(0:1)
Zakończony
Śląsk Wrocław
90+3'

Już w doliczonym czasie uderzenie z dystansu powstrzymane przez skoncentrowanego od pierwszych minut Michała Szromnika.

107
30
8
9
19
90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

7
15
4
5
35
87'

Podanie prostopadłe do Sebastiana Bergiera, który nie ominął swoim sytuacyjnym uderzeniem brawurowo interweniującego Filipa Bednarka. Dzięki znanemu z holenderskich stadionów bramkarzowi Lech Poznań ma jeszcze realną szansę na zapunktowanie w rywalizacji ze Śląskiem Wrocław.

9
11
4
4
6
85'

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Piotr Lasyk zapewne trochę dorzuci z powodu przerwy spowodowanej zadymieniem stadionu, a także liczne zmiany personalne w obu jedenastkach.

2
8
3
3
11
82'

Lechowi Poznań pozostaje mało czasu na uratowanie się przed kolejnym niepowodzeniem w PKO Ekstraklasie. Problem Kolejorza w tym, że Śląsk Wrocław stwarza sobie w ostatnich minutach więcej sytuacji podbramkowych. Na potwierdzenie akcja indywidualna Sebastiana Bergiera zakończyła się niecelnym strzałem.

17
10
8
1
4
78'

Przed opuszczeniem boiska, John Yeboah wykreował Śląskowi Wrocław jeszcze jedną szansę na strzelenie gola. Po podaniu Petra Schwarza rozwinął wysoką prędkość na lewej stronie, po czym uruchomił dośrodkowaniem Martina Konczkowskiemu. Temu ostatniemu zabrakło dokładności przy strzale.

7
2
2
2
2
71'

Erik Exposito nie trafił w bramkę Lecha Poznań, a była szansa na podwojenie prowadzenia przyjezdnych. Podanie Johna Yeboaha do wbiegającego w uliczkę napastnika Śląska Wrocław, a ten swoim strzałem ominął nie tylko Filipa Bednarka, ale również jego królestwo.

3
2
7
4
4
70'

Rozsądnie i ofiarnie w obronie podopieczni Ivana Djurdjevicia. Nie pozwalają oni na częste sprawdzanie strzałami Michała Szromnika. Zresztą bramkarz przyjezdnych nieustannie mobilizuje swoich kompanów do odpierania ataków Lecha Poznań.

10
4
1
3
1
66'

Gra wznowiona po krótkiej przerwie spowodowanej zadymieniem stadionu. Lech Poznań pozostaje na połowie przeciwnika, ale nie można jeszcze powiedzieć, że wzrosła częstotliwość sytuacji podbramkowych po zmianach przeprowadzonych przez Johna van den Broma.

3
5
5
1
6
65'

Niebezpieczne płaskie uderzenie Michała Skórasia nieznacznie obok słupka w bramce Michała Szromnika. W akcji uczestniczyli Joao Amaral i Barry Douglas.

2
1
2
1
1
63'
62'

Zadymiło się na trybunach w Poznaniu i Lech próbował wykorzystać zamieszanie w pobliżu bramki Michała Szromnika. W ostatnim momencie interweniował Konrad Poprawa i nie pozwolił na oddanie uderzenia z bliska Mikaelowi Ishakowi.

6
4
1
1
1
56'
56'
55'

Erik Exposito sprawdził swoim uderzeniem czujnego na linii bramkowej Filipa Bednarka. Piłka nie znalazła się po raz drugi w tym meczu w siatce Lecha Poznań, dzięki czemu ten pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem.

2
2
1
1
52'

Żółtą kartkę otrzymał Patrick Olsen za ostre przewinienie.

5
3
1
1
9
49'

Po przerwie niebezpieczna szarża wewnątrz pola karnego wrocławian, ale wstrzelenia Jaspera Karlstroma oraz Mikaela Ishaka nie przebiły się przez ciasno ustawionych podopiecznych Ivana Djurdjevicia. Defensywę Śląska Wrocław zapewne czeka sporo wymagających egzaminów po powrocie z szatni na boisko.