KKS 1925 Kalisz
23' Andrzej Kaszuba 53' Bartosz Waleńcik 85' Bartosz Waleńcik
Raków Częstochowa
37' Walerian Gwilia 45+1' Mateusz Wdowiak 69' Daniel Szelągowski 85' Zoran Arsenić 87' Milan Rundić
1:2

Koniec. Raków Częstochowa wygrał 2:1 i awansował do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski!

Raków oddalił grę od własnej bramki. Goście długo rozgrywają piłkę na połowie KKS-u.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Milan Rundić.

Gol! Strzelił Bartosz Waleńcik. Jeszcze będą emocje! Po dograniu z rzutu wolnego Trelowski odbił piłkę, poprawka Maćczaka uderzyła w poprzeczkę, a Walencik głową trafił na 1:2!

Raków. Schodzi: Vladislavs Gutkovskis. Wchodzi: Jakub Arak.

Żółtą kartkę otrzymał Zoran Arsenić.

KKS 1925 Kalisz. Schodzi: Bartłomiej Putno. Wchodzi: Bartłomiej Maćczak.

Krakowiak po raz kolejny dobrze w bramce. Szczęścia próbował Gutkovskis.

Do uderzenia doszedł Zawistowski. Górą Trelowski, który złapał piłkę. To była najlepsza okazja gospodarzy.

Raków pod bramką KKS-u. Goście grają na dużym luzie i z dużą łatwością rozgrywają swoje akcje.

A teraz szczęścia poszukał Putno. Piłka w bramkę nie trafiła.

Groźne uderzenie Zawistowskiego, piłka poszybowała tuż ponad bramką gości!

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Szelągowski.

Trzy strzały Gutkovskisa, dwa razy Krakowiak na posterunku, raz piłka odbiła się od poprzeczki!

KKS 1925 Kalisz. Schodzi: Daniel Kamiński. Wchodzi: Nikodem Zawistowski.

Raków. Schodzi: Wiktor Długosz. Wchodzi: Fran Tudor.

Raków. Schodzi: Mateusz Wdowiak. Wchodzi: Ivi Lopez.

Do uderzenia doszedł Kun, Krakowiak pewnie obronił uderzenie rezerwowego.

Częstochowianie grają na pół gwizdka. To wystarcza na KKS 1925, który już nie wierzy w możliwość odrobienia strat.

Dwa kwadranse do końca. Raków ma mecz pod kontrolą. KKS stara się atakować, ale gospodarzom niewiele wychodzi.

Raków. Schodzi: Fabio Sturgeon. Wchodzi: Patryk Kun.

Uaktywnili się gospodarze. Gracze KKS-u chcą sobie dać nadzieję. Jednak Trelowski jest czujny między słupkami.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Waleńcik.

Gospodarze starali się rozegrać akcję przed polem karnym Rakowa. Gawlik jedna zgubił piłkę.

Po przerwie Raków przy piłce. KKS 1925 na razie głęboko na własnej połowie.

Gramy po przerwie!

KKS 1925 Kalisz. Schodzi: Mateusz Wysokiński. Wchodzi: Michał Borecki.

Raków. Schodzi: Ben Lederman. Wchodzi: Zoran Arsenić.

Przerwa. Raków jedną nogą w kolejnej rundzie. Przed nami jednak jeszcze 2. połowa.

Gol! Strzelił Mateusz Wdowiak. Już raczej po emocjach. Gwilia na lewo do Wdowiaka, ten minął w polu karnym rywala. Strzał z ostrego kąta po ręce bramkarza wpadł do siatki. 0:2!

Sędzia doliczył minutę.

Z rzutu wolnego uderzył Gwilia. Piłka poszybowała ponad bramką kaliszan.

Zbliżamy się do przerwy. Raków swoje zrobił, ale gospodarze cały czas czekają na swój moment.

Mogła być szybka odpowiedź gospodarzy. Majewski uderzył, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

Gol! Strzelił Walerian Gwilia. Pewny, płaski strzał Gwilii. Bramkarz w przeciwnym rogu. 0:1!

Rzut karny dla Rakowa!

VAR wezwał sędziego. Gutkovskis utyka. Będzie rzut karny?

Gutkovskis twierdzi, że był faulowany przez Krakowiaka. Sędzia był innego zdania. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

Kamiński do Putno, z bramki wyszedł Trelowski przejął piłkę.

Kaliszanie pod polem karnym Rakowa. Gospodarze okazji szukają po prawej stronie boiska. Na razie jednak bez efektu.

Dość wolne tempo meczu. Raków przewaga i jest pewny swego. Gola jak na razie jeszcze nie zdobył.

Putno ruszył z piłką, po chwili dogranie, a może strzał. Niewiele z tego wyszło, piłka poza boiskiem.

Żółtą kartkę otrzymał Andrzej Kaszuba.

Cały czas gra toczy się na połowie gospodarzy. KKS nastawiony na kontry, ale jak na razie sporadycznie je wyprowadza.

Techniczny strzał sprzed pola karnego Wdowiaka, Krakowiak zbił piłkę do boku.

Kontra KKS-u, z ostrego kąta uderzył Majewski, będzie rzut rożny.

Raków przeważa. Dążą do zdobycia premierowego gola zawodnicy z Częstochowy.

I znowu piłka w rękach Krakowiaka, który uprzedził w polu karnym Szelągowskiego.

Po dośrodkowaniu Gwilii Petrasek głową do Wdowiaka, a strzał z kilku metrów odbił Krakowiak!

Kolejna akcja Rakowa prawą stroną. Goście wywalczyli rzut rożny.

Cały czas czekamy na ciekawszy fragment gry. Dość nudne pierwsze minuty.

Gospodarze na dłużej z piłką, ale niewiele z tego wyniknęło. Czekamy na pierwsze okazje.

Akcja skrzydłem, dogranie w pole karne na rzut rożny wybił obrońca. Po nim zagrożenia pod bramką KKS-u nie było zagrożenia.

Raków nie rzucił się na rywala, tylko spokojnie sprawdza na co stać drugoligowca.

Gramy!

Mecz poprowadzi Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?

Przed nami kolejny mecz 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Grający w eWinner II lidze KKS 1925 Kalisz podejmie obrońcę trofeum Raków Częstochowa.