1
1
2
88'

Raków Częstochowa jeszcze ma ochotę na powtórzenie wyniku meczu 4:0 z meczu z Legią Warszawa. Vladislavs Gutkovskis poczęstował niebezpiecznie wyglądającym uderzeniem Gabriela Kobylaka i ten interweniował dość szczęśliwie.

4
2
2
79'

Po jednej interwencji bramkarzy po obu stronach boiska. Bez błędu Vladana Kovacevicia oraz Gabriela Kobylaka i pozostaje 3:0 dla podopiecznych Marka Papszuna.

1
1
77'

Trochę obudzili się piłkarze z województwa mazowieckiego, jednak nie mają oni dobrych pozycji do pokonanie strzałem Vladana Kovacevicia. Nierozgrzany bramkarz Rakowa Częstochowa zawahał się po jednym z dośrodkowań, ale miał szczęście, że przypadkowa piłka nie wtoczyła się w narożnik jego bramki.

1
1
1
1
74'

Akcja Radomiaka przerwana faulem.

1
72'

Coraz spokojniej na boisku. Raków Częstochowa ma konkretną zaliczkę do pilnowania, a ostatnia jego akcja została zepsuta zbyt mocnym podaniem Vladislavsa Gutkovskisa.

1
68'
ZMIANA
1
3
1
2
2
67'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Nowak za przewinienie na Leandro.

Raków Częstochowa
3
1
1
1
64'

Ponownie Fabian Piasecki był niebezpieczny dla Radomiaka. Tym razem nie pokonał on swoim uderzeniem Gabriela Kobylaka, ponieważ w pobliżu linii bramkowej interweniował z dużym wyczuciem Tiago Matos.

1
1
62'
ZMIANA
62'
ZMIANA

Radomiak Radom. Schodzi: Daniel Pik. Wchodzi: Leandro.

1
1
1
60'

Radomiak nie ma nic ciekawego do zaproponowania w ofensywie. Mnożą się przewinienia podopiecznych Mariusza Lewandowskiego i już spora grupa przyjezdnych musi sobie radzić z żółtymi kartonikami na koncie.

1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Maurides za kolejne ostre przewinienie.

Radomiak Radom
3
2
2
2
57'

Raków Częstochowa może już robić co chce na boisku i rzadko opuszcza połowę przeciwnika. Wycofanie przed pole karne od Iviego Lopeza, ale przygotowani byli radomianie na takie rozegranie rzutu wolnego.

1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Tiago Matos za ostre przewinienie.

1
1
1
2
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Asystował mu Bartosz Nowak.

Raków poczuł się już swobodnie na boisku i w 52. minucie praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo uderzeniem Iviego Lopeza na 3:0. Południowiec dostał podanie w środek pola karnego od Bartosza Nowaka, nie miał odpowiednio blisko siebie żadnego zawodnika Radomiaka i technicznym uderzeniem pokonał Gabriela Kobylaka.

10
7
2
1
4
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Stratos Svarnas. Asystował mu Ivi Lopez.

Po przerwie piłka znalazła się ponownie w bramce Radomiaka. Trafienie Stratosa Svarnasa nie zostało początkowo uznane z powodu spalonego piłkarza Rakowa Częstochowa w momencie wrzutki z rzutu wolnego Iviego Lopeza. Po wideo weryfikacji Tomasz Musiał wskazał jednak na środek boiska i gospodarze są już na bezpiecznym prowadzeniu 2:0.

komentarz

Trudna pierwsza połowa meczu dla Rakowa Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna stworzyli sobie niewiele sytuacji podbramkowych. Absolutnie nie można powiedzieć, że zapewnili dużo atrakcji Gabrielowi Kobylakowi. W czasie doliczonym Fabian Piasecki zrobił jednak coś ekstra i pięknymi nożycami zdobył prowadzenie 1:0 dla wicemistrza Polski.

1
1
2
1
1
45+5'

Raków na prowadzeniu. Gol marzenie!

2
2
2
2
2
45+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fabian Piasecki. Asystował mu Stratos Svarnas.

Sędzia Tomasz Musiał doliczył aż siedem minut do pierwszej połowy meczu i w nich padła po prostu rewelacyjna bramka. Kapitalne uderzenie Fabiana Piaseckiego. Ten napastnik jest człowiekiem do zadań specjalnych. Złożył się do uderzenia nożycami po wrzutce z prawej strony boiska! Nie no, można oglądać powtórki godzinami!

23
10
4
5
14
45'

Doliczone siedem minut.

1
3
5
43'

Żółtą kartkę otrzymał Thabo Cele za ostre zagranie w centrum boiska.

2
2
1
4
6
41'

Żółtą kartkę otrzymał Filipe Nascimento za utrudnianie wznowienia gry.

3
3
1
3
5
36'

W 32. minucie w brzydkim meczu zrobiło się gorąco radomianom. Tomasz Musiał pokazał czerwoną kartkę Raphaelowi Rossiemu za faul na Franie Tudorze. Tomasz Musiał ruszył jednak po chwili do monitora i słusznie zamienił wykluczenie na napomnienie żółtym kartonikiem. Ani miejsce faulu, ani jego ostrość nie nadawała się do osłabienia Radomiaka.

1
2
1
2
33'

Żółtą kartkę otrzymał Raphael Rossi za faul na Franie Tudorze po anulowaniu czerwonej kartki.

7
4
2
1
1
30'

Kolejna szansa na pokonanie bramkarza Radomiaka otworzyła się przed Patrykiem Kunem. Dostał on podanie pod bramkę przeciwnika, ale za długo zbierał się do strzału i w momencie przekładania piłki, nadział się na znakomitą interwencję Pedro Justiniano.

1
3
1
1
28'

Nie brakuje w tym meczu fauli i z niekorzyścią dla widowiska przerw spowodowanych urazami. W 28. minucie Raków miał szansę na zdobycie prowadzenia z rzutu wolnego po przewinieniu Dawida Abramowicza na Franie Tudorze. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się tradycyjnie Ivi Lopez, ale z okolicy narożnika pola karnego strzelił za wysoko.

1
2
26'

Podanie do starającego się rozpędzić Władysława Koczerhina, ale zawiodło przyjęcie pomocnika Rakowa Częstochowa. W ten sposób podopieczni Marka Papszuna zmarnowali kolejną szansę na przedostanie się w pobliże bramki Gabriela Kobylaka.

1
1
1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Abramowicz za faul w pobliżu narożnika własnego pola karnego na Franie Tudorze.

2
1
2
2
2
23'

Na razie Vladan Kovacević bez trudnych zadań.

1
1
1
21'

Podanie z głębi pola do Mauridesa. Za plecami napastnika Radomiaka znajdował się Milan Rundić i nie pozwolił na zabranie się z futbolówką w kierunku bramki Vladana Kovacevicia.

1
1
1
1
18'

Piłka znajduje się głównie na połowie Radomiaka, ale drużyna z województwa mazowieckiego jakoś radzi sobie z atakami wicemistrza Polski. Jedna próba została powstrzymana przez Gabriela Kobylaka, a uderzenie Giannisa Papanikolau, po dośrodkowaniu Iviego Lopeza, było niecelne.

1
1
1
15'

Gra wznowiona po pomocy medycznej udzielonej Władysławowi Koczerhinowi oraz Mauridesowi. Napastnik Radomiaka powrócił do rywalizacji na stadionie Rakowa Częstochowa w gustownym czepku.

2
1
12'

Przerwa w grze spowodowana urazem Mauridesa.

2
1
1
2
10'

Na początku meczu podopiecznym Marka Papszuna, odpowiedzialnym za atakowanie, brakowało porozumienia. W jednej z akcji Bartosz Nowak wymownym gestem przepraszał kompanów z Rakowa Częstochowa za niedokładne podanie. Po kilku minutach zabrakło porozumienia na boku boiska między Ivim Lopezem a Milanem Rundiciem.

4
2
1
6'

Niedopieszczone podanie Bartosza Nowaka i sprowadzony z Górnika Zabrze pomocnik wyraźnym gestem przeprosił kompanów z zespołu za zmarnowanie szansy na zdobycie prowadzenia.

2
1
2
3'

Raków Częstochowa w tradycyjnych, czerwono-niebieskich strojach. Z kolei Radomiak na biało z zielonymi elementami. Zaatakował na początku konfrontacji Bartosz Nowak, ale nie przebił się w pole karne przeciwnika. Na dodatek sędzia Tomasz Musiał nie dopatrzył się przewinienia Raphaela Rossiego.

17:26

Kolejnym przeciwnikiem Rakowa Częstochowa w PKO Ekstraklasie będzie Radomiak. Podopieczni Marka Papszuna muszą koncentrować się na swoich obowiązkach w polskich rozgrywkach po odpadnięciu z eliminacji Ligi Konferencji Europy. Nie zamierzają oni odpuszczać w rywalizacji o mistrzostwo Polski.