PKO Ekstraklasa: 6. kolejka
19 sie 2022 18:00
90+6'

Gol! Strzelił Nene.

On znowu to zrobił! W ostatniej akcji meczu fenomenalnym uderzeniem popisał się Nene i piłka zatrzepotała w siatce. Niesamowita technika piłkarza Jagiellonii Białystok. Konkurs na najładniejszą bramkę 6. kolejki uważamy za rozstrzygnięty.

Jagiellonia Białystok
40
20
7
2
8
90+3'

Jesus Imaz znowu przed szansą. Hiszpański napastnik strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.

2
4
4
5
5
90+1'

Groźne uderzenie Nene. Ofensywny pomocnik huknął z dystansu, piłka minimalnie przeleciała obok lewego słupka.

6
4
3
4
2
90'

Arbiter doliczył jeszcze pięć minut do regulaminowego czasu gry.

3
4
3
3
5
89'

Zagranie Martina Pospisila do Mateusza Kowalskiego. Nic z tego, utalentowany napastnik nie sięgnął piłki.

4
2
2
3
3
88'

Trener Jagiellonii Białystok dał sygnał do ataku, wpuszczając na boisko dwóch napastników. Paweł Lenarcik uprzedził Fiodora Cernycha i wybił piłkę za linię boczną.

4
2
2
3
3
86'
86'
85'

Maciej Stolarczyk musi szukać zastępstwa dla Israela Puerto. Środkowy obrońca poprosił o zmianę.

1
1
3
3
5
84'

Było naprawdę blisko. Marc Gual oddał strzał głową i Kamil Zapolnik interweniował na linii bramkowej.

4
2
1
3
4
83'

Nie brakuje emocji w Białymstoku. Na stadionie Jagiellonii pojawiło się dzisiaj ponad 8000 widzów.

6
2
2
2
3
81'

Jagiellonia Białystok poluje na drugą bramkę. Miedź Legnica skutecznie odpiera kolejne ataki miejscowych.

7
4
1
2
4
81'
6
3
2
1
2
79'

Martin Pospisil przeszarżował w polu karnym Miedzi Legnica. Paweł Lenarcik wygarnął piłkę spod jego nóg.

4
2
2
3
3
77'

Nerwowo przy ławkach rezerwowych. Trener Wojciech Łobodziński został ukarany żółtą kartką.

3
2
4
1
76'
75'

Kamil Zapolnik mocno ucierpiał po zderzeniu z rywalem. To wyglądało naprawdę niebezpiecznie.

2
3
2
76'
73'

Dokładnie 17 minut do końca regulaminowego czasu, a białostoczanie grają w liczebnej przewadze. Sympatycy Miedzi Legnica mają powody do zmartwień.

3
3
5
1
70'
70'
71'
69'

Gol! Strzelił Marc Gual.

Egzekucję wykonał Marc Gual. Napastnik Jagiellonii Białystok znalazł sposób na Pawła Lenarcika i doprowadził do wyrównania.

22
11
3
4
53
68'
1
68'

A jednak rzut karny! Miedź Legnica w tarapatach. Na domiar złego Hubert Matynia został odesłany do szatni.

18
10
2
2
66'

Po chwili namysłu Tomasz Wajda znowu biegnie do monitora!

11
2
2
2
3
65'

Zawodnicy Jagiellonii Białystok domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką Huberta Matyni. Czekamy.

11
3
1
64'

Chwilę po wejściu na boisko Kamil Zapolnik "zameldował się" Bartłomiejowi Wdowikowi. Nie będzie żółtej kartki.

1
1
1
1
62'
61'
3
1
60'

Posiadanie piłki:

Jagiellonia Białystok - 62 proc.

Miedź Legnica - 38 proc.

3
1
1
55'

Kolejną szansę miał Jesus Imaz. Doświadczony Hiszpan zdołał uderzyć głową, ale zagroził bramce Pawła Lenarcika.

1
1
1
54'

Jagiellonia Białystok przeważa, jeśli chodzi o posiadanie piłki czy liczbę celnych strzałów. Miedź Legnica wciąż prowadzi po uderzeniu Angelo Henriqueza z 11 metrów.

4
1
1
52'

Kontratak Miedzi Legnica. Olaf Kobacki przełożył sobie piłkę na prawą nogę i nie trafił w światło bramki.

2
3
1
1
50'

Fatalne uderzenie Nene. Pomocnik Jagiellonii Białystok był odchylony, piłka wylądowała na trybunach.

1
1
49'

Zagranie z rzutu wolnego w stronę Israela Puerto. Defensor doszedł do głosu, jednak Paweł Lenarcik obronił jego strzał.

1
47'

czas Druga połowa
46'
45+2'

Gospodarze mogli wyrównać wynik przed przerwą. Nene celnie przymierzył z rzutu wolnego, Paweł Lenarcik był dobrze ustawiony i zażegnał niebezpieczeństwo.

1
1
2
4
2
45'

Tomasz Wajda dorzucił trzy minuty do pierwszej połowy.

1
3
43'

Zlatan Alomerović złapał piłkę, ale przy okazji staranował Angelo Henriqueza. Zdobywca bramki zwija się z bólu.

2
1
1
41'

Dośrodkowanie Tomasa Prikryla i potężny strzał głową Jesusa Imaza. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

2
1
1
40'

40 minut za nami. Miedź Legnica zasłużyła na jednobramkową przewagę, choć Jagiellonia Białystok też miała swoje szanse.

3
1
2
1
38'
1
1
1
37'

Miedź Legnica może zrównać się punktami z Jagiellonią Białystok, jeśli dzisiaj zgarnie pełną pulę. Beniaminek rozegrał o jeden mecz mniej niż "Duma Podlasia".

1
1
35'

Jesus Imaz był bliski szczęścia! Hiszpan miał miejsce w polu karnym, zdecydował się na strzał i trafił w prawy słupek.

1
5
34'

Angelo Henriquez cieszy się dużym zaufaniem trenera Wojciecha Łobodzińskiego. 13-krotny reprezentant Chile zdobył właśnie drugą bramkę na poziomie PKO Ekstraklasy.

4
2
3
1
32'

Gol! Strzelił Angelo Henriquez.

To była formalność. Angelo Henriquez poczekał na ruch Zlatana Alomerovicia i strzelił w przeciwny róg.

10
7
1
6
11
31'
3
2
1
3
5
31'

Piłkarze wrócili z przerwy na wodę, a Tomasz Wajda podyktował "jedenastkę". Ogromne zamieszanie.

3
2
7
30'

Wydaje się, że Mateusz Skrzypczak ręką zablokował Angelo Henriqueza. Czekamy na decyzję arbitra.

4
1
1
2
30'

Sędzia biegnie do monitora! Czyżby rzut karny?

2
2
29'

Luciano Narsingh wrzucił piłkę na głowę Angelo Henriqueza, lecz ten został zablokowany. Tylko rzut rożny dla gości.

1
2
27'

Marc Gual zabawił się z przeciwnikami. Hiszpański napastnik mocno uderzył w kierunku bramki i doskonale zachował się Paweł Lenarcik, który odbił piłkę do boku.

2
1
2
26'
2
1
1
25'

Bałagan w polu karnym Miedzi Legnica. Niepewna interwencja Pawła Lenarcika. Sędzia uznał, że golkiper był faulowany przez Bartosza Bidę.

1
1
2
2
23'

Indywidualna akcja Bartłomieja Wdowika i zbyt lekkie uderzenie. Goście oddalili grę od własnej bramki.

1
2
2
22'

Bogdan Tiru przerzucił piłkę nad obrońcami Miedzi Legnica. Tomas Prikryl został złapany w pułapkę ofsajdową.

2
1
20'

Bartłomiej Wdowik zacentrował z rzutu rożnego, po czym Taras Romanczuk przegrał walkę o piłkę. Beniaminek buduje akcję.

1
1
3
18'

Walka w środku pola. Sędzia Tomasz Wajda upomniał Nene, pomocnik Jagiellonii Białystok musi uważać.

1
1
2
16'

Olaf Kobacki ma pole do poprawy. Liczby mówią same za siebie...

1
14'

Jagiellonia Białystok ruszyła do ataku. Marc Gual wygrał pojedynek powietrzny, następnie Paweł Lenarcik pewnie chwycił piłkę.

3
4
2
2
12'

Coś nieprawdopodobnego! Luciano Narsingh przedostał się w pole karne i wyłożył piłkę Olafowi Kobackiemu. Młody piłkarz fatalnie skiksował z kilku metrów.

1
3
1
11'

Olaf Kobacki nieczysto trafił w piłkę po wrzutce Jeronimo Cacciabue. Tym razem golkiper Jagiellonii Białystok nie musiał reagować.

1
2
1
10'

Paweł Lenarcik szybko wznowił grę, a Zlatan Alomerović wybiegł z pola karnego i zatrzymał Luciano Narsingha.

1
1
9'

W pierwszych minutach Miedź Legnica częściej stwarza zagrożenie pod bramką. Zlatan Alomerović miał furę szczęścia.

2
1
3
2
7'

Ależ okazja! Niespodziewane uderzenie z dystansu Maxime'a Domingueza, piłka zatrzymała się na lewym słupku.

1
1
2
1
1
7'

Miedź Legnica jest coraz bliżej. Jeronimo Cacciabue spróbował swoich sił, na linii strzału stanął jednak Taras Romanczuk.

1
2
1
6'

Bartosz Bida walczył o piłkę z Hubertem Matynią. Gracz gospodarzy przewrócił się w polu karnym, lecz sędzia pozostał niewzruszony.

5'

I mamy pierwszy celne uderzenie. Olaf Kobacki oddał strzał głową i nie zdołał zaskoczyć Zlatana Alomerovicia.

4'

Wygląda na to, że najbliżej bramki Miedzi Legnica ustawiony będzie Bartosz Bida. Trener Jagiellonii Białystok ma duże pole manewru w ataku.

1
1
2'

Białostoczanie próbują przedostać się na połowę przyjezdnych. Bartosz Bida nie opanował piłki przed polem karnym.

17:49

- Rozumiem, że jesteśmy faworytem spotkania. Tak samo myślał jednak Lech Poznań przed starciem ze Stalą Mielec - wspominał Maciej Stolarczyk.

1
17:44

Rusza 6. kolejka PKO Ekstraklasy! O godz. 18 rozpocznie się rywalizacja Jagiellonii Białystok z Miedzią Legnica. Po 5 meczach "Duma Podlasia" ma na koncie tylko 4 oczka, zaś beniaminek zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w stawce.