To był przyjemny wieczór z polskim klasykiem w Łodzi. Dziękujemy, że byliście z nami. Dobrego wieczoru!

4
4
1
komentarz

Koniec spotkania. Legia wygrywa w Łodzi 2:1. Szczególnie druga połowa spotkania mogła się naprawdę podobać.

7
3
1
2
90+10'

Gol! Strzelił Patryk Lipski. Asystował mu Karol Danielak.

Widzew stać było na trafienie honorowe! Popędził za akcją prawą stroną Danielak i zacentrował na głowę Patryka Lipskiego. Tym razem już wszystko zgodnie z przepisami i gol uznany. Tylko czy nie za późno?

30
18
7
7
27
90'

Mecz zostanie przedłużony o co najmniej 10 minut.

15
14
8
7
18
89'
14
14
3
10
4
88'
88'
87'
87'
7
5
3
1
85'

Jest pierwszy celny strzał Widzewa w tym meczu. Ernest Terpiłowski.

6
19
3
1
4
83'

Mecz został wznowiony.

15
7
1
3
2
80'

Mamy przerwę w grze. W kierunku boiska z sektora kibiców Widzewa były rzucane przedmioty. Szymon Marciniak zatrzymał spotkanie.

8
10
5
5
19
80'
Widzew Łódź
19
9
2
5
7
79'

Gol nie został uznany. Jeden z piłkarzy Widzewa absorbował uwagę bramkarza będąc na pozycji spalonej.

40
23
7
17
30
77'

Jeszcze mamy VAR...

25
13
6
12
18
78'
75'

Centra z lewej strony wydawała się, że za długa. Ale akcję z prawej strony ubezpieczał jeszcze Lipski i to on wrzucił piłkę na głowę Patryka Stępińskiego, który świetnie odnalazł się w polu karnym i trafił do siatki!

10
5
2
1
2
72'

Uderzenie z rzutu wolnego Lipskiego, przewracany Pawłowski na linii pola karnego, ale gwizdek arbitra milczy.

8
7
4
4
6
71'
68'

17701 widzów ogląda dziś mecz na stadionie w Łodzi.

6
5
2
3
1
65'

Baku wycofuje do Muciego, ale blokuje strzał Czorbadżijski.

1
1
2
2
2
63'
19
13
1
5
3
60'

Jest postęp, jeśli chodzi o łodzian, w sprawie dośrodkowań. Ale efektu nie widać.

2
4
2
3
2
58'

Wiatr ciągle próbuje robić Nunes, na lewej stronie oddaje piłkę Kunowi, ten wrzuca na dłuższy słupek, ale główka Danielaka zablokowana.

5
4
1
2
1
55'

W odpowiedzi kontra warszawian i wrzutka z lewej strony Mladenovicia. Ale do nikogo.

2
5
5
5
6
54'

Zawahała się obrona Legii, Tobiasz wychodzi z bramki, próbuje naprawić błąd, starł się z Sanchezem i... tyle z tego zagrożenia.

2
6
5
1
53'

Terpiłowski szuka Nunesa w polu karnym, ale ten się poślizgnął.

6
5
3
2
52'

Kolejna próba czerwono-biało-czerwonych! Tym razem huknął Lipski, ale jego strzał został zablokowany.

3
2
1
50'

Wrzutka Danielaka na głowę Pawłowskiego i... znów groźnie pod bramką przyjezdnych. Nadal jednak bez celnego strzału łodzianie.

6
3
3
48'

Teraz na samotny rajd zdecydował się Nunes. Zakończył go strzałem. Niecelnym, ale jednak. Coś się ruszyło w Widzewie.

7
5
3
47'

Kun lewą nogą zza pola karnego... niezbyt celnie powiedzmy sobie...

9
7
2
1
czas Druga połowa
46'
46'
45+2'
25
13
4
7
16
45+1 '

Po faulu na Letniowskim Widzew miał rzut wolny. Uderzał sam poszkodowany, piłka przeleciała jednak długość bramki i wyszła za linię końcową.

6
4
2
3
2
45'

Co najmniej dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa gry.

3
5
1
2
43'

Była analiza VAR, ale sędzia Marciniak uznał bramkę.

17
6
4
4
42'

Ależ to była akcja. No-look-pass Josue do Wszołka, przedłużył to Muci, który wbiegł w pole i wyłożył piłkę Bartoszowi Kapustce. Bardzo ładna akcja gości daje im drugą bramkę!

84
32
3
13
20
40'

Jest pierwszy strzał widzewiaków! Juljan Shehu próbował z dystansu. Wysoko nad bramką, ale zapisujemy do statystyk.

5
8
4
3
1
39'

Coraz wyraźniej zarysowuje się przewaga warszawskiego zespołu. Nie tylko w posiadaniu piłki, ale w liczbie stwarzanych sytuacji.

18
9
1
5
4
37'

Dośrodkowanie Josue z prawej strony, ale za głębokie.

7
5
3
4
4
36'

Mija kolejna minuta, a Widzew wciąż bez strzału na bramkę Kacpra Tobiasza.

6
5
1
2
1
34'

Długa piłka w szesnastkę w kierunku Muciego, ale za dużo było piłkarzy w czerwonych koszulkach dookoła, żeby to się powiodło.

2
2
2
32'

Rzut rożny też nie przyniósł zagrożenia.

2
5
1
2
4
31'

I już goście próbują odpowiedzieć, szarża Danielaka w pole karne, lecz skończyło się tylko na rzucie rożnym.

7
3
2
4
6
30'

Zostawili łodzianie trochę wolnej przestrzeni Johanssonowi, a on wykorzystał to kapitalnie! Znakomity, precyzyjny strzał po ziemi z linii pola karnego tuż przy słupku, po wycofaniu piłki przez Muciego. A akcję zaczął długim podaniem Josue. Ravas był zasłonięty, jego reakcja była spóźniona. Legia prowadzi w Łodzi!

78
38
2
18
28
29'

Centra Mlaednovicia, ale Johansson uderza prosto w nogi rywala.

1
5
4
6
26'

Najlepsza okazja dla Legii w tym meczu! Baku wbiega w pole karne, wychodzi z bramki Ravas, jest podanie do Wszołka, a ten głową uderza bardzo niecelnie i lekko. Nic z tego nie wyszło.

3
5
2
4
3
24'

Daleki wykop Tobiasza, piłka zagrana w stronę Mladenovicia, ale ten pomagał sobie ręką, a pech chciał, ze zauważył to arbiter.

3
3
3
23'

No był strzał Shehu, ale tak niecelny, że piłka poleciała na aut.

8
8
2
4
2
22'

Nunes odebrał piłkę Johanssonowi i wywalczył rzut rożny. Gospodarze mają okazję.

5
5
3
6
5
20'

Warszawiacy szukali możliwości przeprowadzenia akcji lewą stroną, lecz Bartosz Kapustka został zatrzymany.

1
17'

Goście próbują szybciej rozgrywać piłkę w okolicach szesnastki Widzewa, ale brakuje dokładności.

3
3
4
1
1
15'

Póki co więcej dzieje się na trybunach niż na boisku.

2
5
2
2
1
14'

Wejście Kuna w pole karne Legii, ale nie było tam żadnego zagrożenia.

3
4
1
12'

Próba rajdu Terpiłowskiego, ale zatrzymuje go Charatin. Na razie jedni i drudzy jeszcze się trochę badają.

1
2
2
2
2
10'

Trochę niepewnie w obronie Czorbadzijski, ale jego błąd naprawili koledzy.

2
1
1
8'

Ładnie wymienił sobie piłkę Josue z partnerem i znalazł się już na 15. metrze, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Nunes.

8
4
4
3
9'

Rose fauluje wychodzącego do kontry rywala i otrzymuje żółtą kartkę.

15
7
2
5
5
7'

Legioniści chyba polują na Nunesa. Skrzydłowy Widzewa potraktowany zdecydowanym wślizgiem już po raz drugi w tym meczu.

3
4
5
1
7
5'

Ładne zagranie z prawej strony w kierunku wbiegającego w pole karne Letniowskiego, ale gracz Widzewa nie sięgnął piłki.

5
3
1
3
4
4'

Póki co to przyjezdni są częściej przy piłce, ale akcja dzieje się raczej 30-40 metrów od bramki Widzewa.

2
1
3
1
3
3'

Tak to wyglądało.

3
1
1
1
2'

Na razie nie widzimy za wiele na boisku, bo jako pierwsi kawałek stadionu zadymili kibice gości. Przyjechało ich dziś do Łodzi ponad 900.

6
7
4
3
3
1'

Już zrobiło się gorąco pod łódzką bramką. W 10 sekundzie piłka poleciała w stronę bramki Ravasa, ale daleko było do jej światła.