1
1
1
90+7'

Antonio Adan przechwycił piłkę po zagraniu Juliana Brandta. Kibice czekają na ostatni gwizdek sędziego.

1
1
90+6'

Borussia Dortmund potrzebuje jeszcze jednej bramki, aby zachować matematyczne szanse na awans. Portugalczycy opóźniają grę.

90+3'

Gol! Strzelił Donyell Malen. Asystował mu Marco Reus.

Donyell Malen przywrócił nadzieję fanom Borussii Dortmund! Marco Reus przedłużył piłkę do Holendra, a ten z niewielkiej odległości umieścił ją w siatce.

Borussia Dortmund
7
2
1
1
4
90+2'

Piłkarze Sportingu Lizbona robią swoje i utrudniają życie rywalom. Borussia Dortmund opadła z sił.

1
90'

Sędzia główny doliczył aż siedem minut!

1
88'

Sporting Lizbona. Schodzi: Pedro Porro. Wchodzi: Manuel Ugarte.

wchodzi Wchodzi
Manuel Ugarte #15
schodzi Schodzi
88'

Sporting Lizbona. Schodzi: Pedro Goncalves. Wchodzi: Flavio Nazinho.

Flavio Nazinho #71
87'

Julian Brandt chciał zaskoczyć bramkarza Sportingu i posłał piłkę nad poprzeczką. Wciąż 3:0 dla gospodarzy.

1
85'

Sporting Lizbona. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Tiago Tomas.

Tiago Tomas #19
Paulinho #21
1
1
85'

Donyell Malen precyzyjnie dograł do Steffena Tiggesa. Młody napastnik Borussii Dortmund fatalnie skiksował.

1
83'

Kibice Sportingu Lizbona są już niemal pewni awansu i zaczynają świętować. Piłkarze Borussii są podłamani.

81'

Gol! Strzelił Pedro Porro.

Gregor Kobel odbił piłkę po uderzeniu Pedro Goncalvesa, ale nie miał już żadnych szans przy dobitce Pedro Porro. Sporting Lizbona prowadzi już 3:0!

7
1
1
1
80'

Po konsultacji z VAR arbiter podyktował "jedenastkę" dla miejscowych!

1
79'

Trener Marco Rose obejrzał żółtą kartkę.

2
79'

Wydawało się, że Zagadou sfaulował rywala w polu karnym. To może być rzut karny dla Sportingu, sędzia biegnie do monitora!

1
77'

Dortmundczycy sami skomplikowali sobie sytuację. Sporting gra w przewadze liczebnej i ma wszystko pod kontrolą.

75'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Emre Can.

Nie pomógł swojej drużynie Emre Can. Piłkarz Borussii uderzył Pedro Porro i sędzia nie mógł podjąć innej decyzji.

1
3
1
1
1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Porro.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Dan-Axel Zagadou.

72'

Kuriozalna sytuacja. Joao Palhinha nie podnosił się z murawy. Jude Bellingham chciał wybić piłkę na aut, ale Emre Can postanowił kontynuować akcję. Doszło do przepychanki.

70'

Problemy Sportingu Lizbona. Antonio Adan zderzył się ze Steffenem Tiggesem i potrzebuje przerwy.

2
2
2
2
2
69'

Pierwsza szansa Steffena Tiggesa. Napastnik Borussii wbiegł w pole karne i został zablokowany przez Sebastiana Coatesa.

2
2
2
2
2
68'
2
2
2
2
2
67'

Sporting Lizbona. Schodzi: Matheus Reis. Wchodzi: Ricardo Esgaio.

Matheus Reis #2
67'

Borussia Dortmund. Schodzi: Marin Pongracić. Wchodzi: Steffen Tigges.

Steffen Tigges #27
Marin Pongracić #34
65'

25 minut do końca regulaminowego czasu gry. Trener Marco Rose szykuje potrójną zmianę.

1
64'

Zawodnicy Borussii Dortmund rozgrywają piłkę przed polem karnym Sportingu, jednak nic z tego nie wynika. Gospodarze odpierają kolejne ataki.

62'

Pedro Porro przeprowadził akcję prawą stroną i bardzo mocno uderzył. Gregor Kobel tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

60'

Jude Bellingham zmusił do interwencji Antonio Adana. Golkiper Sportingu Lizbona miał trochę problemów, ale ostatecznie złapał piłkę.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Coates.

1
57'

Julian Brandt uruchomił podaniem Jude'a Bellinghama, a ten ograł rywala i oddał strzał. Adan nie dał się zaskoczyć.

55'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Palhinha.

54'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Portugalczyków! Zouhair Feddal niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej siatki. Marco Reus był jednak na spalonym.

53'

Dortmundczycy szukają bramki kontaktowej. Po przerwie aktywny jest Julian Brandt, który wywalczył stały fragment gry.

51'

Matheus Nunes przedostał się w pole karne i upadł bez kontaktu z przeciwnikiem. Hiszpański sędzia nie dał się nabrać.

48'

Mogło i powinno być 3:0! Pedro Goncalves oraz Pablo Sarabia rozpracowali defensywę Borussii. Ten drugi trafił prosto w interweniującego Gregora Kobela.

48'

Emre Can pojawił się na placu gry i dał sygnał kolegom do ataku. Rzut rożny dla dortmundczyków.

46'
46'

Sporting wznowił grę od środka boiska.

20:54

Statystyki Pedro Goncalvesa robią wrażenie.

43'

Paulinho kolejny raz był na spalonym. Napastnik Sportingu Lizbona ma pretensje do sędziego Carlosa Del Cerro Grande.

1
1
41'

Borussia Dortmund nie ma nic do stracenia. Donyell Malen minął bramkarza, oddał strzał, ale Goncalo Inacio w ostatniej chwili wybił piłkę.

39'

Gol! Strzelił Pedro Goncalves. Asystował mu Pablo Sarabia.

Sporting o krok od awansu! Pablo Sarabia wystawił piłkę Pedro Goncalvesowi, a ten fantastycznie przymierzył. Gregor Kobel nie zdołał zażegnać niebezpieczeństwa.

8
5
1
1
5
38'

Obiecujący atak Borussii Dortmund. Jude Bellingham stracił piłkę tuż przed polem karnym Sportingu Lizbona.

36'

Pedro Goncalves świetnie prezentuje się w trwającej edycji Ligi Mistrzów. Zawodnik Sportingu Lizbona rozegrał trzy spotkania i trzy razy trafił do siatki.

34'

Cios za cios. Przed szansą stanął Joao Palhinha, któy oddał strzał na bramkę Borussii, jednak Axel Witsel stanął na jego drodze.

1
32'

Borussia Dortmund mogła doprowadzić do remisu po kilkudziesięciu sekundach! Donyell Malen trafił w słupek, lecz wcześniej sfaulował Sebastiana Coatesa.

1
1
30'

Gol! Strzelił Pedro Goncalves. Asystował mu Sebastian Coates.

Sebastian Coates przerzucił piłkę do Pedro Goncalvesa, a następnie Nico Schulz popełnił bardzo kosztowny błąd. Pomocnik Sportingu Lizbona stanął oko w oko z Gregorem Kobelem i znalazł drogę do siatki!

4
4
2
4
3
29'

Marco Reus źle wykonał stały fragment gry i Sporting miał dobrą okazję do kontrataku. Pablo Sarabia niecelnie podał do Paulinho.

1
28'

Borussia Dortmund w wysokim pressingu. Reinier odebrał piłkę Goncalo Inacio i dał się złapać na pozycji spalonej.

26'

Axel Witsel popełnił błąd i musiał ratować się faulem. Sędzia Carlos Del Cerro Grande przeprowadził rozmowę wychowawczą z belgijskim pomocnikiem.

24'

Julian Brandt chciał dograć do wychodzącego na pozycję Marco Reusa. Pedro Porro wrócił pod własne pole karne i przeszkodził rywalom.

2
20'

Podopieczni Marco Rose czekają na ruch przeciwnika. Gregor Kobel spokojnie rozdziela podania.

1
18'

Marco Reus wystąpił 55. raz w Lidze Mistrzów i został rekordzistą Borussii Dortmund. Doświadczony Niemiec przebił wyczyn Łukasza Piszczka.

16'

Po słabszym początku Borussia Dortmund przejęła inicjatywę. Antonio Adan nie może dzisiaj narzekać na brak pracy.

14'

Na wyróżnienie zasługuje Donyell Malen, który dobrze radzi sobie z obrońcami rywali. Bramkarz Sportingu obronił strzał Holendra.

13'

Krótko rozegrany rzut rożny. Pedro Porro dośrodkował w pole karne, lecz nikt nie przeciął toru lotu piłki. Gregor Kobel wyjaśnił sytuację.

10'

Raphael Guerreiro najwidoczniej doznał kontuzji na rozgrzewce. Reprezentant Portugalii wypadł ze składu Borussii Dortmund.

1
9'

Indywidualna akcja Nico Schulza. Lewy obrońca wywalczył rzut rożny i po chwili Julian Brandt fatalnie dośrodkował.

1
7'

Tymczasem Marco Reus wykonał stały fragment gry i Antonio Adan wybił piłkę na aut. Borussia jest coraz groźniejsza na połowie rywali.

1
6'

Na początku spotkania minimalną przewagę ma Sporting Lizbona. Podopieczni Marco Rose nie potrafią utrzymać się przy piłce.

1
1
4'

Odpowiedź niemieckiej drużyny. Marco Reus zdecydował się na strzał z dystansu i Antonio Adan był na posterunku.

2
2'

Piłka trafiła na głowę Sebastiana Coatesa, ale Urugwajczyk nie zagroził bramkarzowi Borussii. Dortmundczycy budują akcję.

1'

Miejscowi bardzo szybko ruszyli do ofensywy. Paulinho upadł w polu karnym, jednak nie będzie "jedenastki". Tylko rzut rożny dla Sportingu.

Jakim wynikiem zakończy się mecz?
Wygra Sporting Lizbona
Będzie remis
Wygra Borussia Dortmund
20:54

Głównym rozjemcą będzie Carlos Del Cerro Grande z Hiszpanii.

20:21

Tak wygląda "jedenastka" Borussii. Na ławce rezerwowych zasiądzie Silas Ostrzinski, który ma polskie korzenie:

20:21

Oto wyjściowy skład gospodarzy. Sebastian Coates założy opaskę kapitana:

20:21

28 września Borussia pokonała 1:0 Sporting po akcji duetu Jude Bellingham - Donyel Malen. Przed rewanżem w nieco lepszej sytuacji jest portugalski zespół, który ma korzystniejszy bilans bramkowy.

20:21

Przed nami spotkanie drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli grupy C. Sporting Lizbona walczy z Borussią Dortmund o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Początek tej rywalizacji zaplanowano na godz. 21:00.