(2:0)
Zakończony
Motor Lublin
komentarz

Koniec meczu! Ruch Chorzów wygrywa z Motorem Lublin i melduje się w Fortuna I lidze!

7
5
89'

Mokrzycki zagrywał prostopadle do Szczepana, ten wbiegł przed rywala i się przewrócił, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

3
2
4
88'

Niecelny strzał głową Firleja po wrzutce z prawej strony.

2
3
88'

Ruch Chorzów po czterech latach wraca na zaplecze polskiej Ekstraklasy.

3
2
86'

Motor Lublin. Schodzi: Damian Sędzikowski. Wchodzi: Cezary Polak.

wchodzi Wchodzi
Cezary Polak #76
schodzi Schodzi
Damian Sędzikowski #20
1
84'

Gol! Strzelił Daniel Szczepan. Hat-trick! Szczepan położył bramkarza i strzałem przy bliższym słupku umieścił piłkę w siatce! Pogrom!

8
4
1
84'
83'

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Motoru. Strzelali Stępień i Wójtowicz, ale nie zdołali pokonać bramkarza.

1
2
82'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Firlej. Brzydki faul na Mokrzyckim.

2
2
1
81'

Kibice Ruchu odpalili kilkadziesiąt rac.

3
3
1
80'

Kontra Ruchu, strzał Szczepana z narożnika pola karnego zablokowany. Korner.

3
1
79'

Płaskie dośrodkowanie Sędzikowskiego w pole karne, ale Żuk uprzedził Koseckiego i nie pozwolił mu na oddanie strzału.

77'

Ależ okazja dla gości! Świetne dośrodkowanie Moskwika, a kompletnie niepilnowany na piątym metrze Fidziukiewicz nie potrafił pokonać Bieleckiego. Kapitalna interwencja bramkarza Ruchu!

4
1
76'

Kwadrans do końca. Motor jeszcze próbuje, jednak nie ma żadnych argumentów w ofensywie.

3
75'

Firlej strzelił płasko z szesnastu metrów i piłka przeleciała obok słupka.

2
1
1
73'
73'

Kompletnie rozbity zespół Motoru. Nie udźwignęli presji piłkarze z Lublina.

3
1
70'

Swędrowski bliski straty piłki na własnej połowie. To mogło mieć poważne konsekwencje, jednak ostatecznie sędzia dopatrzył się faulu Mokrzyckiego.

1
1
68'

Gol! Strzelił Daniel Szczepan. Asystował mu Łukasz Janoszka.

I chyba jest już pozamiatane! Świetny przegląd pola i podanie Janoszki, Szczepan z ostrego kąta strzela płasko i pokonuje bramkarza Motoru!

10
9
2
2
66'

W odpowiedzi niecelny strzał zza pola karnego oddał Foszmańczyk.

1
1
1
1
65'

Król przed szansą na gola, jednak nie trafił czysto w piłkę. Miał sporo miejsca w polu karnym, ale uderzył nad bramką.

2
1
64'

Mądra gra chorzowian, którzy utrzymują się przy piłce daleko od własnego pola karnego.

1
1
62'

Piękne uderzenie Janoszki z dystansu! Poprzeczka ratuje Motor!

7
4
61'

Nie stworzyli zagrożenia chorzowianie, ale momentalnie dobrze się zorganizowali w defensywie i zapobiegli kontrze Motoru.

1
1
60'

Janoszka zagrywał na dalszy słupek, wybijają piłkę goście. Będzie rzut rożny dla Ruchu.

4
2
59'

Żuk faulowany przez Koseckiego parę metrów przed polem karnym Motoru. Nie zgadzają się z tą decyzją lublinianie.

4
1
57'

Motor próbuje atakować, ale nie jest w stanie przebić się przez defensywę Ruchu.

1
1
2
55'

Kosecki tym razem spróbował strzału zza pola karnego, ale nie trafił w bramkę.

2
1
1
1
54'

Kolejna centra Janoszki, zagranie na dalszy słupek, ale piłka leciała zbyt wysoko i nie zdołał zamknąć tej akcji Wójtowicz.

3
1
1
53'

Kosecki dynamicznie wbiegł w pole karne, ale jego mocne uderzenie blokuje Sikora.

1
1
52'

Nie będzie rzutu karnego. Nie było faulu.

1
1
1
51'

Janoszka przewrócił się w polu karnym. Sędzia czeka na sygnał z wozu VAR.

1
2
1
51'

Zamieszanie w polu karnym gości. Strzał Sikory zablokowany.

1
1
50'

Dośrodkowanie Janoszki z prawej strony i niepewnie interweniuje Zbiciak. Nerwy w zespole Motoru.

1
1
48'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Rafał Król! Słupek! Co za dramat dla zespołu gości!

4
2
1
2
4
47'

Rzut karny dla Motoru! Ależ początek tej drugiej połowy. Sikora zagrywał ręką!

1
1
3
4
46'

Motor Lublin. Schodzi: Tomasz Kołbon. Wchodzi: Michał Fidziukiewicz.

Tomasz Kołbon #21
1
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy! Ruch Chorzów prowadzi z Motorem Lublin 2:0 i jest bardzo blisko awansu do pierwszej ligi!

1
1
1
2
45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

1
2
1
45'

Potężny strzał Szczepana z dystansu! Ależ huknął. Co prawda w środek bramki, ale sprawiło to mnóstwo problemów Madejskiemu.

5
3
1
44'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Swędrowski.

3
1
43'

Kolejna stuprocentowa sytuacja dla Motoru! Ryczkowski rewelacyjnie zagrał do rozpędzonego Firleja, ale ten za długo zwlekał ze strzałem i został w ostatniej chwili zablokowany!

2
5
2
2
42'

Motor w ataku pozycyjnym. Ruch skupiony na defensywie i czekający na kontry.

1
2
39'

Wójtowicz wystawił piłkę na osiemnastym metrze Janoszce, jednak doświadczony zawodnik Ruchu został zablokowany.

1
1
38'

Swędrowski strzelał mocno z rzutu wolnego z ponad czterdziestu metrów. To nie miało prawa się udać. Wybija piłkę zawodnik Ruchu.

1
37'

Kapitalna sytuacja dla Motoru! Ależ przyjął sobie piłkę Firlej, wypracował sobie dogodną okazję, ale znakomicie broni Bielecki!

4
3
1
2
36'

W akcji Ruch. Płaska centra Wójtowicza, zawodnicy Motoru wybili piłkę na oślep, dopadł do niej Foszmańczyk i oddał strzał bez przyjęcia. Mocno, ale i niecelnie.

2
35'

Piłka wybita przed pole karne, składał się tam do strzału Kołbon, ale wyraźnie skiksował.

2
34'

Jedna z nielicznych w ostatnim czasie akcji gości. Będzie rzut rożny.

1
34'

Żółtą kartkę otrzymał Remigiusz Szywacz. Tym razem kara dla zawodnika Ruchu za spóźniony wślizg w nogi Swędrowskiego.

2
3
6
31'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Szczepan. Popracował łokciem przy walce w powietrzu i za to kara od sędziego.

4
3
7
8
31'

Miękka wrzutka w wykonaniu Sędzikowskiego. Nie popełnił błędu Bielecki i pewnie złapał piłkę na przedpolu.

6
2
1
30'

Piłkarze Motoru ewidentnie nie udźwignęli ciężaru meczu o awans. Ruch wygląda w tym aspekcie zdecydowanie lepiej. Goście natomiast popełniają mnóstwo błędów.

2
1
1
28'

Tym razem błąd popełniła defensywa Ruchu! Firlej przejął piłkę i był w świetnej sytuacji, ale strzelił za lekko z trzynastu metrów! Pewnie broni Bielecki!

3
6
3
4
28'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Wójcik. Ostry wślizg w nogi Foszmańczyka.

8
2
1
3
26'

Gol! Strzelił Daniel Szczepan.

2:0! Kompromitacja Zbiciaka, który zbyt krótko podawał piłkę w kierunku własnego bramkarza. Przejął ją Szczepan i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Madejskim!

18
15
1
5
4
25'

Ponownie pogubili się goście przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Przejęta futbolówka przez Ruch, zagranie do Szczepana, ale ten miał trudną pozycję do oddania strzału i został zablokowany.

6
1
24'

Kolejne przebojowe wejście Wójtowicza w pole karne Motoru. Tym razem jego uderzenie z ostrego kąta zostało jednak zablokowane.

2
21'

Z minuty na minutę rozkręcają się przyjezdni. Jakby wreszcie zaczęli łapać swój rytm.

1
1
1
20'

Wrzutka z lewej strony, wygrał walkę w powietrzu Firlej, jednak strzelił za słabo i nie pokonał Bieleckiego.

4
2
19'

Długie podanie w kierunku Szczepana, ale napastnik Ruchu tym razem nie poradził sobie w walce fizycznej z obrońcami Motoru.

11
6
18'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Król. Odłożona kara za wcześniejszy ostry wślizg w środku pola.

13
2
2
1
17'

Ciekawy pomysł Foszmańczyka, próba prostopadłego podania do Janoszki, ale ten był na spalonym.

13
11
16'

Kontra Motoru, Szywacz strzelał z ponad czterdziestu metrów, jednak trafił w jednego z piłkarzy Ruchu.

2
6
16'

Kolejne płaskie dośrodkowanie Wójtowicza w pole karne, ale Szczepan nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.

3
1
15'

Ruch kontroluje wydarzenia na boisku. Swobodnie rozgrywają piłkę na połowie rywala gospodarze.

4
2
1
13'

I ponownie Ruch, tym razem lewą stroną boiska. Wójtowicz zagrywał płasko wzdłuż pola karnego, ale nie było tam żadnego z partnerów!

12
3
12'

Kolejna akcja Ruchu prawą stroną. Efektowny rajd Szczepana, lecz nie udało mu się wycofać piłki do niepilnowanego Foszmańczyka. Tym razem dobra postawa obrony Motoru.

11
6
12'

Zablokowany strzał Kołbona z dwudziestu pięciu metrów.

3
1
10'

Sędzikowski strzelił technicznie z rzutu wolnego, ale Bielecki bez problemu złapał piłkę.

7
2
1
10'

Tymczasem mamy rzut wolny dla Motoru centymetry od linii pola karnego. Niewiele brakowało, a mielibyśmy drugi rzut karny.

1
1
9'

Powinno być 2:0! Fatalna strata Króla przed własnym polem karnym. Przejął piłkę Szczepan, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił prosto w Madejskiego! Po chwili była jeszcze okazja do dobitki, jednak Foszmańczyk został zablokowany.

15
14
1
1
2
7'

Gol! Strzelił Michał Mokrzycki. Pewnie wykonany rzut karny. Ruch prowadzi 1:0!

18
14
3
8
6'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Kołbon. To on zablokował ręką strzał jednego z piłkarzy Ruchu i sędzia Stefański bez wahania wskazał na jedenasty metr!

11
1
1
6
6'

Rzut karny dla Ruchu!

14
13
1
3
7
5'

Ależ blisko gola dla Motoru! Dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale Kasolik ze stoickim spokojem odegrał piłkę do własnego bramkarza. Było jednak blisko bramki samobójczej!

8
2
1
1
4'

Dobry pressing z obu stron. Zawodnicy mają niewiele miejsca na boisku. Nie ma czasu na przyjęcie piłki.

2
3'

Pierwszy stały fragment gry dla Ruchu. Dośrodkowanie Janoszki z rzutu wolnego, ale Zbiciak wyskoczył wyżej niż Kasolik i oddalił zagrożenie od własnej bramki.