Fortuna Puchar Polski: 1/8 finału
02 gru 2021 20:00
90+7'

Gol! Strzelił Jan Kliment.

Źle wrzucił piłkę Letniowski. Wrąbel poszedł w pole karne Wisły i gospodarze dali się skontrować. Kliment przebiegł kilkadziesiąt metrów i strzelił z połowy boiska do pustej bramki. To zabójczy cios gości!

Wisła Kraków
81
37
13
8
14
90+6'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Skvarka. Za dyskusje z sędzią.

13
6
7
5
18
90+5'

Jedna z ostatnich szans dla Widzewa. Tomczyk faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny!

9
4
9
5
14
90+4'

Co za kontratak Wisły. Yeboah wypuścił piłkę przed siebie na kilkadziesiąt metrów, na końcu zagrał prostopadle do Skvarki, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Wrąbel.

9
5
2
2
4
90+3'

Kolejna szansa gospodarzy. Letniowski zagrywał prostopadle do Tomczyka, ale w ostatniej chwili wsadził nogę Hanousek i zdołał przeciąć to podanie.

16
12
5
5
9
90+1'

Okazja dla Widzewa, to powinien być gol! Kieszek kapitalnie broni jednak strzał Michalskiego z kilku metrów!

43
13
9
5
12
90'

Mecz potrwa o minimum pięć minut dłużej.

8
9
4
8
8
90'

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Gruszkowski.

2
1
3
6
8
90'

Gra wznowiona. Gol zaliczony. Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry.

15
13
2
4
3
89'
87'

Przed dośrodkowaniem w pole karne Yeboah uderzył w twarz Nunesa.

6
7
5
2
5
87'

Mamy jeszcze chwilę niepewności. Jeden z piłkarzy Widzewa leży na murawie.

4
1
3
1
6
86'

Dopięli swego zawodnicy Wisły! Dośrodkowanie w pole karne, po którym w polu karnym upadł Skvarka, jednak sędzia puścił grę. Piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Klimenta, który mocnym strzałem z paru metrów pokonał Wrąbla!

65
38
10
14
14
86'

Atak pozycyjny Wisły. Widzew broni się już bardzo głęboko.

7
6
1
1
84'
84'

Fatalnie rozegrany ten stały fragment przez gości. Dośrodkowanie kompletnie do nikogo.

5
2
1
8
83'

Dobry pressing Wisły i Yeboah wywalczył rzut wolny w pobliżu narożnika pola karnego.

9
3
1
2
82'

Zmęczeni piłkarze Widzewa. Wrąbel złapał piłkę i chciał szybko wznowić grę, jednak nie pokazał mu się żaden z partnerów.

4
4
1
2
4
81'

Spotkanie się wyrównało, choć w dalszym ciągu optyczną przewagę mają krakowianie.

6
3
3
79'

Akcja Wisły w szybkim tempie, jednak zawiodła precyzja przy dośrodkowaniu Młyńskiego, a raczej zbyt mała liczba zawodników gości w polu karnym Widzewa.

2
1
2
76'

Michalski wrzucał z rzutu rożnego, piłka została wybita przed pole karne, gdzie był Karasek, ale ten strzelił zdecydowanie za mocno i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

3
4
1
1
1
75'

Widzew Łódź. Schodzi: Radosław Gołębiowski. Wchodzi: Kacper Karasek.

wchodzi Wchodzi
Kacper Karasek #30
schodzi Schodzi
Radosław Gołębiowski #97
1
75'

A jednak konieczna będzie zmiana.

2
1
1
2
1
75'

Tymczasem Gołębiowski musi na moment opuścić boisko.

1
74'

Hanousek w ostatniej chwili zablokował uderzenie Guzdka. To jedna z niewielu akcji Widzewa w ostatnim czasie.

2
2
1
1
73'

Wrąbel pewnie broni strzał Młyńskiego z ostrego kąta. Wisła nadal napiera.

7
4
1
2
72'

Wisła osiągnęła dużą przewagę w ostatnich minutach.

13
4
1
1
4
71'

Dośrodkowanie Szota, na moment wybili piłkę gospodarze, ale zebrał ją w polu karnym Yeboah. Próba płaskiego dogrania na piąty metr i tym razem broni Wrąbel.

2
2
2
1
3
69'

Bardzo nieudany strzał zza pola karnego oddał Szot. Wysoko nad bramką.

1
1
2
3
4
67'

Wisła zyskała nową energię po tym golu. Od razu można dostrzec zdecydowanie wyższy i bardziej agresywny pressing.

10
4
3
5
66'

Kontratak Widzewa. Zieliński dostał podanie na wolne pole, na dużej dynamice pobiegł w kierunku bramki, ale trochę wyhamował akcję w polu karnym i ostatecznie jego uderzenie zostało zablokowane.

5
1
2
1
64'

Gol! Strzelił Felicio Brown Forbes.

Kompletnie zaskoczona obrona Widzewa. Brown Forbes z dużym spokojem opanował piłkę w polu karnym, miał mnóstwo swobody, odwrócił się w kierunku bramki i strzałem przy dalszym słupku pokonał Wrąbla!

50
26
4
3
23
63'

Kolejne dośrodkowanie Szota, ale ponownie bardzo dobrze na piątym metrze spisał się Wrąbel.

3
1
1
1
1
62'

Techniczne uderzenie Danielaka z dystansu i pięknie broni Kieszek! Ależ się wyciągnął bramkarz Wisły.

1
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok. Nie kalkulował, poszedł na raz i faulował rywala, który zbierał się do kontry.

2
2
1
3
60'

Indywidualna akcja Młyńskiego, był już w polu karnym, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

1
1
2
58'
57'

Okazja dla Wisły! Savić strzelał technicznie zza pola karnego i minimalnie się pomylił!

1
2
1
2
3
57'

Ponownie zadymiło się nad boiskiem.

1
1
57'

Nunes zakręcił dwójką obrońców Wisły i huknął w kierunku bramki, ale uderzył nad poprzeczką!

1
1
1
1
55'

Starzyński opatrywany poza boiskiem, a gra została wznowiona. Przewinienie było ewidentne, ale tuż przed polem karnym i VAR nie mógł zmienić decyzji sędziego.

1
1
2
3
54'

Czekamy na werdykt sędziego.

1
53'

Starzyński upadł w polu karnym Widzewa. Był kopnięty przez rywala, ale nieco przed linią "szesnastki" i wydaje się, że nawet analiza VAR może nie pomóc przyjezdnym.

2
1
3
1
52'

Zablokowane uderzenie Danielaka z szesnastu metrów. A chwilę wcześniej Hanousek za długo zwlekał z uderzeniem, choć miał dużo lepszą pozycję.

2
1
1
50'

Ależ szansa Widzewa! Słaby strzał z dwudziestu metrów oddał Gołębiowski, ale piłka zupełnie przypadkowo trafiła do ustawionego na piątym metrze Hanouska, który na wślizgu próbował pokonać Kieszka. Instynktownie broni bramkarz Wisły.

2
1
2
49'

Dobre podanie dostał Guzdek, wbiegł w pole karne i strzelił w kierunku bliższego słupka, ale dobrą interwencją popisał się Kieszek!

2
1
2
48'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Szot. Pierwsze napomnienie w dzisiejszym meczu. Szot zaatakował łokciem Nunesa.

2
1
1
1
46'

I rozpoczynamy drugą część spotkania!

1
1
19:39

Zawodnicy wracają na boisko.

Czy Wisła odwróci losy rywalizacji w drugiej połowie?

1
45+3'

Savić upadł w polu karnym Widzewa. Sędzia nie użył gwizdka.

1
4
1
3
6
45+3'

Nieźle zapowiadała się akcja Widzewa, ale Kun pogubił się w dryblingu w polu karnym. Było jeszcze wycofanie piłki przed pole karne, uderzył bez przyjęcia Hanousek, lecz nie trafił w bramkę.

1
1
1
45'

Pierwsza połowa przedłużona o minimum trzy minuty.

1
1
44'

Bez pomysłu na grę ofensywną zawodnicy Wisły. Mieli piłkę w okolicach pola karnego i została ona wycofana do Kieszka.

1
2
3
5
6
44'

Sporo walki w środku pola. Ostatnie minuty bardziej przypominają bitwę, a nie mecz piłkarski.

2
1
1
41'

Szot zagrywał z prawej strony, jednak kolejny raz Brown Forbes nie wyskoczył w odpowiednim momencie i nie sięgnął piłki.

1
2
2
4
5
40'

El Mahdioui centrował w pole karne z lewej strony, ale przeczytał to Wrąbel i złapał piłkę na przedpolu.

1
1
2
2
3
39'

Starzyński na własnej skórze przekonał się o sile fizycznej Nunesa. Młodzieżowiec Wisły przegrał walkę wręcz i wpadł w bandy reklamowe.

1
1
2
37'

Poważne zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Szoty, ale Savić nie zdołał wypracować sobie sytuacji strzeleckiej i ostatecznie wybili piłkę gospodarze.

3
35'

Jednak uraz okazał się poważniejszy niż początkowo się wydawało.

2
33'

Tanżyna ma chwilowe problemy zdrowotne. Wygląda to na jakieś zawroty głowy. Gra wstrzymana.

4
1
1
32'

Podanie na wolne pole do Starzyńskiego, ale ten popełnił błąd w przyjęciu piłki i nie zdołał jej opanować w obrębie boiska.

1
2
1
4
30'

Chwilę trwała analiza tej bramki, ale nie było mowy o spalonym. Widzew prowadzi z Wisłą i trudno to kwestionować. Solidnie popracowali gospodarze przez pierwsze pół godziny.

1
1
1
4
29'

Gol! Strzelił Dominik Kun. Asystował mu Bartosz Guzdek.

Piękna akcja Widzewa! Gołębiowski zagrał na wolne pole do Guzdka, ten od razu podał płasko wzdłuż linii piątego metra i do pustej bramki wpakował piłkę Kun! 1:0!

39
26
7
12
20
28'

Jeszcze strzelał z ostrego kąta Nunes i pewnie broni Kieszek.

5
3
1
28'

Zablokowane uderzenie Zielińskiego z dwudziestu metrów. Piłka spadła pod nogi Gołębiowskiego, jednak ten miał problemy z jej opanowaniem.

2
3
1
1
27'

Kolejna wrzutka w pole karne Widzewa, atakował piłkę Sadlok, ale był delikatnie spóźniony. Ponownie pewnie Wrąbel.

1
2
2
3
26'

Wydawało się, że Brown Forbes przekombinował, ale ostatecznie zagrał prostopadle w polu karnym do Starzyńskiego, ten od razu strzelał z ostrego kąta, jednak dobrze broni Wrąbel!

1
2
1
2
24'

Gra przerwana. Na boisku leży Szot, który ucierpiał w jednym ze starć.

2
1
24'

Dośrodkowanie Starzyńskiego, jednak poślizgnął się Brown Forbes i nie zdołał powalczyć o piłkę.

1
1
2
23'

Kibice Widzewa zaprezentowali oprawę i trochę zadymiło się nad boiskiem.

2
1
2
1
2
22'

Ależ akcja Wisły! Doskonałe podanie Savicia w pole karne, Brown Forbes uwolnił się spod krycia obrońców i uderzył ile sił w nogach, ale trafił w poprzeczkę!

4
2
2
1
7
21'

Tym razem z dystansu próbował Szot, jednak wyraźnie poniosła go fantazja i przymierzył bardziej w stadion ŁKS-u niż bramkę Widzewa.

1
3
1
1
3
20'

Płasko zza pola karnego strzelał El Mahdioui, lecz piłka przeleciała w dość bezpiecznej odległości obok słupka.

1
1
1
2
1
19'

Kun zapobiegł groźnej kontrze Wisły, faulując Starzyńskiego w okolicach linii środkowej.

1
1
1
16'

W końcu moment, w którym goście mieli nieco więcej swobody w środkowej strefie boiska, jednak w dalszym ciągu nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

2
2
1
2
4
15'

Yeboah strzelał z narożnika pola karnego, jednak nie wyszło mu to najlepiej. Grę wznowią gospodarze.

6
14'

Znakomita okazja dla Widzewa! Po dośrodkowaniu Kuna na dalszy słupek świetną sytuację miał Zieliński, miał dużo miejsca, huknął z woleja, ale piłka poszybowała nad bramką!

6
1
1
12'

Wisła nadal ma problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. Widzew jest niezwykle zmotywowany i bardzo dobrze wszedł w to spotkanie.

6
1
10'

Wrzutka Savicia z rzutu rożnego, niepilnowany w polu karnym Brown Forbes uderzył bez przyjęcia, a piłkę z linii bramkowej wybijał Kun!

4
1
1
9'

Nie ma rzutu karnego! Powtórki nie pozostawiły złudzeń sędziemu. Nie doszło do kontaktu między zawodnikami.

12
10
3
6
10
8'

Sędzia Raczkowski idzie osobiście obejrzeć sytuację na monitorze.

5
2
1
1
8'

Sędzia konsultuje swoją decyzję z kolegami na wozie VAR.

2
3
1
7'

Gołębiowski podał w pole karne do Nunesa, a ten upadł po kontakcie z Żukowem!

5
1
7'

Rzut karny dla Widzewa!

12
1
2
6'

Trener Adrian Gula żyje przy linii bocznej i jest wyraźnie niezadowolony z postawy swoich zawodników w pierwszych minutach. Widzew ma optyczną przewagę.

2
1
2
4'

W odpowiedzi Wisła! Brown Forbes biegł kompletnie nieatakowany od kilkudziesięciu metrów, w końcu pokusił się o uderzenie zza pola karnego, ale nie trafił w bramkę.

2
3
4'

Ciekawa kontra Widzewa, ale Szot powstrzymał wślizgiem rozpędzonego Gołębiowskiego.

4
4
1
1
1
3'

Na razie goście grają bardzo nerwowo.

4
2
2
2
1
2'

Danielak urwał się z prawej strony, ale dośrodkował zbyt mocno i nie miał szans powalczyć o piłkę Guzdek.

3
1'

Widzew dziś na biało, Wisła w czerwonych strojach.

3
1
1
czas Start meczu
19:39

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na boisko.

2
2
19:39

Awans do 1/4 finału Pucharu Polski uzyskały już: Lech Poznań, Górnik Łęczna, Legia Warszawa, Arka Gdynia, Olimpia Grudziądz i Raków Częstochowa. Z kolei spotkanie Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze zostało przełożone na inny termin z powodu zakażeń koronawirusem w zespole Piasta.