Gol! Strzelił Artem Dowbyk. Asystował mu Ołeksandr Zinczenko.

Skończyło się to wszystko skutecznym kontratakiem! Ukraina w finale!

90+3'
90+2'

Rezerwowi Ukraińcy koncertowo marnują szansę na zamknięcie meczu. Podstawowi gracze byli zdecydowanie skuteczniejsi. Dlatego będąca na prowadzeniu drużyna musi nadal drżeć o wynik.

1
1
90'

Doliczone cztery minuty.

3
5
5
1
2
88'

Ostatnie rozegranie reprezentacji Szkocji zakończyło się dużym niepowodzeniem. Piłka została przyznana Heorhijowi Buszczanowi, który dokona wznowienia.

4
4
1
4
2
85'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu.

8
4
1
1
84'

Żółtą kartkę otrzymał Mykoła Szaparenko za ostre przewinienie.

83'

Nadal w trudnej sytuacji gospodarze, ale uwierzyli w siebie.

1
1
1
2
79'

Gol! Strzelił Callum McGregor.

Po prostu beznadziejnie zachowuje się Heorhij Buszczan, a Szkocja powróciła do gry o awans. Gospodarzom pozostało kilkanaście minut na przynajmniej doprowadzenie do dogrywki. Uderzenie Calluma McGregora i piłka wtoczyła się za linię bramkową po dłoniach niezdarnego bramkarza.

12
4
4
13
13
78'

Ukraina. Schodzi: Roman Jaremczuk. Wchodzi: Artem Dowbyk.

78'

Jeszcze konsultacje selekcjonera Szkotów.

1
1
1
76'

Na otwarcie prawdopodobnie ostatniego kwadransa dwa uderzenia Szkotów. Gospodarze nie potrafią przebić się do bramki przeciwnika. John McGinn ponownie nie wykorzystał szansy, a jego uderzenie zostało zablokowane przez Mykołę Matwijenkę.

71'

W odpowiedzi możliwość zamknięcia meczu, ale Wiktor Cyhankow nie jest skutecznym zawodnikiem. Jego uderzenie zostało zatrzymane nogami przez Craiga Gordona.

1
1
68'

Szkocja. Schodzi: Liam Cooper. Wchodzi: Jack Hendry.

67'

W 67. minucie Szkocja miała szansę na powrót do gry o mundial. Heorhij Buszczan nie popisał się swoim chwytem, a może to było piąstkowanie, po dośrodkowaniu. Bramkarz Ukraińców skierował piłkę pod nogi nadbiegającego Johna McGinna, a ten nie potrafił skorzystać z prezentu i oddał niecelne uderzenie.

1
1
1
66'

Będzie kolejna zmiana w Szkocji.

64'

Na trybunach między innymi Andrij Szewczenko.

62'

Płaskie dośrodkowanie w pole karne Ukraińców. Nikomu nie udało się dostawić stopy do zagrania Aarona Hickeya i ostatecznie zostało ono powstrzymane przez Heorhija Buszczana. Po chwili ponowienie ataku i pierwsze celne uderzenie Szkocji.

59'

Żółtą kartkę otrzymał John McGinn za spóźniony wślizg w centrum boiska.

5
2
1
1
1
57'

Heorhij Buszczan bawił się z Tarasem Stepanenką we własnym polu karnym. Callum McGregor nieomal zabrał piłkę nieostrożnemu bramkarzowi reprezentacji Ukrainy i wpakował ją z bliska do sieci.

4
1
2
1
2
56'

Ołeksandr Karawajew nie przymierzył w bramkę swoim mocnym strzałem.

54'

Roman Jaremczuk jeszcze namawia kibiców swojego zespołu do głośnego wspierania z trybun.

52'

Naprawdę dobra postawa reprezentacji Ukrainy. Andrij Jarmolenko przebił się solowym rajdem w pole karne przeciwnika. Jego płaskie uderzenie zostało obronione przez Craiga Gordona, który ostatkiem sił utrzymuje Szkocję w grze o mundial.

3
2
2
49'

Gol! Strzelił Roman Jaremczuk. Asystował mu Ołeksandr Karawajew.

Ukraina powiększyła prowadzenie na 2:0 po powrocie z szatni na boisko. W 49. minucie Roman Jaremczuk ponownie uciszył kibiców w Hampden Parku strzałem głową po dośrodkowaniu Ołeksandra Karawajewa. Szalona radość selekcjonera gości, ponieważ awans do finału baraży jest już bardzo blisko.

48'

Ukraina stara się grać na utrzymanie piłki po powrocie z szatni na boisko. Selekcjoner Szkocji próbuje wzmocnić środek pola, który został zdominowany przez graczy w żółtych strojach.

2
46'

Szkocja. Schodzi: Lyndon Dykes. Wchodzi: Ryan Christie.

komentarz

Pierwsza połowa wyraźnie dla Ukraińców. W zasadzie każda strefa boiska została wygrana przez naszych wschodnich sąsiadów. Jedna z czterech stuprocentowych sytuacji podbramkowych została przekuta w prowadzenie 1:0. Szkoci mają dużo do przemyślenia w szatni.

3
1
2
1
45'

Doliczona minuta.

1
1
1
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Lyndon Dykes za faul na Tarasie Stepanence.

3
1
42'

Andrew Robertson wykonał podanie crossowe na prawe skrzydło. Tam akcja była kontynuowana, ale Ukraina wyszła z opresji dzięki wykonanemu z wyczuciem wślizgowi Witalija Mykołenki.

1
1
40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Ukraina próbowała powiększyć prowadzenie, ale podanie prostopadłe Ołeksandra Zinczenki zostało powstrzymane przed polem karnym zespołu z Wysp Brytyjskich.

1
38'

Szkocja niby zaczęła odpowiadać, ale w pierwszej połowie nie jest w stanie przeprowadzić realnie niebezpiecznego ataku. Gospodarze wyglądają na stremowanych, tak jakby przerastała ich ranga meczu.

36'

Wymiana podań na lewej stronie boiska i dośrodkowanie Tarasa Stepanenki. Roman Jaremczuk nie zdołał przebić się przez przeważające siły przeciwnika i główkować w kierunku bramki Craiga Gordona.

33'

Gol! Strzelił Andrij Jarmolenko. Asystował mu Rusłan Malinowski.

Prowadzenie reprezentacji Ukrainy jest w pełni zasłużone! Andrij Jarmolenko wykorzystał trzecią ze swoich sytuacji podbramkowych. Wystartował on w kierunku pola karnego po rewelacyjnym podaniu prostopadłym Rusłana Malinowskiego. Tym razem Craig Gordon nie miał już dużo do powiedzenia i został przelobowany.

30'

Dwa kwadranse spotkania za zespołami i Ukraina była dotąd zdecydowanie groźniejsza. Trzy sytuacje podbramkowe, z których przynajmniej jedna powinna być wykorzystana do zdobycia prowadzenia. Szkocja odpowiedziała na razie strzałami na wiwat.

2
1
28'

Próba uruchomienia podaniem rozpędzonego Andrewa Robertsona, ale wrócił do obrony Andrij Jarmolenko i z wyczuciem przeciął zagranie. Piłka trafiła do Heorhija Buszczana.

1
1
25'

Drugie niecelne uderzenie Szkocji. Podanie w pole karne do Johna McGinna, któremu nie udało się oddać uderzenia w lustro bramki. Heorhij Buszczan jeszcze nie musiał interweniować po strzale celnym.

1
1
4
22'

Szkocja ponownie próbuje dobrać się do obrony przeciwnika. Po rajdzie Andrewa Robertsona było szybkie wznowienie wrzutem z autu. Ostatecznie kolizja w polu karnym Ukraińców, a Danny Makkelie nie zdecydował się na odgwizdanie jedenastki.

1
20'

Craig Gordon ratuje skórę gospodarzy i pojawia się delikatne buczenie na trybunach. Bramkarz Szkocji wygarnął piłkę spod nóg Andrija Jarmolenki po podaniu prostopadłym Wiktora Cyhankowa.

2
1
1
18'

Grant Hanley główkował ponad poprzeczką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. To była pierwsza odpowiedź reprezentantów Szkocji na akcje Ukrainy.

1
1
16'

Niewiele później kolejna sytuacja podbramkowa Ukrainy. Piłka została wybita niefortunnie spod nóg Romana Jaremczuka do Andrija Jarmolenki. Temu pozostało pokonać Craiga Gordona, ale bramkarz Szkocji szczęśliwie zahamował piłkę i po sekundzie wyłapał ją przed linią.

2
1
13'

Szkocja próbuje odpowiedzieć niebezpiecznym atakiem, ale przesuwa się ona w bezpiecznej dla Ukraińców odległości od bramki Heorhija Buszczana.

1
1
11'

Żółtą kartkę otrzymał Rusłan Malinowski za ostry wślizg na boku boiska.

8'

W 8. minucie była pierwsza szansa na zdobycie prowadzenia i miała ją Ukraina. Fajna kombinacja na prawej stronie boiska w wykonaniu Andrija Jarmolenki i Ołeksandra Karawajewa. Wypracowali oni miejsce do wykonania dośrodkowania, a płaskie zagranie zostało przepuszczone do Wiktora Cyhankowa. Potężne uderzenie gracza, znanego z Dynama Kijów, zostało sparowane ponad poprzeczkę przez Craiga Gordona.

4
2
1
7'

Tym razem faul pressującego na połowie Ukrainy reprezentanta Szkocji. Generalnie poniewieranie się piłkarzy w centrum pola.

2
5'

Żółtą kartkę otrzymał Roman Jaremczuk za wślizg w nogi przeciwnika.

4'

Było jedno zagranie penetrujące pole karne Ukrainy, ale żaden z podopiecznych Steve'a Clarke'a nie zdołał sprawdzić uderzeniem Heorhija Buszczana.

3
1
2'

Szkocja w granatowych strojach z białymi elementami, a Ukraina w żółtych koszulkach i spodenkach. Nasi wschodni sąsiedzi ruszyli dynamicznie do wysokiego pressingu na początku spotkania.

22:21

Wielkie wzruszenie Ołeksandra Zinczenki na konferencji prasowej.

3
1
1
3
22:21

Tak wyglądała konferencja poprzedzająca mecz w Hampden Parku.

4
1
22:18

Ukraina przygotowywała się do startu w barażach w meczach sparingowych z klubami. W maju była niepokonana. Wygrała 2:1 z Borussią M'gladbach i 3:1 z Empoli, a także zremisowała 1:1 z HNK Rijeka. Ostatnio rywalizowała w spotkaniu o stawkę w listopadzie poprzedniego roku.

2
1
22:16

Szkoci są przygotowani na duże wyzwanie.

1
22:16

Szkoci w czasie przygotowań do meczu.

1
1
22:15

Reprezentacja Szkocji grała towarzysko w marcu. Jednym z jej przeciwników była Polska, która debiutowała pod wodzą Czesława Michniewicza. Konfrontacja w Glasgow zakończyła się remisem 1:1. W drugim spotkaniu Szkocja zremisowała 2:2 z Austrią.

2
1
1
22:03

Drużyna z Wysp Brytyjskich spróbuje wykorzystać atut własnego boiska.

1
21:47

Nie zakończyły się jeszcze baraże o awans do MŚ 2022. W półfinale Szkocja rozegra mecz z Ukrainą. W marcu reprezentacje nie zmierzyły się z powodu agresji militarnej Rosji na naszego wschodniego sąsiada. W przeszłości Ukraina przegrała mecz z zespołem z Wysp Brytyjskich 1:3.