(0:1)
Zakończony
Piast Gliwice
komentarz

Koniec meczu! Piast Gliwice wygrywa niezwykle ważny mecz w Gdańsku w kontekście walki o utrzymanie i udanie kończy 2022 roku. Przed Lechią jeszcze zaległe spotkanie z Górnikiem Zabrze.

9
7
1
90+7'

Chrapek dobija Lechię! Zabawa w polu karnym. Ależ spokój!

15
9
1
3
5
90+5'

Ależ emocje! Strzał Terrazzino z dystansu, wydawało się, że Plach spokojnie złapie piłkę, ale popełnił błąd. Na jego szczęście naprawił go na linii bramkowej!

7
3
1
3
3
90+3'

Piast gra na czas. Wykorzystuje sposób sędziowania Bartosza Frankowskiego i wymusza faule. Mądra gra gliwiczan.

18
8
1
2
8
90+1'

Ameyaw sam na sam z Kuciakiem, ale był spalony. I tak świetnie zachował się w tej sytuacji Koperski, który wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg zawodnika gości.

1
1
3
5
90'

Sędzia dolicza minimum sześć minut!

2
1
4
4
90'

Była okazja na 2:2! Dośrodkowanie na aferę, Nalepa odegrał piłkę głową do Terrazzino, ale ten z woleja strzela w trybuny!

2
2
1
90'

Piast już całym zespołem przed swoim polem karnym.

3
1
1
3
1
87'

Czasu coraz mniej, ale gospodarze uwierzyli, że nie muszą tego meczu przegrać.

3
2
1
2
2
86'

A jednak, Lechia łapie kontakt! Kubicki strzelił z dystansu, rykoszet sprawił, że Plach odbił piłkę prosto pod nogi Nalepy, a ten popisał się skuteczną dobitką z kilku metrów!

8
4
5
10
86'

Piast umiejętnie rozgrywa piłkę na połowie Lechii i nie pozwala jej na złapanie rytmu.

5
5
1
84'
1
1
2
3
8
82'
81'

Ładnie pograli gdańszczanie, ale strzał Diabate z ostrego kąta blokuje obrońca Piasta.

6
3
1
1
78'

Z rzutu wolnego Pietrzak strzelił w mur, a dobitkę Nalepy efektownie broni Plach.

5
5
1
77'

Diabate wywalczył rzut wolny z ok. 25 metrów.

2
2
7
3
75'

Świetne podanie z głębi pola do Koperskiego, który był sam w polu karnym, ale nie trafił w piłkę. Niewiele argumentów ma dziś Lechia w ofensywie.

4
8
2
2
2
74'

Strzał rozpaczy Terrazzino zza pola karnego. W trybuny.

2
3
1
2
1
72'
72'
71'

Goście ustawieni bardzo głęboko, skupieni na defensywie. Zostawiają z przodu dosłownie dwóch zawodników do kontry.

3
2
1
1
1
69'

Wolno, przewidywalnie atakuje Lechia. Piast nie musi robić dziś dużo, by się przed tym bronić.

4
3
1
2
67'
65'

Gra wznowiona, Kuciak może kontynuować mecz.

3
6
1
1
1
64'

Jeszcze Kuciak doznał jakiegoś urazu.

4
1
4
1
1
63'
63'
63'

Kuciak wyczuł strzał Dziczka, ale nie zdołał wybić piłki. Piast prowadzi 2:0!

14
3
2
6
61'

I sędzia dyktuje rzut karny dla Piasta!

8
8
2
3
6
60'

Sędzia Frankowski idzie do monitora ocenić sytuację sprzed kilkudziesięciu sekund.

9
6
8
7
5
59'

Kuciak końcówkami palców broni płaski strzał Kądziora z ostrego kąta, choć piłka chyba nie leciała w bramkę.

1
1
1
2
2
59'

Protestują przyjezdni! Kądzior upadł w polu karnym po kontakcie z Nalepą!

1
1
6
58'

Lekkie zamieszanie w polu karnym Lechii po rzucie wolnym Kądziora, ale ostatecznie goście nie oddali strzału.

1
3
2
4
5
55'

Stec dostał podanie, miał trochę przestrzeni, ale i on nie za bardzo przyłożył się do dośrodkowania. Zagranie z cyklu do nikogo.

5
5
4
3
3
54'

Kontratak Piasta, lecz rozpędzony na lewym skrzydle Kądzior nie przyłożył się do centry.

3
2
3
4
4
53'

Była szansa po rzucie rożnym! Bardzo dobre dośrodkowanie Pietrzaka, doszedł do strzału głową Gajos, ale w spektakularnym stylu broni Plach!

6
3
3
1
52'

Skłamalibyśmy pisząc, że Lechia ruszyła do huraganowych ataków. Niby przeważają gdańszczanie, ale konkretów w dalszym ciągu z tego nie ma.

3
7
2
1
49'

Ameyaw strzela do pustej bramki po podaniu Kirejczyka, ale wcześniej sędzia zasygnalizował spalonego.

2
3
3
4
2
47'

Durmus przypadkowo doszedł do piłki w polu karnym, chyba chciał lobować Placha, ale włożył w to zbyt mało siły. Pewna interwencja bramkarza gości.