Mecze towarzyskie
29 cze 2022 15:00
87'

Druga połowa bardzo przeciętna w wykonaniu Legii Warszawa. Tak przed desantem zmienników, jak również po nim ma problem z tworzeniem sytuacji podbramkowych. Wejście graczy doświadczonych występami w austriackiej Bundeslidze i w Lidze Mistrzów kompletnie odebrało impet zespołowi z PKO Ekstraklasy.

2
1
1
85'

Ostatnie szanse obu drużyn na poprawienie wyniku.

80'

Tym razem akcja Red Bulla Salzburg została zakończona niedopieszczonym dośrodkowaniem i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez bramkarza Legii Warszawa.

77'

Ponownie gorąco po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Legii Warszawa, ale tym razem Red Bull Salzburg nie strzelił gola z powodu gwizdka sędziego.

1
75'

Teraz to Legia Warszawa musi gonić przeciwnika, ale po zmianach personalnych nie widać dużych nadziei na przynajmniej doprowadzenie do remisu. Na razie mocniej zapachniało czwartym golem Red Bulla niż trzecim podopiecznych Kosty Runjaicia.

1
72'

Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez ekipę z Salzburga.

68'

Między trafieniami Red Bulla Salzburg były liczne roszady personalne w Legii Warszawa. na razie Kosta Runjaić nie może być zadowolony z wprowadzenia zmienników, czego nie można powiedzieć o szkoleniowcu Red Bulla Salzburg. Benjamin Sesko oraz Junior Adamu wbiegli na boisko z ławki rezerwowych.

2
1
1
1
1
64'

Gol! Strzelił Junior Adamu.

Spokojne uderzenie z rzutu karnego do bramki. Piłka znalazła się w innym miejscu niż wylądował golkiper Legii Warszawa. Red Bull Salzburg na prowadzeniu 3:2!

4
64'

Rzut karny dla Red Bulla!

5
2
1
2
1
62'

Gol! Strzelił Benjamin Sesko.

Ekspresowo pozbyli się prowadzenia piłkarze Legii Warszawa. Kombinacyjna akcja pozwoliła na wypracowanie miejsca do oddania uderzenia Benjaminowi Sesko, a ten płaskim kopnięciem doprowadził do remisu 2:2.

Benjamin Sesko #30
4
7
1
2
3
59'

Gol! Strzelił Benjamin Sesko. Asystował mu Nicolas Capaldo.

Drużynie z Austrii pomógł stały fragment gry w 59. minucie. Benjamin Sesko przeskoczył wszystkich obrońców i główkował z bliska do bramki po dośrodkowaniu Nicolasa Capaldo z rzutu rożnego.

5
57'

Spokojne rozegranie Legii Warszawa na własnej połowie boiska. W pewnym momencie przed rzeczywistymi gospodarzami sparingu otworzyła się możliwość zagrożenia kontratakiem, jednak zbyt chaotyczne podanie zakończyło się złapaniem piłki przez Kacpra Tobiasza.

1
1
1
52'

Po przerwie zarysowała się przewaga Red Bulla pod względem posiadania piłki, ale jego niezdarne rozegrania są kasowane przez zawodników z Warszawy. Stopniowo przybliżają się oni w ten sposób do odniesienia zwycięstwa.

1
1
50'

Nieudane rozegranie Red Bulla Salzburg i wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane Legionistom.

1
1
48'

Pierwsza próba zmniejszenia strat do Legii Warszawa po przerwie, ale akcja Red Bulla Salzburg została przerwana z powodu spalonego. W tych okolicznościach od rzutu wolnego drużyna z Polski.

1
1
46'

Druga połowa.

1
1
40'

Piłka ponownie w bramce Red Bulla, ale wcześniej gwizdek sędziego i nie ma trzeciego gola.

1
1
1
5
1
36'

Dwie kolejne akcje Legii Warszawa zakończone strzałami. Po obu piłka nie poleciała w lustro bramki, ale z powodu rykoszetu była jeszcze możliwość zaskoczenia Nico Mantla po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
34'

Piłka ponownie odebrana zawodnikom w granatowych strojach z błękitnymi elementami. Tym razem jednak Legia Warszawa nie zdołała przetransportować jej w pole karne przeciwnika.

1
1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa Legia interweniowała po wrzutce z rzutu rożnego.

1
27'

Kolejna skasowana akcja Red Bulla Salzburg w bezpiecznej odległości od bramki Kacpra Tobiasza. Młoda drużyna z Austrii jak dotąd stworzyła sobie jedną bardzo dogodną sytuację podbramkową. Przed momentem próbowała zagrozić płaskim dośrodkowaniem, ale zostało ono unieszkodliwione rozpaczliwym wślizgiem.

2
22'

Rośnie przewaga Legii Warszawa!

1
1
4
2
19'

Gol! Strzelił Ernest Muci. Asystował mu Blaz Kramer.

W 19. minucie zrobiło się 2:0 dla Legii. Tym razem akcja bramkowa była elegancka i dłuższa. Josue uruchomił przytomnym podaniem Blaza Kramera, a ten spokojnie utrzymał się w posiadaniu piłki na skraju pola karnego. Nowy napastnik warszawskiego zespołu poczekał na ruch Ernesta Muciego, a ten po dośrodkowaniu oddał ekwilibrystyczne uderzenie. W ten sposób dorzucił gola do wcześniejszej asysty.

Legia Warszawa
2
3
4
17'

Zmarnowana szansa na zagrożenie Legii Warszawa z rzutu wolnego. Wysoko zawieszona dośrodkowaniem piłka została wyekspediowana przez Artura Jędrzejczyka.

2
15'

Po kwadransie na prowadzeniu Legia Warszawa. Podeszli odważniej wysokim pressingiem rzeczywiści gospodarze tego meczu, ale skończyło się popełnieniem faulu na połowie przeciwnika.

1
12'

Młoda austriacka drużyna ma na razie problem z narzuceniem przeciwnikom swojego stylu. Nie dość, że banalna pomyłka, popełniona w pobliżu własnego pola karnego, kosztowała ją ekspresowo stratę gola, to jeszcze na dodatek Legia Warszawa umiejętnie utrzymuje się w posiadaniu piłki.

1
1
8'

Legia Warszawa utrzymuje się w posiadaniu piłki w centrum boiska. Na razie podopieczni Kosty Runjaicia nie pozwolili przeciwnikom na poważne zagrożenie bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza.

5'

Josue zdobył prowadzenie dla Legionistów.

1
1
1
1
2'

Gol! Strzelił Josue. Asystował mu Ernest Muci.

Legia zdobyła prowadzenie po nieco ponad minucie sparingu. Poskutkował wysoki pressing na połowie Red Bulla Salzburg. Podopieczni Kosty Runjaicia przechwycili piłkę blisko linii pola karnego. Wystarczyło następnie jedno podanie, żeby wypracować sobie miejsce do oddania płaskiego uderzenia zza linii pola karnego do siatki.

3
2
2
2
czas Start meczu
14:55

Sparing rozpocznie się w drugim terminie w środę o godzinie 15.

2
2
17:48

Mecz Legii Warszawa został odwołany z powodu złej pogody.

3
4
2
1
3
17:09

Legia Warszawa zmierzy się w swoim trzecim sparingu w letnim okresie przygotowań z Red Bullem Salzburg. Podopieczni Kosty Runjaicia potrafili wcześniej odnieść zwycięstwo 3:1 z Chojniczanką i ponieśli porażkę 0:1 z Sepsi Sfantu Gheorghe. Wtorkowa gra będzie swoistym podsumowaniem zgrupowania w austriackim Fieberbrunn.