Feyenoord Rotterdam
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Spinazzola za niesportowe zachowanie.

90+2'

Podanie z drugiej linii zostało przedłużone przez Cyriela Dessersa, ale piłka nie została opanowana w pobliżu bramki Ruiego Patricio. Blisko, coraz bliżej ekipa z wiecznego miasta.

2
1
1
1
90'

Doliczone pięć minut.

3
3
88'
88'

AS Roma. Schodzi: Rick Karsdorp. Wchodzi: Matias Vina.

wchodzi Wchodzi
Matias Vina #5
schodzi Schodzi
2
1
2
88'

Feyenoord Rotterdam. Schodzi: Orkan Kokcu. Wchodzi: Patrik Walemark.

Patrik Walemark #23
1
86'

Podanie prostopadłe w pole karne Feyenoordu do Lorenzo Pellegriniego. Kapitan rzymian miał sporo miejsca, ale nie pokonał swoim płaskim uderzeniem Justina Bijlowa. Druga po przerwie dobra interwencja bramkarza Portowców!

2
2
85'

Także Rick Karsdorp trzyma się za mięsień.

1
1
1
1
85'

Tammy Abraham ma problem ze zdrowiem.

1
2
84'

Żółtą kartkę otrzymał Rui Patricio za opóźnianie gry.

1
2
1
2
82'

Jeszcze Luis Sinisterra strzelił po ziemi w Ruiego Patricio.

82'

Cyriel Dessers dostał podanie w pole karne Giallorossich. Przełożył sobie jednego przeciwnika, po czym oddał uderzenie w ponownie dobrze ustawionego Chrisa Smallinga.

80'

Koślawo to momentami wygląda po stronie rzymian, ale pozostało im zaledwie 10 minut do pełni szczęścia.

2
1
79'

Nieporozumienie Ruiego Patricio z Rogerem Ibanezem. W ostatnim momencie zorientowali się południowcy i wybili piłkę jak daleko to było tylko możliwe. Feyenoord musi budować atak od początku, a Roma miała chwilę na poprawienie szyków obronnych.

1
2
1
76'

Kwadrans nadziei Feyenoordu.

1
1
1
1
1
74'

Feyenoord Rotterdam. Schodzi: Gernot Trauner. Wchodzi: Marcus Pedersen.

Marcus Pedersen #2
Gernot Trauner #18
1
1
1
74'

Feyenoord Rotterdam. Schodzi: Reiss Nelson. Wchodzi: Bryan Linssen.

Bryan Linssen #11
1
1
1
73'

AS Roma pokazała, że nie musi zatrzymać się na strzeleniu jednego gola w finale. Po dośrodkowaniu Lorenzo Pellegriniego z rzutu rożnego, do piłki dopadł Jordan Veretout. Próba pokonania Justina Bijlowa została poskromiona przez bramkarza.

1
70'

Nicola Zalewski zgasł w porównaniu z pierwszą połową i stąd zmiana.

2
4
66'
1
5
2
69'

Odrobina spokoju dla podopiecznych Jose Mourinho, ale zapewne będą jeszcze musieli odpierać ataki rozdrażnionych zawodników z Rotterdamu. Przed momentem dośrodkowanie Luisa Sinisterry zostało szczęśliwie wybite sprzed nosa Orkana Kokcu.

66'
64'

Przygotowuje zmianę Jose Mourinho.

3
2
4
2
1
62'

Nie no, cyrk w obronie Giallorossich, ale i festiwal nieskuteczności Feyenoordu. Uderzenie Reissa Nelsona zostało zablokowane, jeszcze możliwość wykonania dobitki, ale szczęśliwie bronią rzymianie.

1
3
1
62'

Walczą po przerwie jak lwy gracze z Rotterdamu.

1
1
1
1
1
60'

Orkan Kokcu strzelał z kilkunastu metrów. Kopnięta przez niego piłka została zatrzymana rozpaczliwie przez Chrisa Smallinga. Odrobina czasu na złapanie oddechu dla Giallorossich po przewinieniu na Nicoli Zaniolo.

59'
57'

AS Roma powtarza błędy z poprzednich rund, w których kurczowo broniła skromnego prowadzenia. Feyenoord Rotterdam ruszył energicznie do ataku.

1
1
2
1
1
55'

Dwie świetne interwencje Ruiego Patricio po przerwie.

1
3
53'

Ponownie bez reakcji sędziego na protesty.

1
1
2
1
52'

Teraz Tammy Abraham domaga się czerwonej kartki.

3
3
2
1
50'

Ogromny zryw Feyenoordu Rotterdam, a AS Roma rozsypała się w obronie. Tyrell Malacia huknął zza pola karnego i piłka została sparowana na słupek przez Ruiego Patricio. Zagubili się gracze z Włoch.

1
1
2
2
1
48'

Od razu po przerwie mocno zanosiło się na wyrównanie! Gernot Trauner trafił w słupek. Po chwili dobitka Guusa Tila, która została obroniona przez Ruiego Patricio. Sędzia jeszcze zastanawiał się nad przyznaniem rzutu karnego formalnym gościom.

komentarz

AS Roma dała się wyszumieć przeciwnikom, a następnie sama postanowiła zaproponować coś w ofensywie. Giallorossi są na razie skuteczniejsi. Dzięki uderzeniu Nicoli Zaniolo zeszli oni do szatni na przerwę z prowadzeniem 1:0. Poprawna gra Nicoli Zalewskiego, którego nie przerasta na razie finał europejskiego pucharu.

3
45'

Doliczone cztery minuty.

43'

Kibice z Holandii rzucają przedmiotami na boisko.

1
1
1
41'

Pierwsza szansa na doprowadzenie do remisu. Chyba otrząsnęli się Portowcy po ciosie Nicoli Zaniolo. Orkan Kokcu próbował odpowiedzieć, ale piłka po jego strzale została, z pewnymi problemami, zatrzymana przez Ruiego Patricio.

2
39'

Lorenzo Pellegrini nie znalazł przestrzeni do oddania uderzenia po płaskim dośrodkowaniu Nicoli Zalewskiego.

1
1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Pellegrini za niesportowe zachowanie.

35'

Giallorossi na prowadzeniu!

1
1
1
34'

Bezpośrednio po zdobyciu prowadzenia, Jose Mourinho wygonił rezerwowych podopiecznych na ławce. Nie pozwala on rzymianom za wcześnie ekscytować się korzystnym wynikiem.

1
3
1
32'

Gol! Strzelił Nicolo Zaniolo. Asystował mu Gianluca Mancini.

AS Roma budziła się powoli, ale wreszcie zaczęła spędzać więcej czasu w polu karnym przeciwnika. Rewelacyjne podanie crossowe trafiło od Gianluci Manciniego do Nicolo Zaniolo. Młody reprezentant Włoch opanował piłkę klatką piersiową i dziobnął ją do sieci obok zrozpaczonego Justina Bijlowa. Koszmarnie zachował się Gernot Trauner, który przepuścił futbolówkę do Nicoli Zaniolo.

29'

W odpowiedzi przyblokowane uderzenie na bramkę Giallorossich i piłka została wyłapana przez Ruiego Patricio. Tym razem rykoszet sprzyjał doświadczonemu bramkarzowi.

1
1
28'

Reiss Nelson ma coraz większe problemy z powstrzymaniem dynamicznego Nicoli Zalewskiego. Jose Mourinho wymownie domaga się pokazania kolejnego żółtego kartonika za notoryczne faulowanie reprezentanta Polski.

7
4
25'

Żółtą kartkę otrzymał Gernot Trauner za taktyczne zatrzymanie faulem Tammy'ego Abrahama.

24'

Wyczekiwane celne uderzenie po kombinacji Lorenzo Pellegriniego z Nicolo Zaniolo. Ten pierwszy sprawdził poziom koncentracji Justina Bijlowa i jak się okazało, ten jest na odpowiednim poziomie.

1
23'

Tym razem w obronie Giallorossich wykazał się inny wahadłowy Rick Karsdorp.

1
1
1
21'

Nicola Zalewski lepszy w konfrontacji z Reissem Nelsonem. Reprezentant Polski nie pozwolił bardziej doświadczonemu zawodnikowi nawet na wywalczenie rzutu rożnego.

6
1
1
20'

Jedenastka na miarę trofeum?

18'

Roszada spowodowana urazem mięśniowym Ormianina.

1
16'

Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana za Henricha Mchitarjana.

1
15'

Lorenzo Pellegrini rozpędził się na połowie zespołu z Rotterdamu. Jego próba uruchomienia podaniem Nicoli Zaniolo została zahamowana przez obrońców.

1
13'

Ponownie przyspieszenie Feyenoordu Rotterdam z wykorzystaniem ustawionego na lewej stronie boiska Luisa Sinisterry. Południowcowi udało się wywalczyć tylko wrzut z autu na połowie przeciwnika, a całe zamieszanie zakończyło się niecelnym strzałem Guusa Tila.

1
10'

Kibice z Rzymu w Tiranie.

1
9'

Płaskie dośrodkowanie Luisa Sinisterry zostało powstrzymane przez ustawionego w dobrym miejscu Ruiego Patricio.

7'

Giallorossi próbują przejąć inicjatywę po leniwym początku meczu. Crossowe podanie do osamotnionego Nicoli Zalewskiego, którego przyjęcie miało zbyt duży rozmach i spowodowało oddanie piłki obrońcom z Rotterdamu.

1
4'

Na początku meczu AS Roma ma problem z utrzymaniem się w posiadaniu piłki i transportowaniem jej w pole karne zespołu z Holandii. Z kolei Feyenoord Rotterdam, zgodnie ze swoim stylem, stawia na ofensywne granie.

1
2
2'

AS Roma w roli formalnego gospodarza finału i w klasycznych bordowych strojach z żółtymi elementami. Z kolei Feyenoord Rotterdam w szaro-żółtych strojach. Na początku meczu testowana jest defensywa Giallorossich.

2
1
czas Start meczu
20:49

- Wiemy, czego możemy spodziewać się po Romie, choć w piłce nożnej nigdy nie można być niczego pewnym w stu procentach. Widzieliśmy już wiele w drodze do finału i pokazaliśmy, że możemy pokonywać większe od nas zespoły. Rozegraliśmy w tym sezonie 55 meczów, więc będę trochę zaskoczony, jeżeli Mourinho wymyśli coś, czego jeszcze nie zobaczyliśmy - zapowiada trener Arne Slot.

1
20:48

Odrobina klimatu stadionu.

1
20:47

- Nie wierzę w magiczną miksturę czy czarodziejskie zaklęcia. Do wygrania europejskiego pucharu nie trzeba niczego specjalnego. Potrzeba być zespołem, poradzić sobie z naszymi ograniczeniami. Niezależnie od wyniku, już uważam, że rozgrywamy pozytywny sezon. Oczywiście, chcę zakończyć go zwycięstwem - mówi Jose Mourinho.

2
20:46

Rozgrzewka zakończona.

20:28

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia)

20:22

Jose Mourinho stanie tego wieczoru przed szansą wygrania z trzecim klubem trzeciego europejskiego pucharu. Portugalczyk prowadził już podopiecznych do sukcesu w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. AS Roma będzie wspierana przez tłumy kibiców zgromadzonych w Tiranie, a także na rzymskim Stadio Olimpico.

1
1
19:53

W finale Ligi Konferencji Europy dojdzie do konfrontacji AS Romy z Feyenoordem Rotterdam. Do starcia drużyn z Serie A oraz Eredivisie dojdzie w Tiranie. Tej nocy poznamy drugiego triumfatora europejskiego pucharu w tym sezonie.