Lazio Rzym
90+6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sergej Milinković-Savić.

Lazio doprowadziło do remisu już po upływie początkowo doliczonych minut. Sergej Milinković-Savić poszedł agresywnie na piłkę i wykonał dobitkę uderzenia obronionego przez Mattię Perina!

90'

Doliczone pięć minut.

1
1
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Patric za faul na Federico Bernardeschim.

Lazio Rzym
88'

Powiedzieć, że druga połowa jest pasjonującym widowiskiem, byłoby kłamstwem. Ciekawe, czy Biancocelestich będzie jeszcze stać na przeprowadzenie niebezpiecznego ataku.

85'

Pięć minut do zakończenia spotkania. W Juventusie wzruszenia, a w Lazio starania, jednak bezowocne.

84'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Manuel Lazzari. Wchodzi: Stefan Radu.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Sergej Milinković-Savić za faul na Alexie Sandro.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Marley Ake za ostre przewinienie.

Marley Ake #38
Juventus FC
78'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Martin Palumbo.

wchodzi Wchodzi
Martin Palumbo #56
schodzi Schodzi
76'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Danilo Cataldi. Wchodzi: Lucas Leiva.

76'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Toma Basić.

Toma Basić #88
75'

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu kolejna próba pokonania Mattii Perina. Osłabione Lazio nie rozgrywa złego meczu, ale problem ze skutecznością może wykluczyć zapunktowanie.

74'

Coraz mniej czasu pozostało rzymianom na poprawienie wyniku. W ich atakach dwoi się i troi Pedro Rodriguez. Będzie szansa na skrzywdzenie Juventusu z rzutu wolnego po faulu Leonardo Bonucciego na Luisie Alberto.

73'

Czuć nieobecność Ciro Immobile w poczynaniach przyjezdnych. Włoch nie gra w tym meczu z powodu urazu.

70'

Tym razem niebezpieczna akcja Juventusu. Widać poruszenie po przeprowadzeniu trzech zmian. Jeden z dublerów Moise Kean złożył się do uderzenia nożycami i zabrakło mu odrobiny dokładności do umieszczenia piłki w narożniku bramki Lazio.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado za ostry atak w nogi przeciwnika.

64'

Przed koncertem zmian była szansa na doprowadzenie do remisu. Mocno bita z rzutu wolnego piłka została przedłużona w kierunku bramki przez Francesco Acerbiego. Na posterunku czujnie Mattia Perin.

62'
ZMIANA
62'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Manuel Locatelli. Wchodzi: Marley Ake.

60'

Massimiliano Allegri przygotowuje zmienników, ponieważ jego podopieczni, obecni na boisku, nie mieli nic do zaproponowania w kwadransie po przerwie.

57'

Lazio groźniejsze niż w pierwszej połowie. Tym razem Mattia Perin nie pozwolił na doprowadzenie do remisu uderzeniem celnym Mattii Zaccagniego.

56'

Rzymianie próbują pójść za uderzeniem. Pedro Rodriguez biegał przed polem karnym przeciwnika i próbował skierować piłkę lewą stopą w okienko bramki Mattii Perina. Nieznaczne pudło.

55'

Patric przywrócił nadzieję Biancocelestim.

52'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Jovane Cabral. Wchodzi: Pedro Rodriguez.

Jovane Cabral #11
1
51'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Alex Sandro.

Lazio zdobyło gola kontaktowego w 52. minucie i jeszcze może być interesująco. Patric wyskoczył wysoko w polu karnym Bianconerich, a w pokonaniu strzałem głową Mattii Perina pomógł rykoszet od pechowo ustawionego Alexa Sandro.

Juventus FC
1
1
50'

Podanie penetrujące pole karne Juventusu. Alvaro Morata popisał się wślizgiem w odpowiednim momencie i wybił na korner piłkę zmierzającą w kierunku Manuela Lazzarego.

50'

Wygrana Napoli pozbawiła Juventus szansy na zakończenie sezonu na podium.

48'

Juventus w rozegraniu piłki na własnej połowie boiska. Rzymianie niby atakują pressingiem, ale odebranie futbolówki sprawiło im dużo trudności.

czas Druga połowa
komentarz

Juventus z solidnym kapitałem.

Czy Paulo Dybala strzeli gola w tym meczu?
Tak
Nie
komentarz

Bianconeri nie musieli robić nic wielkiego, żeby wypracować sobie przewagę 2:0 w pierwszej połowie meczu. Najważniejszym graczem Juventusu jest Alvaro Morata. Asystował on przy golu Dusana Vlahovicia, a następnie sam przeprowadził efektowną akcję i pokonał uderzeniem Thomasa Strakoshę.

45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bernardeschi za faul na Mattii Zaccagnim.

45'

Doliczone dwie minuty.

45'

Zatrudniony Mattia Perin. Poradził on sobie z technicznym strzałem Danilo Cataldiego.

43'

Juan Cuadrado wybił piłkę na rzut rożny spod nóg rozpędzonego Mattii Zaccagniego. Tym razem ponownie centrował Danilo Cataldi, ale nie zaskoczył chytrym zagraniem zawodników z Piemontu.

41'

Żółtą kartkę otrzymał Francesco Acerbi za ostre przewinienie na Paulo Dybali.

38'

Alvaro Morata z golem oraz asystą.

36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Juan Cuadrado.

W 36. minucie Alvaro Morata dorzucił gola do asysty i zaczął wyrastać na najważniejszego piłkarza wieczoru. Hiszpan znalazł się na końcu łańcuszka podań tworzonego przez Paulo Dybalę i Juana Cuadrado. Po otrzymaniu futbolówki, Morata wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia między całą grupą przeciwników i przymierzył w narożnik bramki Thomasa Strakoshy.

33'

Ponownie zabrakło dokładności rzymianom. Mattia Perin ma jednak pretensje do zawodników broniących Juventusu, ponieważ pozwolili na oddanie uderzenia z dystansu Luisowi Alberto.

30'

Nieobecność Wojciecha Szczęsnego w podstawowym składzie Juventusu była pewnym zaskoczeniem. Po przegranym finale Pucharu Włoch, zanosiło się na dokończenie sezonu ligowego przez Polaka. Tymczasem możliwość pokazania się dostał ponownie Mattia Perin. Przed momentem Włoch interweniował po płaskim dośrodkowaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia w kierunku Felipe Andersona.

28'

Podanie Luisa Alberto do Felipe Andersona. Po zablokowanym strzale Brazylijczyka kolejne wykonanie rzutu rożnego przez Lazio. Tym razem Alex Sandro poradził sobie z głębokim dośrodkowaniem Felipe Andersona.

25'

Po pierwsze uderzenie Federico Bernardeschiego było prosto w Thomasa Strakoshę, a po drugie reprezentant Włoch był na spalonym.

22'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Luisa Alberto. Rzymianie próbują cokolwiek zdziałać na połowie Bianconerich, ale ich uderzenia są niedokładne. Najbliżej zatrudnienia Mattii Perina był Danilo Cataldi jeszcze przed golem, ale kopnięta przez niego piłka zatrzymała się na poprzeczce.

17'

17 lat w Juventusie i zmiana w 17. minucie. Piękna historia Giorgio Chielliniego w barwach Bianconerich została zamknięta.

1
16'

Lazio próbuje odpowiedzieć na gola Dusana Vlahovicia. Szansa na zaskoczenie Mattii Perina z rzutu rożnego, jednak zbyt niskie dośrodkowanie Danilo Cataldiego zostało bez problemu powstrzymane przez obrońców Juventusu. Jeszcze ponowienie ataku przez rzymian, ale uderzenie zza pola karnego Felipe Andersona było niecelne.

13'

Dusan Vlahović na 1:0 dla Bianconerich!

10'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Alvaro Morata.

Juventus z reguły czuje się dobrze w rywalizacji z Lazio, przede wszystkim na własnym stadionie. Już w 10. minucie Bianconeri znaleźli się na prowadzeniu 1:0. Dusan Vlahović obiegł jak juniora Adama Marusicia i pokonał Thomasa Strakoshę strzałem z bliska po wrzutce z głębi pola Alvaro Moraty.

7'

We wcześniejszym meczu padło aż pięć goli.

5'

Lazio przeprowadziło pierwszy, niebezpieczny atak w meczu. Rzymianie walczą w Turynie o punkty potrzebne do awansu do europejskich pucharów. Podanie do Danilo Cataldiego, którego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce z bramce Mattii Perina.

3'

Początek meczu, którego dużym wydarzeniem jest pożegnanie w Turynie dwóch zawodników Giorgio Chielliniego oraz Paulo Dybali. Juventus w klasycznych, biało-czarnych pasiakach, a Lazio na czarno z błękitnymi elementami.

czas Start meczu
20:01

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

1
1
20:01

Sędzia: Giovanni Ayroldi

20:00

Na poniedziałek zaplanowano dwa ciekawie zapowiadające się mecze ligi włoskiej. Na zakończenie kolejki Juventus zmierzy się z Lazio. Rzymianie wybrali się do Turynu z trenerem Maurizio Sarrim, który poprowadził Juventus po ostatnie dotąd scudetto. Lazio potrzebuje punktów do zapewnienia sobie awansu do europejskich pucharów.