Żółtą kartkę otrzymał Jean Carlos Silva za atak na Konrada Forenca.

5
7
84'
82'

Dante Stipica popisał się rewelacyjną interwencją numer dwa. Bramkarz Pogoni Szczecin rzucił się jak lew w kierunku piłki i nie pozwolił na doprowadzenie do remisu strzałem z rzutu wolnego.

10
4
2
2
1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Bartkowski za trafienie łokciem w twarz Jewgienija Szykawki.

1
1
1
1
78'

Pachnie wyrównaniem, Korona Kielce jest zdecydowanie groźniejsza niż przez jakieś 55 minut meczu. Przed momentem Dante Stipica zaprezentował robinsonadę. Co prawda nie sięgnął piłki, ale ta szczęśliwie dla niego przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. W 78. minucie jeszcze jedna stuprocentowa sytuacja podbramkowa, ale chorwacki bramkarz odbił nogami futbolówkę po strzale Jacka Kiełba.

3
3
3
6
74'

Pogoń Szczecin. Schodzi: Leonardo Borges. Wchodzi: Luis Mata.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Leonardo Borges #4
3
1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Miłosz Trojak za ostre przewinienie.

3
1
73'

Portowcy nie potrafią zadać w tym meczu decydującego ciosu i igrają z ogniem. Przed momentem akcja Luki Zahovicia, Kamila Grosickiego oraz Sebastiana Kowalczyka została zepsuta zbyt delikatnym uderzeniem tego ostatniego w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem.

1
2
2
4
71'

Beznadziejne zachowanie Kamila Grosickiego. Miał sporo wolnej przestrzeni, wpadł z piłką w pole karne, ale strzelił prosto w defensora Korony Kielce. W odpowiedzi prawie doszło do wyrównania. Dante Stipica z przerażeniem odprowadził wzrokiem poza boisko płaskie uderzenie. Kibice już podnosili się z miejsc na trybunach.

2
1
2
1
5
68'

Adrian Danek nie pozwolił na przejście piłki po podaniu Jeana Carlosa Silvy do Kamila Grosickiego. Obu zespołom nie udało się utrzymać w posiadaniu piłki, bardzo chaotycznie.

1
1
64'

Pogoń Szczecin złapała nieco oddechu po trudnych dla niej minutach. Inna sprawa, że dośrodkowanie Leonardo Borgesa nie stanowiło zagrożenia dla Korony Kielce. Piłka poszybowała w martwe pole i została stamtąd wypiąstkowana przez Konrada Forenca.

1
58'

Gol! Strzelił Dawid Błanik.

W kwadransie po przerwie piłka znalazła się w bramce Korony, ale gol Luki Zahovicia został anulowany z powodu minimalnego spalonego. Po kilku minutach, zamiast 0:3, zrobiło się 1:2. Dawid Błanik przywrócił gospodarzom nadzieję na zapunktowanie płaskim strzałem w sytuacji sam na sam z Dante Stipicą. Piłkę dostał w prezencie od niezdarnego zawodnika Pogoni Szczecin.

9
4
1
6
14
57'

Kolejne katastrofalne zachowanie w ofensywie kielczan. W pewnym momencie zanosiło się na bardzo niebezpieczną dla Pogoni Szczecin szarżę Dawida Błanika, ale skończyło się na strachu.

1
1
55'

Jakub Bartkowski interweniował po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego. Beniaminek PKO Ekstraklasy miał jeszcze szansę na strzelenie gola kontaktowego po rzucie rożnym, ale jego piłkarze srogo zaplątali się i skończyło się niecelnym strzałem z dystansu.

1
2
4
53'

Gra wznowiona i teoretycznie Korona Kielce ma jeszcze szansę na zapunktowanie.

1
1
1
1
1
49'

W obronie Korony było co najmniej kilku komediantów, którzy powinni, ale nie przerwali ataku szczecinian. Gospodarze nie wybili dobrze piłki po miękkim dośrodkowaniu Kamila Grosickiego, więc dopadł do niej Luka Zahović i wpakował za kołnierz Konrada Forenca. Nie ma jednak ostatecznie gola na 3:0, ponieważ wideo weryfikacja pokazała spalonego.

1
1
2
5
47'

Pogoń Szczecin spróbuje kontrolować wydarzenia na boisku po powrocie z szatni na boisko. Na razie bez zmian trenera Jensa Gustafssona, ponieważ jego podopieczni zaprezentowali się wyraźnie lepiej niż gospodarze w pierwszej połowie.

komentarz

Pierwsza połowa starcia w Kielcach została zdominowana przez podopiecznych Jensa Gustafssona. Pogoń Szczecin jest na zasłużonym prowadzeniu 2:0 dzięki strzałom Damiana Dąbrowskiego oraz Kacpra Smolińskiego. Korona Kielce już z dwiema zmianami w jedenastce, ale wciąż bez specjalnie niebezpiecznego strzału.

8
4
2
45'

Doliczone pięć minut.

1
1
2
9
44'

Podniosła się wrzawa na trybunach kieleckiego stadionu. Szymon Marciniak dostrzegł jednak przewinienie jednego z zawodników Korony, który nieprzepisowo walczył o dojście do piłki po wrzutce z rzutu wolnego. Dlatego uderzenie, zbite przez Dantego Stipicę na poprzeczkę, było ostatecznie bez znaczenia.

3
1
1
2
2
40'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Borges za przewinienie taktyczne.

2
1
1
2
3
39'

Leszek Ojrzyński nie zamierzał przyglądać się biernie absolutnej niemocy swojego zespołu i już w 37 . minucie dokonał dwóch zmian. Trener kielczan wprowadził Dawida Błanika oraz Łukasza Sierpinę za Dalibora Takaca oraz Mario Zebicia. Pojawili się dwaj ofensywnie usposobieni piłkarze.

1
37'
33'

Gol! Strzelił Kacper Smoliński. Asystował mu Kamil Grosicki.

Pogoń jest znacznie konkretniejsza. W 33. minucie drużyna ze Szczecina podwoiła prowadzenie na 2:0, a jej akcja bramkowa to specjalność zakładu. Kamil Grosicki wymienił podania na lewej stronie boiska i przedarł się w pobliże linii bramkowej. Pozostało zadbać o zakończenie tego ataku. Kacper Smoliński strzelił z bliska po dograniu kadrowicza Czesława Michniewicza.

21
11
2
2
31'

Akcja odwetowa Korony Kielce. Dwóch podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego próbowało strzelić po miękkim dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego, ale ostatecznie piłka przemknęła przed ich nosami poza boisko. W tych okolicznościach od bramki Dante Stipica.

2
28'

Pod naciskiem Luki Zahovicia jeden z gospodarzy ratował się wybiciem na korner. Do piłki wybitej po dośrodkowaniu dopadł Kacper Smoliński, a jego uderzenie z półwoleja było minimalnie niecelne. Potężna była energia tego strzału młodzieżowca Pogoni Szczecin.

8
3
1
2
1
25'

Pierwsza, choć mała szansa na doprowadzenie do remisu była po niedokładnym piąstkowaniu Dantego Stipicy. Do piłki dopadł jeden z Koroniarzy, ale przesadził i oddał uderzenie ponad poprzeczką.

1
1
1
22'

Pogoń Szczecin ponownie z powodzeniem utrzymała się w posiadaniu piłki. Co prawda podopieczni Jensa Gustafssona nie tworzą sobie kolejnych sytuacji podbramkowych, ale przynajmniej nie dopuszczają do zagrożenia bramki Dantego Stipicy.

5
2
18'

Przerwa w grze po twardym zderzeniu, w wyniku którego ucierpiał Konrad Forenc.

1
1
1
3
16'

Płaskie dośrodkowanie Leonardo Borgesa zostało zablokowane ofiarnym wślizgiem. Pogoń Szczecin miała jeszcze możliwość podwojenia prowadzenia po rzucie rożnym. Krótkie rozegranie Damiana Dąbrowskiego i Sebastiana Kowalczyka, a po dośrodkowaniu złe uderzenie głową oddał Jakub Bartkowski.

2
1
2
14'

Pogoń Szczecin gra na utrzymanie piłki, ale z trudem zdobywa przestrzeń. Brak ruchu w przodzie irytował trenera Jensa Gustafssona oraz kapitana Damiana Dąbrowskiego. Ostatecznie akcja zespołu z województwa zachodniopomorskiego została zakończona płaskim dośrodkowaniem pod nogi przeciwnika.

2
1
1
11'

Na prawej stronie boiska rozpędził się Pontus Almqvist i co prawda nie udało mu się kontynuować ataku, ale przynajmniej wybiciem piłki na aut, umożliwił Pogoni Szczecin podejście wysokim pressingiem i niebawem odebranie piłki gospodarzom.

5
1
8'

Korona Kielce odpowiedziała na razie jednym groźnym atakiem. Dośrodkowanie ominęło wszystkich zainteresowanych oddaniem uderzenia piłkarzy, a czujny Dante Stipica odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko. Beniaminek stara się złapać rytm.

3
2
5'

Gol! Strzelił Damian Dąbrowski.

Pogoń Szczecin objęła prowadzenie już w 5. minucie. Formę strzelecką złapał ostatnio Damian Dąbrowski. Kapitan Portowców oddał rewelacyjne uderzenie z rzutu wolnego w pobliże okienka bramki Konrada Forenca. Bramkarz gospodarzy nie dosięgnął kopniętej z zegarmistrzowską dokładnością piłki.

25
16
4
1
2
2'

Korona Kielce w klasycznych, złocisto-krwistych strojach. Pogoń Szczecin tym razem na czarno z białymi elementami. Pierwsze uderzenie, mocno ostrzegawcze oddał Damian Dąbrowski. Piłka przetoczyła się obok bramki Konrada Forenca.