Nie ma gola. Kaoru Mitoma również nie pokonał Dominika Livakovicia.

0:1. Nikola Vlasić dał prowadzenie Chorwacji.

1
19
16
komentarz

Nie ma gola. Takumi Minamino nie zaskoczył zbyt banalnym strzałem Dominika Livakovicia.

komentarz

I o awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata 2022 zdecyduje pierwszy w katarskim turnieju konkurs rzutów karnych.

105
40
14
17
17
120'

Doliczona minuta.

25
8
7
7
11
119'

Ao Tanaka oberwał piłką w głowę po dośrodkowaniu Borny Barisicia. Japończyk dał do zrozumienia, że jest tylko nieco oszołomiony i poradzi sobie bez wsparcia medyków.

15
4
2
4
4
116'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Borna Barisić za ostre przewinienie.

29
8
6
8
9
112'

Podnosi się doping dla obu coraz mocniej zmęczonych meczem drużyn. Chorwacja poderwała się do ataku z wykorzystaniem prawego skrzydła, ale kolejne dośrodkowanie Josipa Juranovicia zostało poskromione przez zdyscyplinowanych reprezentantów Japonii.

18
12
6
5
5
108'

Jeszcze zmieniają selekcjonerzy z nadzieją na wprowadzenie nowej energii na boisko, a może sięgają już po skutecznych egzekutorów rzutów karnych.

27
12
12
8
7
czas Druga połowa dogrywki
106'
ZMIANA
5
5
8
4
6
106'
ZMIANA

Chorwacja. Schodzi: Ante Budimir. Wchodzi: Marko Livaja.

1
5
2
1
3
106'
ZMIANA

Japonia. Schodzi: Hidemasa Morita. Wchodzi: Ao Tanaka.

2
105'

Doliczone dwie minuty.

4
3
6
3
4
105'

Kaoru Mitoma miał szansę na pokonanie Dominika Livakovicia, ale trafił prosto w chorwackiego bramkarza! Indywidualna akcja zakończona uderzeniem zza pola karnego, jednak zbyt oczywistym i pozostaje 1:1.

6
5
6
6
5
103'

Seria starć w centrum boiska rozstrzygnięta przez podopiecznych Zlatko Dalicia, ale nic z tego nie wynikło. Co prawda przez chwilę była nadzieja na przeprowadzenie szybkiego ataku, jednak Japonia zorganizowała się w obronie na czas.

3
2
2
4
1
101'

Brakuje ładu i składu w atakach obu reprezentacji i to od dłuższego czasu. Chorwacja częściej w ataku pozycyjnym, Japonia częściej w kontratakach, ale oba pomysły są równie nieskuteczne.

9
3
6
5
4
99'
ZMIANA
2
1
2
4
14
99'
ZMIANA

Chorwacja. Schodzi: Luka Modrić. Wchodzi: Lovro Majer.

2
7
4
4
96'

Była przerwa w grze po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu w powietrzu z udziałem Maria Pasalicia. Obaj poszkodowani piłkarze podnieśli się na równe nogi i nie jest konieczne przeprowadzenie zmian przez selekcjonerów.

3
2
2
92'

Shogo Taniguchi główkował nieznacznie obok bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka nie była perfekcyjna i Japończyk nie naprawił sytuacji celnym uderzeniem.

komentarz

Pierwsza w mistrzostwach świata 2022 dogrywka. Japonia nie nacieszyła się prowadzeniem i po golu Ivana Perisicia na 1:1, już nikomu nie udało się przeprowadzić ataku na miarę odniesienia zwycięstwa.

20
8
7
5
8
90'

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

13
3
3
6
6
90'

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić za przewinienie taktyczne.

13
7
4
9
3
88'

Z tak powolnym rozgrywaniem piłki na pewno nie uda się oddać rozstrzygającego strzału w ostatnich minutach drugiej połowy. Kamil Kosowski powiedział, że jedni i drudzy nie potrafią zabrać się do ataku. Właśnie tak to aktualnie wygląda.

2
6
1
3
87'
ZMIANA

Japonia. Schodzi: Ritsu Doan. Wchodzi: Takumi Minamino.

86'

Chorwacja nie ma pomysłu na ponowne umieszczenie piłki w bramce Japonii. Na dodatek jej uderzenia są niedokładne. Przed momentem Mario Pasalić główkował niecelnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

7
5
1
3
84'

Za spokojne rozegranie reprezentacji Chorwacji, a kiedy już próbowała przyspieszyć, to zabrakło dokładności w wymianie podań Mateo Kovacicia z Ivanem Perisiciem.

6
1
2
1
81'

Chorwacja przeprowadziła atak z wykorzystaniem prawego skrzydła. Piłka nie dotarła jednak do Antego Budimira i została sprzątnięta na przedpolu przez bramkarza reprezentacji Japonii.

4
1
2
1
77'

Ivan Perisić oddał potężne uderzenie zza linii pola karnego, a piłka przeleciała po nim nieznacznie obok bramki Japonii! Jeszcze po drodze był kontakt z jednym z broniących podopiecznych Hajime Miriyasu, więc wicemistrzowie świata mieli możliwość wykonania rzutu rożnego.

3
2
1
2
2
76'

W ostatnich minutach nie zapachniało rozstrzygnięciem. Japonia nie jest równie dynamiczna jak w pierwszej połowie i wygląda na skoncentrowaną na utrzymaniu kompromisowego wyniku.

2
1
3
3
4
75'
ZMIANA

Japonia. Schodzi: Daichi Kamada. Wchodzi: Hiroki Sakai.

Daichi Kamada #15
1
1
2
73'

Reprezentacja Chorwacji wypracowała dla siebie wznowienie od rzutu rożnego. Po krótkiej wymianie podań było nieudane płaskie dośrodkowanie Luki Modricia.

6
4
3
70'

Selekcjonerzy szukają sposobu na rozstrzygnięcie rywalizacji w podstawowym czasie. Na początku drugiej połowy Japonia nie wykorzystała szansy na podwojenie prowadzenia i w ostatnich minutach Chorwacja spędza zdecydowanie więcej czasu na połowie przeciwnika.

1
1
2
1
68'
ZMIANA
66'

Ante Budimir nie strzelił drugiego gola dla Chorwacji po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Nieznacznie niecelnie główkował, a Zlatko Dalić już widział oczami wyobraźni trafienie debiutującego w katarskim mundialu napastnika.

6
4
1
4
64'
ZMIANA

Japonia. Schodzi: Yuto Nagatomo. Wchodzi: Kaoru Mitoma.

64'
ZMIANA

Japonia. Schodzi: Daizen Maeda. Wchodzi: Takuma Asano.

Daizen Maeda #25
3
63'

Luka Modrić oddał potężne uderzenie zza pola karnego, ale nie udało mu się pokonać bramkarza reprezentacji Japonii! Świetna robinsonada golkipera, który nie pozwolił na wrzucenie piłki za jego kołnierz.

7
3
1
62'
ZMIANA
59'

Japonia musi pogodzić się z ponownym remisem. Nie widać jednak zniechęcenia w jej szeregach, ponieważ po golu Ivana Perisicia, postraszyła już jednym niebezpiecznym uderzeniem Dominika Livakovicia.

6
3
2
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ivan Perisić. Asystował mu Dejan Lovren.

Gol! Chorwacja doprowadziła do remisu 1:1 uderzeniem głową Ivana Perisicia. Doświadczony piłkarz ukrył się między obrońcami z Japonii i przymierzył w narożnik bramki po wrzutce Dejana Lovrena z głębi pola. Japonia musi już zapomnieć o swoim prowadzeniu.

32
16
8
23
39
54'

Nie ma rzutu karnego dla Chorwacji po starciu z udziałem Bruna Petkovicia. Energicznie protestowali piłkarze z Europy, ale ich presja nie podziałała ani na amerykańskiego sędziego, ani na jego pomocników przed monitorami.

12
5
3
2
9
50'

Japonia nie chowa się na razie przed przeciwnikiem, a jej niebezpieczna akcja została przeprowadzona przez lewe skrzydło. Ostatecznie płaskie dośrodkowanie zostało zatrzymane przez zawodników z Chorwacji.

13
3
3
2
4
48'

Pierwszą szansę na gola po przerwie mieli reprezentanci Japonii, ale Daichi Kamada nie zdołał przymierzyć do bramki Dominika Livakovicia. Chorwacja dostała poważne ostrzeżenie, a to ona miała zaatakować po powrocie z szatni na boisko.