Żółtą kartkę otrzymał Stanislav Lobotka za przewinienie taktyczne.

81'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Stanislav Lobotka. Asystował mu Andre-Franck Zambo Anguissa.

Nie komplikował Stanislav Lobotka i w 81. minucie oddał płaskie uderzenie zza pola karnego na 3:0. Nikt nie był w stanie dogonić rozpędzonego pomocnika ze Słowacji.

76'

Genoa jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać, ale Azzurri mają jak dotąd szczęście. Niebezpieczne uderzenie i piłka musnęła po nim słupek w bramce Davida Ospiny.

75'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Pablo Galdames. Wchodzi: Filippo Melegoni.

wchodzi Wchodzi
Filippo Melegoni #10
schodzi Schodzi
Pablo Galdames #99
73'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

70'

Przerwa na napoje.

1
67'

Lorenzo Insigne z pożegnalnym golem! 2:0!

66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

w 65. minucie postawił na swoim Lorenzo Insigne. Kapitan Napoli zabrał się za wykonanie rzutu karnego przyznanego za zagranie ręką Hernaniego. Nie było to pewne uderzenie, zresztą dopiero z powtórzonej jedenastki, ale skuteczne. Lorenzo Insigne trafił na 2:0 dla Azzurrich!

1
2
63'

Rzut karny za zagranie ręką Hernaniego!

1
1
1
59'

Driesowi Mertensowi udało się wywalczyć wznowienie wrzutem z autu.

56'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Manolo Portanova. Wchodzi: Caleb Ekuban.

Caleb Ekuban #20
Manolo Portanova #90
1
56'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Silvan Hefti. Wchodzi: Hernani.

Hernani #33
Silvan Hefti #36
53'

Rewelacyjna szansa na doprowadzenie do remisu! Nadiem Amiri uruchomił podaniem prostopadłym Manolo Portanovę, a ten wybiegł sam na sam z Davidem Ospiną. Kolumbijczyk interweniował nogami i nie pozwolił na pozbawienie zaliczki Napoli.

52'

Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez Azzurrich.

50'

Lorenzo Insigne niezmiennie szuka sposobu na strzelenie gola w pożegnalnym występie na Stadio Diego Armando Maradona. Reprezentant Włoch nie ma dobrze nastawionego celownika, a czasu na pokonanie Salvatora Sirigu jest coraz mniej.

komentarz

Pierwsza połowa meczu dla Napoli. Gospodarze mieli problem z przeciwnikami na początku, ale z czasem przejmowali inicjatywę. Podopieczni Luciana Spallettiego są na prowadzeniu 1:0 dzięki uderzeniu Victora Osimhena po dośrodkowaniu Giovanniego Di Lorenzo.

45+3'

Decyzja o przyznaniu gospodarzom rzutu karnego została anulowana. To nie była górna kończyna żadnego z przyjezdnych!

1
1
1
45'

Doliczone pięć minut.

40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Po golu Victora Osimhena, w natarciu pozostali gospodarze. Kolejne szanse na pokonanie uderzeniami Salvatora Sirigu mieli Victor Osimhen oraz Lorenzo Insigne.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Pablo Galdames za ostre przewinienie w centrum pola.

Genoa CFC
1
33'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

W 33. minucie przyspieszenie podopiecznych Luciano Spallettiego przyniosło prowadzenie 1:0. Ponownie pogubiła się obrona z Genui, a Victor Osimhen miał nadspodziewanie dużo miejsca w polu karnym. Nigeryjczyk pokonał Salvatora Sirigu po wrzutce Giovanniego Di Lorenzo.

31'

Manolo Portanova w odpowiedzi, ale za długo układał sobie piłkę na stopie i przegapił najlepszy moment do pokonania uderzeniem Davida Ospiny.

1
30'

W końcówce drugiego kwadransa zaczęło być ciekawiej pod bramką Genoi. Lorenzo Insigne oddał niecelne uderzenie po wymianie podań z Driesem Mertensem. Niewiele później zakotłowało się po płaskim dośrodkowaniu. W ostatnim momencie wybronili się elektrycznie reagujący przyjezdni. Ostatecznie nieszczęściu zapobiegł Salvatore Sirigu.

1
28'

Giovanni Di Lorenzo stanął bliżej środka boiska i tam powstrzymał nieźle zapowiadający się atak Genoi. Napoli natychmiast przeprowadziło atak odwetowy. Zakończył się on nieznacznie niecelnym uderzeniem Lorenzo Insigne po wymianie podań z Driesem Mertensem.

1
25'

1
24'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Milan Badelj. Wchodzi: Morten Frendrup.

Morten Frendrup #32
1
21'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

1
17'

Azzurri potrzebują czasu na przedostanie się w pobliże bramki Salvatora Sirigu. Podanie prostopadłe trafiło od Lorenzo Insigne do Driesa Mertensa, którego płaskie uderzenie zostało zablokowane rozpaczliwym wślizgiem.

1
14'

Zaiskrzyło między Victorem Osimhenem a Mattią Banim.

1
12'

Kelvin Yeboah miał możliwość przymierzenia do bramki na zakończenie szybkiego ataku po stracie Fabiana Ruiza. Piłka po uderzeniu z dystansu zatrzymała się na poprzeczce Davida Ospiny. Mocno zapachniało prowadzeniem przyjezdnych z Genui.

1
8'

Napoli próbuje narzucić swoje warunki przeciwnikom. Wymienianie podań między energicznymi przyjezdnymi nie było początkowo prostym zadaniem. Genoa nie może pozwolić sobie na poniesienie porażki, ponieważ jest bardzo mocno zagrożona spadkiem.

1
5'

Albert Gudmundsson już dwukrotnie wybiegał sam na sam z Davidem Ospiną, ale w obu sytuacjach jego starania były bezużyteczne, ponieważ znajdował się na spalonym w momencie podania z głębi pola.

1
2'

Napoli w niebieskich koszulkach, a także białych spodenkach i getrach. Z kolei Genoa w czerwono-granatowych strojach.

1
czas Start meczu
14:55

Piotr Zieliński na ławce rezerwowych, a Hubert Idasiak i Aleksander Buksa poza kadrami.

03:23

Rossoblu są w grze o utrzymanie dzięki wygranej z Juventusem.

03:22

Genoa sprawiła niespodziankę i wygrała w poprzednim spotkaniu 2:1 z Juventusem. Drużyna z Ligurii odwróciła wynik w końcówce. Odpowiedziała ona dwoma golami na jedno trafienie Paulo Dybali. Domenico Criscito rozstrzygnął stracie uderzeniem z rzutu karnego w doliczonym czasie.

03:21

Szkoleniowiec Rossoblu przed wyzwaniem w Neapolu.

1
03:20

Przygotowania Azzurrich do spotkania.

03:20

Napoli wygrało w poprzednim meczu 1:0 z Torino FC. Dzięki trzem punktom oddaliło się w tabeli od Juventusu i wykonało olbrzymi krok w kierunku zakończenia sezonu na podium. Jedynego gola tego spotkania strzelił Fabian Ruiz w przedostatnim kwadransie.

03:17

Luciano Spalletti przed meczem z Genoą.

03:17
1
03:09

W drugim niedzielnym meczu w lidze włoskiej zmierzą się SSC Napoli z Genoą CFC. Dla Azzurrich jest to mecz o zapewnienie sobie miejsca na podium Serie A. Z kolei Rossoblu chcą przedłużyć szanse na utrzymanie się w elicie.