Juventus FC. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Marley Ake.

schodzi Schodzi
1
86'
84'

Juventus ma mało czasu na doprowadzenie do remisu, a co dopiero powiedzieć o odwróceniu wyniku. Na razie szaleje Rusłan Malinowski. Ukrainiec oddał kolejne imponujące uderzenie i tym razem piłka zatrzymała się na poprzeczce w bramce Wojciecha Szczęsnego.

81'
76'

Gol! Strzelił Rusłan Malinowski. Asystował mu Remo Freuler.

Atalanta przerwała klincz i objęła prowadzenie na początku ostatniego kwadransa podstawowego czasu. Po przewinieniu Matthijsa de Ligta na Rusłanie Malinowskim była szansa na pokonanie Wojciecha Szczęsnego z rzutu wolnego. Została ona wykorzystana. Remo Freuler ułożył piłkę na stopie Rusłanowi Malinowskiemu, a ten ominął Polaka potężnym kropnięciem.

4
2
3
4
75'

Żółtą kartkę otrzymał Matthijs de Ligt za faul na Rusłanie Malinowskim.

2
3
74'

Bianconeri powinni zdecydowanie lepiej rozegrać ostatni atak. Pogubił się Dusan Vlahović i wykonał katastrofalne podanie w kierunku doskonale ustawionego Paulo Dybali. W odwecie zablokowane uderzenie Teuna Koopmeinersa poskutkowało rzutem rożnym dla podopiecznych Gian Piero Gasperiniego.

68'

Paulo Dybala wykonał dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne. Interweniował tam z powodzeniem Marco Sportiello. Po chwili ponowienie ataku przez Juventus i nieomal skończyło się golem samobójczym Berata Djimsitiego.

64'

Ponownie celne uderzenie na bramkę Wojciecha Szczęsnego, ale zawodnik Bianconerich czujnie na posterunku. Nie zaskoczył go z dystansu Teun Koopmeiners.

58'

Podanie kilkanaście metrów przed bramkę Marco Sportiello. Natychmiast uderzenie, ale zabrakło dokładności graczowi Juventusu.

56'

Dusan Vlahović strzelił z kilkunastu metrów przez gąszcz przeciwników. Piłka, kopnięta przez Serba, ominęła defensorów, ale została sparowana poza lustro bramki przez przyczajonego na linii bramkowej Marco Sportiello.

54'

Korner dla Atalanty po zablokowanym strzale Remo Freulera. Za wykonanie zabrał się Teun Koopmeiners, którego dośrodkowanie próbował wykorzystać Marten de Roon.

52'

Rozczarowanie Alvaro Moraty. Reprezentantowi Hiszpanii nie podobało się ani własne zachowanie, ani brak reakcji sędziego na bezpardonowe zachowanie przeciwnika. Fakt jest taki, że piłka została przyznana zawodnikom z Bergamo.

47'

Pierwsza skuteczna interwencja Wojciecha Szczęsnego. Nie dał się zaskoczyć mocnym uderzeniem, którego założeniem było umieszczenie piłki przy bliższym narożniku w bramce Juventusu.

1
46'

Druga połowa.

komentarz

Juventus dobrze rozpoczął, ale później stanął.

komentarz

Pierwsza połowa na zero.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
44'

Jeremie Boga poderwał się do kontrataku na połowie Juventusu. Były dwie możliwości wykonania podania, ale były zawodnik US Sassuolo zdecydował się na oddanie strzału. Próba została znakomicie zablokowana przez Matthijsa de Ligta.

42'

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Vlahović za niesportowe zachowanie.

1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za faul na Jeremim Bodze.

Juventus FC
36'

Żółtą kartkę otrzymał Hans Hateboer za ostry faul.

Hans Hateboer #33
35'

Żółtą kartkę otrzymał Berat Djimsiti za ostre przewinienie.

1
31'

Nie ma czerwonej kartki dla Wojciecha Szczęsnego za staranowanie Teuna Koopmeinersa. Polak może odetchnąć. Jego rodakom przypomniał się mecz z Senegalem.

1
1
1
30'

O, ho, ho. Wojciech Szczęsny znudził się i urządził sobie bezsensowną wycieczkę poza własne pole karne.

1
1
28'

Szansa na pokonanie Wojciecha Szczęsnego z rzutu wolnego. Faul blisko pola karnego pilnowanego przez reprezentanta Polski. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Luis Muriel. Kolumbijczyk strzelił beznadziejnie i nie przetestował formy dnia bramkarza Juventusu.

1
25'

Pierwsza szansa na pokonanie strzałem Wojciecha Szczęsnego. Po dośrodkowaniu piłka spadła pod nogami Martena de Roona, a ten oddał uderzenie ponad poprzeczką w bramce Juventusu. Akcja Atalanty domagała się zdecydowanie lepszego wykończenia.

23'

Atalanta utrzymuje się coraz dłużej w posiadaniu piłki, co nie oznacza, że jest niebezpieczna dla Wojciecha Szczęsnego. Polak jest obserwatorem w tym meczu. Przyczajona drużyna Gian Piero Gasperiniego odbija się od formacji obronnych Juventusu.

18'

Za długo trwała akcja podopiecznych Gian Piero Gasperiniego. Przedobrzyli i Juventus zdołał wmieszać się w odrobinę nużące rozegranie. Atalanta niezmiennie szuka sposobu na zagrożenie Wojciechowi Szczęsnemu.

15'

Kwadrans otwierający mecz przebiegał pod dyktando Bianconerich. Dwie szanse na pokonanie Marco Sportiello miał Dusan Vlahović, a następna akcja została zakończona strzałem Paulo Dybali. Argentyńczyk dostał podanie od Westona McKenniego, ale nie zdołał przymierzyć w narożnik bramki.

1
11'

Dusan Vlahović doszedł do piłki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Westona McKenniego. Napastnik Juventusu oddał strzał głową poza lustro bramki Marco Sportiello. Futbolówka została odprowadzona poza boisko przez golkipera Neroblu.

8'

Nieudane podanie Remo Freulera na lewą stronę boiska. Piłka uciekła Atalancie i znalazła się w posiadaniu zawodników Juventusu. Wojciech Szczęsny na razie może gratulować pozytywnych interwencji swoim kompanom z pola.

5'

Marco Sportiello rozgrzany przez zawodników Juventusu na samym początku meczu. Przed momentem bramkarz Atalanty poradził sobie z zagraniem Dusana Vlahovicia, a na dodatek napastnik sprowadzony w zimowym oknie transferowym był na spalonym.

czas Start meczu
20:27

Wojciech Szczęsny stanie w bramce Juventusu.

04:41

Bianconeri rozprawili się w poprzednim meczu z US Sassuolo, choć nie było to proste zadanie.

04:40

Dusan Vlahović był kluczowym graczem kolejnego meczu Juventusu.

04:40

Juventus rywalizował w ćwierćfinale Pucharu Włoch z US Sassuolo i nie bez problemu odniósł zwycięstwo 2:1. Podopieczni Massimiliano Allegrego wcześnie objęli prowadzenie dzięki uderzeniu Paulo Dybali, ale rozstrzygającą akcję przeprowadził dopiero w końcówce podstawowego czasu Dusan Vlahović.

1
1
04:39

Stara Dama ponownie chce pokazać wyższość nad przeciwnikiem z Bergamo.

1
1
04:39

W takich okolicznościach Atalanta pożegnała się z Pucharem Włoch.

1
1
04:38

Krzysztof Piątek mocno zaszedł za skórę Atalancie.

04:37

Atalanta nie zdobędzie w tym sezonie Pucharu Włoch. Stało się to jasne po porażce w ćwierćfinale 2:3 z ACF Fiorentiną. Dwa uderzenia do bramki podopiecznych Gian Piero Gasperiniego oddał Krzysztof Piątek, a trzeciego gola na konto Violi dorzucił Nikola Milenković w doliczonym czasie.

1
1
04:37

Atalanta ma co wspominać.

04:14

Na zakończenie niedzielnego grania w lidze włoskiej dojdzie do konfrontacji Atalanty BC z Juventusem FC. Oba zespoły przygotowują się do powrotu do europejskich pucharów. Neroblu są spadochroniarzami z Ligi Mistrzów do Ligi Europy, a Stara Dama awansowała z pierwszego miejsca w grupie do fazy pucharowej Champions League.