Lazio. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Vedat Muriqi.

Vedat Muriqi #94
schodzi Schodzi
1
87'

Końcówka podstawowego czasu, a w niej AS Roma niemal nieustannie na połowie przeciwnika. Formalni goście szukają wyrównania. Nicola Zalewski przeprowadził dwa rajdy na lewym skrzydle, ale efekt żaden.

1
85'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Veretout za wszczynanie awantur.

84'

Debiut Nicoli Zalewskiego w derbach Rzymu.

8
1
82'
82'

AS Roma. Schodzi: Matias Vina. Wchodzi: Chris Smalling.

Matias Vina #5
1
1
82'

Jordan Veretout przywrócił nadzieję AS Romie.

80'

Dużo już wydarzyło się i może się wydarzyć. Lazio nie potrafi na dobre uciec swojemu przeciwnikowi, a wynik pozostaje na styku. AS Roma wciąż ma szansę na przeprowadzenie pościgu. Na razie pierwsze obronione uderzenie celne. Ciro Immobile nie poradził sobie z pokonaniem Ruiego Patricio.

77'

AS Roma. Schodzi: Nicolo Zaniolo. Wchodzi: Carles Perez.

74'

Pepe Reina zatrudniony niebezpiecznym uderzeniem. Nicolo Zaniolo nie pokonał doświadczonego Hiszpana, który wyciągnął jedną dłoń i sparował futbolówkę do boku.

69'

Gol! Strzelił Jordan Veretout.

Ponownie trafienie kontaktowe. Jordan Veretout był egzekutorem rzutu karnego przyznanego za przewinienie na Nicolo Zaniolo. Francuz strzelił tak precyzyjnie, że Pepe Reina nie zdołał doskoczyć do futbolówki. Będzie jeszcze gorąco w derbach Rzymu.

6
2
1
2
2
67'

Rzut karny dla AS Romy za faul na Nicolo Zaniolo.

2
1
63'

Gol! Strzelił Felipe Anderson. Asystował mu Ciro Immobile.

Lazio odzyskało dwubramkowe prowadzenie dzięki szybkiemu atakowi. Podanie na wolne pole od Luisa Alberto do Ciro Immobile, a ten nie dość, że poradził sobie z defensorem, to jeszcze wyciągnął z posterunku bramkarza i uruchomił podaniem Felipe Andersona. Brazylijczyk musiał tylko oddać uderzenie obok rozpaczliwie interweniujących defensorów do siatki.

4
3
1
3
4
62'

Jose Mourinho napomniany żółtą kartką za kolejny teatr.

3
3
1
61'

Lazio. Schodzi: Lucas Leiva. Wchodzi: Danilo Cataldi.

60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie uderzenie z dystansu oddane przez Ciro Immobile. Ponownie pudło i Rui Patricio nie musiał robić nic ponad odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

58'

Niebezpieczny atak AS Romy został przerwany przez Francesco Acerbiego. Futbolówka, przechwycona przez reprezentanta Włoch, nie dotarła do Tammy'ego Abrahama.

55'

Lazio musi gasić pożar w pobliżu bramki strzeżonej przez Pepego Reinę. Praktycznie po każdym dośrodkowaniu w pole karne Biancocelestich pachnie wyrównaniem. Doświadczony Hiszpan stara się przemawiać do kompanów z pola, ale to jak rzucanie grochem o ścianę.

52'

Jose Mourinho szaleje i nie przejmuje się wyznaczoną strefą. Portugalczyk dostał reprymendę od sędziego za coraz to nowe awantury wywoływane poza boiskiem.

49'

Niezłe rozegranie rzutu wolnego przez zawodników Lazio. Piłka została zgrana przez Sergeja Milinkovicia-Savicia do Ciro Immobile. Najskuteczniejszemu zawodnikowi ligi nie udało się przymierzyć do bramki z powietrza. Jego uderzenie zostało odprowadzone wzrokiem przez Ruiego Patricio.

1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Matias Vina za ostre przewinienie na Felipe Andersonie.

AS Roma
1
46'

Pora na drugą połowę w derbach della Capitale. Trudno powiedzieć, która drużyna powróciła na boisko w lepszej kondycji. Lazio co prawda jest na prowadzeniu, ale w końcówce pierwszej części zostało zdominowane przez podopiecznych Jose Mourinho.

Czy AS Roma wyrówna po przerwie?
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za ratowanie się faulem po stracie piłki.

45'

Doliczona minuta.

41'

Gol! Strzelił Roger Ibanez. Asystował mu Jordan Veretout.

Pachniało mocno golem kontaktowym i wreszcie jest trafienie dla aktywniejszych w ofensywie podopiecznych Jose Mourinho. Roger Ibanez wykorzystał kolejne nieporozumienie w obronie Lazio i główkował prosto do bramki Pepego Reiny po dośrodkowaniu Jordana Veretouta z rzutu rożnego.

Roger Ibanez #3
AS Roma
1
1
2
2
37'

Obudzili się piłkarze Lazio. Ciro Immobile oddał uderzenie z ostrego kąta w boczną siatkę. Luis Alberto domagał się podania od najlepszego strzelca ligi i biorąc pod uwagę efekt ataku, faktycznie uruchomienie Hiszpana mogło być ciekawszym rozwiązaniem.

1
1
35'

W ostatnich minutach najlepszą pozycję do pokonania bramkarza przeciwnika miał Stephan El Shaarawy. "Faraon" na razie nie jest wiodącym zawodnikiem derbów della Capitale i psuje piłki. Lazio wydaje się z kolei odrobinę zbyt schowane i bierne, ponieważ od dawna nic nie wydarzyło się w pobliżu bramki Ruiego Patricio.

30'

Dwa kwadranse meczu ze wskazaniem na Biancocelestich, ale AS Roma zaczęła odgryzać się w ostatnich minutach i powinno być jeszcze interesująco. Godzina rywalizacji to wystarczająco dużo czasu, żeby Giallorossi zapunktowali, a nawet w szalony sposób odwrócili wynik.

27'

Najgroźniejsza akcja podopiecznych Jose Mourinho. Blisko linii pola karnego ułożył sobie futbolówkę na stopie Jordan Veretout i poczęstował Pepego Reinę. Jeszcze korner i po strzale z bliska furę szczęścia mieli piłkarze Lazio. Nicolo Zaniolo główkował z ostrego kąta w słupek.

1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Leiva za przewinienie taktyczne.

Lazio Rzym
1
1
23'

Pedro Rodriguez na 2:0. AS Roma w opałach.

3
2
21'

Biancocelesti są na razie lepszą wersją siebie niż w meczach z AC Milanem albo Galatasarayem Stambuł. Gospodarze potrafią wymienić podania i interweniują skutecznie w obronie. Ostatnia akcja AS Romy została poskromiona po wrzutce z głębi pola.

19'

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez. Asystował mu Ciro Immobile.

Idą po swoje Biancocelesti! Dwubramkowe prowadzenie Lazio po niespełna 20 minutach. Pedro Rodriguez zranił poprzedni klub precyzyjnym strzałem technicznym zza linii pola karnego. Szaleństwo na trybunach. Jeszcze sędziowie sprawdzali, czy wcześniej nie było przewinienia Francesco Acerbiego na Nicolo Zaniolo, ale gol został ostatecznie uznany.

15'

Kwadrans rywalizacji za rzymianami. Było jedno ciekawe rozegranie Giallorossich w odpowiedzi na gola Sergeja Milinkovicia-Savicia, a także niecelne uderzenie Bryana Cristante po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

13'

Lazio na prowadzeniu w derbach!

1
1
1
11'

Żółtą kartkę otrzymał Rui Patricio za staranowanie Sergeja Milinkovicia-Savicia.

1
1
1
10'

Gol! Strzelił Sergej Milinković-Savić. Asystował mu Felipe Anderson.

Lazio na prowadzeniu w derbach Rzymu! Rewelacyjne otwarcie pojedynku w wykonaniu podopiecznych Maurizio Sarriego. Felipe Anderson ułożył sobie piłkę na stopie na prawym skrzydle i wykonał perfekcyjne dośrodkowanie. Zaatakował je Sergej Milinković-Savić i uderzeniem głową przymierzył do bramki Giallorossich. Jeszcze niebezpieczne zderzenie z Ruim Patricio, ale Serb nie zamierza przedwcześnie schodzić z pola bitwy.

8'

AS Roma przejmuje inicjatywę na boisku. Rozegranie zespołu Jose Mourinho na obrzeżach pola karnego formalnych gospodarzy, jednak beznadziejne podanie Stephana El Shaarawy'ego nie nadawało się kompletnie do niczego.

5'

Podanie prostopadłe skierowane w kierunku Ciro Immobile. Ominęło ono jednego defensora Giallorossich, ale był jeszcze drugi i swoim umiejętnym zachowaniem pozwolił futbolówce dotoczyć się do Ruiego Patricio. Nie było szansy na pokonanie Portugalczyka.

3'

Premierowe ataki rozegrali piłkarze Lazio, ale żaden z nich nie został podsumowany niebezpiecznym uderzeniem. Podanie w pole karne Giallorossich do Sergeja Milinkovicia-Savicia, ale nie mógł on przymierzyć z powodu spalonego.

17:32

Lazio nie zwyciężyło od czterech spotkań. W przegranych konfrontacjach 0:2 z AC Milanem i 0:1 z Galatasarayem Stambuł zaprezentowało się katastrofalnie. Niewiele lepiej wyglądała postawa podopiecznych Maurizio Sarriego w spotkaniach zremisowanych 1:1 z Torino FC oraz 2:2 z Cagliari Calcio.

17:22

Zestawienie Giallorossich.

17:22

Jedenastka Biancocelestich.

17:10

Wydarzeniem niedzieli i całej kolejki w lidze włoskiej są derby Rzymu. Lazio będzie formalnym gospodarzem konfrontacji na Stadio Olimpico. Podopieczni Maurizio Sarriego spróbują odkuć się po ostatnich niepowodzeniach, ale nie ma co ukrywać, że AS Roma prezentuje wyższą formę na początku kadencji Jose Mourinho.