2:0
Zakończony
Leeds United
90+4'

Zza pola karnego strzelał Harrison, ale został zablokowany. Po chwili dobijał jeszcze z ostrego kąta Gelhardt, jednak nie trafił w bramkę.

90'

Spotkanie potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

89'

Lacazette nie wykorzystał kolejnego błędu gości i strzelił nad poprzeczką.

88'

Atak pozycyjny zespołu Leeds, natomiast goście grają zbyt wolno. Brakuje elementu zaskoczenia. Defensywa Arsenalu jest dobrze ustawiona.

86'

Greenwood zagrywał piłkę piętą do Harrisona, ale posłał futbolówkę w aut. Zrezygnowani goście. Raczej zdają sobie sprawę, że awans do kolejnej rundy jest w zasadzie niemożliwy.

83'

Niewiele dzieje się na boisku w ostatnich minutach. Arsenal skupiony na defensywie, Leeds niby próbuje odrabiać straty, ale atakuje zbyt małą liczbą zawodników i nie stwarza większego zagrożenia.

1
1
1
1
1
80'

Niemrawe próby Leeds w ofensywie, choć zawodnicy Arsenalu raczej mają ten mecz pod kontrolą.

77'

Zrezygnowany Marcelo Bielsa. On zdaje sobie sprawę, że Leeds gra bardzo źle w drugiej połowie. Trudno powiedzieć cokolwiek pozytywnego o zespole gości.

76'

Arsenal FC. Schodzi: Rob Holding. Wchodzi: Nuno Tavares.

74'

Holding ma problemy zdrowotne. Łapią go skurcze. Gra przerwana.

70'

Leeds United. Schodzi: Daniel James. Wchodzi: Crysencio Summerville.

wchodzi Wchodzi
Crysencio Summerville #38
schodzi Schodzi
69'

Gol! Strzelił Eddie Nketiah.

Ależ teraz fatalnie spisał się Cooper, który zbyt krótko podawał piłkę do własnego bramkarza. Ubiegł go Nketiah i (choć nie bez problemów) skierował futbolówkę do pustej bramki.

2
2
1
1
1
68'

Harrison strzelał z dwudziestu pięciu metrów, ale spokojnie broni Leno.

66'

Pokazał się na czystą pozycję Smith Rowe, ale Pepe nie zagrał mu dokładnie, w tempo. I zamiast sytuacji sam na sam, akcja przeniosła się w boczny sektor boiska.

65'

Goście nie mogą dłużej utrzymać się przy piłce, łatwo ją tracą.

62'

Ładna akcja Arsenalu po przechwycie w środku pola. Maitland-Niles zagrał prostopadle do Nketiaha, jednak ten oddał słaby strzał z ostrego kąta i nie sprawił problemów bramkarzowi Leeds.

61'

Pół godziny do końca. Arsenal panuje nad wydarzeniami na boisku i dość łatwo radzi sobie z pressingiem Leeds.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Cedric Soares. Faul taktyczny.

59'
56'

Sędzia początkowo gola nie uznał, ale dostał sygnał na zegarek, że piłka całym obwodem przekroczyła linię.

55'

Gol! Strzelił Calum Chambers. Asystował mu Nicolas Pepe.

Cóż za wejście na boisko! Chambers w pierwszym kontakcie z piłką strzela gola dla Arsenalu! Zakotłowało się po rzucie rożnym, Pepe odegrał piłkę wzdłuż linii piątego metra, a Chambers oddał mocny strzał i Meslier wybijał futbolówkę już spoza linii!

55'

Arsenal FC. Schodzi: Ben White. Wchodzi: Calum Chambers.

54'

A tymczasem na boisku usiadł White. Wygląda to na poważniejszy uraz obrońcy Arsenalu.

53'

Leeds United. Schodzi: Tyler Roberts. Wchodzi: Joe Gelhardt.

Joe Gelhardt #30
52'

Strata Leeds na własnej połowie. Martinelli chciał sam kończyć tę akcję, ale jego uderzenie z szesnastu metrów zostało zablokowane.

51'

Lekkie zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym dla Arsenalu, ale ponownie wybijają piłkę goście.

50'

Pepe uruchomił na prawej stronie Cedrica, ale ten nie miał żadnej opcji. W polu karnym był tylko jeden zawodnik Arsenalu, w dodatku mocno pilnowany przez rywali.

49'

Leeds w posiadaniu piłki, choć gra toczy się głównie na ich połowie.

48'

Leży na boisku Martinelli, goście wybijają piłkę poza boisko. Ucierpiał skrzydłowy Arsenalu po interwencji Drameha.

46'
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

20:42

Piłkarze wracają na boisko.

20:42

Bardzo intensywnie rozgrzewał się w przerwie spotkania Mateusz Klich i niewykluczone, że zobaczymy go na boisku już od 46. minuty.

45'

Sędziowie dorzucili minimum jedną minutę.

45'

Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry w pierwszej połowie. Oglądamy sporadyczne akcje z obu stron. Nie jest to ciekawe widowisko.

43'

Jedna z najlepszych szans Arsenalu w pierwszej połowie, ale Pepe fatalnie skiksował w polu karnym. Dobijał jeszcze z dystansu Smith Rowe, lecz strzelił obok bramki.

41'

Gestykuluje trener Mikel Artera, wścieka się na swoich piłkarzy, którzy nie ruszyli do pressingu, gdy goście rozgrywali piłkę na własnej połowie.

40'

Świetna centra Harrisona, jednak Roberts zdołał tylko lekko musnąć piłkę, ale wyraźnie spudłował.

1
1
1
1
1
37'

Prostopadłe podanie w kierunku Rodrigo, ale minimalnie szybszy przy piłce był Leno. Znów brakuje centymetrów przyjezdnym.

36'

Czekamy na jakieś konkrety. Zawodzi dziś przede wszystkim Arsenal, który jest piekielnie niedokładny w swoich akcjach.

35'

Ładny kontratak gości. Roberts efektownie nawinął rywala w narożniku pola karnego, przymierzył przy dalszym słupku, ale trafił w głowę jednego z obrońców Arsenalu.

32'

Elneny rozpoczął kontratak Arsenalu, podał do Pepe, ale ten kolejny raz nie popisał się, gdy przyszło minąć rywala na skrzydle. Nie jest to dobry mecz skrzydłowego z Londynu.

29'

Po raz kolejny obrońcy Arsenalu zbyt krótko wybili piłkę po rzucie rożnym. Dużo miejsca na dwudziestym metrze miał James, opanował futbolówkę, ale jego strzał bez większych problemów obronił Leno.

26'

Leno ratuje Arsenal! Harrison miał dużo miejsca w polu karnym, oddał mocny strzał bez przyjęcia przy bliższym słupku, ale niemiecki bramkarz nie dał się pokonać!

3
1
1
1
1
25'

Dobre piąstkowanie Mesliera i momentalnie wystartowała kontra Leeds. James popędził prawym skrzydłem, miał w polu karnym dwóch kolegów, jednak nie potrafił celnie dograć im piłki.

25'

Zablokowany strzał Pepe z szesnastu metrów. Gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

23'

Żółtą kartkę otrzymał Tyler Roberts. Za faul taktyczny w środku boiska.

1
1
1
1
1
22'

Harrison złamał akcję na lewą nogę, szukał partnerów dośrodkowaniem na dalszy słupek, ale nikt nie zamykał tej akcji.

22'

Coraz pewniej na murawie prezentują się piłkarze Leeds, choć początkowo optyczną przewagę mieli gospodarze. Z minuty na minutę się to zmienia.

19'

Ależ świetna okazja dla Leeds! James urwał się defensywie Arsenalu, dostał podanie co do centymetra, ale nie potrafił dobrze przyjąć piłki w polu karnym i zdążył z interwencją Leno!

1
1
1
1
1
17'

Niewiele dzieje się na boisku. Przed momentem na spalonym złapany Rodrigo. Raz atakują jedni, raz drudzy, ale brakuje klarownych okazji.

14'

Dallas w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Moment zawahania, a futbolówka padłaby łupem rozpędzonego Pepe, który tylko czekał na jakąś pomyłkę.

13'

Gubią się goście. Kolejny raz łatwo tracą piłkę. I to w sytuacji, gdy Arsenal wcale nie atakuje szaleńczym pressingiem.

1
1
1
1
1
11'

Smith Rowe centrował z rzutu rożnego, ale Leeds na moment oddala zagrożenie od własnego pola karnego.

10'

Kolasinac z ostrego kąta strzela tylko w boczną siatkę. Wcześniej jednak zawodnicy Arsenalu domagali się rzutu karnego za atak wślizgiem Llorente, lecz sędziowie uznali, że nie doszło do przewinienia.

10'

Rodrigo dostrzegł rozpędzonego Jamesa z lewej strony, ale popisał się niecelnym długim podaniem. Łatwo przejęli piłkę gospodarze.

7'

Kontra gości, ale na spalonym złapany został James. Na razie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają zawodnicy Arsenalu.

6'

Kolejny raz pokazał się Nketiah. Teraz jednak pokusił się o uderzenie z narożnika pola karnego, ale źle trafił w piłkę i ta przeleciała w znacznej odległości obok słupka.

4'

Kolejna prosta strata gości. Nketiah wpadł w pole karne, nie szukał jednak strzału, a dośrodkowania, natomiast nie doszedł do piłki żaden z partnerów.

3'

Drameh w łatwy sposób stracił piłkę przy własnym polu karnym, ale jego błąd naprawił Llorente, który zatrzymał szarżującego Martinellego.

2'

Pierwsza szansa dla gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, było lekkie zamieszanie w polu karnym, ale zawodnicy Leeds ostatecznie wybijają piłkę.