2
88'
ZMIANA
82'

Ivan Perisić ustawił się w dobrym miejscu i rozprawił się z wrzutką Theo Hernandeza z rzutu wolnego. Jeszcze Ismael Bennacer starał się ponowić atak, jednak wszystko skończyło się faulem. To już końcówka derbów.

80'
ZMIANA
78'

Joaquin Correa czeka na wejście z ławki rezerwowych na boisko.

76'

Płaskie dośrodkowanie Denzela Dumfriesa w kierunku Edina Dzeko. Piłka została zatrzymana przez Pierre'a Kalulu. Dlatego Bośniak nie miał możliwości pokonania uderzeniem Mike'a Maignana.

74'

Franck Kessie starał się uruchomić podaniem Oliviera Girouda. Francuz co prawda miał piłkę pod nogami, ale zachował się nonszalancko i nieodpowiedzialnie.

70'

Pozostało mało czasu na strzelenie gola w tym meczu. AC Milan niezmiennie ma więcej do zaproponowania, ale Inter Mediolan pozostaje równie blisko odniesienia zwycięstwa. Potrzeba jednego skutecznego ataku.

67'
ZMIANA

AC Milan. Schodzi: Rade Krunić. Wchodzi: Brahim Diaz.

67'
ZMIANA

AC Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Ante Rebić.

62'

Sporo uderzeń celnych, ale akurat próba Alessandro Florenziego nie była skomplikowana dla Samira Handanovicia.

1
1
58'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Lautaro Martinez za atak na bramkarza.

58'

Niebezpieczne zderzenie Mike'a Maignana z Lautaro Martinezem. Argentyńczyk ostro zaatakował bramkarza Milanu, a ten potrzebuje chwili na dojście do siebie. Ucierpiała dłoń Francuza.

1
56'

Ostre starcie Theo Hernandeza z Nicolo Barellą blisko linii bocznej boiska. Sędzia zachowuje zimną krew i po prostu przyznał wznowienie wrzutem z autu formalnym gościom.

54'

Bronią z powodzeniem Rossoneri.

1
1
53'

Zagranie Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego zostało poskromione przez Mike'a Maignana. Piłka poszybowała prosto w rękawice odpowiednio ustawionego bramkarza Rossonerich.

49'

Uderzenie Alexisa Saelemaekersa zostało zablokowane przez Alessandro Bastoniego. Piłka ponownie nie przedostała się do ostrzeliwanej bramki Interu.

47'

Druga połowa również rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Rafael Leao starał się pokonać strzałem Samira Handanovicia, ale kopnięta przez niego piłka zatrzymała się w gąszczu Nerazzurrich blisko bramki.

46'

1
45'

Doliczona minuta.

1
40'

Natychmiast odpowiedzieli Rossoneri. Podanie do Radego Krunicia kilkanaście metrów przed bramkę Samira Handanovicia. Uderzenie przyblokowane i drużyna Stefano Pioliego musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

38'

Hakan Calhanoglu posłał piłkę w kierunku bramki przeciwnika z rzutu wolnego. Szczęśliwa interwencja Rafaela Leao, który głową strącił to uderzenie na korner. Po kolejnym stałym fragmencie gry strzelił Nicolo Barella ponad poprzeczką w bramce Mike'a Maignana.

1
35'

Tak kluby odniosły się do sytuacji na Ukrainie.

1
33'

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo Brozović za faul na Rafaelu Leao.

32'

Inter Mediolan próbuje odpowiedzieć na ataki przeciwników w kwadransie poprzedzającym przerwę. Na lewej stronie boiska przyspieszył Ivan Perisić, jednak nie zaskoczył płaskim dośrodkowaniem obrońców Milanu.

28'

Trwa walka w Mediolanie.

1
25'

Przerwa w grze spowodowana urazem Alessio Romagnoliego.

1
1
1
1
24'

Płaskie dośrodkowanie w kierunku Oliviera Girouda. Przed reprezentanta Francji wskoczył Samir Handanović i spokojną interwencją na przedpolu nie pozwolił na oddanie uderzenia.

23'

Tuż przed meczem.

21'

Edin Dzeko przeprowadził akcję indywidualną wewnątrz pola karnego przeciwnika. Bośniak wypracował sobie miejsce do oddania płaskiego strzału, ale trafił w Fikayo Tomoriego. Poprawka Alessandro Bastoniego zatrzymana już przez Mike'a Maignana.

18'

Spięcie między Theo Hernandezem a Denzelem Dumfriesem. Na razie sędzia Maurizio Mariani nie zdecydował się na utemperowanie krewkiego zawodnika Milanu żółtym kartonikiem.

15'

Kwadrans z sytuacjami podbramkowymi Rossonerich. Milan nie wykorzystał katastrofalnych błędów w wyprowadzeniu piłki, a ta szybująca w kierunku bramki została dwukrotnie powstrzymana przez Samira Handanovicia.

11'

Kolejne niebezpieczne uderzenie Rossonerich i Inter Mediolan jeszcze nie stracił gola tylko dzięki interwencjom Samira Handanovicia. Akcję indywidualną przeprowadził Theo Hernandez.

10'

Kolejna niedokładność Interu Mediolan i sytuacja została uratowana przez Samira Handanovicia! Pressing Milanu spowodował podanie przeciwnika prosto pod nogi Alexisa Saelemaekersa, którego uderzenie z kilkunastu metrów zostało powstrzyma przez bramkarza.

9'

Na razie nerwowość w działaniach ofensywnych obu jedenastek. Ucieka piłka jednym i drugim w polu karnym przeciwnika. Ostatnia niedokładność Milanu i wznowienie od bramki zostało przyznane Samirowi Handanoviciowi.

1
5'

Edin Dzeko nie zdołał opanować piłki po podaniu prostopadłym Hakana Calhanoglu. Futbolówka uciekła również Rafaelowi Leao, który nie przewidział ryzykownego podania zawodnika Interu w poprzek boiska.

3'

Nie było gwizdka po kolizji z udziałem Theo Hernandeza. Nerazzurri starali się zorganizować do kontrataku po odzyskaniu piłki, ale zabrakło ładu i składu między napastnikami Lautaro Martinezem oraz Edinem Dzeko.

2'

Drużyny w tradycyjnych strojach. AC Milan w czerwono-czarnych pasiakach, a także czarnych spodenkach i getrach. Inter Mediolan w czarno-granatowych koszulkach, a także białych spodenkach i getrach.

czas Start meczu
20:56

Na trybunach między innymi Roberto Mancini.

20:16

Podopieczni Stefano Pioliego w klasycznych strojach.

20:15

Piłkarze Interu na stadionie.

18:55

Sędzia: Maurizio Mariani

1
18:55

Simone Inzaghi przed meczem z lokalnym przeciwnikiem.

1
18:54

Tak wyglądało poprzednie spotkanie Nerazzurrich.

18:53

Inter Mediolan przestał punktować regularnie po przerwie reprezentacyjnej. W poprzednim meczu rywalizował z przedostatnią w tabeli ligi włoskiej Genoą CFC i nie zakończył ani jednego ataku uderzeniem do bramki. Stanęło na bezbramkowym remisie.

18:52

Inter Mediolan zremisował w poprzednim meczu w Genui.

18:50

Stefano Pioli przed półfinałem Pucharu Włoch.

18:50

AC Milan nie poradził sobie na własnym stadionie z Udinese Calcio.

18:48

AC Milan stracił w weekend prowadzenie w lidze włoskiej. To konsekwencja jego rozczarowującego remisu 1:1 z Udinese Calcio, a także zwycięstwa 2:1 SSC Napoli z Lazio. Rossoneri spróbują poprawić sobie samopoczucie w rywalizacji z Interem w Pucharze Włoch.

18:45

Wspomnienie ostatnich, pozytywnych dla Milanu, derbów.

18:32

W półfinale Pucharu Włoch dojdzie do derbów della Madonnina. Formalnym gospodarzem pierwszego meczu jest AC Milan. Ani Rossoneri, ani ich przeciwnik Inter Mediolan nie prezentowali w ostatnich tygodniach równej formy na wysokim poziomie.