PKO Ekstraklasa: 9. kolejka
12 wrz 2022 19:00
komentarz

Koniec spotkania! Jagiellonia Białystok efektownie wygrała ze Stalą Mielec 4:0. Gospodarze uciekają ze strefy spadkowej.

7
3
1
1
2
90+2'

W odpowiedzi płasko z dwudziestu metrów uderzył Ratajczyk - obok bramki.

3
2
2
3
2
90+1'

Szansa na kolejnego gola! Łaski wycofał piłkę do nabiegającego Bortniczuka, ten miał sporo miejsca w polu karnym, strzelił bez przyjęcia, jednak trafił w obrońcę.

1
1
1
1
2
90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

2
1
1
1
3
90'

Kąśliwy strzał Lebedyńskiego z dość ostrego kąta. Piłka przeleciała minimalnie obok bramki.

6
4
2
1
1
88'

Cernych strzela niecelnie z szesnastu metrów.

4
2
4
2
87'

Jagiellonia spokojnie chce dograć ten mecz do końca.

4
2
2
2
1
86'
Stal Mielec
4
2
1
1
84'

Cernych chyba doznał jakiegoś urazu, bo nie ruszył do piłki i zaczął utykać. Przypomnijmy, że Jagiellonia wykorzystała już komplet zmian.

5
3
5
6
4
83'

Poręba huknął zza pola karnego. Mogło być groźnie, bo piłka leciała na dobrym pułapie, ale zablokował to uderzenie jeden z obrońców.

7
4
2
1
80'
80'
79'

Po rzucie rożnym kolejny raz niecelnie strzelał Lebedyński.

3
2
1
1
1
78'

Ależ pofrunął Alomerović! Uderzenie Kasperkiewicza z dystansu, piłka odbiła się od nogi Puerto i zmierzała w okienko, ale bramkarz Jagiellonii spisał się na medal!

7
3
1
1
2
75'

Zablokowane uderzenie Wojciechowskiego z trzydziestego metra.

1
2
1
2
74'

Pierwszy celny strzał Stali! Ratajczyk uderzał z narożnika pola karnego, ale zdecydowanie zbyt słabo, by zaskoczyć Alomerovicia.

1
2
3
1
71'

Skiksował Łaski i posłał piłkę prosto w ręce Mrozka. To była dobra szansa, czekało na podanie dwóch zawodników Jagiellonii.

4
5
2
1
1
70'

Ponownie centra z lewego skrzydła. Lebedyński wypracował sobie pozycję w polu karnym, jednak nie trafił czysto w piłkę. Kolejna niecelna próba gości.

2
3
1
2
2
69'

Bez wiary Stal Mielec. W ofensywie ta drużyna dziś nie istnieje. A Jagiellonii wciąż mało.

4
4
3
1
1
68'
65'

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Fiodor Cernych.

Co za bramka! Miękkie dośrodkowanie Prikryla z prawej strony, Cernych odegrał piłkę głową do Imaza, a ten przewrotką strzela na 4:0!

Jagiellonia Białystok
23
11
2
3
5
64'

Stal Mielec w dalszym ciągu bez celnego strzału.

5
1
1
3
2
63'
1
1
2
1
1
62'

Szansa dla Jagiellonii! Stal dwukrotnie wybija piłkę z linii!

4
4
4
61'
61'
60'

Kolejna kontra Stali. Hamulić zabawił się w Messiego i przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd. Oddał piłkę do prawej strony i pobiegł w pole karne, ale nie wygrał walki w powietrzu po centrze Gerbowskiego.

1
1
59'

Gual podawał prostopadle w kierunku wychodzącego na czystą pozycję Cernycha, jednak w ostatniej chwili przeciął to zagranie Matras. Byłaby doskonała okazja.

1
2
1
58'

Jagiellonia bardzo dyskretna w drugiej połowie. Jakby satysfakcjonowało ich trzybramkowe prowadzenie.

2
1
2
55'

Wrzutka Gerbowskiego z prawej flanki, był rykoszet i Lebedyński miał dużo miejsca w polu karnym, ale trochę się pospieszył i zamiast przyjmować piłkę, to zagrywał ją stojąc tyłem do bramki. Broni Alomerović.

1
1
54'

Lebedyński w pole karne do Domańskiego. Wyglądało to dobrze, ale Domański nie opanował piłki.

1
53'

Ostry faul Cernycha. Spóźnione wejście w nogi Kasperkiewicza. Oszczędził sędzia zawodnika Jagiellonii, bo spokojnie mógł pokazać mu kartkę.

1
50'

Goście starają się grać wysokim pressingiem, ale nawet jeśli odbiorą piłkę, to później brakuje jakości w grze do przodu.

6
1
3
1
48'

Kontratak Stali. Dośrodkowanie z lewej strony Getingera, wyskoczył najwyżej w polu karnym Lebedyński, ale strzelił nad bramką. Złe to było uderzenie.