(1:0)
Zakończony
Korona Kielce
komentarz

Wisła Płock zasłużenie ograła Koronę 2:1 i umacnia się na czele PKO Ekstraklasy. Dla Nafciarzy jest to piąte zwycięstwo w szóstym meczu.

10
4
2
2
1
90+7'

Śpiączka trafił do siatki, a sędzia po chwili zakończył spotkanie!

5
3
4
4
22
90+6'

Rzut karny dla Korony!

4
1
5
5
22
90+6'
1
6
90+6'

Próba jeszcze jednej szybkiej akcji pod polem karnym Korony, ale Davo zepsuł podanie.

1
1
1
1
5
90+4'

Niewiele dzieje się w doliczonym czasie gry. Korona już nie wierzy, a Wisła dogrywa to spotkanie bez nadwyrężania sił.

8
3
1
1
90+2'

Wisła spokojnie rozgrywa piłkę, nie pozostawiając nic przypadkowi.

15
6
1
1
90'

Doliczone 6 minut.

2
2
6
1
4
88'

Wisła jest o krok od kolejnego zwycięstwa. Niesamowita forma Nafciarzy trwa.

18
11
1
1
85'

Celnie, choć w ręce Gradeckiego uderzył Błanik.

4
3
1
3
84'

Po błędzie Furmana Korona wywalczyła rzut wolny. Okazja do strzału.

1
2
5
2
82'
3
2
1
80'

Sekulski padł w polu karnym po interwencji Forenca. Początkowo sędzia wskazał na rzut karny, ale po analizie VAR zmienił swoją deycjzę.

4
3
4
5
6
77'
77'
77'

Trojak poturbował Tomasika, który potrzebuje pomocy medycznej.

3
3
76'

Nojszewski dobrze zabrał piłkę Tomasikowi, ale jego podanie zatrzymało się na pierwszym rywalu, czyli Furmanie.

2
3
73'

Niewiele wskazuje na to, żeby Korona była w stanie jeszcze cokolwiek ugrać.

4
4
72'
72'
71'
70'
69'

Ronaldo mocno uderzył z dystansu, ale piłka po nodze rywala wylądowała w rękach Gradeckiego.

1
1
1
68'

Próbuje odgryzać się Korona, ale nie ma siły ognia.

2
3
65'

Davo po raz drugi, ale po analizie VAR gol nie został uznany.

2
3
5
8
62'

Davo zewnętrzną częścią stopy chciał zaskoczyć Forenca, ale ta próba nie miała szansy powodzenia.

2
1
2
1
61'
60'

Gol! Strzelił Davo. Asystował mu Damian Rasak. Prostopadłe podanie do Davo, który wpadł w pole karne i huknął pod poprzeczkę.

Wisła Płock
19
14
1
3
58'

W odpowiedzi Sulek mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Gdyby Tomasik ruszył do tego zagrania, to mogło być 2:0.

1
2
1
1
57'

Błanik po raz drugi w ten sam sposób, lecz tym razem trafił w obrońcę. Szczęścia szukał jeszcze Szpakowski, ale i jemu się to nie powiodło.

2
1
56'

Błanik technicznym strzałem chciał zaskoczyć Gradeckiego, ale chybił.

1
2
1
55'
54'

Świetna okazja dla Wisły! Tomasik dograł z rzutu rożnego, po drodze przedłużył to zagranie Michalski, a Sekulski nie trafił z kilku metrów. Piłka przeszła tuż obok słupka.

3
3
2
3
1
52'
1
2
1
2
51'

Vallo zapatrzył się na Łukowskiego i również walnął w trybuny.

1
1
3
1
2
50'

Fatalnie z dystansu uderzył Łukowski.

2
2
1
1
50'

Spokojny początek drugiej połowy.

2
2
1
48'

Długa piłka do Śpiączki i przed polem karnym interweniować musiał Gradecki.

3
1
1
47'

Pawlak fatalnie dośrodkował z prawej strony.

1
1
1
3
1
46'

Gramy dalej.

3
czas Druga połowa
46'
komentarz

Do przerwy Wisła zasłużenie prowadzi z Koroną 1:0.

10
3
45+2'

Sekulski zatańczył z obrońcami i huknął z ośmiu metrów. Ponad bramką.

6
4
4
45'

Doliczone 2 minuty.

2
4
45'

Powinno być 2:0! Tomasik miękko dograł w pole karne na głowę Rasaka, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gdyby pomocnik zgrał ją wzdłuż bramki, to jeden z jego kolegów musiałby tylko dostawić nogę z najbliższej odległości.

4
3
3
2
3
42'

Wisła spokojnie kontroluje boiskowe wydarzenia i pewnie zmierza po kolejne zwyciestwo.

9
8
2
39'

Bardzo niecelnie z dystansu uderzył Danek.

4
3
1
1
37'

Nie ma karnego! Furman dośrodkował z narożnika, ale na głowę Śpiączki.

2
1
3
3
7
37'

Nadal czekamy na rozwój sytuacji.

3
3
2
3
35'

Davo uderzył z dystansu, a piłka odbita od Trojaka wyszła na rzut rożny. Gospodarze domagają się rzutu karnego, a sędziowie w wozie VAR ewidentnie to jeszcze analizują.

3
3
1
31'

Sekulski zauważył, że Forenc był nieco wysunięty przed bramkę, więc postanowił go lobować jeszcze z własnej połowy. Sztuka ta mu się nie powiodła.

4
6
3
4
30'

Ogromne szczęście Wisły! Nie najlepiej zachował się Gradecki i piłka trafiła pod nogi Ronaldo, który huknął w poprzeczkę!

6
6
2
1
28'

Takac płasko przymierzył z ok. 25 metrów, ale dobrze na linii zachował się Gradecki.

3
3
1
1
26'

Długie zagranie Korony z własnej połowy wprost do bramkarza Wisły.

3
4
23'

Dośrodkowanie Podgórskiego z prawej strony pewnie wyłapał Gradecki.

4
3
1
2
1
22'

Wolski miękko dorzucił piłkę pod bramkę, ale Łukowski dobrze wyblokował rywala i wywalczył futbolówkę dla Korony.

1
2
3
20'

Śpiączka nie doszedł do dośrodkowania Ronaldo, a o strzale Danka z dystansu lepiej zapomnieć.

3
6
1
19'

Ronaldo czegoś szukał pod polem karnym Wisły, ale nie wiedział czego. Mimo to, udało mu się wywalczyć rzut wolny.

3
1
18'

Przewaga Wisły coraz bardziej się zarysowuje. Ten gol dodał gospodarzom sporo pewności siebie.

5
3
1
16'

Tomasik szukał kolegi w polu karnym, ale go nie znalazł. Piłka natomiast zagrała w zbijaka z obrońcami Korony, bowiem odbijała się od kolejnych defensorów. Ostatecznie wmieszał się w to Wolski i strzałem z kilku metrów otworzył wynik meczu!

Wisła Płock
31
18
2
5
4
15'

Głębokie dośrodkowanie Pawlaka pewnie przechwycił Forenc.

2
1
3
5
13'

Nieźle prezentuje się dotychczas Korona w Płocku. Goście nie pozwalają Wiśle na rozwinięcie skrzydeł.

2
2
11'

Danek łatwo ograł Pawlaka na lewej stronie i przymierzył na bramkę. Poradził sobie z tą próbą Gradecki.

4
4
1
10'

Śpiączka wpadł w pole karne po podaniu Łukowskiego i uderzył z ostrego kąta wysoko nad bramką.

4
4
1
1
9'

Furman zostawił piłkę Tomasikowi, a jego wrzutka nie sprawiła problemów obrońcom.

3
1
1
4
8'

Rasak faulowany na połowie Korony. Do dośrodkowania szykuje się Furman.

4
2
6'

Niezły początek tego meczu. Żadna z drużyn nie kalkuluje i szuka swojego trafienia.

5
1
4'

Z dystansu przymierzył Rasak, ale wprost w ręce Forenca. Pomocnik Wisły mógł jednak podawać do oskrzydlającego akcję Pawlaka, który miałby mnóstwo miejsca i czasu.

4
1
1
3'

Nieźle zapowiadała się akcja Wisły, ale Rasak zbyt mocno podawał do Sekulskiego.

2
1
1'

I po niespełna 40 sekundach mamy pierwszy strzał. Obok słupka uderzył Łukowski.

3
2
1'