego.

Adam Deja z efektownym trafieniem!

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Remisz za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Bednarski za ostre przewinienie.

Ponownie Michał Marcjanik, który w tym meczu strzelił dwa gole, a przy jednym asystował. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie główkował, a pokonał rozbitego Krzysztofa Bąkowskiego strzałem głową.

Gol! Strzelił Adam Deja.

Także trafienie zmiennika. Adam Deja nie potrzebował dużo czasu na poprawienie rezultatu po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych. Świetne uderzenie doświadczonego pomocnika z dystansu. Pozostało wyczyścić buta, na co zdecydował się kurtuazyjnie Fabian Hiszpański.

Arka Gdynia nie dopuszcza przeciwnika z Warmii do głosu. Po przerwie konfrontacja została zdominowana przez podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Z kolei Stomil Olsztyn jest zniechęcony dotychczasowymi niepowodzeniami.

Arka Gdynia. Schodzi: Christian Aleman. Wchodzi: Adam Deja.

Mateusz Żebrowski strzelcem gola na 3:0.

Stomil Olsztyn. Schodzi: Merveille Fundambu. Wchodzi: Hubert Szramka.

Gol! Strzelił Mateusz Żebrowski.

Mateusz Stępień przedarł się nie po raz pierwszy tego popołudnia swoim skrzydłem. Pierwsze uderzenie zostało jeszcze obronione przez Krzysztofa Bąkowskiego, ale wobec dobitki Mateusza Żebrowskiego był bezradny. Arka Gdynia praktycznie zapewniła sobie zdobycie kompletu punktów.

Sytuacja olsztynian stała się już bardzo trudna. Odpowiedzieć na dwa gole, na terenie przeciwnika, to skomplikowane wyzwanie. Stomil stara się przenieść grę na połowę podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza, ale nie mogą ich zdominować podobnie jak zrobiło to KGHM Zagłębie Lubin.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Dampc za ostre przewinienie.

Przerwa w grze spowodowana urazem Macieja Dampca.

Fabian Hiszpański podwoił przewagę Arki Gdynia.

Gol! Strzelił Fabian Hiszpański. Asystował mu Michał Marcjanik.

Aktywny od początku rywalizacji Fabian Hiszpański z golem, a Arka Gdynia jest już na dwubramkowym prowadzeniu. Sytuacja podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza staje się komfortowa. Michał Marcjanik przedłużył wrzutkę Christiana Alemana z rzutu rożnego do Fabiana Hiszpańskiego, a ten zdobył gola.

Stomil Olsztyn jeszcze w pierwszej połowie zagroził gdynianom zagraniem Patryka Mikity w słupek, a w przerwie zastanawiał się nad sposobem na doprowadzenie do remisu. Pora na wznowienie rywalizacji przez sędziego Piotra Urbana.

Pierwsza połowa dla Arki Gdynia.

Czy Stomil Olsztyn wyrówna po przerwie?

Kwadrans poprzedzający przerwę zdecydowanie ciekawszy od wcześniejszych. Arka Gdynia zdobyła w nim prowadzenie uderzeniem Michała Marcjanika po dośrodkowaniu Mateusza Stępnia. Później jeszcze raz podniosła się temperatura po obu stronach stadionu, ale pozostał wynik 1:0 po 45 minutach.

Mateusz Stępień mógł dorzucić gola do wcześniejszej asysty, ale jego uderzenie zostało zatrzymane w rewelacyjny sposób przez Krzysztofa Bąkowskiego. Piękna interwencja utrzymuje olsztynian na powierzchni.

Gorąco w ostatnich minutach. Piłka kopnięta ze skrzydła przez Patryka Mikitę trafiła w słupek w bramce Daniela Kajzera. Bramkarz Arki Gdynia spoglądał w jej kierunku z przerażeniem.

Michał Marcjanik strzelił na 1:0.

Gol! Strzelił Michał Marcjanik. Asystował mu Mateusz Stępień.

Warto było poczekać na boiskowe atrakcje do kwadransa poprzedzającego przerwę. W nim Arka wyszła na prowadzenie. W 36. minucie Michał Marcjanik ruszył w pole karne Stomilu Olsztyn i główkował do bramki Krzysztofa Bąkowskiego po dośrodkowaniu Mateusza Stępnia z prawej strony boiska. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mają czego bronić.

Żółtą kartkę otrzymał Jonathan Simba za ostre przewinienie.

Wojciech Reiman sprawdził poziom koncentracji Daniela Kajzera płaskim uderzeniem z rzutu wolnego. Bramkarz Arki Gdynia nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki, dlatego pozostaje 0:0. Czasu na otwarcie wyniku w pierwszej połowie pozostaje niewiele.

Dwa bezbramkowe kwadranse na stadionie Arki Gdynia. Przed momentem przypomnieli o sobie w ofensywie gospodarze. Zablokowane uderzenie Fabiana Hiszpańskiego poskutkowało przyznaniem rzutu rożnego podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza.

Aktualnie najciekawsza jest oprawa przygotowana przez kibiców Arki Gdynia. Na boisku rywalizacja od linii jednego pola karnego do drugiego. Gospodarze byli początkowo aktywniejsi, ale walka wyrównała się i także Stomil Olsztyn zaprezentował swoje możliwości.

Mateusz Stępień nie pozwolił na opanowanie piłki Łukaszowi Monecie. Podanie prostopadłe do rozpędzonego skrzydłowego wyglądało obiecująco, ale zostało poskromione w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Daniela Kajzera.

Karol Żwir postraszył bramkarza Arki Gdynia potężnym uderzeniem. Piłka wylądowała po nim w bocznej siatce bramki gospodarzy. Dobra próba, ale jeszcze zabrakło dokładności.

Dobra reakcja na przedpolu Daniela Kajzera, który rozprawił się z dośrodkowaniem. Piłka wyłapana przez bramkarza Arki Gdynia i olsztynianie musieli sposobić się do powrotu na pozycje obronne.

Ryszard Tarasiewicz na razie nieco zdegustowany wydarzeniami.

Dwa nieudane zagrania w wykonaniu Wojciecha Reimana. Pomocnikowi Stomilu Olsztyn nie wyszło ani uderzenie z dystansu, ani wykonanie podania. Potrzeba więcej jakości w atakach budowanych przez podopiecznych Adriana Stawskiego.

Dwa uderzenia na bramkę po przeciwnych stronach boiska, ale na pewno piłkarzy ofensywnych stać na więcej. Na razie Daniel Kajzer oraz Krzysztof Bąkowski nie zostali poważnie przeegzaminowani.

Tym razem próba zaatakowania Stomilu Olsztyn z wykorzystaniem Mateusza Żebrowskiego. Pomocnik Arki Gdynia znajdował się jednak na spalonym, co zostało od razu wychwycone przez sędziego asystenta. Gospodarze muszą szukać innego sposobu na przedostanie się z piłką do bramki Krzysztofa Bąkowskiego.

Dwie szarże na boku boiska Fabiana Hiszpańskiego. Pierwsza zakończyła się wywalczeniem wrzutu z autu dla Arki Gdynia, a ponowienie dośrodkowaniem prosto w rękawice odpowiednio ustawionego Krzysztofa Bąkowskiego.

Rozpoczęła się konfrontacja w Gdyni. Kluby z innym celem długoterminowym na ten sezon, ale w bezpośrednim pojedynku mają ten sam zamiar - zwyciężyć.

Jedenastka Stomilu Olsztyn.

Wybrańcy Ryszarda Tarasiewicza.

W sobotę zwyciężyli GKS Katowice i Resovia.

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Tak wyglądał poprzedni mecz olsztynian.

Stomil Olsztyn poniósł porażkę w poprzednim meczu z Chrobrym Głogów. W pierwszej połowie stracił gola po uderzeniu Huberta Turskiego, a po przerwie na 2:0 dla zespołu z województwa dolnośląskiego trafił Dominik Piła. Podopieczni Adriana Stawskiego powinni żałować przede wszystkim niewykorzystanego rzutu karnego Łukasza Monety.

Arkowcy awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza sprawili niespodziankę w poprzednim meczu w ramach Fortuna Pucharu Polski. Awans do ćwierćfinału rozgrywek wywalczyli sobie zwycięstwem 2:1 z KGHM Zagłębiem Lubin. Oba gole dla zespołu z Pomorza strzelił Karol Czubak.

Arka Gdynia postara się wykorzystać atut własnego boiska.

Kolejka rozpoczęła się w piątek.

Na początek niedzielnego grania w Fortuna I lidze dojdzie do konfrontacji Arki Gdynia ze Stomilem Olsztyn. Gospodarze są kandydatami do awansu do PKO Ekstraklasy, ale regularne punktowanie przychodzi im z trudem. Priorytetem dla olsztynian jest zapewnienie sobie utrzymania na drugim szczeblu rozgrywek.