Ekwador. Schodzi: Michael Estrada. Wchodzi: Kevin Rodriguez.

5
1
1
86'

Przysnęli latynosi. Jedno podanie, jedno uderzenie i mogło być wesoło. Piłka poszybowała przez około 70 metrów do Mohammeda Muntariego, a jego uderzenie z prostego podbicia przeleciało nieznacznie ponad ekwadorską bramką.

1
6
1
1
1
86'

Odrobinę przeciągnięte podanie prostopadłe utrudniło Ekwadorczykom oddanie strzału.

1
1
3
2
82'

Temperatura w Katarze może i wysoka, w porównaniu na przykład z Polską, ale temperatura tego spotkania już spadła prawie do zera. Gol kontaktowy dodałby dreszczyku emocji, ale chyba nie ma co liczyć na przegrywający zespół.

2
8
1
79'

Po pierwsze uderzenie z kilkunastu metrów było niecelne, a po drugie sędzia asystent podniósł spalonego. Z dwóch powodów Ekwador nie powiększył swojego prowadzenia.

2
6
3
1
2
78'

Żółtą kartkę otrzymał Akram Afif za złośliwy faul na połowie przeciwnika.

4
77'

Akram Afif podniósł ciśnienie publiczności i to z dwóch powodów. Po pierwsze jego uderzenie zza pola karnego wyglądało przez moment całkiem obiecująco, a kiedy już przestało tak wyglądać, to zagrażało znokautowaniem kibica.

3
14
4
5
3
76'

Ekwador. Schodzi: Enner Valencia. Wchodzi: Jose Cifuentes.

Jose Cifuentes #5
6
3
1
1
3
75'

Za moment zejdzie bohater meczu.

6
3
4
2
73'

Pervis Estupinan zabrał się za wykonanie rzutu wolnego na połowie Kataru. Nieudana wrzutka i po niej piłka zatrzymała się na głowie jednego z obrońców.

2
2
2
71'

Katar. Schodzi: Almoez Ali. Wchodzi: Mohammed Muntari.

Mohammed Muntari #9
Almoez Ali #19
1
1
2
71'

Katar. Schodzi: Hassan Al-Haydos. Wchodzi: Mohammed Waad.

Mohammed Waad #4
Hassan Al-Haydos #10
3
1
68'

Ekwador. Schodzi: Romario Ibarra. Wchodzi: Jeremy Sarmiento.

1
66'

Na trybunach zorganizowany doping dla Kataru. Przynajmniej w pokazanym przez kamerę sektorze. Trochę okrzepli gospodarze, ale czas ucieka, a nawet nie straszą bramkarza Ekwadoru strzałami celnymi.

6
6
2
2
2
64'

Przytomnie na przedpolu bramkarz Kataru.

1
2
2
61'

Akurat Ekwador musiał radzić sobie w dziesięciu i wtedy jedenastu Katarczyków przeprowadziło najgroźniejszą akcję. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, zagapili się goście, a uderzenie ominęło nieznacznie bramkę Hernana Galindeza.

7
2
6
3
3
60'

Ma co robić lekarz reprezentacji Ekwadoru. Kolejna przerwa po urazie.

2
5
2
5
58'

Blisko godzina meczu otwarcia za nami.

4
2
1
1
2
56'

Żółtą kartkę otrzymał Jhegson Mendez za faul na połowie przeciwnika.

5
55'

Ponownie zaczęli bawić się goście. Romario Ibarra wypracował sobie miejsce do oddania strzału przed polem karnym Kataru, ale oddał zbyt oczywiste uderzenie. Bramkarz gospodarzy pokazał, że nie został nim przypadkiem.

4
2
2
1
1
53'

Gonzalo Plata. Na takie efektowne dryblingi czekaliśmy. Ośmieszona grupka zawodników w bordowych strojach, ale ostatecznie zabrakło dobrego strzału po dograniu szalejącego pomocnika.

3
2
1
1
1
52'

Ostatnie przyspieszenia zespołu z Ameryki Południowej z wykorzystaniem lewego skrzydła. Były dwa zablokowane podania, a kiedy już pojawiło się uderzenie, to wysoko ponad poprzeczką w bramce Saada Al-Sheeba.

1
1
1
1
3
50'

Spokojnie po przerwie. Katar nie umie, a Ekwadorowi się - oby chwilowo - odechciało.

5
7
3
4
3
48'

Katarczykom nie pozostało nic innego niż zagrać odważniej po powrocie z szatni na boisko. Rozegranie zespołu z Azji, ale skończyło się przed polem karnym. Znacznie ciekawiej wyglądał kontratak reprezentantów Ekwadoru.

2
czas Druga połowa
komentarz

Mundial w Katarze przynosi kilka nowości, a kolejne już za cztery lata.

1
1
1
1
komentarz

Wśród kandydatów na objawienie turnieju jest Ekwadorczyk.

1
1
1
1
Czy Katar strzeli gola w mistrzostwach świata?
2
13
3
1
1
komentarz

Pierwsza połowa w mundialowym meczu za nami. Reprezentacja Ekwadoru o dwie klasy i dwa gole lepsza niż Katar. Gospodarze nie odpowiedzieli na uderzenia Ennera Valencii ani jednym składnym atakiem. Nie zanosi się na zwrot akcji, ale nie takie historie widziała piłka nożna. Dlatego pozostało cierpliwie czekać na drugą część.

21
16
4
2
2
45+3'

Tak wyglądało otwarcie katarskiego mundialu.

1
8
2
3
3
45+2'

Enner Valencia na razie nie musi opuszczać boiska, więc jest szansa na hat-tricka.

6
4
45'

2
4
1
1
1
44'

Trzeba będzie trochę podoliczać. Dwie przerwy spowodowane urazami reprezentantów Ekwadoru, a do tego wideo weryfikacja.

3
2
1
1
3
43'

Przerwa spowodowana urazem Ennera Valencii.

2
3
3
9
2
42'

Na chwilę można powrócić do wzbudzającej emocje sytuacji z początku meczu. Naprawdę minimalny spalony.

2
4
1
1
40'

Jeden z Katarczyków zwrócił uwagę włoskiemu sędziemu na przedłużającą się przerwę spowodowaną urazem. wygląda na to, że gospodarze jeszcze planują rzucić się do zdecydowanego ataku.

2
27
4
1
1
37'

Trzech reprezentantów Kataru napomnianych żółtą kartką. Z kolei kibice w żółtych koszulkach są zachwyceni przebiegiem meczu na trybunach.

14
7
2
1
1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Karim Boudiaf za ostre przewinienie w kole środkowym.

14
8
1
1
3
35'

Enner Valencia już z dwoma strzałami do bramki.

11
5
1
1
33'

Po golu kamera pokazała zrezygnowanego selekcjonera reprezentacji Kataru. Jego podopieczni nie radzą sobie zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Jeszcze jest prawie godzina na odwrócenie wyniku, ale nie zanosi się.

10
18
1
2
1
31'

Gol! Strzelił Enner Valencia. Asystował mu Angelo Preciado.

Nieco ponad dwa kwadranse i Ekwador odbiera gospodarzom nadzieje. Enner Valencia wyrasta na najważniejszego piłkarza meczu otwarcia. Dublet doświadczonego napastnika! Kapitalnie przymierzył głową w narożnik bramki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Mnóstwo swobody mają Ekwadorczycy na połowie Kataru.

4
29'

Żółtą kartkę otrzymał Moises Caicedo za spóźniony wślizg w nogi przeciwnika.

1
3
9
4
4
28'

Tak padła pierwsza bramka w katarskim mundialu.

8
4
3
1
25'

Nic nie dzieje się w polu karnym Ekwadoru, tylko kibice na stadionie widzą jego bramkarza.

23
13
2
3
1
23'

Energiczni Ekwadorczycy są zbyt ruchliwi dla reprezentantów Kataru. Przez moment otworzyła się przed gospodarzami możliwość przeprowadzenia kontrataku, jednak natychmiast zostali osaczeni przez rywali.

19
17
4
1
1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Almoez Ali za brzydkie zatrzymanie Ennera Valencii.

Katar
29
11
3
4
2
20'

Nie radzi sobie obrona Kataru, ale ratują ją minimalne spalone. Niebezpieczna akcja Ekwadoru została z czasem przerwana z powodu spalonego Pervisa Estupinana. Zresztą uderzenie było niecelne i strzelec ma wymówkę.

11
21
4
3
2
18'

Goście na prowadzeniu. 1:0!

21
6
3
2
1
16'

Gol! Strzelił Enner Valencia.

Co się odwlecze, to nie uciecze! Ekwador na prowadzeniu w meczu otwarcia mistrzostw świata. Enner Valencia zabrał się za wykonanie rzutu karnego, który sam wypracował i pokonał Saada Al-Sheeba miękkim uderzeniem. Katar jak dotąd bez argumentów i będzie odrabiać stratę w swoim debiucie.

263
95
11
11
7
15'

Żółtą kartkę otrzymał Saad Al-Sheeb za sprokurowanie rzutu karnego.

7
15'

Rzut karny dla Ekwadoru za faul Saada Al-Sheeba na Ennerze Valencii!

76
24
2
3
6
10'

Raz jeszcze drużyna z Ameryki Południowej od rzutu wolnego blisko pola karnego Kataru. Płasko bita piłka nie została wykorzystana do oddania uderzenia na bramkę Saada Al-Sheeba.

2
3
6
4
15
9'

Ekwador ponownie na połowie przeciwnika. Tym razem akcja budowana bardzo spokojnie i uszczęśliwieni anulowaniem gola gospodarze mają czas na przesunięcie się w obronie.

14
9
3
2
41
6'

Gra wznowiona po wideo weryfikacji.

22
106
26
36
1147
3'

Anulowany gol! Ekwador długo przymierzał się do wykonania rzutu wolnego, ale ostatecznie zrobił to prawie idealnie. Pierwsze lądowanie piłki w bramce po stałym fragmencie gry. Kompletnie pogubił się bramkarz Kataru na przedpolu, nie pomogli obrońcy i drużyna z Ameryki Południowej wpakowała piłkę do sieci.

52
208
46
62
975
2'

Reprezentacja Kataru w bordowych strojach z białymi elementami, a Ekwador w żółtych koszulkach i spodenkach. Na razie bez pierwszego gola w turnieju, ale z pierwszym faulem popełnionym przez gospodarza.