Fortuna Puchar Polski: 1/16 finału
02 lis 2021 12:30
88'

Niebezpiecznie wyglądająca sytuacja, ponieważ zawodnik Garbarni Kraków upadł na boisko bez kontaktu z przeciwnikiem. Daniel Morys potrzebuje pomocy medycznej.

5
2
4
12
3
84'

Bartłomiej Korbecki również nie potrafił oddać celnego uderzenia. Kopnięta przez niego piłka przeleciała obok słupka. Wieczysta Kraków ma już wszystkiego serdecznie dość.

6
4
3
3
82'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego. Zbyt nonszalanckie i po strzale piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce czwartoligowca. Można to jednak wybaczyć zmierzającym pewnym krokiem po awans gościom.

3
1
1
1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Seweryn Michalski za przewinienie blisko własnego pola karnego.

Wieczysta Kraków
2
1
2
77'

Garbarnia Kraków. Schodzi: Wiktor Szywacz. Wchodzi: Jakub Kuczera.

wchodzi Wchodzi
Jakub Kuczera #9
schodzi Schodzi
1
1
1
76'
76'

Wieczysta Kraków. Schodzi: Łukasz Pietras. Wchodzi: Krzysztof Szewczyk.

Łukasz Pietras #90
1
1
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i nie ma się co oszukiwać, że pachnie przedłużeniem meczu o dogrywkę. W drugiej połowie co prawda przewaga pod względem posiadania piłki Wieczystej Kraków, ale nie ma w jej szeregach wiary w poprawienie wyniku.

1
72'

Wieczysta Kraków. Schodzi: Patrik Misak. Wchodzi: Dawid Linca.

Dawid Linca #19
1
2
1
72'

Wieczysta Kraków. Schodzi: Adrian Frańczak. Wchodzi: Damian Guzik.

Damian Guzik #23
1
1
2
68'

Nieudane akcje oskrzydlające Wieczystej Kraków. Jedno z dośrodkowań zostało wypiąstkowane przez Aleksandra Kozioła. Jeszcze było uderzenie z dystansu Emmanuela Kumaha, ale ponad poprzeczką Garbarni.

1
3
1
66'

Garbarnia Kraków. Schodzi: Michał Feliks. Wchodzi: Grzegorz Marszalik.

Michał Feliks #99
3
1
2
64'

Gol! Strzelił Bartłomiej Korbecki. Asystował mu Michał Feliks.

Ładna akcja bramkowa zakończyła się uderzeniem Bartłomieja Korbeckiego na 5:0. Wymienił on podania z Michałem Feliksem, a że miał bardzo dużo miejsca, to spokojnie przymierzył w narożnik bramki. Jeszcze wideo weryfikacja, ale trafienie nie zostało anulowane. Nie ma czego zbierać z czwartoligowców.

19
63'

Franciszek Smuda zasępiony na ławce.

8
10
2
2
3
61'

Minęła ponad godzina spotkania i Wieczysta Kraków nie kreuje groźnych sytuacji podbramkowych. Gospodarze na razie ograniczają się do kolekcjonowania żółtych kartek. Natomiast Garbarnia ze stoickim spokojem.

7
3
3
3
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Radosław Majewski za sanie w nogi przeciwnika.

6
2
2
3
1
56'

Garbarnia Kraków. Schodzi: Mateusz Duda. Wchodzi: Dawid Malik.

Dawid Malik #23
1
2
3
56'

Garbarnia Kraków. Schodzi: Wojciech Słomka. Wchodzi: Bartłomiej Korbecki.

1
1
2
53'

Po raz drugi Radosław Majewski starał się pokonać Aleksandra Kozioła uderzeniem z dystansu. Tym razem zgadzała się energia, ale nie zgadzała się dokładność. Piłka przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką.

1
1
5
3
komentarz

1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Gamrot za przewinienie w centrum boiska.

1
1
2
3
49'

Wiktor Szywacz próbował dorzucić gola do wcześniejszej asysty. Łatwo poradził sobie przed linią pola karnego z Jakubem Bąkiem, ale nie pokonał zbyt anemicznym uderzeniem bramkarza Wieczystej Kraków.

1
1
1
1
48'

Obrazki z Krakowa.

1
2
2
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Krakowie. Prawdopodobnie jest to konfrontacja rozstrzygnięta, wystarczy zresztą spojrzeć na wynik. W Wieczystej druga zmiana i Patryk Kołodziej ma posprzątać w obronie po zejściu Łukasza Burligi.

1
Czy Wieczysta Kraków strzeli w tym meczu gola?

1
41'

Gol! Strzelił Bartłomiej Purcha. Asystował mu Wiktor Szywacz.

Po trzecim golu dwie kolejne sytuacje podbramkowe Garbarni Kraków. Wojciech Słomka spudłował w sytuacji sam na sam z Bartoszem Purchą, ale Bartłomiej Purcha już przymierzył. Drugoligowiec robi co chce i przy takiej postawie obrony Wieczystej, będzie pogrom.

38
21
12
19
19
39'

Gol! Strzelił Michał Feliks. Asystował mu Michal Klec.

Powoli chyba można zamykać stadion i szukać auta na parkingu. Garbarnia z zimną krwią punktuje czwartoligowca. Michał Feliks wykorzystał swoją drugą sytuację podbramkową w meczu. Oddał uderzenie z bliska pod poprzeczkę po podaniu prostopadłym Michala Kleca.

16
36'

W odpowiedzi dwa niebezpieczne dośrodkowania w pobliże bramki Aleksandra Kozioła. Zamieszanie zostało wyjaśnione przez Donatasa Nakrosiusa. Doświadczony zawodnik nie pozwolił gospodarzom na oddanie strzału.

3
1
1
3
1
34'

Ładna akcja indywidualna Michała Feliksa zakończona miękkim strzałem obok bramki. Rozczarowani rezerwowi na ławce Garbarni, ponieważ trzecim golem można było odebrać gospodarzom resztkę nadziei na wywalczenie awansu.

2
3
1
32'
9
12
4
3
1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Pietras za ostre przewinienie.

4
1
2
1
3
31'

Sławomir Peszko zszedł z boiska z urazem.

23
14
3
7
11
30'

Po rzucie wolnym Garbarni Kraków mocniej zapachniało golem gospodarzy niż gości. Do kontrataku poderwał się Radosław Majewski, po którego podaniu Emmanuel Kumah oddał uderzenie obok bramki Aleksandra Kozioła.

1
3
29'

Żółtą kartkę otrzymał Sławomir Peszko za ostre przewinienie blisko koła środkowego.

23
12
2
5
25'

Garbarnia spokojnie po zdobyciu dwubramkowego prowadzenia. Była jedna szansa na zmniejszenie strat, ale Sławomir Peszko nie zabrał się z piłką i nie oddał uderzenia po podaniu crossowym Radosława Majewskiego.

4
5
1
5
3
21'

Idą po swoje gracze Garbarni.

5
2
1
2
19'

Gol! Strzelił Daniel Morys.

Spokojne wykonanie rzutu karnego przez Daniela Morysa. Nie miał on problemu z położeniem i pokonaniem Bartosza Plewki. Garbarnia Kraków na dwubramkowym prowadzeniu, a Franciszek Smuda wyraźnie zdegustowany zachowaniem swojego zespołu w obronie.

41
23
10
18
12
18'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Plewka za sprokurowanie rzutu karnego.

Bartosz Plewka #1
6
2
2
3
4
18'

Rzut karny dla Garbarni za faul Bartosza Plewki! Koszmarne zachowanie Emmanuela Kumaha.

8
2
3
6
2
15'

Jak dotąd jedna odpowiedź na gola Michala Kleca. Uderzenie zawodnika Wieczystej Kraków było niedokładne, dlatego na skromnym prowadzeniu pozostaje Garbarnia.

2
3
1
3
3
12'

Gol! Strzelił Michal Klec.

Garbarnia Kraków na prowadzeniu! Piłka odebrana gospodarzom blisko ich pola karnego. Michal Klec doskonale wiedział, co z nią zrobić. Po dobiegnięcia do skraju pola karnego, ułożył ją sobie na prawej stopie i po ominięciu Seweryna Michalskiego, oddał uderzenie w kierunku dalszego narożnika. Bartosz Plewka nie uratował Wieczystej przed stratą gola.

48
20
13
22
22
9'

Garbarnia Kraków przechwyciła piłkę w swoje posiadanie i wymieniła kilkanaście podań. Na razie zdobycie przestrzeni nie wychodzi gościom, ale przynajmniej spróbowali narzucić czwartoligowcowi własne warunki.

3
1
3
1
5'

Przewinienie blisko linii pola karnego drugoligowca. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Radosław Majewski. Piłka kopnięta przez pomocnika ugrzęzła w murze. Szansa na wczesne zdobycie prowadzenia została zmarnowana.

1
1
1
3
4
3'

Trener Franciszek Smuda już w ożywionej rozmowie z jednym ze swoich sztabowców. Jak dotąd jedna interesująca szarża zawodnika Wieczystej Kraków, ale Sławomir Peszko przewrócił się ostatecznie na piłce w pobliżu narożnika pola karnego Garbarni.

11:53

Piłkarze Garbarni nie musieli daleko podróżować.

1
1
1
11:53

Niezwykłe derby Krakowa w Fortuna Pucharze Polski. O awans powalczą wczesnym popołudniem Wieczysta i Garbarnia. Goście występują w eWinner II lidze na szczeblu centralnym, ale w poprzedniej rundzie na terenie Wieczystej przepadł już przedstawiciel Fortuna I ligi z Głogowa.