Juventus FC
1
88'

Gol! Strzelił Moise Kean. Asystował mu Alex Sandro.

Ponownie gol Juventusu w końcówce. Podanie trafiło do Moise Keana, a ten poradził sobie podręcznikowo z Vladem Chirichesem i wpakował piłkę do siatki między nogami Andrei Consigliego. 2:1 dla Bianconerich.

1
1
1
87'

Juventus FC. Schodzi: Federico Bernardeschi. Wchodzi: Fabio Miretti.

wchodzi Wchodzi
Fabio Miretti #47
schodzi Schodzi
85'

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu podniosła się temperatura w polu karnym Juventusu. Wojciech Szczęsny wyłapał piłkę na linii bramkowej po tym jak uderzenie z półdystansu zostało wyblokowane przez Giorgio Chielliniego i Denisa Zakarię.

83'

Davide Frattesi oddał już trzecie uderzenie na bramkę Juventusu. Niezmiennie temu zawodnikowi brakuje dokładności. Wojciech Szczęsny nie przepuścił piłki do siatki w drugiej połowie.

81'

Już 10 goli Giacomo Raspadoriego w sezonie.

77'

Trener Neroverdich odpowie zmianami w ostatnim kwadransie.

1
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

72'

Po dośrodkowaniu Mattii De Sciglio była możliwość pokonania Andrei Consigliego po raz drugi w tym meczu. Włoch przypilnował bliższego słupka i popisał się kolejną efektowną interwencją.

70'

Hamed Junior Traore przymierzał się do pokonania Wojciecha Szczęsnego, ale pod naporem Danilo nie przygotował sobie piłki do strzału. Niewiele później konfrontacja Adriena Rabiota z Domenico Berardim, w której lepszym zawodnikiem okazał się Francuz.

68'

Druga połowa pozostaje bezbramkowa. Początek tej części meczu był równie dynamiczny jak gra przed przerwą, ale akurat w ostatnich minutach brakuje dogodnych sytuacji podbramkowych. Juventus był groźniejszy z Paulo Dybalą w szeregach niż po wejściu Dusana Vlahovicia.

67'

Juventus FC. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Moise Kean.

66'

Na razie strzał Paulo Dybali decyduje o wyniku.

64'

Giorgio Chiellini ustawił się w odpowiednim miejscu i nie pozwolił piłce dojść do Gianluci Scamacci.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia De Sciglio za wślizg w nogi przeciwnika.

60'

Tym razem szansa na zdobycie prowadzenia przed Juventusem. Piłka została opanowana blisko linii pola karnego przez Alvaro Moratę. Hiszpan sprytnie obrócił się, ale strzałem nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Andreę Consigliego.

1
57'

Piłka pod nogami Wojciecha Szczęsnego.

52'

Georgios Kyriakopoulos szarżował na lewej stronie boiska. Akcja indywidualna pozwoliła wypracować miejsce do wykonania dośrodkowania. Ostro bita piłka nie została wykorzystana do oddania strzału przez Gianlucę Scamaccę.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Scamacca za niesportowe zachowanie.

50'

Ekspresowa riposta! Wojciech Szczęsny poradził sobie z kolejnym strzałem Merta Muldura, a dobitka Gianluci Scamacci została uniemożliwiona przez sędziów z powodu spalonego. Atak za atak w Reggio Emilia.

49'

Andrea Consigli popisał się imponującym refleksem w bramce Sassuolo. Doświadczony zawodnik uratował Neroverdich po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niebezpiecznym strzale.

1
47'

Neroverdi ponownie w natarciu w kierunku bramki Wojciecha Szczęsnego. Uderzenie z dystansu Merta Muldura, ale nie trafił on dobrze.

46'

komentarz

Pierwsza połowa była trudna dla Juventusu, ale zdążył wypracować i tak w miarę korzystny wynik. Paulo Dybala przeprowadził efektowną akcję indywidualną i zakończył ją strzałem na 1:1. Była to odpowiedź na wcześniejszego gola Giacomo Raspadoriego.

45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Maxime Lopez za protestowanie.

US Sassuolo
45'

Doliczona minuta.

45'

Gol! Strzelił Paulo Dybala. Asystował mu Denis Zakaria.

Juventus zdążył doprowadzić do remisu 1:1 w 45. minucie. Paulo Dybala dostał piłkę po przechwycie Alvaro Moraty i przeprowadził elegancką akcję indywidualną.

1
3
3
3
43'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie.

41'

Neroverdi na prowadzeniu 1:0.

39'

Gol! Strzelił Giacomo Raspadori. Asystował mu Domenico Berardi.

Pachniało golem Sassuolo i po serii uderzeń celnych jest takie, które pokonało Wojciecha Szczęsnego. Georgios Kyriakopoulos rozpoczął akcję bramkową. Jego podanie zostało przedłużone przez Domenico Berardiego do Giacomo Raspadoriego. Bramkarz Bianconerich nie przypilnował bliższego słupka i skapitulował po uderzeniu z ostrego kąta. Neroverdi na prowadzeniu 1:0!

37'

Kolejnym uderzeniem celnym wykazał się Davide Frattesi, ale trafił prosto w dobrze ustawionego Wojciecha Szczęsnego.

36'

Kaan Ayhan ustawił się w dobrym miejscu i nie pozwolił na przebicie się ze swoim strzałem Mattii De Sciglio.

33'

To już kwadrans meczu poprzedzający przerwę i Juventus nie ma przewagi. Po nieudanym podaniu prostopadłym, US Sassuolo przeprowadziło niebezpieczny kontratak. Piłka trafiła w pole karne do Gianluci Scamacci, a jego uderzenie zostało obronione w dobrym stylu przez Wojciecha Szczęsnego.

1
29'

Brawurowa próba przelobowania Andrei Consigliego. Akurat tym razem fantazja nieco poniosła Paulo Dybalę. Argentyńczyk kopnął piłkę za nisko, a golkiper wcale nie znajdował się tak daleko od własnej bramki.

26'

Pierwsza interwencja Polaka była w 26. minucie i poradził on sobie ze strzałem Berardiego.

24'

Gra wznowiona po przerwie spowodowanej urazem Federico Bernardeschiego. US Sassuolo nie zamierza chować się przed utytułowanym przeciwnikiem z Turynu i pokazuje swoje możliwości w ataku pozycyjnym.

1
1
22'

Interwencja na przedpolu Wojciecha Szczęsnego.

20'

Federico Bernardeschi zdecydował się na przeprowadzenie solowego ataku na prawej stronie boiska. Piłka po dośrodkowaniu reprezentanta Włoch nie została wykorzystana. Ochotę na sprawdzenie bramkarza strzałem miał między innymi Paulo Dybala.

17'

Seria stałych fragmentów gry wykonywanych przez Neroverdich. Danilo interweniował po jednym z dośrodkowań, ale piłka ponownie została ustawiona przy chorągiewce. Kolejna wrzutka i tym razem Davide Frattesi główkował z bliska ponad poprzeczką w bramce Wojciecha Szczęsnego.

14'

Akcja dwójkowa Alvaro Moraty i Paulo Dybali. Duetowi południowców nie udało się wymanewrować Kaana Ayhana oraz Maxime'a Lopeza.

10'

Pojedynek rozpoczął się atakami w obu stronach stadionu, ale piłkarzom ofensywnym brakowało dokładności. Giacomo Raspadori postraszył uderzeniem zza pola karnego Wojciecha Szczęsnego. Polak rzucił się do piłki, ponieważ nie był przekonany, gdzie ona poleci. Była to odpowiedź Sassuolo na strzał z rzutu wolnego Alvaro Moraty.

8'

Alvaro Morata zabrał się za wykonanie rzutu wolnego przyznanego Juventusowi kilka metrów od pola karnego. Piłka, kopnięta przez Hiszpana, przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Andrei Consigliego.

5'

US Sassuolo w czarno-zielonych pasiakach, a Juventus w żółtych strojach z niebieskimi elementami. Bianconeri mieli możliwość zaskoczenia gospodarzy rozegraniem rzutu rożnego, ale piłka po dośrodkowaniu została wyekspediowana przez Giacomo Raspadoriego.

czas Start meczu
20:07

Wojciech Szczęsny w podstawowym składzie Juventusu.

1
1
04:10

Sędzia: Fabio Maresca

04:10

Massimiliano Allegri przed poniedziałkowym meczem.

04:10

Stara Dama pozostaje w grze o Puchar Włoch.

04:08

Juventus w środę awansował do finału Pucharu Włoch. O jedyne możliwe trofeum w sezonie powalczy z Interem Mediolan. Bianconeri przystąpili do rewanżu z Fiorentiną po zwycięstwie 1:0 na Stadio Artemio Franchi. W rewanżu potwierdzili wyższość wygraną 2:0 dzięki uderzeniom Federico Bernardeschiego oraz Danilo.

03:52

Wspomnień czar Bianconerich.

03:52

Neroverdi przegrali poprzedni mecz w Cagliari.

03:51

US Sassuolo nie popisało się w poprzednim meczu z kandydującym do spadku Cagliari Calcio. Wyprawa na Sardynię zakończyła się porażką 0:1. Ciesząca się dobrą opinią ofensywa nie potrafiła przeprowadzić ani jednej akcji bramkowej, a o wyniku zdecydował gol Alessandro Deioli.

03:34

Trener Sassuolo zapowiada, że jego drużyna chce zrehabilitować się za występ w meczu przeciwko Cagliari, a Juventus będzie trudniejszym przeciwnikiem niż w rundzie jesiennej.

03:26

W poniedziałkowym meczu ligi włoskiej zmierzą się US Sassuolo z Juventusem FC. W razie zwycięstwa, Stara Dama może urealnić zakończenie sezonu na podium. Przed pierwszym gwizdkiem traci cztery punkty do trzeciego Napoli. Podopieczni Luciana Spallettiego przegrali już w tej kolejce 2:3 z Empoli.