Górnik wykorzystał już limit zmian. Do bramki musi wejść Krzysztof Kubica.

2
4
85'
CZERWONA KARTKA

Mak biegł sam naprzeciwko Brolla, ten wybiegł z bramki i przewrócił rezerwowego. Sędzia nie miał wątpliwości.

17
20
3
2
7
82'
80'

Podolski uderzył po raz kolejny. Tym razem kilka pięter ponad poprzeczką.

7
10
3
5
3
79'
78'

Z ok. 19 metrów płasko uderzył Podolski. Mrozek złapał piłkę.

10
2
2
1
2
77'

Kubica składał się do strzału niczym rząd do obniżenia podatków. Wiadomo, jak się wszystko zakończyło.

5
10
2
2
76'

Rzut rożny dla Górnika. Po dośrodkowaniu sędzia przerwał grę dopatrując się faulu w ataku.

4
7
3
4
6
73'

W Zabrzu znowu leje. Górnik jednak nie wykorzystuje faktu, że boisko jest mokre, a piłka śliska.

6
6
3
4
2
71'

Podolski dośrodkował, a Kubica mając sporo miejsca uderzył tam, gdzie stał bramkarz.

11
5
4
6
5
70'

Coraz mniej czasu ma Górnik. Zabrzanie na połowie Stali, ale cały czas bez okazji na drugą bramkę.

4
6
3
5
4
69'
69'
67'
5
3
3
6
13
66'
65'

Ryzykownie w defensywie Gerbowski, Mrozek był czujny i piłkę złapał.

7
4
2
1
4
63'

Mocny strzał oddał Manneh, piłka poszybowała dwa metry ponad bramką.

6
6
3
3
8
61'

Do strzału doszedł Cholewiak, jednak niewiele z tego wyszło. Piłka minęła bramkę.

7
5
4
5
5
58'

Szybkie wyjście Stali, strzał Gerbowskiego odbił bramkarz, na dobitkę nie pozwolił obrońca. Po chwili strzał z dystansu Getingera obronił Broll.

9
5
7
7
7
57'

Po dograniu z rogu głową anemicznie uderzył Jensen. Nic wielkiego.

5
5
5
4
5
55'

Minuty płyną, teraz na korzyść Stali. Górnik marząc o punkcie musi zacząć kreować sobie okazje bramkowe.

3
7
5
4
5
56'
56'
52'

Po rzucie rożnym strzał Barauskasa poszybował ponad bramką.

2
4
5
4
51'

Stal nie zamierza się bronić, tylko szuka okazji do zdobycia kolejnych goli. Aktywny jest Hamulić.

7
5
4
3
6
49'

Górnik mógł wrócić do gry! Potężny strzał Podolskiego lewą nogą. Tuż obok słupka!

12
4
4
3
3
47'

Gol! Strzelił Maciej Domański. Asystował mu Said Hamulić. Górnik na kolanach? Hamulić z pola karnego piętą do Domańskiego, a ten uderzył w samo okienko! 1:3!

komentarz

Górnik długo miał mecz pod kontrolą, prowadził i operował piłką. Jednak Stal przed przerwą potrafiła wyrównać, a następnie zdobyć drugą bramkę. Na razie w Zabrzu 1:2!

19
9
3
5
6
45+3'

Gol! Strzelił Maciej Domański. Z rzutu wolnego precyzyjne uderzył z rzutu wolnego i to Stal zejdzie na przerwę prowadząc! 1:2!

33
17
1
5
15
45+2'
13
7
1
1
7
45'

Sędzia doliczył minutę.

13
11
3
2
3
44'
20
13
3
3
9
43'

Stal nie potrafiła zagrozić zabrzanom. W końcu jednak uczyniła to skutecznie. Niewiele czasu pozostało do przerwy. Co zrobi Górnik?

17
19
2
2
5
42'

Gol! Strzelił Said Hamulić. Asystował mu Mikołaj Lebedyński. Dogranie Lebedyńskiegi do Hamulicia, ten ograł dwóch rywali i mocnym strzałem z ośmiu metrów trafił pod poprzeczkę! 1:1!

44
30
1
5
19
41'

Próba ataku Stali. Wszystko zakończyło się po faulu Lebedyńskiego. Piłka dla Górnika.

3
1
1
3
4
39'

Gerbowski przymierzył z ok. 25 metrów. Mocny strzał, piłka jednak poszybowała metr ponad poprzeczką.

4
3
2
2
38'

Do ataku ruszył Jensen, dogranie w pole karne, ale bardzo niedokładne. Od bramki Stal Mielec.

9
6
1
3
4
35'

Po golu dla Górnika mniej dzieje się na boisku. Stal nie jest w stanie zagrozić zabrzanom.

9
1
2
4
7
32'

Problemy ma Manneh. Zawodnik Górnik usiadł na murawie i czeka na doktora.

5
5
3
6
7
30'

Dwa kwadranse za nami. Przeważa Górnik, ale nie jest w stanie poważniej zagrozić Stali.

7
6
2
2
6
27'

Janża wpadł z piłką w pole karne, dogrywał na ósmy metr, ale nikt akcji nie zamknął.

4
7
5
3
8
25'

Spokojniejszy fragment gry. Mniej dzieje się pod bramkami.

5
9
3
5
4
22'

Mocny strzał z dystansu Domańskiego. Piłka o metr minęła bramkę.

11
8
6
4
21'

Włodarczyk wślizgiem starał się przeciąć dogranie z prawej strony. Niewiele brakowało.

6
6
4
1
19'

Błąd obrony Stali. Podolski sam na sam z Mrozkiem. Chciał mijać bramkarza, ale obrońca zdołał wrócić i wybić piłkę. Jeszcze dobijać starał się Włodarczyk, ale został przyblokowany.

6
9
4
6
5
19'

Hamulić wszedł z piłką w pole karne, niepotrzebnie uderzył z trudnej sytuacji. Piłka przeleciała obok słupka.

5
5
2
2
4
16'

Po stracie gola Stal zaatakował. Mielczanie szukają okazji na doprowadzenie do remisu.

9
8
2
1
8
13'

Gol! Strzelił Paweł Olkowski. Asystował mu Lukas Podolski. Manneh w pole karne do wchodzącego Podolskiego, a ten zagrał na piąty metr. Nadbiegający Olkowski przyłożył nogę i piłka przy słupka wpadła do bramki. 1:0!

33
18
1
18
30
11'

Do dogrania z prawej strony doszedł Podolski, strzał trafił w obrońcę i to uratowało mielczan. Piłka wyszła na rzut rożny.

2
4
2
3
11'

Zabrzanie nie patyczkują się, ostro atakują rywali. Ci są poniewierani, ale arbiter gry nie przerywa.

6
2
2
1
4
9'

Cały czas zespoły grają ostrożnie. Warunki łatwe nie są. Chęć do gry drużyny mają duże.

3
3
1
6'

Staranowany przez rywala został Getinger. Sędzia nawet faulu nie odgwizdał, a powinien!

3
3
1
1
7
5'

Boisko jest zalane wodą. Piłkarze muszą uważać, żeby się nie poślizgnąć i nie popełnić błędu.

3
2
2
1
2
2 '

Hamilić wykorzystał niepewne zachowanie Janickiego, uderzył z pola karnego. Jednak ponad bramką.

3
7
1
1'

Próba wyjścia zabrzan, ale akcja przerwana. Sędzia dostrzegł spalonego.

6
1
3
czas Start meczu
17:25

Mecz poprowadzi Bartosz Frankowski (Toruń).