Serie A: 34. kolejka
24 kwi 2022 12:30
90+2'

W doliczonym czasie szansa Krzysztofa Piątka na wepchnięcie piłki z bliska do bramki po płaskim wstrzeleniu Alvaro Odriozoli.

1
3
90'

Doliczone cztery minuty.

1
1
2
85'

Bardzo świąteczna atmosfera na stadionie. Kibice próbują dodać gospodarzom energii na ostatnie minuty spotkania. Salernitana stoi przed szansą odniesienia trzeciego zwycięstwa z rzędu i urealnienia cudownego utrzymania w elicie. Fiorentina ponownie ma problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych.

1
81'

Fiorentina w dużych opałach.

1
79'

Gol! Strzelił Federico Bonazzoli.

Pozostało jeszcze sporo czasu na rozstrzygnięcie meczu po wyrównaniu. Salernitana nie poddała się, choć w drugiej połowie była cieniem samej siebie z pierwszej części. Beznadziejna interwencja Igora po dośrodkowaniu została wykorzystana przez Federico Bonazzoliego. Zmiennik strzelił z bliska gola na 2:1 w 79. minucie.

US Salernitana 1919
1
1
1
75'

US Salernitana 1919. Schodzi: Nadir Zortea. Wchodzi: Matteo Ruggeri.

wchodzi Wchodzi
Matteo Ruggeri #3
schodzi Schodzi
Nadir Zortea #21
1
75'

US Salernitana 1919. Schodzi: Milan Djurić. Wchodzi: Federico Bonazzoli.

Milan Djurić #11
2
74'

Piłka w bramce Fiorentiny, ale nie ma gola z powodu spalonego Emila Bohinena.

3
70'

Fiorentina wróciła do meczu trafieniem Riccardo Saponary i ma jeszcze trochę czasu na zdobycie rozstrzygającego gola. Trener przyjezdnych wykorzystał komplet zmian, tymczasem Davide Nicola chyba nieco za długo zwlekał z przeprowadzeniem kolejnych roszad personalnych.

1
2
67'

ACF Fiorentina. Schodzi: Youssef Maleh. Wchodzi: Jose Callejon.

Youssef Maleh #14
2
64'

Gol! Strzelił Riccardo Saponara. Asystował mu Alvaro Odriozola.

Italiano trafił ze zmianami, ponieważ dublerzy wypracowali gola na 1:1 w 64. minucie. Wymiana podań na prawym skrzydle pozwoliła zdobyć przestrzeń Alvaro Odriozoli. Po dośrodkowaniu Hiszpana najbliżej do piłki miał Riccardo Saponada. Po opanowaniu jej, pokonał płaskim uderzeniem Luigiego Sepe.

63'

Pierwsza wrzutka skierowana w kierunku Krzysztofa Piątka. Na przedpolu popracował z powodzeniem Luigi Sepe i nie pozwolił na dojście do piłki reprezentantowi Polski. Salernitana wyekspediowała również dośrodkowanie Cristiana Biraghiego z rzutu wolnego.

3
59'

ACF Fiorentina. Schodzi: Lorenzo Venuti. Wchodzi: Alvaro Odriozola.

Lorenzo Venuti #23
2
58'

Pora na Krzysztofa Piątka.

1
56'

Tylko przez moment niebezpiecznie wyglądało dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Salernitany. Ani Maleh, ani Cabral nie mieli możliwości oddania strzału do bramki.

1
53'

Fiorentina niezmiennie z problemami w ataku pozycyjnym. Przed momentem przynajmniej wywalczyła dla siebie wrzut z autu na połowie przeciwnika, ale kontynuowanie ataku z wykorzystaniem Nicolasa Gonzaleza nie było najszczęśliwszym rozwiązaniem.

2
50'

Salernitana nie ogranicza się do bronienia po powrocie z szatni na boisko. Była możliwość zaskoczenia przyjezdnych rozegraniem rzutu wolnego, ale Pietro Terracciano z powodzeniem rozstawił swoich obrońców.

2
48'

Drużyny rozpoczęły drugą połowę z nowymi zawodnikami w jedenastkach. W Salernitanie wszedł Franck Ribery za Simone Verdiego, a Francuz jest byłym piłkarzem Fiorentiny.