Liga Konferencji Europy: III runda eliminacyjna, pierwsze mecze
05 sie 2021 21:00
90+3'

Drugie celne uderzenie częstochowian w końcówce podstawowego czasu. Ivi Lopez poczęstował Jurija Diupina z dystansu, a ten nie miał najmniejszego problemu z wykonaniem interwencji.

5
11
7
3
5
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Michaił Kostiukow za faul na Zoranie Arseniciu.

Michaił Kostiukow #14
Rubin Kazań
4
3
3
2
90'

Doliczone cztery minuty.

8
6
6
6
6
87'

Marek Papszun zobaczył żółtą kartkę za swoje zachowanie w pobliżu ławki rezerwowych Rakowa Częstochowa.

8
2
4
2
4
85'

Celne uderzenie w końcówce meczu. Jakości fatalnej, ale Sebastian Musiolik przynajmniej sprawdził, czy Jurij Diupin nie usnął między słupkami w bramce Rubina Kazań.

2
4
6
2
2
84'

Rubin. Schodzi: Chwicza Kwaracchelia. Wchodzi: Sołtmurad Bakajew.

1
84'

Rubin. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Leon Musajew.

Leon Musajew #38
1
1
1
1
2
83'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Kun za przewinienie na skrzydle.

Raków Częstochowa
1
1
1
1
80'

Nieporozumienia w działaniach ofensywnych Rakowa Częstochowa. Wymiana podań na obrzeżach pola karnego przeciwnika została przerwana przez ciasno ustawionych podopiecznych Leonida Słuckiego.

1
2
4
1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Zoran Arsenić za przewinienie taktyczne.

1
2
2
3
75'

Marek Paszun jeszcze próbuje dać impuls drużynie z ławki rezerwowych.

11
3
2
1
1
72'

Pozostało zaledwie kilkanaście minut na rozstrzygnięcie spotkania. Generalnie wyrównana partia, ale lepsze uderzenia oddaje Rubin Kazań. Jurij Diupin w zasadzie mógłby pójść pozwiedzać Bielsko-Białą.

1
8
1
69'

Andrzej Niewulis z drobnym urazem, ale kontynuuje grę.

2
1
66'

Chwicza Kwaracchelia bawi się z obrońcami Rakowa Częstochowa. Akcja indywidualna zakończona niecelnym uderzeniem. Futbolówka odbiła się rykoszetem i poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Vladana Kovacevicia. Jeszcze korner i wybronili się wicemistrzowie Polski.

2
1
64'

Marek Papszun przygotowuje zmiany.

6
1
1
62'

Rubin Kazań przetrwał początkowe przyspieszenie Rakowa Częstochowa tak samo jak w pierwszej połowie meczu. Teraz to przyjezdni wymienili kilkanaście podań w centrum boiska i poszanowali futbolówkę.

1
1
1
2
komentarz

1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Giannis Papanikolaou za przewinienie na własnej połowie boiska.

1
1
1
1
2
58'

Vladislavs Gutkovskis przełożył sobie piłkę oraz przeciwnika przed polem karnym Rubina Kazań. Poniosła go jednak fantazja i wiara we własne możliwości i uderzeniem zza pola karnego trafił prosto w stopera.

2
2
56'

Podanie Chwiczy Kwaraccheliego do Gieorgija Zotowa. Ten drugi nawinął sobie defensora Rakowa Częstochowa i poczęstował płaskim uderzeniem Vladana Kovacevicia. Jeszcze jedna skuteczna interwencja bramkarza.

1
1
1
53'

Piłka w kwadransie po przerwie głównie na połowie Rubina Kazań podobnie jak we fragmencie meczu po pierwszym gwizdku sędziego. Była niecelna próba Iviego Lopeza z rzutu wolnego, niezmiennie brakuje celnego uderzenia.

2
1
50'

Ponownie możliwość sprawienia problemu gościom z rzutu rożnego. Tym razem korner wypracowany przez Mateusza Wdowiaka. Dośrodkowanie skierowane w kierunku Andrzeja Niewulisa, któremu skoncentrowany obrońca nie pozwolił na oddanie uderzenia.

1
1
1
48'

Przewinienie blisko linii pola karnego Rubina Kazań na Vladislavsie Gutkovskisie. Szansa na pokonanie Jurija Diupina strzałem z rzutu wolnego. Można było spodziewać się próby Iviego Lopeza, któremu jednak nie udało się przymierzyć w okienko. Po rykoszecie korner.

1
2
2
46'

komentarz

Rubin Kazań już z numerami nakreślonymi flamastrem, ponieważ ulewa spowodowana odklejenie się cyferek oraz literek. Komedia. Jednak polska technologia lepsza niż rosyjska.

1
Czy Raków Częstochowa strzeli gola po przerwie?

2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Andrzej Niewulis za kumulację fauli.

1
1
4
1
41'

Miękkie podanie Iviego Lopeza do Marcina Cebuli zostało przechwycone przez Gieorgija Zotowa, który odegrał futbolówkę głową do Jurija Diupina. Raków Częstochowa nie potrafi przetestować formy doświadczonego bramkarza celnym uderzeniem.

2
3
2
39'

Pozostało kilku minut na otwarcie wyniku w pierwszej połowie. Szuka niekonwencjonalnych rozwiązań Ivi Lopez, ale kończą się one lądowaniem piłki pod nogami przeciwników i prowokowaniem ich do przeprowadzanie kontrataków.

1
2
38'

Nie minęły dwa kwadranse i Leonid Słucki wymienił dwóch piłkarzy i stracił dwa okienka na dokonanie roszad. Sytuacja szkoleniowca Rubina odrobinę skomplikowała się po urazach Aleksandra Zujewa oraz Olega Szatowa. Za nich grają Władisław Ignatjew i Michaił Kostiukow.

1
4
1
1
36'

Tak to zrobił Vladan Kovacević!

6
2
5
2
34'

W szesnastkę rosyjskiego zespołu wbiegł Mateusz Wdowiak. Nie zgubił przeciwnika, wypracował sobie tylko odrobinę przestrzeni na wykonanie dośrodkowania i wylądowało ono pod nogami defensora.

2
31'

Ivi Lopez dwa razy podniósł temperaturę Rakowowi Częstochowa. Najpierw zagotował się po wykonaniu rzutu rożnego na obrzeżach pola karnego Rubina Kazań, a po chwili oddał piłkę przeciwnikom po ambitnym powrocie. Na szczęście bez poważnych konsekwencji.

4
1
29'

Rubin. Schodzi: Oleg Szatow. Wchodzi: Michaił Kostiukow.

3
3
1
2
1
28'

Przewinienie na Vladislavsie Gutkovskisie. Nie ma żółtego kartonika dla zawodnika Rubina Kazań, choć przerwał niebezpiecznie zapowiadający się atak podopiecznych Marka Papszuna.

1
24'

Uderzenie z dystansu Seada Haksabanovicia. Kolejny egzamin dla Vladana Kovacevicia, który interweniował już w tym meczu w bardziej skomplikowanych okolicznościach. Nie pozwolił on piłce zrobić kozła na nasiąkniętej wodą murawie.

1
21'

Trudne warunki do rywalizacji, ponieważ toczy się ona w strugach deszczu. Murawa już mocno nasiąknięta lejącą się z nieba wodą. W rozegraniu futbolówki Raków Częstochowa, a Rubin Kazań często ogranicza się wyłącznie do średniego pressingu.