Hellas Werona
11' Giovanni Simeone 14' Giovanni Simeone 26' Darko Lazović 57' Nicolo Casale 61' Davide Faraoni 77' Koray Guenter
Juventus FC
29' Danilo 61' Arthur Melo 77' Alvaro Morata 80' Weston McKennie
2:1

Juventus ponownie rozczarował. Na Stadio Marcantonio Bentegodi nie zrehabilitował się za porażkę poniesioną w środę w meczu z US Sassuolo. Bianconeri wrócą do Turynu pokonani 1:2 wskutek dwóch uderzeń Giovanniego Simeone. Odpowiedź Westona McKenniego pozwoliła tylko na kilka minut wskrzesić nadzieję na zapunktowanie.

Doliczone pięć minut.

Massimiliano Allegri namawia swoich podopiecznych do zdecydowanego atakowania. Pozostało już bardzo mało czasu na uratowanie punktu. Hellas Werona już zmęczony agresywnym oraz energicznym bronieniem, ale przecież nie zrezygnuje w ostatnich minutach.

Weston McKennie przywrócił nadzieję Bianconerim.

Juventus FC. Schodzi: Alex Sandro. Wchodzi: Luca Pellegrini.

Gol! Strzelił Weston McKennie. Asystował mu Danilo.

Jest trafienie kontaktowe i powinno być interesująco. Wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Weston McKennie ponownie z golem. Amerykanin skorzystał z dogrania Danilo i przywraca Juventusowi nadzieję na zapunktowanie na Stadio Marcantonio Bentegodi.

Pozostało kilkanaście minut i nie będzie to odkrywcze stwierdzenie, że tylko bramka kontaktowa może dodać rumieńców końcówce spotkania.

Żółtą kartkę otrzymał Alvaro Morata za niesportowe zachowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Koray Guenter za niesportowe zachowanie.

Hellas Werona. Schodzi: Adrien Tameze. Wchodzi: Daniel Bessa.

Bianconeri oczywiście z przewagą pod względem posiadania piłki również po zmianach personalnych. W ich poczynaniach widać jednak zniecierpliwienie, a nawet frustrację. Alvaro Morata miał szansę na poprawienie wyniku, ale skończyło się odgwizdaniem faulu atakującego reprezentacji Hiszpanii.

Hellas Werona. Schodzi: Darko Lazović. Wchodzi: Bosko Sutalo.

Hellas Werona. Schodzi: Nicolo Casale. Wchodzi: Federico Ceccherini.

Podrywali się do przeprowadzenia szybkiego ataku podopieczni Massimiliano Allegriego, ale akcja została skasowana faulem. Przyjezdni domagają się bardziej stanowczych reakcji wobec nieprzebierających w środkach zawodników Hellasu Werona. Gospodarze mają na koncie trzy żółte kartki, a śmiało mogło być ich więcej.

Żółtą kartkę otrzymał Arthur Melo za niesportowe zachowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Davide Faraoni za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Casale za ostre przewinienie.

Giovanni Simeone starał się zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale w dogodnym momencie zabrakło decyzji o oddaniu uderzenia. Argentyńczyk zaplątał się między zawodnikami Juventusu i na skompletowanie hat-tricka będzie musiał jeszcze popracować.

Massimiliano Allegri nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian w przerwie. Pokładał nadzieje w Paulo Dybali oraz Alvaro Moracie. Jak dotąd współpraca Argentyńczyka z Hiszpanem nie wyglądała imponująco, ale tak wytrwawnym strzelcom nie potrzeba dużo miejsca na oddanie strzału do bramki.

Rozpoczęła się druga połowa starcia na Stadio Marcantonio Bentegodi. Gospodarze zbudowani swoim wyraźnym prowadzeniem, ale jeszcze nie mogą być pewni zdobycia kompletu punktów. Juventus ostatnio nieźle finiszuje i rozdrażniony, po rozmowie z trenerem Massimiliano Allegrim, zapewne przyciśnie.

Hellas ma czego bronić.

Juventus w dużych opałach.

Czy Juventus FC wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa podsumowana ostatnim gwizdkiem i pachnie kolejnym dużym niepowodzeniem Juventusu. Będący w rewelacyjnej formie strzeleckiej Giovanni Simeone strzelił dwa gole, a Bianconeri nie potrafią jak dotąd odpowiedzieć na dublet Argentyńczyka. Podopiecznym Massimiliano Allegriego pozostała druga połowa.

Giovanni Simeone niezmiennie utrudnia działania zawodnikom Juventusu. Zbudowany strzeleniem kolejnych dwóch goli napastnik Hellasu Werona dobiega z wysokim pressingiem do starających się prowadzić rozegranie pozycyjne Giorgio Chielliniego oraz Leonardo Bonucciego.

Paulo Dybala próbował wykorzystać dośrodkowanie. Co prawda poradził sobie z broniącymi zawodnikami Hellasu Werona, ale nie zdołał odpowiednio przymierzyć.

Ataki Juventusu pozostają nieskuteczne. Przyjezdni nie znają sposobu na skierowanie piłki do bramki strzeżonej przez Lorenzo Montipo, a momentami nawet na zbliżenie się do niej. Ekipa Pawła Dawidowicza musi być zadowolona z konsekwencji prezentowanej w działaniach obronnych przez ponad dwa kwadranse spotkania.

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Darko Lazović za ostre przewinienie.

Rozpoczęło się to wszystko od piłkarskiego trzęsienia ziemi. Trudno dziwić się niewyraźnym minom Massimiliano Allegriego oraz jego podopiecznych. Dopiero co mobilizowali się w szatni, a nie minął kwadrans i potrzebują aż trzech goli do zdobycia kompletu punktów.

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Darko Lazović.

Passa Giovanniego Simeone jest aż trudna do uwierzenia. Ponownie to on cieszy się z gola dla Hellasu Werona, a Juventus po niespełna kwadransie ma dwubramkową stratę do przeciwnika. Akcja bramkowa przeprowadzona przez centrum boiska, a będący w olbrzymim gazie Argentyńczyk ostatnio nie marnuje swoich szans.

Gol! Strzelił Giovanni Simeone.

Można było podskórnie wyczuwać, że Hellas Werona tylko czeka na możliwość przeprowadzenia szturmu na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Pierwsza tak niebezpieczna szarża gospodarzy i wiadomo, że nie będzie czystego konta reprezentanta Polski. Giovanni Simeone jest w wysokiej formie i przymierzył do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Podopieczni Massimiliano Allegriego prowadzą atak pozycyjny na połowie Hellasu Werona. Gospodarze jakby w nastroju wyczekującym, jakby bez pomysłu na zaskoczenie Bianconerich, ale to przecież dopiero pierwszej minuty spotkania na Stadio Marcantonio Bentegodi.

Bianconeri w pierwszych atakach w kierunku bramki Lorenzo Montipo. W obronie Hellasu Werona nie brakuje Pawła Dawidowicza, który musi zainteresować się galowym duetem napastników Juventusu. Trener Massimiliano Allegri wystawił na desancie Alvaro Moratę oraz Paulo Dybalę.

Rozpoczęła się konfrontacja na Stadio Marcantonio Bentegodi. W tym meczu Juventus postara się nadrobić straty poniesione w poprzednim spotkaniu przeciwko US Sassuolo. Hellas Werona potrafi sprawiać niespodzianki i zamierza o tym przypomnieć.

Paweł Dawidowicz i Wojciech Szczęsny zagrają od początku meczu.

Sędzia: Luca Marinelli

Wspomnienia Bianconerich ze Stadio Marcantonio Bentegodi.

Stara Dama nie popisała się na Allianz Stadium.

Bianconeri rozczarowali w poprzednim meczu. Na szczęście nie musieli długo rozpamiętywać porażki 1:2 z US Sassuolo. Decydującego o przegranej gola stracili wskutek szybkiego ataku Neroverdich w doliczonym czasie. Domenico Berardi obsłużył podaniem Maxime'a Lopeza, a ten poradził sobie w pojedynku z Mattią Perinem.

Trener Massimiliano Allegri przed starciem w Weronie.

Hellas Werona wrócił z punktem z Udine.

Na takie wsparcie Hellas Werona mógł liczyć w regionie Frulli.

Hellas zremisował w poprzednim meczu 1:1 z Udinese Calcio. Wcześnie stracił gola, ale miał dużo czasu, żeby zareagować na to niepowodzenie. W drugiej połowie, po wejściu na boisko Pawła Dawidowicza, doprowadził do kompromisowego wyniku uderzeniem Antonina Baraka z rzutu karnego.

Przeciwnikiem Juventusu FC będzie Hellas Werona. Podopieczni Massimiliano Allegriego powalczą o punkty w lidze włoskiej już w sobotnie popołudnie. Do konfrontacji dojdzie na Stadio Marcantonio Bentegodi.