2
2
86'

Gol! Strzelił Patryk Makuch.

W 86. minucie Cracovia zamknęła starcie golem na 2:0. Piłka trafiła w odsłoniętą strefę boiska do Patryka Makucha, a ten nie miał obok siebie żadnego przeciwnika i pokonał Karola Niemczyckiego płaskim uderzeniem.

9
4
2
1
85'
84'

Żółtą kartkę otrzymał Koki Hinokio za ostre przewinienie.

82'

Benjamin Kallman na razie jest najskuteczniejszy.

2
1
1
80'

Na stadionie zrobiło się nerwowo, a piłkarze Miedziowych nie dodali optymizmu publiczności. Mocniej pachniało drugim golem Cracovii niż pierwszym zespołu Piotra Stokowca. Piłka trafiła nawet w słupek Zagłębia.

1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kopacz za ostre przewinienie.

75'

Interwencja Bartosza Kopacza po niebezpiecznie wyglądającym uderzeniu Patryka Makucha. Cracovia stara się wykorzystać coraz bardziej brawurowe ustawienie podopiecznych Piotra Stokowca.

1
73'

Na stadionie zrobiło się nerwowo, ponieważ następna porażka Miedziowych wisi w powietrzu.

2
70'
68'

Cracovia. Schodzi: Karol Knap. Wchodzi: Florian Loshaj.

67'

Gol! Strzelił Benjamin Kallman. Asystował mu Otar Kakabadze.

Przełom nastąpił w 67. minucie. Cracovia wyszła na prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Benjamina Kallmana. Napastnik Pasów wbiegł energicznie pod bramkę Kacpra Bieszczada i zakończył strzałem głową akcję przeprowadzoną przez Jewhena Konopliankę oraz Otara Kakabadze. Słowa uznania należą się za dośrodkowanie Gruzinowi.

65'

Po nieco ponad godzinie zagotował się Marcin Cabaj i sędzia wycenił na czerwoną kartkę awanturę wywołaną przez trenera bramkarzy Cracovii.

1
63'

Akcja przerwana z powodu spalonego, a sędzia odesłał Marcina Cabaja na trybuny.

2
2
2
1
1
60'

Nie zmienia się obraz meczu, przez co zrobiło się monotonnie. Oba zespoły nie są w czołówce bramkostrzelnych w PKO Ekstraklasie, co potwierdzają w niedzielę. Dopiero na przebudzenie w 60. minucie było uderzenie Otara Kakabadze obronione przez Kacpra Bieszczada.

2
57'

Przyspieszenie Damjana Bohara w centrum boiska, jednak jego podanie nie trafiło do żadnego z gospodarzy zainteresowanych oddaniem strzału.

54'

Blokowane przez defensora Cracovii uderzenie Filipa Starzyńskiego z kilkunastu metrów. Lubinianie nie wywalczyli nic ponad wrzut z autu na połowie przeciwnika.

1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Cornel Rapa za przewinienie na Damjanie Boharze.

3
1
1
48'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strzelił Otar Kakabadze. Piłka trafiła w nogi broniącego zawodnika KGHM Zagłębia Lubin. Riposta gospodarzy w postaci niecelnego uderzenia Bartłomieja Kłudki.

1
1
1
1
1
47'

Pierwsza niebezpieczna akcja po przerwie została przeprowadzona przez Cracovię. Sprawna wymiana podań pozwoliła zdobyć przestrzeń na połowie Miedziowych, ale zabrakło skutecznego uderzenia.

komentarz

Tym samym pierwsza połowa była bezbramkowa i niewypełniona po brzegi szansami na gola. W wyrównanej rywalizacji ani gospodarze, ani goście nie znali sposobu na przeprowadzenie skutecznego ataku.

1
1
43'

Ostatnie szanse na strzelenie gola w pierwszej połowie meczu.

1
40'

W 40. minucie uderzenie Filipa Starzyńskiego, zza pola karnego, obiło słupek.

2
1
38'

Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez podopiecznych Jacka Zielińskiego. Wznowienie od bramki zostało przyznane Kacprowi Bieszczadowi.

1
1
36'

Tym razem skutecznie Bartosz Kopacz po płaskim podaniu w pole karne KGHM Zagłębia Lubin.

32'

Cracovia od rzutu rożnego. Przy piłce ustawili się tym razem Jewhen Konoplianka oraz Karol Knap. Dośrodkowanie zostało poskromione przez Bartosza Kopacza, a po poprawce Otara Kakabadze interweniowali Martin Dolezal oraz Aleks Ławniczak.

1
29'

Piłka w bramce Cracovii po strzale Jarosława Jacha, ale nie ma gola z powodu spalonego w momencie podania Mateusza Bartolewskiego.

1
1
2
1
28'

Szansa na zagrożenie Cracovii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przy chorągiewce ustawili się Marko Poletanović oraz Łukasz Łakomy. Zagranie tego drugiego wydawało się być bardzo dobre dla Jarosława Jacha do pokonania Karola Niemczyckiego.

1
1
23'

W ostatniej fazie meczu nieco aktywniejsi w ofensywie byli krakowianie, ale brakowało im konkretów. Jedno uderzenie Jewhena Konoplianki było niecelne, a dwa kolejne zostały zablokowane przez Łukasza Łakomego.

18'

W 18. minucie przed szansą na zdobycie prowadzenia dla Cracovii stanął Jewhen Konoplianka. Pudło byłego reprezentanta Ukrainy było wyraźne, powinien znacznie lepiej dostawić stopę do piłki.

17'

Nie po raz pierwszy w meczu piłka uciekła gościom poza boisko, przez co wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane KGHM Zagłębiu Lubin.

14'

Filip Starzyński tym razem znalazł się w miejscu dogodnym do oddania strzału. Pogubił się były reprezentant Polski i pod naciskiem przyjezdnych stracił piłkę.

1
1
11'

W 11. minucie była groźna odpowiedź Miedziowych. Ich akcja została rozegrana na prawej stronie boiska, a Łukasz Łakomy próbował pokonać Karola Nieczyckiego po podaniu Filipa Starzyńskiego. Piłka poleciała jednak prosto w bramkarza Cracovii.

1
1
9'

Otar Kakabadze nie opanował piłki blisko linii bocznej boiska.

1
7'

Na razie tylko jedna sytuacja podbramkowa. KGHM Zagłębie Lubin gra w pomarańczowych strojach z czarnymi elementami, ale przynajmniej na razie nie spieszy się gospodarzom do frontalnego ataku.

2
1
3'

Cracovia w klasycznych, biało-czerwonych pasiakach. Pierwsza akcja zakończona strzałem przez przyjezdnych. Otar Kakabadze nie pokonał Kacpra Bieszczada z powietrza po wrzutce Jewhena Konoplianki.