Maroko czeka na końcowy gwizdek. Desperackie ataki Portugalii.

8
12
8
90+7'

Szansa dla Portugalii! Świetne dośrodkowanie Leao i Pepe pudłuje z pięciu metrów! To powinien być remis!

66
125
14
10
14
90+6'

Zakaria Aboukhlal marnuje sytuację sam na sam! Zlekceważył to i strzelił prosto w Diogo Costę!

30
24
22
101
38
90+5'

Dośrodkowanie Joao Cancelo na dalszy słupek. Wyskoczył Ruben Dias, ale nie sięgnął piłki.

106
70
10
12
12
90+4'

Na stojąco oglądają końcówkę meczu rezerwowi zawodnicy Portugalii. Tam nikt nie siedzi. Ostatnie cztery, może pięć minut. Portugalia atakuje.

30
66
13
6
8
90+3'

Spóźnione wejście Cheddiry. Szybko zobaczył dwie żółte kartki i kończy udział w tym meczu!

18
12
14
55
26
90+3'
102
90+2'

Horta na obieg do Bruno Fernandesa... za mocno! Nie opanował piłki w boisku zawodnik Manchesteru United. Jeszcze wściekły mocno kopnął w bandę.

10
8
4
2
2
90+1'
36
90+1'

Prostopadłe podanie w kierunku Ronaldo, ten mądrze uderzył z szesnastu metrów przy bliższym słupku, ale Bono nie dał się zaskoczyć.

20
12
4
2
4
90'

Sędzia doliczył minimum osiem minut!

12
12
18
18
68
90'

Pepe już nie wraca. Gra jako kolejny napastnik.

14
22
6
8
10
90'

Coraz mniej czasu ma Portugalia. Czyżby kolejna sensacja na tych mistrzostwach? Wszystko na to wskazuje.

108
48
6
6
4
89'

Portugalia w ataku pozycyjnym. Chciał zaskoczyć Joao Felix, ale najbardziej zaskoczył niespodziewającego się podania Bruno Fernandesa. Świętują Marokańczycy na trybunach.

42
18
4
6
6
87'
72
40
8
6
8
86'

Sygnalizują zagranie ręką El Yamiqa w polu karnym Portugalczycy! VAR sprawdził i okazało się, że było czysto.

36
22
8
6
10
86'

Płaskie dośrodkowanie Leao z lewej strony, ale kolejny raz wybijają piłkę zawodnicy z Maroka. Portugalia nie może znaleźć sposobu na ich defensywę.

24
18
2
4
6
84'

Jednak Bruno Fernandes. Chciał to sprytnie zagrać po ziemi, ale nie dał się przechytrzyć Marokańczyk.

26
20
4
2
6
84'

Joao Felix wywalczył rzut wolny z 35 metrów. Czyżby okazja dla Ronaldo?

10
8
4
4
16
82'

Fantastycznie broni Bono! Ronaldo wystawił piłkę do Joao Felixa, piękny strzał z szesnastu metrów, ale golkiper Sevilli jest nie do pokonania!

28
9
4
2
2
82'
2
81'
ZMIANA
80'

Dużo niedokładności w zespole Maroka. Tu już nie ma zbyt wielu okazji do kontrataków. Pressing Portugalczyków wymusza na nich błędy.

5
1
4
10
1
79'
ZMIANA
78'

Ziyech nie da rady grać dalej. Sygnalizuje, że potrzebuje zmiany.

2
1
7
5
4
77'

Brakuje dokładności u Joao Cancelo. Miał kolejną dobrą okazję do centry z lewej flanki, ale zagrał zbyt nisko.

12
7
2
4
1
75'

Co to mogła być za kontra Maroka! Ounahi podał do Cheddiry, ale ten nie potrafił opanować piłki w polu karnym. Mogło być już po zawodach!

15
8
7
8
11
74'

Niepewne wyjście Bono na przedpole po rzucie rożnym, ale trącił piłkę końcówkami palców. Było niebezpiecznie.

4
1
6
2
1
73'

Maroko nie wychodzi z własnej połowy. Bronią się z całych sił.

30
8
4
3
8
71'

Ciekawie rozegrany ten rzut wolny przez Bruno Fernandesa. Płaskie podanie w okolice jedenastego metra, ale Bernado Silva nie trafił czysto w piłkę!

4
6
1
70'

Leao ruszył lewym skrzydłem, minął dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim. Dari faulował przy linii końcowej.

2
1
70'
3
69'
ZMIANA
Otavio #25
5
2
2
2
69'
ZMIANA
68'

I jeszcze jedna centra. Tym razem Bruno Fernandes. Zawisł w powietrzu Ronaldo, ale nawet on nie dał rady sięgnąć piłki. Broni Bono.

3
1
1
1
68'

Dośrodkowanie Joao Cancelo, wybija piłkę Dari. Coraz mocniej napierają Portugalczycy.

2
1
1
67'

Szykują się kolejne zmiany w portugalskiej drużynie.

3
5
1
66'

Portugalia w ataku pozycyjnym. To już jest totalna dominacja. Maroko póki co nie pęka w defensywie.

6
2
65'
ZMIANA
Badr Benoun #24
Selim Amallah #15
4
1
1
65'
ZMIANA
4
1
64'

Ależ blisko Portugalia! Bruno Fernandes piekielnie mocno uderzył z osiemnastego metra. Minimalnie nad poprzeczką!

5
3
1
62'

Bardzo mocne dośrodkowanie Bruno Fernandesa, jednak Goncalo Ramos za wolno ruszył do piłki i nie zamknął tej akcji.

2
1
1
61'

Attiyat Allah doskonale powstrzymał na skrzydle Dalota. Przewidział ruch rywala i umiejętnie zablokował go przy linii końcowej. Portugalia atakuje, ale bez efektów.

1
6
1
1
1
61'

Gra toczy się cały czas na połowie Maroka.

6
2
2
2
59'

Ounahi na spalonym. Mają czego żałować Marokańczycy, bo wychodzili do kontrataku. Bardzo wysoko broni Portugalia.

5
3
4
3
5
58'

Powinien tu być remis! Piękna akcja Portugalii, Otavio świetnie zacentrował na głowę Goncalo Ramosa, ale ten strzelił obok słupka!

5
15
1
1
3
57'

Kapitan opuszcza okręt. Saiss nie jest w stanie kontynuować gry. To kolejny cios dla i tak już osłabionej drużyny Maroka.

1
3
2
12
2
57'
ZMIANA
2
3
4
11
5
56'

Tymczasem jakieś problemy zdrowotne Saissa.

2
5
7
2
55'

W odpowiedzi kontratak Maroko. En-Nesyri niezgrabnie przyjmował piłkę, ale wyszło z tego idealne podanie na trzydziestym metrze, lecz Ounahi fatalnie spudłował. Kopnął w trybuny.

2
1
1
1
55'

Szansa dla Portugalii. Rozpędzony Dalot dostał podanie w tempo na prawym skrzydle, ale nie popisał się przy dośrodkowaniu. Wybrał najgorzej, bo posłał piłkę prosto do rąk Bono.

5
4
2
1
3
52'

Boufal zderzył się z Dalotem w powietrzu. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

1
2
1
5
3
52'

Pierwsza akcja Ronaldo. Ruszył lewym skrzydłem, miękkie dośrodkowanie na piąty metr, ale nie popełnił błędu Bono. Pewna interwencja na przedpolu.

13
4
4
2
3
51'
ZMIANA
51'
ZMIANA
18
12
1
8
9
50'

Cristiano Ronaldo już przebrany w strój meczowy. Będzie zmiana.

3
1
4
2
49'

Ale dośrodkowanie Ziyecha! Nikt nie trącił piłki i instynktownie broni Diogo Costa! Po chwili mógł być bohaterem El Yamiq, lecz po jego sytuacyjnym uderzeniu futbolówka przeleciała obok bramki.

1
2
1
2
1
48'

Znakomity rajd zrobił Hakimi. Ruszył prawym skrzydłem, jednak nie miał wsparcia. Co zrobił? Wywalczył rzut wolny. Dał się sprowokować Pepe.

6
2
1
2
1
47'

Po rzucie rożnym dla Portugalii przewrócił się Pepe. Znów próba wymuszenia faulu, ale sędzia nie daje się nabierać.

8
11
1
2
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Czy dojdzie do sensacji?

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Gigantyczne emocje w meczu Maroko - Portugalia. Po gwizdku Portugalczycy doskoczyli do sędziego, gdyż ten nie podyktował rzutu karnego. Cóż, widocznie VAR nie dopatrzył się nieprawidłowości. Wracamy za kwadrans!

48
8
6
8
8
45+2'

Ale kontratak Maroka! Attiyat Allah miał mnóstwo miejsca, ale strzelił obok bramki! Nie trafił dobrze w piłkę.

17
4
3
17
10
45+2'

Kapitalne podanie Joao Felixa w pole karne, opanował piłkę Bruno Fernandes i nagle się przewrócił! Sędzia nie reaguje!

8
2
3
3
45+1'

Otavio leży i cierpi w polu karnym.  To efekt jakiegoś starcia bez piłki.

1
2
7
3
2
45'

Sędzia dolicza minimum dwie minuty.

2
1
4
1
2
45'

Poprzeczka! Mogło się to bardzo szybko odwrócić. Zaskakujący strzał z bardzo ostrego kąta oddał Bruno Fernandes i zabrakło centymetrów do remisu!

12
16
7
6
7
44'

Ależ tu jest głośno na stadionie. Marokańscy kibice mają swój moment do radości.

16
7
1
5
5
43'

Historia pisze się na naszych oczach. Jest to zasłużone prowadzenie Maroka, bo Portugalia nie pokazała do tej pory nic szczególnego.

29
12
6
5
10
42'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Youssef En-Nesyri. Asystował mu Yahia Attiyat Allah.

Doczekali się! Maroko na prowadzeniu! Pięknie to rozegrali, dośrodkowanie z lewej strony, En-Nesyri wyskoczył najwyżej na piątym metrze i wpakował piłkę do bramki! Fatalny błąd popełnił jednak Diogo Costa, który zaliczył pusty przelot.

34
41'

Na spalonym Joao Felix po kolejnym długim podaniu. Zresztą i tak Portugalczyk nie był w stanie minąć dobrze ustawionego Hakimiego.

2
1
1
4
39'

Niepilnowany na szesnastym metrze Joao Felix. Uderzenie bez przyjęcia... niecelnie. Wściekły Bono na swoich kolegów z pola, którzy popełnili spory błąd. Mogło ich to sporo kosztować.

4
4
4
3
7
39'

Kontratak Maroka, Boufal ruszył środkiem, zrobiła się przewaga liczebna, ale sędzia uznał, że Marokańczyk uderzył w twarz rywala. Gra przerwana.

5
2
5
38'

Tym razem długie podanie za linię obrony, ale En-Nesyri nie dał rady dobiec do piłki przed portugalskim bramkarzem.

5
1
36'

Bawi się Maroko. Gra na totalnym luzie. Coraz śmielej poczynają sobie zawodnicy z Afryki. Nie brakuje efektownych zagrań piętą.

9
8
2
6
35'

Jeszcze Maroko! Boufal zakręcił Portugalczykiem przed polem karnym, jednak strzelił zbyt lekko i nie zaskoczył Diogo Costy.

7
6
1
4
34'

Piękna akcja Maroka! Fantastyczna! Attiyat Allah zagrywał płasko w pole karne, ale Amallah w dobrej sytuacji postawił na siłę i fatalnie przestrzelił!

5
6
2
1
8
33'

Kolejne długie podanie na Goncalo Ramosa, ale ten był na spalonym. Poza tym i tak nie był w stanie wygrać walki w powietrzu z bardziej rosłymi obrońcami.

3
2
3
2
2
33'

Im dalej w mecz, tym Portugalia będzie się denerwować coraz bardziej. Maroko chce wciągnąć rywala w "brudną" grę. Dla nich cierpienie nie jest niczym nowym.

6
5
2
2
31'

Szansa dla Portugalii! Joao Felix huknął zza pola karnego, był rykoszet od El Yamiqa, po którym piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką! Nie zdążyłby Bono!

3
2
1
1
29'

Trochę niedokładności w grze Portugalczyków, choć oni raczej się tym nie przejmują. Maroko ma problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy i często po prostu oddaje ją w prosty sposób.

1
3
26'

Świetna centra Ziyecha z rzutu wolnego, na jedenastym metrze był niepilnowany En-Nesyri, ale nie trafił dobrze w piłkę i strzelił nad poprzeczką!

3
2
3
2
5
25'

Rzadki obrazek, gdy Maroko dłużej utrzymuje się przy piłce, a tak jest w tym momencie.

6
8
3
3
5
23'

Bono zdemolowany w powietrzu przez Bruno Fernandesa. Sędzia natychmiast przerwał grę, obaj zawodnicy nie podnosili się z murawy, ale nie będzie potrzeby interwencji medyków.

2
1
1
22'

Przycisnęło Maroko. Dwa rzuty rożne. Najpierw dośrodkowanie Ziyecha na bliższy słupek i wybili piłkę obrońcy. Po chwili już krótkie rozegranie, jednak trochę pogubili się Marokańczycy.

6
3
2
2
3
21'

Wrzutka Ziyecha, ale zabrakło ataku na piłkę. Pewnie na przedpolu Diogo Costa.

6
3
1
1
2
20'

Boufal ośmieszył dwóch Portugalczyków w narożniku boiska na własnej połowie. Wyszedł kapitalnym dryblingiem z niemal beznadziejnej sytuacji. Od razu wykonał gest w kierunku trybun, domagając się jeszcze głośniejszego dopingu.

13
4
2
18'

Ruszył prawym skrzydłem Ziyech. Złamał akcję do lewej nogi, uderzył zza pola karnego, ale nie trafił czysto w piłkę. Nie musiał nawet interweniować Diogo Costa.

1
1
2
2
16'

Kwadrans za nami. Ciekawe czy marokańskim kibicom w końcu znudzą się te gwizdy.

8
7
3
3
5
15'

Na razie Portugalia nie ma większych problemów z odzyskaniem piłki po własnej stracie. Maroko skupione głównie na defensywie, choć już dwa, trzy razy udało im się wyjść z kontrą. Na to musi uważać Portugalia.

14
6
6
5
10
13'

Spore zamieszanie w polu karnym po wrzutce Bruno Fernandesa z rzutu wolnego. Ostatecznie wybroniło się Maroko. Strzelał z narożnika "szesnastki" Raphael Guerreiro - został zablokowany.

5
4
4
4
5
11'

Świetnie wyszli spod pressingu reprezentanci Maroka. Boufal zagrał w pole karne, ale Amallah nie opanował piłki. Chciał samym przyjęciem wypracować sobie sytuację strzelecką. Nie wyszło.

5
1
2
2
1
10'

Długie podanie w stronę Diogo Dalota. Wygrał walkę w powietrzu, ale nie odegrał celnie. Piłka wybita poza boisko.

2
5
4
2
3
9'

Szybki mecz od samego początku. Zawodnicy obu drużyn nie mają zbyt wiele czasu na prowadzenie piłki. Od razu jest doskok i próba szybkiego odbioru, choć Maroko raczej zaczyna pressing na 40. metrze od własnej bramki.

3
1
1
1
2
6'

Po centrze z rzutu rożnego wygrał walkę w powietrzu En-Nesyri, lecz uderzył nad bramką.

4
2
1
3
6
6'

W odpowiedzi mieliśmy dynamiczną akcję Marokańczyków. Attiyat Allah ruszył lewym skrzydłem, ale chyba za daleko wypuścił sobie piłkę. Ostatecznie wywalczył jedynie rzut rożny.

6
2
1
5
5
4'

Pierwszy raz kapitalnie Bono! Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, Joao Felix idealnie nabiegł na piłkę, ale nie dał rady pokonać golkipera Maroka!

4
4
2
3
3
3'

Gwizdy praktycznie cały czas, bo Portugalia od pierwszych minut dłużej utrzymuje się przy piłce i chce narzucić swój styl gry.

4
11
1
1
4
1'

Długie podanie Pepe w kierunku Goncalo Ramosa, ale ten nie miał szans w starciu z dwójką obrońców.

8
14
3
4
6
1'

Pierwszy gwizdek sędziego Facundo Tello z Argentyny. Zaczynamy trzeci z ćwierćfinałów mundialu!