Real Madryt
38' Luka Modrić 52' Karim Benzema 87' Eder Militao
Athletic Bilbao
77' Dani Garcia 90+1' Yeray Alvarez
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Real Madryt zdobył Superpuchar Hiszpanii!

Żółtą kartkę otrzymał Yeray Alvarez.

Sędzia łącznie doliczył 4 minuty.

Real. Schodzi: Lucas Vazquez. Wchodzi: Nacho.

Nie ma gola! Raul Garcia! Thibaut Courtois rzucił się w prawą stronę i nogą odbił piłkę, która leciała w środek bramki!

Rzut karny dla Athletiku!

Czerwoną kartkę otrzymał Eder Militao.

Sędzia biegnie do monitora!

Głową uderzał Raul Garcia, trafił w rękę Militao!

Real. Schodzi: Vinicius Junior. Wchodzi: Marcelo.

Ponownie pokazał się Serrano, ale w efekcie Courtois piłkę spokojnie złapał. To już końcowe minuty. Będą jeszcze emocje?

Jest celny strzał. Próba Serrano, ale Thibaut Courtois pewnie interweniował.

Athletic Bilbao. Schodzi: Iker Muniain. Wchodzi: Nico Serrano.

Szuka Athletic kontaktowego gola. Jednak nie potrafi oddać celnego uderzenia.

Żółtą kartkę otrzymał Dani Garcia.

Głową uderzał Yuri Berchiche, ale trochę przeszkadzał mu partner i strzał był niecelny.

Zagranie na szósty metr do Raula Garcii, strzał został jednak zablokowany przez obrońcę.

Atak pozycyjny Realu Madryt. Więcej w tym gry na czas, niż szukania gola numer trzy. W spotkaniu wszystko już jasne. Raczej jasne.

Lewą stroną ruszył Nico Williams, ale dobrze zachowali się obrońcy Realu.

Nic nie potrafi zdziałać Athletic. Gra toczy się w okolicach środka pola.

Real długo rozgrywa swoje akcje. Królewscy mają dobry wynik, czas pracuje na ich korzyść.

. Schodzi: Rodrygo Goes. Wchodzi: Federico Valverde.

Coraz mniej czasu ma Athletic na odmianę losów gry. Strzelał Raul Garcia, ale z tej akcji niewiele można było wyciągnąć.

Zagranie do Viniciusa Juniora, ten jednak znalazł się na spalonym.

Athletic Bilbao. Schodzi: Oier Zarraga. Wchodzi: Mikel Vesga.

Athletic Bilbao. Schodzi: Oihan Sancet. Wchodzi: Raul Garcia.

Minuty płyną, Real Madryt cały czas mecz ma pod kontrolą. Wiadomo jednak, że gol dla Athletiku może w potyczce sporo zmienić.

Strzelał Iker Muniain, ale uderzenie było bardzo niecelne.

Real Madryt ma już solidną zaliczkę. Athletic niewiele potrafi zdziałać, ale zespół z Bilbao stara się atakować.

Gol! Strzelił Karim Benzema. Mocny strzał Francuza, Simon wybrał dobry róg, ale nie miał szans! 2:0!

Yeray Alvarez zagrał ręką, sędzia podyktował rzut karny dla Realu!

Jest ciekawie, sędzia podbiega do monitora. Już sypiemy wapno.

Vazquez do Benzemy, ten uderzył i trafił w rękę obrońcy. Sędzia nie wskazał na "wapno". Co na to VAR?

Od początku 2. połowy Real Madryt w okolicach pola karnego zespołu z Bilbao.

Gramy po przerwie!

Athletic Bilbao. Schodzi: Alejandro Berenguer. Wchodzi: Nico Williams.

Przerwa. Real Madryt 45 minut od triumfu w Superpucharze Hiszpanii.

Sędzia doliczył minutę.

W końcu drużyna z Bilbao. Dogranie do Sanceta, ten jednak uderzył z pola karnego tuż ponad poprzeczką!

Real spokojnie, zespół z Madrytu swoje w meczu już zrobił. Teraz martwić musi się Athletic.

Real chciał pójść za ciosem. Kolejny raz szczęścia poszukał Modrić, ale teraz z mniejszym szczęściem.

Gol! Strzelił Luka Modrić. Asystował mu Rodrygo Goes. Rodrygo ruszył z piłką, w polu karnym wycofał piłkę do Modricia, a ten huknął pod poprzeczkę! 1:0!

Na strzał zdecydował się Zarraga, ale próba pozostawiała wiele do życzenia.

Muniain dogrywał z rzutu wolnego, piłkę wybili obrońcy, dodatkowo sędzia odgwizdał przewinienie.

Dwa kwadranse za nami. Póki co szaleństwa nie ma. Mamy nadzieję, że wszystko co dobre jest jeszcze przed nami.

Sprzed pola karnego płasko uderzył Casemiro, piłka leciała w kierunku bliższego słupka, ale Simon dobrze interweniował.

Nie zmienia się obraz gry. Real cały czas w okolicach pola karnego, ale wszystkie akcje konstruuje dość ospale. Rywale cały czas czekają.

Spotkanie cały czas nie rzuca na kolana. Pamiętamy jednak, że El Clasico w półfinale także nam się dość topornie rozkręcało.

Real jest aktywniejszy w ofensywie, ale nie ma to przełożenia na okazje bramkowe.

Pokazał się Benzema, Francuz mocno uderzył z okolic linii pola karnego. Będzie rzut rożny dla Realu.

Wyrównało się spotkanie, Real nie ma już tak wyraźnej przewagi jak w pierwszych minutach.

Real Madryt ponownie na połowie ekipy z Bilbao. Jednak na razie bez klarownej okazji bramkowej.

Vazquez do Kroosa, ten mocno uderzył z ok. 15 metrów, ale trafił w rywala.

W końcu Athletic dłużej utrzymuje się przy piłce. Do bramki Realu Madryt jednak daleko.

Benzema dość niespodziewanie do Rodrygo, ale Francuz podawał zbyt mocno. Piłka dla Athletiku.

Real cały czas ma więcej z gry. Athletic czeka na okazję do wyprowadzenia kontry.

Real spokojnie, długo rozgrywa piłkę na połowie zespołu z Bilbao.

Gramy!

Mecz poprowadzi Cesar Soto.

Kto zdobędzie Superpuchar Hiszpanii?

Przed nami finał Superpucharu Hiszpanii. Real w półfinale pokonał Barcelonę, Athletic wyeliminował Atletico.