PKO Ekstraklasa: 17. kolejka
12 lis 2022 20:00
komentarz

Raków dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca i ze spokojem będzie mógł zimą przygotowywać do rundy rewanżowej.

38
22
2
2
8
90+4'

Strzał Starzyńskiego z dystansu wyraźnie niecelny.

15
10
6
2
3
90+3'

Raków skutecznie oddala grę od własnego pola karnego. Do końca pozostało już niewiele czasu.

26
10
5
1
3
90+2'
KGHM Zagłębie Lubin
9
5
2
1
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

4
2
8
1
6
88'
88'

Gol! Strzelił Kacper Chodyna. Pewny strzał Chodyny i Zagłębie złapało kontakt bramkowy! 1:2!

13
3
5
9
19
86'

Sędzia uznał, że Svarnas zagrywał umyślnie ręką i podyktował rzut karny dla Zagłębia!

8
4
8
3
14
0:2'

Lubinianie mają problem z przedostaniem się z piłką na połowę Rakowa.

17
4
2
1
82'
82'
4
1
2
1
82'
Raków Częstochowa
2
6
2
81'

Burić wybiegł kilka metrów przed pole karne i złapał piłkę. Jeszcze miał pretensje do Wdowiaka, który nie odpuszczał.

2
80'
5
1
4
78'

Strzał Bohara zablokował obrońca, poprawka z bliska Bartolewskiego była niecelna!

7
5
6
1
75'

Wdowiak przed szansą, ale rezerwowy nie zdołał uderzyć do bramki z ostrego kąta.

4
1
6
4
74'

Piasecki uciekał obrońcy, który w ostatnim momencie piłkę wybił wślizgiem.

1
1
5
2
72'

Problemy mięśniowe ma Kovacević. Bramkarz usiadł na murawie. Coś strzyknęło.

2
4
5
10
71'
71'
70'

Lubinianie zaczynają ryzykować w tyłach. Wkrótce może się to źle skończyć dla gospodarzy. Co im jednak pozostało?

6
4
1
67'

Lopez sam na sam z bramkarzem, górą jednak Burić!

7
4
9
4
6
66'

Zivec popędził z piłką na bramkę gości, strzał z pola karnego odbił Kovacević.

5
1
1
1
1
65'

Wydaje się, że Raków ma mecz pod kontrolą. Wiadomo jednak, że 2:0 to niebezpieczny wynik.

6
2
2
63'

Techniczny strzał Bohara z ok. 16 metrów. Piłka minęła bramkę.

60'
60'

Godzina meczu za nami. Zagłębie przeniosło grę w okolice pola karnego gospodarzy.

1
6
1
58'

W końcu po przerwie Raków. Płasko z pola karnego uderzył Sorescu, piłka o metr minęła dalszy słupek.

8
3
4
1
3
55'

Strzał z pola karnego Starzyńskiego końcami palców na korner wybił Kovacević!

5
1
10
1
54'

Pieńko uderzył z pola karnego, Kovacević sparował uderzenie.

7
3
4
1
53'

Sorescu dośrodkował z prawej strony, ale piłkę wybili obrońcy gospodarzy.

1
2
4
1
1
50'

Lubinianie starają się kreować grę, do bramki Rakowa jednak jest dość daleko.

6
5
3
2
1
47'

Po zmianie stron Zagłębie stara się atakować. Przed momentem dogranie pewnie wyłapał Kovacević.

6
4
3
1
czas Druga połowa
46'
komentarz

Pewne i jak najbardziej zasłużone prowadzenie Rakowa.

38
16
3
2
3
45'

Sędzia doliczył minutę.

7
1
44'

Lubinianie poszukali szczęścia, ale nieśmiało i bez efektów.

4
2
1
1
41'

Piasecki dogrywał w pole karne do partnera, ale zbyt mocno i szansa przepadła.

3
2
2
1
3
38'

Akcja Zagłębia, Bohar w polu karnym, ale uderzenie w kierunku dalszego słupka było niecelne.

6
3
1
1
3
37'

Z ok. 22 metrów płasko uderzył Nowak. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wyszła na korner.

7
5
3
36'

Raków spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Zagłębia, po chwili goście przyspieszają tempo akcji i znajdują się pod bramką Zagłębia. Tak było przed momentem, ale zabrakło dokładności.

9
6
5
1
33'

Nowak do Piaseckiego, a ten nie trafił z czterech metrów do niemal pustej bramki!

8
7
7
6
13
31'

Za nami 1/3 spotkania, ale wydaje się, że w tej rywalizacji wszystko jest już jasne. Zagłębie nie ma argumentów, aby zagrozić rywalom.

14
10
3
2
2
28'

Gol! Strzelił Stratos Svarnas. Asystował mu Ivi Lopez. Walec z Częstochowy miażdży dalej. Lopez dośrodkował z rzutu wolnego na trzeci metr. Burić został na linii, a Svarnas wbił głową piłkę do siatki. 0:2!

41
30
3
2
7
26'

Płasko, ale niecelnie z ok. 28 metrów przymierzył Władysław Koczerhin. Goście szukają gola numer dwa.

13
9
2
3
2
25'

Wyraźnie Raków przyjechał do Lubina po swoje. Częstochowianie cały czas na połowie Zagłębia.

18
12
1
1
23'

Kolejna groźna akcja Rakowa. Zagranie w pole karne do Lopeza, ten jednak uderzając skiksował i w bramkę nie trafił.

10
7
6
2
5
21'

Raków objął prowadzenie i nie zamierza oddawać inicjatywy Miedziowym.

19
11
4
2
2
18'

Gol! Strzelił Deian Sorescu. Akcja Sorescu, który z okolic prawej strony wszedł do środka pola i mocnym strzałem z ok. 20 metrów uderzył nie do obrony! 0:1!

53
34
5
5
9
16'

A teraz Burić daleko przed polem karnym. Sorescu przejął piłkę, nie zdecydował się na strzał, a dogranie z pola karnego zablokowali obrońcy.

1
2
3
1
14'

Kovacević wybiegł w okolice linii pola karnego i głową odbił piłkę. Na błąd czekał już Pieńko.

3
3
2
12'

Coraz odważniejsze Zagłębie. Raków dobrze zaczął, ale teraz częstochowianie muszą być czujni w tyłach.

2
1
4
1
3
9'

Próba Zagłębia. Z okolic narożnika pola bramkowego uderzył Pieńko, piłka minęła bramkę.

3
2
1
1
1
8'

Piasecki w polu karnym do Sorescu. Mocny strzał z ostrego kąta odbił bramkarz!

4
1
2
6'

Pierwsza próba lubinian. Sędzia jednak dostrzegł faul w ataku i grę zatrzymał.

4
4
1
5'

Raków od początku w ataku. Dogranie z prawej strony, Giannis Papanikolaou uderzył głową z siedmiu metrów, ale obok słupka!

7
3
2
3'

Piłka w bramce Zagłębia, bo lobie do pustej bramki. Wcześniej jednak Piasecki przypadkowo podciął przed polem karnym Buricia.