2
9
90'

Gol! Strzelił Damian Dąbrowski. Asystował mu Marcel Wędrychowski.

Pogoń Szczecin powalczyła do końca i strzeliła gola na 2:1 w ostatniej minucie podstawowego czasu! Damian Dąbrowski dostał podanie przed polem karnym przeciwnika i huknął prosto do siatki. Nie zdążył zapobiec nieszczęściu na linii Gabriel Kobylak.

47
20
8
6
12
87'

Pogoń Szczecin. Schodzi: Leo Borges. Wchodzi: Luis Mata.

1
2
1
85'

Jeszcze jest szansa na rozstrzygnięcie meczu i jeżeli już pachnie drugim golem, to mocniej Radomiaka niż Pogoni Szczecin. Przypomnijmy, że gospodarze grają w dziesięciu z jedenastoma przeciwnikami.

4
6
4
3
2
82'

Piłka raz jeszcze w bramce Pogoni Szczecin, ale nie ma gola z powodu spalonego. Żywiołowo protestował Luis Machado, ponieważ odrobina ostrożności wystarczyła do zdobycia prowadzenia dla osłabionego Radomiaka!

6
2
4
3
4
75'

Zadymiło się w Radomiu.

7
4
6
2
9
73'

Mateusz Grzybek doprowadził do remisu 1:1!

10
5
4
2
4
69'

Gol! Strzelił Mateusz Grzybek. Asystował mu Maurides.

Gospodarze potrafili przekuć złość w gola na 1:1 w 69. minucie. Mateusz Grzybek huknął pod poprzeczkę po dośrodkowaniu Lisandro Semedo przedłużonym przez Mauridesa!

25
15
8
5
12
67'

Gonienie w dziesięciu nie jest prostym zadaniem. Tym bardziej, że piłkarze Radomiaka zagotowali się

1
1
3
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Alves za protestowanie.

4
2
2
1
3
63'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Machado za przewinienie na Damianie Dąbrowskim.

3
2
2
1
3
60'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Łęgowski za przewinienie na własnej połowie boiska.

6
2
1
3
3
55'

Kamil Grosicki oddał uderzenie na 1:0!

6
2
2
2
2
52'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki.

Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Kamil Grosicki. W 52. minucie zdobył prowadzenie 1:0 dla Pogoni strzałem po zmyleniu Gabriela Kobylaka. Bramkarz Radomiaka próbował czarować, odsłonił jeden z narożników, ale nie wybił z uderzenia reprezentanta Polski.

39
13
4
4
8
50'

Żółtą kartkę otrzymał Raphael Rossi za protestowanie.

2
2
3
4
4
50'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Cichocki za sprokurowanie rzutu karnego.

16
6
2
2
3
49'

Za wykonanie rzutu karnego zabiera się Kamil Grosicki.

8
4
1
3
3
49'

Rzut karny dla Pogoni Szczecin!

16
6
3
4
7
48'

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza - niebezpiecznym atakiem Kamila Grosickiego. Po jego dograniu piłka przeleciała obok bramki. Jeszcze Damian Kos zastanawia się nad przyznaniem rzutu karnego za przewinienie Mateusza Cichockiego na Luce Zahoviciu.

komentarz

Marcin Rosłoń rozpływa się nad poziomem meczu na antenie Canal+. Pozostaniemy bardziej ostrożni w komplementowaniu tego "widowiska". Początek energiczny, ale tej energii wystarczyło na około kwadrans interesującego grania.

1
2
2
1
43'

Mateusz Grzybek poradził sobie w rywalizacji z Wahanem Biczachczjanem.

5
1
1
2
2
40'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Cichocki za przewinienie taktyczne na Wahanie Biczachczjanie.

3
1
2
3
4
38'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Bardzo dawno nie było udanego ataku Pogoni Szczecin, ale podopieczni Jensa Gustafssona nie od wczoraj męczą swoim graniem samych siebie oraz kibiców.

2
5
4
1
1
37'

Roberto Alves wbiegł w pole karne przeciwnika. Trochę przekombinował, a na dodatek sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

1
1
2
2
34'

Liczne straty Mateusza Łęgowskiego w centrum boiska, a akcja Radomiaka zakończyła się strzałem Luia Machado w Dantego Stipicę.

1
2
3
1
2
30'

W 30. minucie mocno zapachniało golem Mauridesa. Dostał on podanie od Luisa Machado i przed oddaniem strzału wymanewrował jednego defensora Pogoni Szczecin. Znalazł się jednak jeszcze Benedikt Zech i rewelacyjnie zablokował uderzenie napastnika Radomiaka.

8
2
2
5
4
28'

Wahan Biczachczjan oddał uderzenie zza linii pola karnego. Kopnięta przez Ormianina piłka odbiła się rykoszetem od łydki Mateusza Cichockiego, ale nie zmyliła Gabriela Kobylaka.

2
1
3
26'

Jakość meczu wcześnie spadła i pojawiło się dużo niedokładności. Od czasu do czasu drużyny atakują, ale nie stwarzają stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Ataki wyglądają interesująco co najwyżej do linii pola karnego.

3
1
1
24'

Obaj bramkarze poradzili sobie z banalnym strzałem. Jako pierwszy interweniował Dante Stipica, a po chwili zaprezentował umiejętności Gabriel Kobylak po uderzeniu Kamila Grosickiego.

3
1
3
21'

Taki sam efekt miało podanie prostopadłe Mateusza Łęgowskiego, więc spadła jakość tego meczu.

3
19'

Zabrakło wykończenia w ataku Radomiaka. Ostatnie, w założeniu, podanie zostało odprowadzone poza boisko przez Dantego Stipicę.

2
1
2
2
2
15'

Podanie na wolne pole do rozpędzonego Mateusza Grzybka, ale dośrodkowanie skrzydłowego Radomiaka zostało poskromione przez Pogoń Szczecin.

6
3
2
3
2
12'

Maurides nie ma na razie dobrze nastawionego celownika. Miał szansę na zatrudnienie Dantego Stipicy po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Lisandro Semedo, ale główkował za wysoko.

2
1
3
2
1
9'

Trener Jens Gustafsson postawił na doświadczoną jedenastkę z Dante Stipicą, Michałem Kucharczykiem czy Rafałem Kurzawą. Od początku meczu pokazał się także Wahan Biczachczjan i w 9. minucie postraszył Radomiaka strzałem zza pola karnego. Kopnięta przez Ormianina piłka odbiła się o słupka.

7
4
2
2
5
7'

Odrobina spokoju po dynamicznym otwarciu meczu, więc można wspomnieć, że Radomiak gra w ciemnozielonych strojach z białymi elementami, a Pogoń Szczecin na czarno z białymi wstawkami.

1
1
3
1
1
4'

Radomiak odpowiedział w 4. minucie niecelnym strzałem Mauridesa.

3
4
4
6
3
1'

Po raz ostatni przed mundialem pokazuje się w lidze Kamil Grosicki. Nie minęła minuta meczu w Radomiu i kadrowicz Czesława Michniewicza dostał podanie na wolne pole, a jego dogranie zostało koncertowo zmarnowane przez Lukę Zahovicia oraz Wahana Biczachczjana.