Zakończony
Iran
90+13'

Gol! Strzelił Mehdi Taremi.

Strata dwóch goli nie wystawia dobrego świadectwa Anglikom. Wygrana co prawda niezagrożona, ale jest co poprawiać.

40
28
9
8
11
90+11'

I rzut karny dla Iranu!

42
37
15
12
20
90+10'

Nie kończymy, nie nie, jeszcze wideo weryfikacja. Może być rzut karny dla Iranu.

10
12
7
5
4
90+8'

Świetna szansa na drugiego gola Iranu w doliczonym czasie. Sardar Azmoun wyskoczył w tempo do podania prostopadłego za linię obrońców Anglii, miał przed oczami wyłącznie Jordana Pickforda, ale przesadził ze swoim strzałem w poprzeczkę!

8
3
5
4
2
90+5'

Ostrzegali przed mundialem, że będzie skrupulatne doliczanie minut i już w drugim meczu trzeba się o tym przekonać. 14 minut w pierwszej połowie, 10 minut po przerwie.

9
2
4
2
2
90'

Doliczone 10 minut.

14
7
4
3
2
90'

Gol! Strzelił Jack Grealish. Asystował mu Callum Wilson.

Na zakończenie podstawowego czasu podręcznikowo przeprowadzona akcja między tradycyjnie rozsypanymi obrońcami Iranu. Podanie prostopadłe trafiło do Calluma Wilsona, a ten jeszcze oddał piłkę innemu zmiennikowi Jackowi Grealishowi. Pozostało oddać uderzenie do odsłoniętej bramki.

26
3
2
4
7
87'

Długie podanie w pole karne Iranu. Skuteczna interwencja bramkarza na przedpolu i tym razem nie było uderzenia.

2
2
1
2
84'

Ponownie Marcus Rashford dryblował wewnątrz pola karnego przeciwnika. Zanosiło się na kolejną akcję zakończoną powodzeniem, jednak już uderzenie zostało zablokowane. Naprawdę duża swoboda prezentowana przez podopiecznych Garetha Southgate'a.

4
3
5
4
5
80'

I kolejna przerwa. Powiedzieć, że nikomu się specjalnie nie spieszy, to nic nie powiedzieć.

1
7
4
2
77'

Iran. Schodzi: Ahmad Nourollahi. Wchodzi: Sardar Azmoun.

5
77'

Powolne rozegranie reprezentantów Anglii i sprowokowali oni przeciwników do pressingu. Iran miał szansę na poprawienie wyniku, ale szybki atak zakończył się tym razem niecelnym strzałem Mehdiego Taremiego.

1
75'

Anglia. Schodzi: Harry Kane. Wchodzi: Callum Wilson.

4
3
2
5
3
73'

Sześć goli? Nieźle. Dramaturgii co prawda zero, ale na ładne akcje bramkowe można popatrzeć.

11
71'

Gol! Strzelił Marcus Rashford. Asystował mu Harry Kane.

Desant zmienników okazał się świetnym rozwiązaniem również dla reprezentacji Anglii. Błyskawicznie odzyskała ona cztery gole przewagi! Marcus Rashford nie potrzebował dużo czasu na zdobycie bramki. Gra z takimi obrońcami jak ci z Iranu to przyjemność. Marcus Rashford dostał podanie od Harry'ego Kane'a, położył sobie przeciwnika i spokojnie przymierzył do sieci.

33
9
4
5
6
71'

Anglia. Schodzi: Harry Maguire. Wchodzi: Eric Dier.

3
1
2
2
71'

Anglia. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Phil Foden.

70'

Anglia. Schodzi: Raheem Sterling. Wchodzi: Jack Grealish.

70'

Anglia. Schodzi: Bukayo Saka. Wchodzi: Marcus Rashford.

69'
3
67'

Będzie również zmieniać Gareth Southgate, ale na razie przerwa spowodowana problemem zdrowotnym Harry'ego Maguire'a.

2
1
1
65'

Gol! Strzelił Mehdi Taremi. Asystował mu Ali Gholizadeh.

Komplet pięciu zmian przeprowadzony przez selekcjonera Iranu i dopiero po nich jest trafienie honorowe. A może to początek szalonego pościgu? Zbyt miękko bronili Anglicy na skrzydle, a piłka powędrowała ostatecznie w pole karne do Mehdiego Taremiego. Napastnik nie zastanawiał się nad sposobem zakończenia ataku i huknął prawą stopą pod poprzeczkę w bramce Jordana Pickforda!

14
63'

Iran. Schodzi: Milad Mohammadi. Wchodzi: Mehdi Torabi.

62'

Gol! Strzelił Bukayo Saka. Asystował mu Raheem Sterling.

Bawią się Anglicy i trudno się dziwić. Dawno przecież nie zwyciężyli. Bukayo Saka z drugim trafieniem w tym meczu. W pole karne podał do niego Raheem Sterling, a strzelec wypracował sobie miejsce do oddania płaskiego uderzenia między dwoma sładko drzemiącymi przeciwnikami. 4:0!

61'

Tymczasem zobaczyliśmy uderzenie z dystansu i Jordan Pickford musiał mieć się na baczności. Odprowadził on piłkę wzrokiem poza boisko.

4
3
3
60'

Jude Bellingham strzelił gola otwierającego wynik meczu grupowego mistrzostw świata pomiędzy Anglią a Iranem. Była to jednocześnie pierwsza bramka w historii mundiali strzelona przez piłkarza urodzonego w XXI wieku.

1
59'

Próba zaatakowania przez Iran została zatrzymana przez sędziego asystenta.

3
2
2
2
2
56'

Potężnie rozpędził się Raheem Sterling. W pewnym momencie zabrakło mu zdecydowania, a może energii i interweniował ostatni obrońca z Iranu. Tylko korner dla zespołu z Wysp Brytyjskich.

2
1
1
2
2
54'

Iran stracił w pierwszej połowie podstawowego bramkarza.

4
1
52'

W przerwie selekcjoner Iranu postanowił przeprowadzić trzy zmiany za jednym zamachem, więc już czterech zawodników z podstawowego składu jest poza boiskiem. To raczej jasna recenzja gry Persów w pierwszej połowie spotkania.

4
4
51'

Po agresywnym ataku na Harry'ego Kane'a była przerwa, w której napastnik reprezentacji Anglii dochodził do siebie z pomocą sztabu medycznego. Później uderzenie Kierana Trippiera z rzutu wolnego, ale prosto w mur.

2
2
1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Morteza Pouraliganji za atak wślizgiem w nogi Harry'ego Kane'a.