Żółtą kartkę otrzymał Luka Zarandia za faul na połowie przeciwnika.

W drugiej połowie Korona jest cieniem siebie z pierwszej części.

1
1
1
85'

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu piłka cudem nie znalazła się w bramce kielczan. Została ona wybita metr przed linią bramkową przez Jacka Podgórskiego. Po płaskim dośrodkowaniu Christiana Alemana aż trzech gdynian miało możliwość zadania ostatecznego ciosu, ale ostatecznie nie zrobił tego nikt.

1
1
80'

Kolejna mała awanturka.

2
77'

Dwa stałe fragmenty gry wykonywane przez Koronę Kielce. Uderzenie Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego zostało zatrzymane przez mur Kacpra Krzepisza. Z kolei po dośrodkowaniu Luki Zarandii z rzutu wolnego była interwencja defensora.

1
75'

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

1
70'

Po drugim golu Christiana Alemana była jedna szansa na doprowadzenie do remisu, ale uderzenie głową zostało bez problemu zahamowane przez Kacpra Krzepisza.

1
67'

Christian Aleman i Arka Gdynia na prowadzeniu.

2
2
64'

Gol! Strzelił Christian Aleman.

W 64. minucie gdynianie zadali cios nieco uśpionym gospodarzom. Christian Aleman ma już na koncie gola oraz asystę. Ekwadorczyk zebrał piłkę wybitą niechlujnie po dośrodkowaniu Mateusza Żebrowskiego. Płaskie uderzenie odbiło się drobnym rykoszetem i wpadło przy bliższym słupka w narożniku bramki Konrada Forenca. Arka objęła prowadzenie 2:1.

5
1
2
1
64'

Korona Kielce. Schodzi: Mario Zebić. Wchodzi: Roberto Corral.

wchodzi Wchodzi
Roberto Corral #3
schodzi Schodzi
Mario Zebić #95
63'

Szansa na zaskoczenie przyjezdnych rozegraniem rzutu wolnego. Kacper Krzepisz nie zachował się spokojnie po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego. Całe zamieszanie zostało jednak wyjaśnione przez defensorów w granatowych strojach ze złotymi elementami.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Olaf Kobacki za faul na Jacku Podgórskim.

Arka Gdynia
1
58'

Żółtą kartkę otrzymał Christian Aleman za próbę wymuszenia rzutu karnego w rywalizacji z Mario Zebiciem.

56'

Korona Kielce. Schodzi: Marcel Gąsior. Wchodzi: Dalibor Takac.

Dalibor Takac #16
54'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Jacka Podgórskiego przez moment zakotłowało się w polu karnym podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Ostatecznie uderzenie Piotra Malarczyka pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Żebrowski za faul na Grzegorzu Szymusiku.

52'

Arka Gdynia rozpoczęła drugą połowę lepiej niż pierwszą, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że poprzeczka nie była zawieszona wysoko. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza starali się zaskoczyć Konrada Forenca kolejnymi atakami z wykorzystaniem aktywnego Karola Czubaka.

49'

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego.

1
1
46'

Druga połowa.

1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

komentarz

Pierwsza połowa meczu dynamiczna. Sporo działo się na boisku. Korona Kielce była na prowadzeniu dzięki strzałowi Jewgienija Szykawki. Sytuacja wydawała się być kontrolowana przez gospodarzy, ale dali się zaskoczyć. Karol Czubak oddał uderzenie na 1:1 po podaniu Christiana Alemana.

1
45+2'

Kolejna przerwa w grze po zderzeniu Grzegorza Szymusika z Harisem Memiciem.

1
1
45'

Doliczone sześć minut.

42'

Karol Czubak i 1:1 w Kielcach!

1
2
2
39'

Żółta kartka dla sztabowca Arki Gdynia.

1
37'

Gol! Strzelił Karol Czubak. Asystował mu Christian Aleman.

Kielczanie najwyraźniej nie potraktowali niedawnego ostrzeżenia poważnie i w 37. minucie padła bramka na 1:1. Karol Czubak dostał świetne podanie prostopadłe od Christiana Alemana i poradził sobie z bramkarzem w sytuacji sam na sam.

4
3
1
1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kuzimski za faul na rozpędzonym Grzegorzu Szymusiku.

32'

Ucierpiał we własnym polu karnym Oskar Sewerzyński w wyniku zderzenia z Gordanem Bunozą.

1
31'

W kwadransie poprzedzającym przerwę byłą pierwsza szansa na poprawienie wyniku przez Arkę Gdynia. Kąśliwe zagranie z rzutu wolnego zostało sparowane przez Konrada Forenca.

30'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Marcela Gąsiora.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Malarczyk za przewinienie taktyczne na połowie przeciwnika.

25'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Christiana Alemana.

21'

Arka Gdynia niezmiennie ma problem z przeprowadzeniem ataku niebezpiecznego dla Konrada Forenca. Gospodarze są znacznie konkretniejsi w ofensywie, a ponadto potrafią agresywnym pressingiem odbierać ochotę do rozgrywania podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza.

16'

Gol! Strzelił Jewgienij Szykawka. Asystował mu Kyryło Petrow.

W 16. minucie Korona poprawiła się i zdobyła gola zgodnie z przepisami piłkarskimi. Podanie z głębi pola Kyryło Petrowa zostało opanowane wewnątrz szesnastki przez Jewgienija Szykawkę. Obrońcy Arki Gdynia byli bierni i pozwolili napastnikowi na swobodne oddanie uderzenia z bliska.

Jewgienij Szykawka #99
1
1
12'

Arka Gdynia miała problemy z utrzymaniem się w posiadaniu piłki na początku meczu. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wyszli na boisko w granatowych strojach ze złotymi elementami. Na razie wyzwolenie się spod wysokiego pressingu Korony Kielczan jest trudnym zadaniem.

8'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Deja za przewinienie taktyczne.

Arka Gdynia
2'

Korona Kielce trafiła do bramki już w 2. minucie. Praktycznie pierwszy atak gospodarzy zakończył się uderzeniem z bliska do siatki Jewgienija Szykawki. Nie ma jednak uznanego gola z powodu wcześniejszego zagrania ręką Dawida Błanika.