Koniec! Zagłębie po szalonym meczu wygrywa z Górnikiem 3:2!

2
2
7
90+4'

Górnik próbuje. Dośrodkowanie w pole karne, ale mieliśmy nieporozumienie między dwójką zabrzańskich zawodników. Piłka poza linią końcową.

9
5
2
4
5
90+2'

Denerwuje się trener Stokowiec, bo Poletanović ewidentnie się pospieszył z podaniem i oddał piłkę za darmo gospodarzom.

6
3
2
5
7
90'

Sędzia doliczył minimum sześć minut.

5
2
5
7
8
89'

Minuty upływają, a Bieszczad w dalszym ciągu nie ma zbyt wiele pracy. Górnik jakby bez pomysłu w końcówce.

9
10
3
5
4
89'
Górnik Zabrze
5
6
3
2
5
86'

Bieszczad łapie piłkę po bardzo kiepskim uderzeniu Cholewiaka. Był jednak wyraźny spalony i sędzia przerwał grę.

6
5
2
3
5
85'

Niezła centra z rzutu wolnego, jednak ambitnie zamykający akcję na dalszym słupku Bergstrom nie trafił w piłkę.

5
4
3
3
5
83'
83'
83'
KGHM Zagłębie Lubin
6
3
2
3
4
82'

Mądra gra Zagłębia w ostatnich minutach. Kolejny rzut rożny po indywidualnej akcji Pieńki.

10
9
3
3
5
79'
79'

Kolejne uderzenie Kłudki z dalszej odległości. Pewnie broni Broll.

2
4
3
3
6
79'

Dwie próby gości zza pola karnego. Kłudka, a chwilę później Makowski. Oba zablokowane.

2
2
3
2
2
78'

Zagłębie utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska.

3
2
2
2
4
76'

Kwadrans do końca. Czy zobaczymy w tym meczu jeszcze jakieś gole?

11
5
2
3
4
76'
8
3
3
4
4
74'
72'

Upadł w polu karnym Adamski. Delikatnie protestowali goście, natomiast sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu.

5
4
4
4
5
71'

Bohar nagle usiadł na murawie. Wygląda to na poważniejszy uraz.

5
4
3
6
4
71'
70'

Ależ blisko gola Górnik! Centra z rzutu rożnego, strącił piłkę Kotzke, zamykał jeszcze akcję na dalszym słupku Bergstrom, jednak nie oddał czystego strzału.

2
1
1
4
69'

Dośrodkowanie Pacheco, wygrał walkę w powietrzu Kotzke i... poprzeczka!

3
1
1
1
5
67'

Decydowały centymetry, ale gol uznany! Zagłębie prowadzi 3:2!

7
7
3
1
8
65'

I jeszcze szybkie sprawdzenie czy aby nie było w tej sytuacji spalonego. Czekamy. To była typowa mijanka.

4
3
2
2
3
64'

Gol! Strzelił Damjan Bohar. Asystował mu Bartłomiej Kłudka.

Fantastyczne widowisko w Zabrzu. Piękna akcja Zagłębia! Kłudka z dużą swobodą pobiegł środkiem pola, obsłużył idealnym prostopadłym podaniem Bohara, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem!

10
7
2
2
9
63'

Dośrodkowanie Dadoka, piłka podbita przez jednego z obrońców, co wywołało trochę zamieszania w polu karnym, zawahał się Bieszczad, ale ostatecznie żaden z zawodników Górnika nie zdołał oddać strzału.

2
3
2
2
4
61'
60'

Szcześniak i Makowski potrzebują pomocy medycznej. Nieprzyjemne zderzenie.

2
2
59'
58'

Gol! Strzelił Robert Dadok. Asystował mu Piotr Krawczyk.

Dadok ma dublet! Dośrodkowanie z lewej strony, idealnie strącił piłkę Krawczyk, a Dadok tylko dopełnił formalności z kilku metrów!

12
1
1
2
57'

Mamy dość niemrawą wymianę ciosów. Raz z kontrą wychodzą jedni, raz drudzy, natomiast nie przekłada się to na konkrety.

2
1
2
1
54'

Kolejny strzał Kotzke z osiemnastego metra, ale obok bramki.

3
2
3
3
3
52'

Od razu Zagłębie wyszło z kontrą, Adamski z ostrego kąta trafia w słupek!

1
3
2
2
2
51'

Dwie okazje dla Górnika, ale w obu przypadkach bronią się goście. Najbliżej był Okunuki, który mocno strzelał z linii pola karnego, ale w sam środek bramki. Dobrze broni Bieszczad.

2
4
48'

Świetna akcja Górnika! Pacheco wypatrzył na szesnastym metrze kompletnie niepilnowanego Kotzke, ten strzelił mocno, ale broni Bieszczad!

4
2
2
2
5
48'

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Górnika. Mieliśmy już dwie groźne centry z prawej strony boiska. Jeszcze bez strzału.

4
2
1
2
1
46'

czas Druga połowa
46'
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

1
komentarz

Koniec pierwszej połowy. Górnik w przekroju 45 minut był zespołem lepszym, ale to Zagłębie jest skuteczniejsze. Póki co 2:1 dla Miedziowych.

1
2
1
1
45+1'

Dadok efektownie strzelał z powietrza z kilku metrów, ale trafił prosto w rywala. Sędzia odgwizdał jeszcze spalonego, bo po chwili piłka dotarła do kolegi z drużyny, który był wyraźnie przed obrońcami.

1
3
2
1
45'

Sędzia dolicza minimum trzy minuty.

2
2
2
44'

Górnik ciśnie w końcówce pierwszej połowy, choć bez konkretów.

2
1
2
1
3
41'

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Zagłębie stara się wybić Górnik z rytmu i chyba się to udaje.

4
4
1
1
4
39'

Powinno być 3:1 dla Zagłębia! Gaprindaszwili strzela jednak w dobrej sytuacji prosto w Brolla! Bohar mógł mieć świetną asystę!

2
5
2
4
6
37'

Niesamowity jest to mecz. Górnik gra w piłkę, a Zagłębie prowadzi po dwóch akcjach. Taki jest jednak futbol. W dalszym ciągu optyczną przewagę posiadają gospodarze.

6
5
3
2
5
35'

Gol uznany. Zagłębie prowadzi 2:1!

8
8
1
1
8
34'

Analizowana jest ewentualna pozycja spalona Starzyńskiego przy strzale. Czekamy.

1
1
2
33'

Sędziowie jeszcze coś sprawdzają na wozie VAR.

3
1
2
3
32'

Gol! Strzelił Filip Starzyński.

Kontynuujemy dziwne gole w Zabrzu! Zagłębie prowadzi, bo Starzyński dopadł do odbitej piłki po strzale Gaprindaszwiliego z dwudziestu metrów. Biernie zachowali się obrońcy Górnika i nie doskoczyli w porę do pomocnika Miedziowych.

7
3
1
7
31'

Po raz kolejny Zagłębie łatwo traci piłkę przed własnym polem karnym. Pacheco do Mvondo, ten uderzał bez przyjęcia z trzydziestu metrów, jednak nie trafił w bramkę.

2
1
1
4
29'

W odpowiedzi huknął z dystansu Starzyński. Broll z trudem odbija piłkę na rzut rożny.

2
2
2
1
2
28'

Dadok w pole karne do Krawczyka, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i momentalnie uderzył z woleja... nad bramką.

2
1
1
4
27'

Bawi się dziś Okunuki. Ma niezwykłą łatwość w mijaniu rywali. Za chwilę piłkę otrzymał Olkowski, lecz i on został zablokowany przy próbie strzału.

1
1
1
1
2
25'

Pacheco w polu karnym, jednak chyba niepotrzebnie chciał indywidualnie kończyć akcję i został zablokowany przez Makowskiego.

1
2
2
4
24'

Bardzo mocne dośrodkowanie Jensena z lewego skrzydła, jednak dobrze ustawiony był Kopacz i nie pozwolił na oddanie strzału rywalom.

3
1
2
3
22'

Dośrodkowanie Starzyńskiego, ale kiepskiej jakości. Wybijają piłkę zabrzanie.

4
2
1
21'

Korner dla gości. Wyrównało nam się to spotkanie.

4
1
1
3
20'

Co prawda Mvondo trafił w piłkę, ale przy okazji mocno poturbował rywala w środkowej strefie boiska. Za nadmierną agresję w grze sędzia pokazał mu kartkę.

2
1
4
20'
2
2
1
7
18'

Gol! Strzelił Robert Dadok.

Ależ dziwne rzeczy dzieją się dziś w Zabrzu! Z dystansu strzelał Okunuki, po sporym rykoszecie piłka odbiła się od poprzeczki, a cała sytuacja kompletnie zmyliła Bieszczada i całą defensywę Zagłębia. W dobrym miejscu stał Dadok i popisał się skuteczną dobitką. 1:1!

13
5
2
5
17'

Dadok leży w polu karnym Zagłębia. Ponownie zdenerwowali się kibice Górnika na brak decyzji arbitra. Ich zdaniem doszło tam do przewinienia.

1
1
3
17'

Od straty gola Górnik Zabrze nie gościł w okolicach pola karnego Zagłębia. Gra toczy się w środku pola.

1
14'

Ponownie pokazał się Gaprindaszwili. Złamał akcję na lewą nogę i zakończył ją strzałem z dwudziestu metrów. Zabrakło ok. metra.

1
2
1
12'

Wrzutka Giorbelidze z lewej flanki, było sporo chaosu w polu karnym Górnika, jednak ostatecznie piłka wybita. Przycisnęli Miedziowi, a gospodarze jakby w szoku.

3
3
2
1
1
11'

Gol! Strzelił Damjan Bohar.

Pierwsza akcja Zagłębia i goście prowadzą! Gaprindaszwili oddał mocny strzał z ostrego kąta, odbił piłkę Broll, ale dokładnie pod nogi Bohara, który trafia łatwo do pustej bramki!

10
4
2
3
7
10'

Na razie bardzo spokojny dzień ma formacja defensywna Górnika. Gospodarze dominują od pierwszego gwizdka sędziego i cały czas przebywają na połowie Zagłębia.

2
1
1
9'

Nie było to na tyle ewidentne, by należał się rzut karny zabrzanom. Gra wznowiona od autu.

1
1
1
1
8'

Czekamy. Sędzia dostał sygnał z VAR. Piłka trafiła w rękę Łakomego.

2
8'

Po akcji Okunukiego ręką zagrał we własnym polu karnym jeden z obrońców Zagłębia. Protestują kibice, ale sędzia nie reaguje.

1
1
5'

Dośrodkowanie Pacheco z lewego skrzydła, jednak tym razem dobrze czytał grę Bieszczad. Pewna interwencja na piątym metrze.

1
5'

Szansa dla Górnika! Kapitalny strzał z ostrego kąta oddał Dadok i słupek ratuje zespół Zagłębia!

1
2'

Wysoki pressing Górnika od samego początku. Zagłębie nie do końca sobie z tym radzi.

1
1
1'

Szybko mieliśmy celny strzał. Odbiór Górnika na połowie rywala, najpierw nie popisał się przy dośrodkowaniu Pacheco, a po chwili niecelnie z dwudziestu metrów strzelał Olkowski.

1
1
1'

Rozpoczynamy spotkanie Górnik - Zagłębie! Gospodarze na biało, goście w pomarańczowych strojach.