ACF Fiorentina. Schodzi: Nicolas Gonzalez. Wchodzi: Jose Callejon.

ACF Fiorentina. Schodzi: Igor. Wchodzi: Lucas Martinez Quarta.

Igor #98
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen.

Napoli do końca próbuje uratować się przed poniesieniem porażki. Victor Osimhen długo próbował wstrzelić się w bramkę Fiorentiny aż w 84. minucie zdobył swoim uderzeniem gola kontaktowego na 2:3.

1
1
80'
ZMIANA
78'

Duża konsternacja w Neapolu, ponieważ gospodarze po raz drugi w sezonie stracili worek goli w meczu na własnym stadionie przeciwko Fiorentinie. Co prawda jest jeszcze nadzieja na zapunktowanie, ale czasu pozostało bardzo niewiele. Gospodarze potrzebują diametralnego przyspieszenia.

1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Arthur Cabral za niesportowe zachowanie.

1
75'

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arthur Cabral.

W 72. minucie Arthur Cabral strzelił na 3:1 i wprowadził w konsternację 50 tysięcy kibiców Napoli na trybunach Stadio Diego Armando Maradona. Wszystko zaczęło się od nieodpowiedzialnego zachowania Stanislava Lobotki, a konkurent Krzysztofa Piątka pokonał Davida Ospinę uderzeniem w kierunku dalszego narożnika.

1
1
69'

Piłka w bramce Fiorentiny, ale tym razem trafienie nieuznane.

1
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jonathan Ikone.

Sytuacja powtórzyła się w Fiorentinie, ponieważ do bramki strzelił dopiero co wprowadzony z ławki rezerwowych zawodnik.

1
1
1
65'
ZMIANA

ACF Fiorentina. Schodzi: Alfred Duncan. Wchodzi: Youssef Maleh.

Youssef Maleh #14
62'

Konfrontacja rozpoczęła się w pewien sposób od początku. Napoli próbuje pójść za ciosem i rozstrzygnąć pojedynek. Pozostało jeszcze sporo czasu na zdobycie decydującego gola.

58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Victor Osimhen.

Nie trzeba było długo czekać na efekt korekt, ponieważ akcja bramkowa na 1:1 została przeprowadzona właśnie przez asystenta Victora Osimhena i strzelca Driesa Mertensa.

58'

Luciano Spalletti zaczął zmieniać. W przerwie postanowił wprowadzić na skrzydło Hirvinga Lozano zamiast Matteo Politano. Nie minęła godzina i Napoli zaczęło grać dwoma nominalnymi napastnikami. Dries Mertens dołączył w przodzie do Victora Osimhena.

56'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Dries Mertens.

55'

Victor Osimhen zapewne nie zrezygnuje do końca meczu ze zdobycia gola. Coraz większa liczba sytuacji podbramkowych marnowana przez najskuteczniejszego napastnika Azzurrich.

51'

Po zablokowanym strzale Victora Osimhena gospodarze mieli jeszcze możliwość zagrożenia przeciwnikom rozegraniem rzutu rożnego. Nie została ona wykorzystana.

1
49'

Napoli rozpoczęło drugą połowę spotkania z nowym skrzydłowym Hirvingiem Lozano w jedenastce. Luciano Spalletti miał kwadrans na przekazanie swoich wskazówek taktycznych podopiecznym. Pozostaje na boisku Piotr Zieliński.