Fortuna Puchar Polski: 1/16 finału
26 paź 2021 15:45
90+7'

Kąśliwy strzał Biegańskiego z dystansu, ale piłka znalazła się w rękach Lemanowicza.

19
8
2
2
7
90+6'

Biegański podawał na lewe skrzydło do Sezonienki... kopnął jednak w aut.

12
6
3
4
4
90+4'

Mamy kolejną przerwę w grze. Prawdopodobnie jest ona spowodowana odpaleniem środków pirotechnicznych przez kibiców Świtu.

8
13
6
5
18
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Miłosz Szczepański. Spóźniony wślizg przy linii bocznej.

13
5
2
3
8
90+2'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Schodzi: Arkadiusz Gajewski. Wchodzi: Marcel Bykowski.

6
90+1'

Jeszcze jedna bezsensowna wrzutka Durmusa. Długo leciała piłka... Lemanowicz był faulowany przez Zwolińskiego.

3
4
3
5
4
90'

Druga połowa potrwa o minimum pięć minut dłużej.

3
1
3
2
6
88'

Agresywny pressing gospodarzy i Biegański wybija piłkę w aut. Pogubiona Lechia w drugiej połowie.

8
2
3
4
5
87'

Piłka w siatce Świtu po strzale Zwolińskiego, ale sędzia asystent pokazał spalonego.

20
8
4
7
12
86'

Zadymiło się nad boiskiem. Kibice Świtu odpalili race.

10
5
3
2
5
85'

Mnożą się dośrodkowania ze strony Lechii. Świt jednak mądrze się broni i wybija piłki.

5
2
3
3
6
83'

Po starciu z Sezonienką ucierpiał Długołęcki. Potrzebuje pomocy medycznej.

1
2
1
2
2
83'

Kontuzje łapią zawodników Świtu.

3
4
1
1
2
81'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Schodzi: Marcel Niesłuchowski. Wchodzi: Jan Nawotczyński.

5
80'
78'

Dobre dośrodkowanie (a może strzał?) Durmusa z rzutu wolnego. Piąstkuje jednak piłkę na piątym metrze Lemanowicz.

1
1
1
1
4
76'

Lechia ma coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu. Gdańszczanie w ataku pozycyjnym.

2
1
2
1
4
75'

Alomerović instynktownie broni strzał piętą Kamińskiego z kilku metrów. Ale nawet gdyby padł gol, to nie zostałby on uznany. Kamiński był na spalonym.

1
1
1
2
2
74'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Schodzi: Filip Kowalczyk. Wchodzi: Karol Drwęcki.

3
74'

Żółtą kartkę otrzymał Zlatan Alomerović. Za protesty.

2
1
1
1
1
72'

Kiepskie dośrodkowanie Durmusa. Sosnowski daleko wybija piłkę. W ten sposób Lechia na pewno nie zagrozi bramce Świtu.

4
2
2
3
2
71'

Dwadzieścia minut do końca. Lechia ma optyczną przewagę, choć niewiele z niej wynika. Blisko sensacji w Nowym Dworze Mazowieckim.

4
2
5
2
1
70'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Cuch. Za odkopnięcie piłki po gwizdku.

1
69'

Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie Durmusa, skakali Maloca i Kopacz, ale żaden z nich nie zdołał sięgnąć piłki.

1
1
1
2
2
67'

Centra Żukowskiego, był w polu karnym Zwoliński, ale jego strzał został zablokowany przez Kamińskiego, który dodatkowo ucierpiał w tej sytuacji.

5
1
2
2
1
66'

Świt nie zamierza odpuszczać. Nie cofa się na własną połowę, ale w dalszym ciągu wysoko pressuje.

6
1
2
1
1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Jan Biegański. Faul taktyczny. Gdyby nie to, Świt miałby znakomitą okazję do kontry.

Lechia Gdańsk
2
1
4
3
1
63'

Gol! Strzelił Filip Kowalczyk.

Sensacyjnie układa nam się to spotkanie. Trzecioligowiec prowadzi! Lechia miała kontrę, ale łatwo straciła piłkę. Po chwili strzał z dystansu oddał Kowalczyk, wyraźny rykoszet od nóg Kopacza zmylił Alomerovicia i futbolówka wpadła do bramki!

41
19
12
10
22
61'

Sędzia ocenił, że nie doszło tam do przewinienia. Nie ma rzutu karnego!

10
4
3
1
17
59'

Sędzia idzie do monitora, by na własne oczy ocenić całą sytuację. Jeszcze nic nie jest przesądzone.

2
2
1
2
5
59'

Zwoliński upadł w polu karnym i sędzia nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Lechii!

1
3
3
2
3
57'

Niesamowita sytuacja w polu karnym Świtu! Ależ wyszli spod pressingu goście, wreszcie Conrado zagrał do Durmusa, ten oddał piękny strzał z narożnika pola karnego, po którym piłka trafiła w poprzeczkę! Dobitka Diabate z paru metrów była natomiast niecelna.

3
2
1
4
5
56'

Kuźma łatwo ograł Conrado, szukał dośrodkowania tzw. fałszem, ale źle trafił w piłkę i ta opuściła boisko.

1
55'

Kowalczyk popisał się kapitalnym dośrodkowaniem z prawej strony, Niesłuchowski był kompletnie niepilnowany w polu karnym, miał mnóstwo miejsca, ale jego strzał głową świetnie broni Alomerović!

6
1
3
2
3
53'

Kolejny raz gorąco w polu karnym Świtu. Lekki strzał Durmusa z szesnastu metrów, był rykoszet i tym razem instynktownie broni Lemanowicz.

1
1
4
53'

Znakomita okazja dla Lechii, Zwoliński dostał podanie w polu karnym, był nieatakowany, ale jego uderzenie w dobrym stylu obronił Lemanowicz!

1
1
2
3
50'

Z rzutu rożnego centrował Sosnowski i tym razem obok bramki główkował Cuch.

1
1
1
50'

Lechia ma problem. Świt potrafił zepchnąć ją do defensywy.

3
1
3
2
49'

Fatalny błąd Malocy na własnej połowie. Lechia łatwo straciła piłkę, ale Chorwat naprawił pomyłkę i wślizgiem powstrzymał kontrę gospodarzy.

2
1
2
47'

Gol! Strzelił Arkadiusz Gajewski. Asystował mu Sebastian Cuch.

Ależ rozpoczyna się druga połowa, Świt wyrównuje! Dobre dośrodkowanie Sosnowskiego z prawej strony, nie trafił w piłkę Żukowski, Cuch efektownie odegrał do Gajewskiego, a ten z bliska pokonał Alomerovicia!

Asysta:
18
18
9
8
10
46'

1
45+1'

Daleki wyrzut piłki z autu, ale Gajewski faulował Zwolińskiego w polu karnym Lechii.

2
2
3
45'

Pierwsza połowa potrwa dłużej o minimum jedną minutę.

1
43'

Świetne długie podanie do Zwolińskiego, zaspała defensywa Świtu i napastnik Lechii był bliski sytuacji sam na sam, ale nie zdołał trącić piłki przed bramkarzem.

1
1
1
1
42'

Strzał Durmusa z szesnastu metrów zablokowany. Po chwili po wrzutce Żukowskiego nie opanował piłki w polu karnym Zwoliński.

2
1
1
41'

Kontra Lechii, Terrazzino długo holował piłkę, miał dwie opcje do podania, ale zagrywał niecelnie w stronę Diabate. Po chwili zdziwił się jeszcze, że sędzia nie dostrzegł faulu na nim.

2
1
1
2
39'

Mieliśmy krótką przerwę w grze, ponieważ Durmus przypadkowo trafił w twarz Cieślaka. Zawodnik Świtu musiał zejść z boiska.

1
37'

Tym razem centrował Durmus, Zwoliński wypracował sobie pozycję strzelecką, ale uderzył obok słupka.

1
1
36'

Kałuziński popisał się dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, ale strzał Malocy z pięciu metrów był minimalnie niecelny.

1
1
1
1
35'

Durmus łatwo ograł na skrzydle Cieślaka, Terrazzino wygrał walkę w powietrzu, jednak nie trafił czysto w piłkę.

1
1
34'

W odpowiedzi z rzutu wolnego centrował Sosnowski, ale spokojnie na piątym metrze złapał piłkę nieatakowany Alomerović.

1
1
1
32'

Miękka centra Kałuzińskiego w pole karne, po którym jednak niecelnie z kilku metrów główkował Maloca. Przewaga Lechii nie maleje.

1
1
30'

Diabate indywidualnie kończył kontratak Lechii, ale jego strzał z szesnastu metrów został zablokowany.

1
1
1
29'

Długie podanie w kierunku Zwolińskiego, jednak Lemanowicz odważnie wyszedł na przedpole i pewnym chwytem wyjaśnił sytuację.

1
1
28'

Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie Kałuzińskiego, ale najwyżej wyskoczył Kamiński i wybił piłkę.

1
1
26'

To powinno być 2:0! Diabate zakręcił rywalami w polu karnym, dośrodkował na piąty metr do Zwolińskiego, ale ten fatalnie się pomylił i strzelił głową nad poprzeczką!

3
1
4
3
6
23'

Ależ zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Z kilku metrów strzelał Kopacz, ale trafił w stojącego przed nim rywala. Po chwili poprawił jeszcze strzałem z trzydziestu metrów Conrado, lecz dość znacznie się pomylił.

1
1
22'

Oblężenie bramki Świtu. Po akcji Żukowskiego strzelał z ostrego kąta Zwoliński. Został zablokowany i tym razem to Lechia ma rzut rożny.

1
2
21'

Potężne uderzenie Kałuzińskiego z dystansu, ale nie dał się zaskoczyć Lemanowicz!

1
20'

Dośrodkowanie Sosnowskiego z rzutu rożnego, ale wybijają piłkę obrońcy Lechii.

1
1
1
19'

Kontra Świtu. Płaskie dośrodkowanie Cieślaka i bliski gola samobójczego był Kopacz. Ostatecznie udało mu się wybić piłkę na rzut rożny.

1
1
1
18'

Lechia wypracowała już sobie zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki.

1
1
16'

Pokazał się do prostopadłego podania Zwoliński, ale nawet nie wystartował do piłki zagranej przez Żukowskiego. Było zdecydowanie za mocne.

1
1
1
1
15'

Długo budowali akcję przyjezdni. Wreszcie Conrado poszukał płaskiego dośrodkowania z lewej strony, jednak po lekkim rykoszecie złapał piłkę Lemanowicz.

1
1
1
14'

Prostopadłe podanie w kierunku Kowalczyka, ale Alomerović był czujny i skutecznie interweniował poza własnym polem karnym.

2
1
1
12'

Świt potrafi się odgryźć! Kowalczyk strzelił płasko, Alomerović sprawiał wrażenie spokojnego, ale piłka tylko nieznacznie minęła jego bramkę!

9
4
3
2
5
11'

Raz jeszcze Lechia. Diabate oddał strzał z narożnika pola karnego, ale pewnie interweniował Lemanowicz.

1
1
9'

Kolejny atak gdańszczan, jednak Zwoliński podawał zbyt mocno do rozpędzonego Diabate. Odrobina precyzji i zawodnik z Mali mógłby stanąć oko w oko z bramkarzem.

1
1
2
1
2
8'

Gol! Strzelił Ilkay Durmus.

Pewny strzał Turka z jedenastu metrów. Lechia obejmuje prowadzenie!

21
7
3
5
9
7'

I mamy rzut karny dla Lechii Gdańsk!

13
7
3
5
5
6'

Sędzia Kawałko podbiega do monitora, by ocenić sytuację sprzed kilkudziesięciu sekund. Możliwy rzut karny dla Lechii.

7
1
1
4
4
5'

Durmus upadł w polu karnym i domagają się rzutu karnego goście. Doszło tam do kontaktu z Cieślakiem, jednak sędzia uznał, że nie doszło do przekroczenia przepisów.

2
2
3
4
5'

W odpowiedzi mieliśmy akcję Lechii prawą stronę, ale po płaskim dośrodkowaniu Żukowskiego wybili futbolówkę obrońcy Świtu.

1
1
3'

Ładna akcja Świtu, pograli na małej przestrzeni w polu karnym. Kuźma odegrał do Kowalczyka, ale ten ponownie strzelił obok bramki.

1
2'

Odważnie zaczęli gospodarze. Nie czekają na własnej połowie na Lechię, tylko podchodzą wyższym pressingiem.

1
1
1'

Strata Lechii na własnej połowie, Kowalczyk pokusił się o strzał zza pola karnego, ale nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała obok słupka.