(2:0)
Zakończony
Chorwacja
komentarz

Argentyna pierwszym finalistą mundialu! Chorwatów w sobotę czeka mecz o 3. miejsce.

24
14
6
44
15
90+3'

Orsić uderzył z pola karnego, daleko od celu.

20
10
6
20
6
90+2'

Na trybunach trwa już odliczanie. Później trwać będzie świętowanie i odliczanie do niedzieli.

26
6
2
6
10
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

14
6
2
4
2
89'

Majer płasko z dystansu, ale anemicznie i Martinez pewnie między słupkami.

14
4
6
4
4
86'
6
10
4
10
2
86'
85'

Lovren powinien wbić piłkę do siatki z metra, ale zabrakło mu centymetrów!

4
2
6
6
5
83'

Palacios do partnera, ten jednak w dobrej sytuacji uderzył niecelnie z pola karnego.

2
2
4
6
4
81'
2
2
6
6
6
80'

Modrić trafiony piłką w twarz przez rywala. To wszystko był przypadek, nikt do nikogo nie żywi urazy. My również.

6
6
6
10
10
78'

Chorwacja w ataku pozycyjnym, z którego jednak niewiele wynika. Wicemistrzowie świata raczej zagrają kolejne spotkanie w sobotę.

4
2
4
14
2
75'

Perisić z dystansu. Daleko od celu. To pokazuje frustrację Chorwatów.

4
4
10
10
6
74'
6
10
10
16
20
74'
73'

Perisić mocno z rzutu wolnego, ale Martinez jest w transie od kilkunastu dni.

14
6
2
2
10
72'

Chorwatom pozostaje wierzyć w cud. Czasu na to mają jednak niewiele.

6
6
6
10
2
72'
72'
10
6
10
4
6
69'

Gol! Strzelił Julian Alvarez. Asystował mu Lionel Messi. Dziękuję. Dobranoc. Messi do Alvareza, a ten z bliska do siatki na 3:0! To już chyba po emocjach. Argentyna o smagnięcie biczem od finału mundialu!

34
14
6
32
68
68'
26
14
14
10
4
65'

Chorwaci przyspieszyli grę, szukają kontaktowego gola, ale to Argentyna może za moment zamknąć mecz po jednej z kontr.

10
2
2
4
4
62'

Groźnie na przedpolu bramki Martineza, ale Argentyna cało wyszła z opresji. Po raz kolejny zabrakło uderzenia.

14
15
6
16
15
61'
60'

Dwa kwadranse pozostały Chorwatom. Po przerwie wicemistrzowie świata jeszcze nie zagrozili poważniej Argentynie.

14
6
14
16
6
58'

Ładna akcja Argentyny, Messi znalazł się pięć metrów przed bramką, ale Livaković górą!

17
10
10
14
14
56'

Chorwaci ryzykują w tyłach i właśnie nadziali się na kontrę Argentyny. Szczęśliwie, ale wyszli z opresji.

14
6
10
14
6
55'

Starali się rozciągnąć grę Chorwaci, ale tak to zrobili, że zagrali do szejka na trybunach. Ten zajęty gofrem do zabawy się nie przyłączył.

16
34
6
14
4
53'

Szuka swojej nadziei Chorwacja. Jednak brakuje spokoju w końcowej fazie akcji. Martinez panuje na przedpolu.

14
10
4
6
14
51'

Kombinacyjna akcja Chorwatów, ale jej końcowa faza nie była już tak dokładna. Piłkę przejęli rywale.

10
6
6
16
4
50'
49'

Mac Allister kropnął z ok. 22 metrów. Dokładnie tam, gdzie stał Livaković.

6
6
6
14
6
47'

Modrić dośrodkował z rzutu wolnego. Jednak zbyt głęboko i piłkę pewnie złapał Martinez.

10
14
4
10
10
czas Druga połowa
46'
46'
4
6
2
4
4
komentarz

Po trzech kwadransach Argentyna o dwa kroki bliżej finału mundialu. Chorwacja po przerwie będzie w stanie zerwać się?

32
16
10
16
36
45+1'

Niebezpiecznie pod bramką Martineza, piłka po odbiciu jej przez bramkarza trafiła w boczną siatkę.

14
10
6
10
22
45'

Sędzia doliczył 4 minuty.

14
10
6
4
14
43'

Messi uderzył z kornera. Livaković nie dał się zaskoczyć.

16
4
4
14
10
42'

Dogranie z kornera, strzał głową oddał Mac Allister. Piłkę odbił bramkarz, ta jeszcze trafiła w nogę obrońcy i ocierając się o słupek wyszła na kolejny rzut rożny!

11
4
6
6
14
41'

Argentyna czuje, że może jeszcze więcej. Chorwaci... Cóż, co oni robią? Potrzebują iskry. Kto ją może dać?

10
14
4
14
20
39'

Gol! Strzelił Julian Alvarez. Gol niczym na FIFIE na poziomie amator. Alvarez ruszył środkiem. W niewiadomy sposób biegł, piłka się odbiła, a on kontynuował szarże. Wtem! Znalazł się pięć metrów przed bramką i uderzył obok Livakovicia! 2:0!

54
42
16
42
122
37'

Argentyńczycy już świętują, ale do końca meczu jeszcze sporo czasu. Chorwaci nie z takich opresji wychodzili.

32
14
6
14
30
34'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Potężny strzał Messiego niemal w samo okienko. Livaković bez szans! 1:0!

90
44
20
84
212
33'

Chorwaci protestują, ale sędzia decyzji nie zmienił. Piłkę w rękach ma Messi!

24
16
6
14
70
33'
26
16
14
16
52
32'
16
14
6
20
36
32'

Błąd Chorwatów. Sam naprzeciwko bramkarza wyszedł Enzo Fernandez. Kiedy mijał Livakovicia, ten powalił go! Rzut karny!

22
16
10
32
45
31'

Kwadrans do przerwy. Zespoły żwawiej poruszają się po boisku. Przed momentem bramkarza z pola karnego starał się lobować Perisić. Zabrakło metra.

10
4
10
4
4
28'

Modrić zagrywał z rzutu wolnego. Piłkę bez większych problemów wybili obrońcy. Po chwili kontra Argentyny, ale Modrić wrócił i akcję przerwał.

20
14
4
10
16
25'

W końcu coś się podziało. Strzał z ok. 28 metrów Enzo Fernandeza, Livaković zdołał sparować piłkę.

21
16
10
10
14
25'

Próba Argentyny. Z prawej strony dogrywał Nicolas Tagliafico, ale kolejny raz zbyt mocno.

16
16
4
10
4
22'

Messi poszukał w polu karnym partnera. Obrona wicemistrzów świata jest jednak czujna. Krótkie zagranie przejął defensor.

16
16
6
6
6
20'

Minuty płyną. Przyznamy, że dużo więcej dzieje się w polskiej piłce. Poza boiskiem oczywiście. A w Katarze? Chorwaci cały czas przy piłce.

16
16
4
4
10
17'

Ucierpiał Romero, ale Argentyńczyk szybko doszedł do siebie po uderzeniu łokciem w głowę.

14
6
6
6
14
15'

Kwadrans za nami. Cały czas Chorwaci przy piłce. Argentyna przyczajona, a może po prostu niewiele potrafi zdziałać.

42
22
14
6
14
12'

Argentyna czeka na Chorwatów. Wicemistrzowie świata w ataku pozycyjnym, ale niewiele z tego wynika.

22
14
14
10
10
10'

Nikt nie chce ryzykować. Spokojniejszy fragment gry. Tak, to półfinał. I to widać na boisku. Zachowawcza gra.

6
14
14
6
10
7'

Nerwowo na boisku. Sędzia panuje nad wszystkim niczym rząd... A nie, wróć. Bez przesady. Przy piłce Argentyna.

10
42
16
14
60
5'

Pierwsza próba Chorwatów. Dogranie w pole karne, piłkę złapał Martinez. Czujni muszą być bramkarze.

22
10
10
6
6
4'

De Paul świetnie za plecy obrońców do Tagliafico. Livaković wyczytał wszystko niczym wróżka Jarosława i złapał piłkę.

14
16
6
6
6
2'

Molina szarpnął prawą stroną, dogrywał z pola karnego. Zbyt mocno i piłka opuściła linię.