(2:0)
Zakończony
Senegal
komentarz

Koniec meczu! Bardzo pewne zwycięstwo Anglii z Senegalem 3:0. Nie było wątpliwości, która z drużyn była tego wieczora lepsza. W 1/4 finału czeka nas absolutny hit Anglii z Francją.

11
3
1
1
3
90+3'

Dieng strzela prosto w mur.

6
8
3
2
2
90+3'

Jeszcze jeden rzut wolny dla Senegalu. Do bramki 30 metrów.

3
3
1
3
90+1'

Shaw centrował miękko na dalszy słupek, dopadł do piłki Rashford, ale strzelił tylko w boczną siatkę.

4
6
2
1
1
90'

Sędzia dolicza minimum cztery minuty. Zupełnie niepotrzebnie, ale cóż, takie są przepisy.

7
9
2
2
89'

Była okazja dla Senegalu. Ładna klepka z prawej strony, Sabaly zagrał płasko w pole karne, ale nie trafił w piłkę na piątym metrze Dieng! Po chwili z dystansu bardzo niecelnie uderzał jeszcze Pape Sarr.

3
4
3
87'

I pewnie na przedpolu Pickford. Zero zagrożenia pod bramką.

8
5
2
2
87'

Maguire po raz kolejny wybija piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony. Po chwili z dystansu uderzał Gueye, był rykoszet. Rzut rożny dla Senegalu.

2
2
2
2
2
86'

Piłkarskie dożynki w Katarze. Oba zespoły chciałyby, żeby ten mecz już się skończył.

5
7
1
1
84'
84'

Dośrodkowanie z lewej strony, wyskoczył najwyżej w polu karnym Diedhiou, ale strzelił niecelnie.

3
2
2
1
1
82'
80'

A mogło być wyżej. Rashford doskonale zagrywał płasko wzdłuż pola karnego i centymetrów zabrakło, by Kane na wślizgu wpakował piłkę do bramki.

6
1
4
5
79'

Niewiele dzieje się na boisku w ostatnich minutach. Anglia jest usatysfakcjonowana wynikiem. Senegal natomiast nie ma pomysłu na zdobycie choć jednej bramki.

2
6
1
1
77'
7
5
3
3
3
76'
76'

Kwadrans do końca. Sfrustrowany Koulibaly zaatakował Kane'a od tyłu. Już po podaniu, nie było szans przechwycenia tej piłki.

2
2
1
2
76'
74'

Pape Sarr strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów. Niecelnie. Pickford wszystko kontrolował.

5
6
1
2
1
72'
5
2
3
2
2
69'

Henderson blokuje uderzenie Pape Sarra z dystansu.

5
3
2
2
1
68'

Próbował złamać schemat Sabaly. Zagrywał prostopadle w kierunku napastnika, ale niedokładnie. Łapie piłkę Pickford. Jeden z niewielu kontaktów z piłką w drugiej połowie.

2
2
2
1
67'

Zero argumentów po stronie Senegalu.

5
8
3
6
4
65'
5
1
1
2
2
65'
63'

Szykują się zmiany w angielskiej drużynie. Selekcjoner pewnie będzie chciał dać odpocząć części zawodników przed ćwierćfinałem.

2
1
1
1
2
63'

Ismaila Sarr ma jakieś problemy zdrowotne. Gra na moment została przerwana.

3
1
1
61'

Problemy Senegalu z wyjściem z własnej połowy, nie mówiąc już o przedostaniu się w okolice pola karnego Pickforda.

3
1
2
2
60'

Pressing Anglików. Nie chcą zadowolić się prowadzeniem 3:0. Oni chcą iść po kolejne gole. Senegal pogubiony, rozbity. Trzy zmiany w przerwie nic nie dały.

1
1
1
2
57'

Gol! Strzelił Bukayo Saka. Asystował mu Phil Foden.

Demolka! Kolejna świetna akcja Anglii. Foden ruszył lewym skrzydłem, zagrał płasko w pole karne, a Saka techniczną podcinką przerzucił piłkę nad bramkarzem!

13
5
4
7
10
56'

Groźny strzał z dystansu oddał Kane. Mendy miał problemy, wypuścił piłkę z rąk, lecz nie ruszył do dobitki żaden z Anglików.

1
1
3
56'

Henderson w roli skrzydłowego. On jest dziś wszędzie. Dośrodkowanie jednak niecelne.

3
54'

Popsuli teraz kontrę Anglicy. Kane źle wybrał, podał do Saki, który miał trudną pozycję do strzału i kopnął obok bramki.

3
1
1
1
1
53'

A Anglicy spokojnie, cierpliwie. Wymieniają kolejne podania na połowie przeciwnika.

3
2
1
2
4
52'

Anglia kontroluje wydarzenia na boisku. Dwa gole przed przerwą dały jej dużo pewności siebie. Senegal musi zaatakować.

6
5
1
3
3
50'

Pape Sarr strzelał niecelnie zza pola karnego. Nie miała szans powodzenia ta próba.