Puchar Ligi Angielskiej: Półfinały, pierwsze mecze
(2:0)
Zakończony
Tottenham Hotspur
90+4'

Werner do Lukaku, ten uderzył mocno z trzynastu metrów, ale w środek bramki. Idealnie do rąk Llorisa. Ładna akcja Chelsea.

90+3'

Chelsea nie wypuszcza gości z połowy.

90'

Spotkanie przedłużone o minimum cztery minuty.

1
1
90'

Chelsea FC. Schodzi: Cesar Azpilicueta. Wchodzi: Harvey Vale.

wchodzi Wchodzi
Harvey Vale #68
schodzi Schodzi
88'

Szansa dla gości! Świetną indywidualną akcję przeprowadził Gil, zagrał wzdłuż pola karnego, ale doskonale broni Kepa!

1
1
2
86'

Z rzutu wolnego Alonso, ale strzelił prosto w mur.

85'

Davies faulował Pulisicia przed polem karnym i będzie dobra okazja dla Chelsea.

1
84'

Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Niewiele dzieje się pod bramkami obu drużyn.

81'

Tanganga strzelił nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

80'

Tottenham Hotspur. Schodzi: Lucas Moura. Wchodzi: Bryan Gil.

Bryan Gil #19
1
1
1
1
1
77'

Kapitalne dośrodkowanie Alonso na dalszy słupek. Był tam niepilnowany Ziyech, ale strzelił z woleja nad bramką!

1
76'

Chelsea kontroluje przebieg spotkania. Tottenham nie jest w stanie nic wskórać. Gospodarze nastawili się na kontrę. Oni zdają sobie sprawę, że nie mogą pójść na hurra, bo mają jeszcze w perspektywie rewanż.

73'
72'

Emerson wybił piłkę po dośrodkowaniu Mounta. Goście dość łatwo oddalili zagrożenie.

71'

Popsuł kontrę Chelsea Saul. Biegł bardzo powoli, wyraźnie wyhamował element zaskoczenia. Na jego szczęście Lukaku zdołał wywalczyć rzut rożny.

68'

Wrzutka Emersona z prawego skrzydła, złożył się do strzału z woleja Lucas, jednak piłka przeleciała wyraźnie nad poprzeczką.

66'

Ależ fenomenalne podanie Ziyecha! Idealne, na kilkadziesiąt metrów, prosto do Wernera, który jednak przegrał pojedynek z Llorisem! Nieudana próba lobowania.

3
3
1
65'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Emersona z prawego skrzydła. Było dwóch zawodników gości w polu karnym, ale żaden z nich nie doszedł do piłki.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Malang Sarr. Zwija się z bólu Kane, który został potraktowany łokciem.

61'

Kolejny raz pokazał się Werner. Mocne uderzenie z narożnika pola karnego, po którym piłka przeleciała nieznacznie obok słupka.

59'

Piętką z ostrego kąta strzelał Saul. Obok bramki.

1
58'

Werner zablokowany w polu karnym. Za długo zwlekał z decyzją Niemiec.

1
1
55'

Nieco odważniej grają w drugiej połowie zawodnicy Tottenhamu, natomiast trudno odnieść wrażenie, ze przejmują kontrolę nad meczem. Dalej dużo lepiej spisują się gracze w niebieskich strojach.

2
54'

W odpowiedzi goście. Lucas zagrał na dwudziesty metr do Ndombele, a ten uderzył obok bramki.

1
1
53'

Tymczasem Chelsea przed szansą na trzeciego gola! Lukaku wystawił piłkę Ziyechowi, ten uderzył z narożnika pola karnego, jednak kolejny raz dobrze broni Lloris.

1
51'

Lekki strzał z szesnastu metrów oddał Lukaku. Lloris nie popełnił błędu i pewnie złapał piłkę.

50'

Mocne uderzenie Kane'a z rzutu wolnego, ale nie dał się zaskoczyć Kepa! Dobra interwencja bramkarza Chelsea.

49'

Będzie doskonała okazja dla gości. Ndombele w indywidualnej akcji, był faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny.

1
1
46'

Chelsea FC. Schodzi: Kai Havertz. Wchodzi: Timo Werner.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

1
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

45'

Pierwsza połowa potrwa o minimum jedną minutę dłużej.

2
45'

Jeszcze jedno bardzo dobre dośrodkowanie Ziyecha, w polu karnym byli Lukaku oraz Havertz, ale żaden z nich nie sięgnął piłki w powietrzu.

43'

Przerażająca statystyka strzałów. 10:0 na korzyść Chelsea.

3
42'

Na razie zmiana nie jest konieczna. Havertz wraca do gry.

42'

Tymczasem na murawę usiadł Havertz. Przywołano klubowych lekarzy.

1
1
41'

Kapitalne dośrodkowanie Ziyecha, idealnie do Lukaku, ale Belg nie potrafił oddać celnego strzału głową!

1
1
1
2
40'

Kepa wypuścił piłkę z rąk i bliski przypadkowego gola był Lucas, ale Brazylijczyk ostatecznie nie opanował futbolówki.

39'

Antonio Conte chodzi nerwowo przy linii bocznej. Jakby nie dowierzał, że jego zespół gra aż tak źle.

1
1
1
1
1
37'

Nieprawdopodobny pressing Chelsea. Ruszają jak do pożaru, nie pozwalają zawodnikom Tottenhamu wyjść z własnej połowy.

1
34'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Ben Davies.

O rany. Kuriozalna bramka. Po dośrodkowaniu Ziyecha z rzutu wolnego Tanganga tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafił w nic nie spodziewającego się Daviesa. 2:0 dla Chelsea.

8
3
1
1
1
33'

Ależ pressing Chelsea. Łatwo odebrana piłka, od razu Mount zdecydował się na centrę, ale kolejny raz czujny na przedpolu był Lloris.

1
1
1
1
32'

Po rzucie rożnym piłka przypadkowo dotarła do Ruedigera, który oddawał strzał z dość ostrego kąta, jednak został w ostatniej chwili zablokowany.

1
29'

Mijają kolejne minuty, a obraz gry dalej się nie zmienia. Chelsea wymienia kolejne podania na połowie przeciwnika.

28'

Dośrodkowanie w pole karne, wysoko wyskoczył Lukaku, ale odważną interwencją na przedpolu popisał się LLoris. Odważną, ale i skuteczną.

1
26'

Tottenham miał rzut rożny, jednak przerodziło się to w kontrę Chelsea. Lukaku dostał podanie na wolne pole, ale za daleko wypuścił sobie piłkę, a w dodatku poślizgnął się przy linii bocznej. Ku uciesze kibiców gości.

24'

Kane rozpoczął kontratak gości, idealnie wypatrzył na lewym skrzydle rozpędzonego Doherty'ego, który dobrze opanował piłkę, ale po chwili ją stracił w dość prosty sposób.

22'

Przechwyt Chelsea, po którym mogło być groźnie, choć po chwili rozległ się gwizdek arbitra. Saul zagrywał piłkę ręką, choć on sam nie zgadza się z tą decyzją.

21'

Wreszcie jakaś akcja Tottenhamu, choć i tak nic z niej nie wyszło. Emerson próbował zagrać prostopadle do Kane'a, jednak ten został lekko wytrącony z rytmu biegu i nie doszedł do piłki.

18'

Mocny, techniczny strzał Ziyecha zza pola karnego, ale piłka przeleciała nad bramką. Wszystko poprzedziło kilkanaście podań na połowie Tottenhamu.

2
1
16'

Ziyech z rzutu rożnego, piłka została wybita przed pole karne, gdzie do strzału złożył się Mount, jednak został zablokowany.

1
15'

W dalszym ciągu olbrzymią przewagę ma Chelsea.

1
1
1
14'

Długo budowali akcję zawodnicy Chelsea, wreszcie na dośrodkowanie zdecydował się Havertz, lecz Lukaku nie miał najmniejszych szans, by dojść do sytuacji strzeleckiej.

1
1
12'

Kolejny raz beznadziejnie w obronie zachowali się obrońcy gości. Hoejbjerg nastrzelił Skippa, piłka przypadkowo trafiła pod nogi Havertza, ten był niepilnowany w polu karnym, jednak uderzył zbyt lekko i Lloris nie dał się zaskoczyć.

10'

Goście są na razie kompletnie bezradni w ataku. Przed momentem Lucas podawał niecelnie do Sona, a początkowo zanosiło się na ciekawą kontrę Tottenhamu.

8'

Kane stracił piłkę przed polem karnym Chelsea i gospodarze momentalnie ruszyli do kontry. Rozpędził się Ziyech, jednak nie był w stanie minąć przeciwnika. Akcja przerwana w zarodku.

7'

Gramy! Chelsea prowadzi w pełni zasłużenie. Gospodarze niezwykle intensywnie popracowali w pierwszych minutach.

1
6'

Gra nie została jeszcze wznowiona. Opatrywany przez lekarzy jest Havertz. W całej sytuacji ucierpiał też Lloris.

2
5'

Gol! Strzelił Kai Havertz. Asystował mu Marcos Alonso.

Fatalne błędy w defensywie Tottenhamu. Łatwo stracił piłkę Emerson, wyprzedził go Alonso, zagrał prostopadle do Havertza, a ten pokonał Llorisa. Próbował jeszcze interweniować przed bramką Davinson Sanchez, jednak nie zdołał wybić futbolówki.

11
4
1
3
2
3'

Zablokowane uderzenie Mounta z dwudziestu metrów. Dobrze zareagował w tej sytuacji Tanganga, który w porę wyskoczył do rywala.

2
3'

Chelsea od początku stara się narzucić gościom swój styl gry. The Blues praktycznie cały czas utrzymują się przy piłce.

czas Start meczu
20:41

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na płytę boiska.

Jakim wynikiem zakończy się mecz?
Wygra Chelsea
Remis
Wygra Tottenham
20:25

Przypomnijmy - jest to dwumecz. Rewanż rozegrany zostanie dokładnie za tydzień.

20:24

Skład gości:

20:24

W związku z tym skład Chelsea prezentuje się tak:

20:23

Trener Thomas Tuchel potwierdził, że Thiago Silva i N'Golo Kante otrzymali pozytywne wyniku testu na koronawirusa.

20:19

Czas na półfinałowe mecze w Carabao Cup! Chelsea FC zagra z Tottenhamem. Początek o godz. 20.45!