1
4
8
90+2'

Korner po zablokowanym przez Dawida Szymonowicza uderzeniu Pontusa Almqvista. Pogoń Szczecin pozostaje na połowie przeciwnika i w ten sposób przybliża się do odniesienia zwycięstwa. Było jeszcze napomnienie żółtym kartonikiem dla protestującego Roberta Kolendowicza.

8
1
2
4
90'

Doliczone pięć minut.

6
5
1
1
10
88'

Żółtą kartkę otrzymał Wahan Biczachczjan za protestowanie.

10
4
2
3
6
86'

Adrian Lis już biega w pole karne Pogoni Szczecin.

3
2
1
4
84'

Koncert zmian personalnych, z którego niewiele wynika. Pogoń Szczecin pozostaje na skromnym prowadzeniu i jeszcze kilku minut brakuje jej do odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w sezonie.

10
5
1
2
6
77'

2011 osób na stadionie.

1
2
3
2
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Wiele przełomowego nie dzieje się na boisku. Warta Poznań straciła animusz z początku obu połów i prawdopodobnie zbiera energię na finisz. Pogoń Szczecin ospała i ma problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych.

1
1
2
71'

Dante Stipica interweniował po miękkim dośrodkowaniu.

10
1
2
1
1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Dimitrios Stavropoulos za ostre przewinienie.

1
1
1
68'

Po zagraniu ręką Benedikta Zecha szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego. Piłka została ustawiona blisko pola karnego Pogoni Szczecin. Kopnięta przez Adama Zrelaka poleciała ponad poprzeczką w bramce Dantego Stipicy.

2
6
1
2
66'
65'

Przewinienie na wspomagającym obrońców Luce Zahoviciu.

3
62'

Konstantinos Triantafyllopoulos oraz Kamil Grosicki interweniowali po odchodzącym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Warta Poznań tym razem nie miała możliwości pokonania Dantego Stipicy i tym samym doprowadzenia do remisu.

2
2
1
60'

Kamera pokazała nieco zaniepokojonego sytuacją na boisku Jarosława Mroczka, prezesa Pogoni Szczecin.

2
3
1
1
59'

Przerwa w grze spowodowana urazem Benedikta Zecha.

3
2
1
58'

Po dwóch zmianach Jensa Gustafssona drużyna z województwa zachodniopomorskiego trochę odsunęła grę od bramki Dantego Stipicy. Inna sprawa, że oddaje w tym meczu bardzo mało strzałów jak na niedawnego uczestnika eliminacji Ligi Konferencji Europy.

2
2
1
52'

Cały czas coś dzieje się w polu karnym Pogoni Szczecin, która kompletnie rozsypała się po powrocie z szatni na boisku. Piłka po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego została wyekspediowana przez defensora na korner.

2
3
1
50'

Ponownie naładowana energią po golu kontaktowym Warta Poznań. Atak Zielonych został powstrzymany przez ostatniego obrońcę zespołu Jensa Gustafssona.

2
2
1
1
3
47'

Gol! Strzelił Adam Zrelak. Asystował mu Jan Grzesik.

Pogoń Szczecin nie potrafiła kontrolować wydarzeń na boisku po zmianie stron. Od razu po powrocie drużyn z szatni na boisku jest trafienie kontaktowe. Adam Zrelak nękał przeciwników od początku spotkania i tym razem oddał uderzenie do bramki po dośrodkowaniu Jana Grzesika przepuszczonym przez Macieja Żurawskiego.

komentarz

Pogoń Szczecin ma stosunkowo bezpieczne prowadzenie 2:0 w rywalizacji z Wartą Poznań. Po golu Kamila Grosickiego było trafienie samobójcze Roberta Ivanova. Zieloni nie odpowiedzieli na nie zbyt wieloma interesującym atakami. To Portowcy znaleźli się na szerokiej drodze do odniesienia zwycięstwa w Grodzisku Wielkopolskim.

6
4
1
3
1
45'

Doliczona minuta.

1
1
40'

Ponownie na spalonym zawodnik z Poznania.

8
2
2
1
1
38'

Jan Grzesik opanował piłkę na prawej stronie boiska, ale nie miał pomysłu na nadanie rozpędu akcji poznaniaków. Ostatecznie jego dośrodkowanie trafiło w powracającego do obrony zawodnika Pogoni Szczecin.

3
35'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Łęgowski za przewinienie w centrum boiska.

1
3
1
4
31'

Rozpoczął się kwadrans meczu poprzedzający zejście piłkarzy na przerwę do szatni. Pogoń Szczecin nie pozwala na zagrażanie Dantemu Stipicy, a gospodarze mają problem z pozbieraniem się po dwóch straconych golach.

5
2
1
2
29'

Żółtą kartkę otrzymał K. Triantafylopoulos za faul na Macieju Żurawskim.

K. Triantafylopoulos #13
1
2
2
2
28'

Pierwsza szansa na odpowiedź Zielonych. Zakotłowało się po dośrodkowaniu w polu karnym Pogoni Szczecin, a szczęście sprzyjało Dantemu Stipicy. Piłka zaliczyła lądowanie w rękawicach chorwackiego bramkarza.

3
1
2
24'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Robert Ivanov.

Nie trzeba było długo czekać na gola na 2:0 Pogoni. W 24. minucie szczecinianie przeprowadzili atak na skraju pola karnego. Sebastian Kowalczyk uruchomił podaniem sunącego na obieg Jakuba Bartkowskiego, a jego płaskie dośrodkowanie zakończyło się golem samobójczym Roberta Ivanova. Konkretna zaliczka podopiecznych Jensa Gustafssona.

11
7
3
3
22'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Sebastian Kowalczyk.

Pogoń potrafiła przejąć inicjatywę i w 22. minucie zdobyła prowadzenie. Kamil Grosicki zdobył pierwszego gola w sezonie. Akcja bramkowa powinna być powstrzymana przez Adriana Lisa, ale nie poradził on sobie z dośrodkowaniem Luisa Maty. Po chwili było ponowienie Sebastiana Kowalczyka, po którego wrzutce strzelił z centrum pola karnego na 1:0 Grosicki.

27
15
1
2
5
18'

Akcja indywidualna Jeana Carlosa Silvy, którego dośrodkowania nie wykorzystał do oddania uderzenia Mateusz Łęgowski. Piłka odbiła się niezdarnie od nogi młodzieżowca Pogoni Szczecin.

1
2
3
2
3
17'

Warta Poznań gra agresywnie w centrum boiska, co pozwala odbierać piłkę ospałym szczecinianom. Inna sprawa, że próba uruchomienia podaniem prostopadłym Adama Zrelaka została powstrzymana przez dobrze ustawionego Jeana Carlosa Silvę.

1
3
14'

Piękna seria Chorwata z Pogoni Szczecin.

1
1
2
1
1
12'

Wymiana podań zaprezentowana przez Luisa Matę, Kamila Grosickiego oraz Sebastiana Kowalczyka. Raz jeszcze połapali się we wszystkim poznaniacy i nie pozwolili na sprawdzenie uderzeniem Adriana Lisa.

1
1
10'

Warta Poznań stara się wykorzystać słabe ogniwo w obronie przeciwnika, jakim jest zagubiony Luis Mata. Robert Ivanov uruchomił kolejnym niebezpiecznym podaniem crossowym Adama Zrelaka, jednak ten, podobnie jak wcześniej Jan Grzesik, oddał uderzenie w boczną siatkę w bramce Pogoni Szczecin.

2
8'

W rozegraniu podopieczni Jensa Gustafssona i poszukują oni miejsca do zagrożenia Adrianowi Lisowi. Trochę to potrwało zanim Zieloni zahamowali wymianę podań po zagraniu Jeana Carlosa Silvy.

2
4'

Po przewinieniu Luki Zahovicia ekspresowe rozpoczęcie gry dalekim podaniem w pole karne Pogoni Szczecin. Jan Grzesik oderwał się od Luisa Maty i zakończył rozegranie rzutu wolnego uderzeniem w boczną siatkę. Poważne ostrzeżenie dla zespołu Jensa Gustafssona.

1
4
2
2'

Warta Poznań w zielonych strojach z białymi elementami, natomiast Pogoń Szczecin na czarno z białymi wstawkami. Pierwsza próba rozpędzenia się przez Sebastiana Kowalczyka została przerwana przewinieniem.

02:02

Pogoń Szczecin również zdobyła komplet punktów w poprzednim meczu.

1
02:02

Pogoń Szczecin wygrała w poprzednim meczu w PKO Ekstraklasie 1:0 z Jagiellonią Białystok. Kilka dni po odpadnięciu z eliminacji Ligi Konferencji Europy zaprezentowała się słabo, ale miała szczęście, że podopieczni Macieja Stolarczyka nie wykorzystali licznych sytuacji podbramkowych.

02:02

Tak wyglądały przygotowania piłkarzy Pogoni Szczecin.

01:59

Zieloni chcą pójść za uderzeniem.

1
01:55

Warta Poznań nie zapunktowała w dwóch meczach na początku sezonu, ale w trzecim, zarazem poprzednim odniosła zwycięstwo 2:1 z Miedzią Legnica. Sukces w rywalizacji z beniaminkiem zawdzięczała uderzeniom Adama Zrelaka oraz Macieja Żurawskiego.